PDA

View Full Version : Топиране



valkaa
02-06-2010, 12:37
Така .. искам да си топирам косата. Тя е къса, до раменете, ( наскоро я отрязах ), много гъста и тежка, с дебел косъм. Това накратко. :) Веднъж я топирах, ама неуспешно. Нищо не се получи, само дето приличах на кошница в главата. :shock: Беше рошава и стоеше някак си .. кофти. :-s Има едно момиче от нащо даскало дето си прави косата с обем. Стои уникално. Явно причината е в мойта коса. :? HELP ?! .. Сега друго да ви питам - доколкото знам целия тоя обем се прави с лак за коса, ама ако нямам под ръка ще се получи ли с гел или пяна ?! .. 8-) Тва за сега ! 8)

magicfairy
02-06-2010, 12:39
Без лак силно се съмнявам да направиш нещо, особено като прочетох описанието на косата ти, по-добре иди да ти я филират малко и тогава пробвай пак. :)

SmilezZz
02-06-2010, 12:41
Наистина си филирай косата..
А и щом косата ти е гъста - няма да стои добре 8)

MaLty
02-06-2010, 12:44
Мнооого лак,и топиране на пластове,като започнеш от долу..не можах да го обясня по-добре,надявам се да си ме разбрала :)

sunshine955
02-06-2010, 13:26
Наистина си филирай косата..
А и щом косата ти е гъста - няма да стои добре 8)
и без лак няма да стане.. трябва ти много лак

milickata
02-06-2010, 22:00
ммм....с три ръце съм за филирането.....просто след филиране пластовете олекват,което спомага за лесното топиране :D ....аз от много време се топирам и имам натрупан (поне според мен) солиден опит......та горните ти пластове не трябва да са много дълги и трябва да са филирани (но ако са си къси пластовете и без филиране може да се получи нещо сносно 8-) ) Сега стигнахме до стилизиращите продукти.....без лак, мацка, (и то с мн силна фиксация) няма да постигнеш почти нищо. Гел за коса може да се втрие единствено в корените за да улесни топирането....но лака е необходим за да се оформи и най-важното да се запази получения вид :-P .....ти сама от опит си разбрала, че иначе става като кошница :D 8-) :D, но с помощта на лака ще можеш да подредиш всички кичури и да се получи нещо като за пред хора :D (въпреки че аз мн обичам да си ходя с такава рошава коса из нас....както майка ми се изразява - "все едно бойлера ми е гръмнал в тила" 8-) ) Най-доброто което можеш да направиш...е да си пострижеш къси горни пластове (ако не са),да се филират и да си купиш лак със силна фиксация (препоръчвам ти на Taft един в оранжев флакон пише Maxx power....страхотен е, по-силен няма да намериш никъде :-) )....късмет с обема :-) ,като му намериш веднъж чалъма :D , след това става мн лесно :D :D :D, но понякога е тест за нервите :-P

Gllory
02-06-2010, 22:40
Без лак силно се съмнявам да направиш нещо, особено като прочетох описанието на косата ти, по-добре иди да ти я филират малко и тогава пробвай пак. :)