PDA

View Full Version : Как се справяте с проблемите?



ef4etyYy
02-05-2010, 23:42
Въпроса ми е... когато се случи нещо сериозно, смърт на близък човек примерно..как го преживявате, какво правите и какво ви помага за да го преодолеете?


'щото аз не мога... нещо не успявам, каквото и да правя.. не че нещо но не е лесно да погребеш двама от най-добрите си приятели за по-малко от 2 седмици.... ;(

filmimilmi
02-06-2010, 00:52
Обикновено когато ми е тежко се разведрявам някъде навън с приятели. А ти си ги загубила :( , при това завинаги. :( Наистина не знам как може да се почувстваш по-добре. Опитай се да прекарваш повече време със семейството си или гаджето например, не гледай стари снимки и не се връщай в миналото поне докато болката от раната е все още прясна. Ясно е, че никога няма да зарастне, но миналото не трябва да те товари...
Кофти наистина, моите съболезнования... :(

lunichkataaa
02-06-2010, 06:54
Моите съболезнования! :(
Знам какво е,наистина болката е ужасна!Преди известно време и аз загубих една от най-добрите си приятелки.Беше ужасно.И все още е! Не знам как съм ги изживяла тези дни.Това бяха най-кошмарните дни в живота ми!Просто не знаех къде се намирам,все за нея мислех и постоянно си спомнях моментите ми с нея.Сигурно и ти така се чувстваш и знам,че който и каквото да ти говори,няма да ти мине просто ей така.Опитай се обаче да мислиш за нещо друго,прави нещо непрекъснато.Болката няма да изчезне,но поне няма винаги да мислиш за едно и също.Много хора ще ти казват,че с течение на времето всичко ще се оправи,но според мен това изобщо не е вярно.Ето,скоро ще стане 1 година откакто тя почина,но мен все още ме боли,все още ми се насълзяват очите,когато чуя някоя нейна любима песен и все още я сънувам! Така че просто направи всичко възможно да ги запомниш с хубавите моменти,който сте прекарали заедно и така всеки път,когато и помислиш за тях ще се усмихваш! Радвай се,че си имала възможността да бъдете приятели и се надявай само сега те да са на по-добро място!

KumchoValcho
02-06-2010, 07:25
Моите съболезнования
Иначе според мен най-добрия начин да го 'преживееш' е като си промениш мнението за смъртта като цяло.. Знаеш ли, че в някои култури смъртта е повод за празник? Замисли се, може би са на едно по-добро място, където няма мъка и т.н.

Може да получа нападки, за това, което казвам, но все пак. :)
Успех.

SmilezZz
02-06-2010, 09:41
Моите съболезнования..
Наистина е доста тежко това...да загубиш близък човек,и то завинаги..
Преживява се доста тежко,поне при мен е така..Няколко месеца не мога да дойда на себе си :cry:

Прекарвай повече време с приятели,роднини,родители.. Намери си някакво хоби - така ще мислиш по-малко за това.. 8)

Pustinqchka
02-06-2010, 09:46
Много съжалявам за 2-мата ти приятели! :(

Аз съм много чувствителна и обикновенно го преодолявам със сълзи, но все пак и да плача и да не плача няма да върна човека обратно. Затова се разсейвам по някакъв начин, или със забавна книжка, хубав филм, излизане някъде, където ще се забавлявам и т.н. Гледам да не оставам сама и да не се сещам за това.)

ef4etyYy
02-06-2010, 10:34
вчера ми пратиха чат с едно от момчетата, от който ми стана още по-зле.. и все пак, благодаря ви..
тъпото в случая е че още не мога да го осъзная, сякаш съм във безкрайно дълъг сън, нещата са реални, но в същото време и не са...

Pustinqchka
02-06-2010, 10:38
Разсей се. Стани от компютъра, вземи си книжка или излез навън с приятели и се забавлявайте. Не мисли за това просто, защото така ще ти стане още по-зле.

ef4etyYy
02-06-2010, 10:40
Разсей се. Стани от компютъра, вземи си книжка или излез навън с приятели и се забавлявайте. Не мисли за това просто, защото така ще ти стане още по-зле. опитвам се да не мисля за това, ама не става. Каквото и да погледна/чуя/кажа, всичко ми напомня за тях. Не е честно..

Pustinqchka
02-06-2010, 10:43
:(
Нали знаеш, че времето лекува. В момента го преживяваш, гадно е и ти е мъчно. Но след няколко дни ще видиш, че ще започнеш да не мислиш само за това. Така е било писано да стане, да си отидат. Помисли, че ако са останали живи може би са щели да се мъчат много. Мисли позитивно, живота продължава.

Chacho
02-06-2010, 10:44
вчера ми пратиха чат с едно от момчетата, от който ми стана още по-зле.. и все пак, благодаря ви..
тъпото в случая е че още не мога да го осъзная, сякаш съм във безкрайно дълъг сън, нещата са реални, но в същото време и не са...

Напълно те разбирам. Когато аз загубих близък човек дълго време бях в такова състояние. Моите съболезнования. Иска ми се друго да кажа, но няма какво да направиш за да притъпиш болката. Единствено времето лекува, а това което може да направиш е да запазиш спомена за тях жив. Не прави моята грешка и говори за тях, мисли за тях. Не вярвам в Бог или във свръхестественото, но аз винаги усещам присъствието на човека, когото загубих. Сигурен съм, че и те ще бъдат с теб. Искрено съжалявам за загубата ти! Нека почиват в мир. :(

ef4etyYy
02-06-2010, 11:07
Напълно те разбирам. Когато аз загубих близък човек дълго време бях в такова състояние. Моите съболезнования. Иска ми се друго да кажа, но няма какво да направиш за да притъпиш болката. Единствено времето лекува, а това което може да направиш е да запазиш спомена за тях жив. Не прави моята грешка и говори за тях, мисли за тях. Не вярвам в Бог или във свръхестественото, но аз винаги усещам присъствието на човека, когото загубих. Сигурен съм, че и те ще бъдат с теб. Искрено съжалявам за загубата ти! Нека почиват в мир. :( еми точно за това става дума и в чата... бях се успокоила малко, когато ми пратиха това..

[2/4/2010 1:04:58 AM] щом трябва, Мони.... says: znam ama
[2/4/2010 1:05:21 AM] щом трябва, Мони.... says: i gospod da zastane pred mene pak 6e sum nerven za neq...
[2/4/2010 1:05:57 AM] щом трябва, Мони.... says: molq te ..ako se razpla4e
[2/4/2010 1:06:18 AM] щом трябва, Мони.... says: napomni i 4e q obi4am pove4e ot sebe si
[2/4/2010 1:06:28 AM] <3 Ева says: 6te stane o6te po zle..
[2/4/2010 1:06:30 AM] щом трябва, Мони.... says: poe4e ot sestra mi e ebati....
[2/4/2010 1:06:30 AM] <3 Ева says: znae6 go..
[2/4/2010 1:06:36 AM] щом трябва, Мони.... says: kaji i..
[2/4/2010 1:06:41 AM] <3 Ева says: 6te i go kaja..
[2/4/2010 1:06:44 AM] щом трябва, Мони.... says: ne iskam da go zabravq
[2/4/2010 1:06:54 AM] щом трябва, Мони.... says: 6toto az nqma da q ostavq
[2/4/2010 1:07:07 AM] щом трябва, Мони.... says: i v ada da sum pak 6e sum sus neq
[2/4/2010 1:07:25 AM] щом трябва, Мони.... says: ne iskam da kazva 4e me nqma
[2/4/2010 1:07:36 AM] щом трябва, Мони.... says: 6toto 6te buda tuk...


:booooomb:

a1a2b3v
02-06-2010, 11:42
Няма такова животно дето да ти помогне освен времето. Най-просто казано поплачи си, няма какво друго да направиш.

Мойте съболезнования :)

DevilWish
02-06-2010, 12:33
Разбирам те преди горе-долу година загубих ужасно важен за мен човек и го преживях много тежко.Поне 2-3 месеца бях в дълбока депресия.Едвам се отърсих.Но не плачи, защото и душите им не са спокойни.Успокой се и се радвай, че отиват на по-добро място.Господ е казал "Никога не скърби за починал." .Наистина не се приятеснявай всичко ще се нареди.И аз не съм го забравила, нито искам, нито ще го забравя и аз още от време на време си поплаквам, но доста се поуправих.Времето лекува ;)

lunichkataaa
02-06-2010, 13:28
Не знам дали вярваш в прераждания,задгробен живот или в нещо подобно,но виж какво намерих
"Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш. За да срещнеш някого отново, първо трябва да се сбогуваш с него. Щом сте приятели с някой, непременно ще се срещнете пак, било след миг или след няколко живота." -Ричард Бах
В интерес на истината можем само да се нядяваме,че някои ден отново пак ще ги срещнем!

onestar
02-06-2010, 14:23
Според мен идеята да подтискаш емоциите си не е добра. Няма да ги забравиш по-лесно ако не мислиш за тях... ще е по-продължително, но не и по-лесно.

Спомняй си, мисли, плачи ако ти се плаче, прави всичко, което искаш да правиш.
Ще се справиш... :smt056