PDA

View Full Version : Солариум



n0ne
02-06-2010, 14:47
Зздравайте на всички,
Така проблема е следния вече 2 седмици ходя на солариум 2 пъти в седмицата по 6 минути общо-4 пъти-24мин.,но нямам тен имам съвсем малка разлика на тялото а лицето изобщо..не знам аз ли стоя малко или трябва по-често да ходя,ако може и да ми препоръате някаква козметика..благодаря на всички :)

sunshine955
02-06-2010, 15:04
масло/олио за по-бърз загар :)

alexchetoY
02-06-2010, 15:08
Миличка,2 пъти в седмицата е добре да ходиш на сулариум,но стоиш по много малко време поне 15 мин.стой и ще получиш веланият ефект :-P :-P :-P

chocolatedidi
02-06-2010, 15:15
Стой ПОНЕ 15 минути :)

n0ne
02-06-2010, 15:20
Веднъж отидох с една приятелка тя стоя 10 мин и и станало много лошо страх ме е да рискувам :neutral:

Neopitom3na
02-06-2010, 15:26
стой около 15 минути

krisii
02-06-2010, 15:49
стой повече време

n0ne
02-06-2010, 15:53
Благодаря,но едва ли бих се съгласила да стоя повече от 6-7 мин.,а някаква козметика? Спрейове,кремове..но за солариум. :)

heiress
02-06-2010, 19:38
15 минути? Зависи колко си бяла. Ако си по- бяла и стоиш 15 минути, повярвай ми няма да се получи желаният ефект.

bizzskwittka
02-06-2010, 20:11
15 минути? Зависи колко си бяла. Ако си по- бяла и стоиш 15 минути, повярвай ми няма да се получи желаният ефект.
++




а относно мазилата...кермове,пръскала и такива работи
всичко си има не се шашкай 8-)

Mademoiselle
02-07-2010, 06:34
рано е още да се пускаш на 15 минс. Според мен (а аз имам мноооого опит) 2 пъти в седмицата по 10 минути е идеално за начало, ако няма ефект 100 процента соларната машина е шибинг :? на хоризонтален или вертикален си бтв ?

titinkaa
02-07-2010, 09:16
^може и да не е само от това колко време стои,една позната преди 2г. искаше тен за бала си и ходи,обаче един ден разбрала че оная дето й пуска солариума намаляла градусите и така не може да хване тен лесно,целта е да ходи повече и оная да печели повече

TeenSpirit
02-07-2010, 09:39
рано е още да се пускаш на 15 минс. Според мен (а аз имам мноооого опит) 2 пъти в седмицата по 10 минути е идеално за начало, ако няма ефект 100 процента соларната машина е шибинг :? на хоризонтален или вертикален си бтв ?

Говориш глупости :)

Първите 2-3 пъти започваш с 5 минути, след това 10, 15 и т.н
А и не знаеш момичето дали е по-светло или по-тъмно... ако е по-светла 10 минути за първи път ще й дойдат в повече.

Аз пролетта ходих няколко пъти, повече от 4ри, и разликата не беше голяма. Съвсеееем лек загар имах.

И един съвет- Когато ще стоиш 10 минути, или повече, първо пусни едната монета, след това постой 2-3 минути навън и пусни другата... Аз ги пуснах двете заедно и на 7 минута ми пречерня пред очите.

sunshine955
02-07-2010, 10:33
^може и да не е само от това колко време стои,една позната преди 2г. искаше тен за бала си и ходи,обаче един ден разбрала че оная дето й пуска солариума намаляла градусите и така не може да хване тен лесно,целта е да ходи повече и оная да печели повече
:shock: axx.. :?

LoveHurT
02-07-2010, 13:21
С 5 минути, абсолютно нищо не правиш, по толкова се стои само първия път. Аз влизам за 27 минути и нямам оплаквания, нямам какво да ти стане, спокойно.

sunshine92
02-07-2010, 14:39
Ама какво обяснявате всички по колко минути да стои. В солариума би трябвало да има човек, с който да се посъветваш. Много зависи от кожата ти. Аз съм с много бяла кожа и в прав турбо солариум съм влизала първите 3-4 пъти само за по 3 минути. Има много неща, от които зависи времето, за което да влиза. Посъветвай се с хората, които работят там. Те ще те посъветват най-правилно, ние тук във форума няма как да ти кажем.

pifchety
03-14-2010, 13:59
Момичета,посъветвайте ме:
И аз тръгнах на солариум,засега 2 пъти по 6 мин. Кожата ми не е от най-светлите,нормална бяла кожа.Кажете ми как да продължавам с минутите-ходя през ден.

Aniiiii
03-14-2010, 14:09
Солариума е толкова вредееееен!! Как 15 мин. - това е супер много.
Хора, ще си докарате проблеми ;)

titinkaa
03-14-2010, 14:32
Солариума е толкова вредееееен!! Как 15 мин. - това е супер много.
Хора, ще си докарате проблеми ;)

Да подкрепям те :)

xqxq_bs
03-14-2010, 14:37
Момичета,посъветвайте ме:
И аз тръгнах на солариум,засега 2 пъти по 6 мин. Кожата ми не е от най-светлите,нормална бяла кожа.Кажете ми как да продължавам с минутите-ходя през ден.
на мен жената там която е ми каза два пъти по 6 мин. после два пъти по 9 мин. после два пъти по 12 мин. и после пак отначало с по 6 мин и т.н. ,обаче аз ходих през два дена

Goddess
03-14-2010, 14:46
Как 15 минути, бе, нормални ли сте...
По - добре ходи 3 пъти в седмицата за по 10 мин макс, но 15 минути на едно ходене е ужасно много. Освен за кожата, но ти и ще се задушиш.
Аз 10 минути едва ги издържам при положение, че си пускам и вентилаторите и това дето пръска вода доста пъти...
А тази от солариума, ни каза някаква "маска", с която да се мажем 2 пъти седмично, за да не ни изсъхва кожата. Изсипваш в една чашка ( за кафе ) сол и лосион за тяло, разбъркваш и се мажеш. Стоиш известно време и отмиваш само с вода. После кожата ти е наистина уникално мека и гладка..

mar7inaaa
03-14-2010, 14:51
Съжелявам,че ще питам тук,но да не правя нова тема за един въпрос.Колко е цената за минута приблизително ? =P~

Goddess
03-14-2010, 14:53
Съжелявам,че ще питам тук,но да не правя нова тема за един въпрос.Колко е цената за минута приблизително ? =P~
Еми различно. Турбо солариумите са по левче обикновено. :)

izp3p3l3na
03-14-2010, 14:57
Съжелявам,че ще питам тук,но да не правя нова тема за един въпрос.Колко е цената за минута приблизително ? =P~

^^ Някакви стотинки.. 60 - 70.. И аз мисля да ходя на сулариум. Миналата пролет ходих, но се отказах бързоо.. :-D

YouAteMyHeart
03-14-2010, 16:57
Съжелявам,че ще питам тук,но да не правя нова тема за един въпрос.Колко е цената за минута приблизително ? =P~

Зависи от мястото на което ще ходиш.Има супер скъпарски салони,в които 1мин е 1,50лв/2лв.Иначе цените варират от 0,50ст. до 2лв.(не се набутвай на най-евтиното място,защото мн често самите лампи са слаби)

МНОГО по-изгодно излиза,когато си вземеш карта. :)

pifchety
03-17-2010, 14:22
Толкова ли е задължително по време на цикъл да НЕ се ходи на соларуим и защо ?

Goddess
03-17-2010, 15:52
Толкова ли е задължително по време на цикъл да НЕ се ходи на соларуим и защо ?

Аз не знаех, че не може да се ходи...Винаги съм си ходила, само дето не се събличам изцяло.. ;д Да, защо не може ?

pifchety
03-17-2010, 16:52
Толкова ли е задължително по време на цикъл да НЕ се ходи на соларуим и защо ?

Аз не знаех, че не може да се ходи...Винаги съм си ходила, само дето не се събличам изцяло.. ;д Да, защо не може ?

На много места съм срещала - във форуми и т.н., че освен при бременност,когато се вземат антибиотици и т.н.,не трябвало да се ходи и когато си в цикъл .. :(

iLoveChocolate
03-17-2010, 17:30
според мен от хигиенна гледна точка,да не омажем пейзажа :D

baneva
05-20-2011, 13:03
Здравейте имам притеснение и искам да попитам. Вторият път стоях 18 минути, а съм доста бяла попринцип и сега ми е една изпръхнала, стегната и леко ме боли кожата, да спра или да изчакам малко да мине и тогава пак да отида?

sladkish_14
05-20-2011, 21:09
^ Ти си ненормална. Иди по-добре за 18минути на психиатър!

ParisHilton
05-21-2011, 08:55
рано е още да се пускаш на 15 минс. Според мен (а аз имам мноооого опит) 2 пъти в седмицата по 10 минути е идеално за начало, ако няма ефект 100 процента соларната машина е шибинг :? на хоризонтален или вертикален си бтв ?

glezenata13
05-21-2011, 09:07
Оф професорите почват сега да обясняват колко е вреден солаирума, а да легнеш на плажа и да те изпича слънцето не е вредно така ли..?Стига сте обяснявали на хората колко е вреден солариума и колко трябва да не ходят.Всичко, което се използва в границите на нормалното е ПОЛЕЗНО!!!!Солариумът си е един голям + в днешно време.Например, ако човек неможе да иде на море, а иска тен, много ясно, че ще иде на соалриум, няма да ходи цяло лято бял като петно..!Ходила съм ужано много на солариум и съм страпно доволна, коата става гладка, изчиства се от пъпчици и т.н.. Зимата ходих на вертикален, но забелязах, че при него краката ми си останаха срввнително бели отколкото горната част на тялото ми, от кръста нагоре станах много черна, но краката си останаха белички (поне според моите разбирания).После почнах да ходя на хоризонтален и там вече краката ми наистина много почерняха.. замен хоризонталния е по - добър за изпичане на крака, по удобен е , лягаш си, слушаш си музика, почиваш си, а не стърчиш прав, както при вертикалния.Сега някой ще каже, че от хигиенна гледна точка вертикалния е по - добър, но тук може много да се спори, защото след всеки човек солариумтъ се почиства със сепциални препарати, така че ..Пускала съм се на солариум и по 18 мин , но това вече когато наистина имах добър тен, в началот започвам с по 5 максимум 6 мин.

sladkish_14
05-21-2011, 14:36
^ Вреден е! Ако щеш да ми кажеш, че целогодишно се печеш по 50мин., все тая! Вреден е. Аз например, ходих няколко седмици и ми излезнаха ракови клетки по кожата и веднага го спрях, но бях на лечение заради тях. Не казвай, че не е вреден и че е в + в днешни времена, защото твоята кожа е една, на другите е друга. + е за малоумни момичета, явно като тебе. Да ходиш като 'петно' преди не е било срамно, а сега всички се юрнаха да стават чернокожи и защо? по харесвана ли си? За двата месеца лято ли?


Внимавайте какво правите с тялото и кожата си.
Това че до момента не ви се е случило нищо притеснително на кожата, не значи, че утре няма да станеш на петна

glezenata13
05-21-2011, 16:10
^ Вреден е! Ако щеш да ми кажеш, че целогодишно се печеш по 50мин., все тая! Вреден е. Аз например, ходих няколко седмици и ми излезнаха ракови клетки по кожата и веднага го спрях, но бях на лечение заради тях. Не казвай, че не е вреден и че е в + в днешни времена, защото твоята кожа е една, на другите е друга. + е за малоумни момичета, явно като тебе. Да ходиш като 'петно' преди не е било срамно, а сега всички се юрнаха да стават чернокожи и защо? по харесвана ли си? За двата месеца лято ли?


Внимавайте какво правите с тялото и кожата си.
Това че до момента не ви се е случило нищо притеснително на кожата, не значи, че утре няма да станеш на петна

Алооо я дишай малко бе, като знаеш, че е било вредно ти защо си се втурнала да ставаш чернокожа а ..???? Били ти излезли ракови клетки :D момиче я се осъзнай бе, ако е толкова вредно, че да се хваща рак няма да е толкова разпространено и всеки 2-ри да ходи.Като ходиш на море и се излагаш на слънцето не е ли вредно, от него немогат ли да ти излязат ракови клетки..??Можеш да си 100% сигурна, че слънцето е най - големият враг на кожата, от него кожата се изсушава , изпръхва, от него наистина можеш да хванеш ракови клетки, да ти излязал лунички и много други неща..Като искаш не ходи на солариум кой ти е опрял ножа в гърлото и те кара да ходиш.. много си заблудена момиченце много.. и никой не е казвал , че солариумът е най - полезното нещо на планетата всичко в днешно време крие риск, а ти решаваш дали ще го поемеш..!

sladkish_14
05-21-2011, 19:23
Аз не съм заблудена, по - скоро ти. Била съм някога, че да ида на солариум.. НЕ се смей много, не се знае утре дали и на тебе няма да ти излезне нещо такова ;) Раковите клетки НЕ са РАК. И много грешиш ако мислиш, че всеки втори ходи на солариум. Това, че виждаш няколко момиченца в солариума не значи всеки втори ;) А относно слънцето, едва ли има някой, който отива на морето да се пече без защитен крем. А ти като идеш в солариума с какво се мажеш? С нещо, което да засили ефекта на солариума, нали? Дори нямам намерение да се занимавам с тебе.. :? Живей. Здравословно ;) , ако можеш..


(некомпетентно момиченце)

glezenata13
05-21-2011, 19:52
Знаеш ли нямам намерение да ти отделям повече от безценното си време, което ти незаслужаваш.Щом според теб солариумите са вредни ок не ходи, не те кара никой насила, тези като мен, които искат да имат тен ще си ходят и това е.Какво си тръгнала тука да ми спориш и да ми обясняваш кое е вредно и кое не.. като се излагаш на слънце и мислиш, че като се намажеш с някое кремче ще те спаси :grin: ок мисли си го..всеки сам решава за себе си.Спорът , който се заформи ми е безинтересн и безсмислен, мислим по - различен начин , така че живей си скромния живот и всичко хубаво..

hotlove
05-22-2011, 07:26
Такамм и мене много ми харесва тена и аз искам да имам тен и да хода на солариум но научих мн полезни неща от които се отвратих.. и слънцето е вредно да разбира се .. но солариума е 3 пъти по вреден.. мога да го обесня много подробно защо е вреден но ше кажете, че съм луда може би :D все пак искам да ви предупредя и да ви кажа че слънчевите лъчи са много по полезни от солариума .. :P

FuckingFreak
05-22-2011, 08:03
^Полезно е по 15 минути на ден, когато не е в интервала от време м/у 11 часа сутринта и 3 часа следобяд... Е, разбих ли ти представите за "полезно" ? За повече време ако щеш и със 100 UV фактор да се мажеш, лъчите пак проникват в кожата ти, в резултат тя почернява/изгаря, изпръхва, изсушава се, след време се състарява, да продължавам ли ? И солариумът не е полезен, да, но колкото можеш да получиш рак от него, толкова и от слънцето, нали така? То и по улицата като си вървиш може да те бутне кола, да ти изяде куче някой крайник, да ти падне саксия в/у главата, да се приземи самолет в/у къщата ти, да завали градушка колкото орех и да те шиба здравата по главата и тнт, ама никой не се е изпокрил, нали? :)

мисля че вече отговориха на въпроса на авторката.

hotlove
05-22-2011, 08:41
Добре де не се карай само :D Аз ти обесних съвсем спокойно консултирала съм се с много дерматолози и козметици .. няма да ти обеснявам какво са ми казвали за да не те плаша .. няма и да ти описвам какво съм виждала за да не те стресирам .. продължавай да ходиш щом ти харесва всеки има право да прави каквото реши за добре :P

glezenata13
05-22-2011, 08:59
Немога да си обясня как някой хора могат да разсъждават по такъв глупав начин.Да кажеш, че солариумът е вреден, а излагането на слънеце е ПОЛЕЗНО :-o Това е най - нелепото нещо, което някога съм чувала.Немога да повярвам, че някой уважаващ себе си дерматолог би казал такова нещо.Слънцето е най - големият враг на кожата, затова постояно се повтаря, че излагането на слънцето в определени часове, (момичето по - горе спомена кои са ) е строго забранено, именно зариди вредата, която оказва въху човешката кожа.Никой тук не спори и не твърди, че солариумът е полезен, но вие тук сега започвате да твърдите и едва ли не да се опитвате да ни докажете, че излагането на слънчеви лъчи, ще направи кожата ни перфектна.. ок няма проблем, щом мислите така , така да е.Никой не се е карал, момичето по горе просто изказа едно обективно мнение, което е без никакви забележки и в което се описва действителността.Всеки сам решава за себе си, няма смисъл да обсъждаме повече този въпрос.

hotlove
05-22-2011, 09:07
леле .. мисля че съвсем точно съм го написала .. не казвам че е полезно .. а че е по добре от солариума .. слънцето в нормални граници не е вредно .. незначи например да се пържиш цял ден и ще е полезно .. но отиди първо да разпиташ някой който разбира повече от нас и тогава спори има си лекари които са го учили това цял живот :) по- добре да не споря че е смешно вече едно и също да повтарям .. който разбрал .. разбрал :D

glezenata13
05-22-2011, 09:41
Ами то и аз съвсем точно съм го написала, ама кой да чете, вие като кон с капаци, чела недочела пишеш наизуст.. Аз какво съм написала по - горе , че всяко едно нещо в границите на нормалното е полезно в това число и солариумът..!!!!Не значи, че като идеш на солариум ще се пържиш и там цял ден нали..?!? Там влизаш за 10 15 мин макс и излизаш и след няколко пъти посещения на солариум вече имаш един приятен загар, който можеш само да поддържаш като ходиш от време на време..ама се ми е на ум, че като идеш на море няма да се плещиш цял ден на слънцето, ти дори и под чадъра и във водата да стоиш пак гориш.. както и да е .. за кво ли спорим, ми хора различни разбирания различни, няма как да мислим по - един начин, иначе нямаше да е интересно всичко хубаво и приятен ден!

sladkish_14
05-22-2011, 09:50
^ Ми престани да спориш, като не искаш..
От няколко поста си замрънкала, че не ти се спори и няма да коментираш повече, а след всеки друг коментар ти си, като 'на всяка манджа меродия'.. :wink:

glezenata13
05-22-2011, 09:55
Оффф абе детенце, съдейки по ника ти и акълеца ти точно пък ти си ми толкова безинтересна, че даже се чудя що ли си чупя пръстите, за да ти отговоря на простотията, но ме изнервяш.. Да спори някой с теб..? Пиша с друг човек и цоп ти веднага да се намесиш.. айде всяка крастава жаба да си знае гьола.. а какво ще кажеш..? Айде ходи да си учиш уроците и повече не ми споменавай ника..!Приятен ден!Това наистина е послдният път , в който отговарям на вашите безсмислени коментарчета..!

kalpazanka
05-22-2011, 09:58
Ако излагането на слънце бе полезно, нямаше пудрите, балсамите за устни и фон дьо тените да са със слънцезащитен фактор, както и при ходене на море дерматолозите нямаше да си търкат зъбите за фотопротекция. Обаче:
Интересно ми е каква част от слънчевите лъчи са ултравиолетови и каква част от лъчите на въпросния солариум са UV? М?
А че кожата се изчиствала от пъпките и ставала гладка- спри солариума и проблемите ще се върнат двойно, най-малкото защото това не е радикалното решение на проблема и третирането е само на повърхността.

hotlove
05-22-2011, 09:58
ха е един ник не може да ти даде представа кой какъв е .. не знам що тряя да се стига до обиди тука всеки има право на мнение .. това че си решила да живееш против здравето си .. прави го никой не може да те убеди в противното .. ясно е че всяка втора мацка започна да се пържи по солариумите но след време пищят .. казвам ви виждала съм ужасяващи гледки на мехури и петна .. и след това тя пак веднага влиза да се пържи с всичките и неща по тялото .. :)

sladkish_14
05-22-2011, 10:06
Ахахаха твоя ник пък е уникален, да не казвам аз какво съдя по него ;) Ти спориш с hotlove, аз пък я подкрепям. Спориш с/у двама човека ;) Защо се ядосваш от това, че казах, че си като на всяка манджа меродия, като си е точно така. Не се мисля за глупава, нямаш идея ти колко зле изглеждаш от страни с неуместните си коментари в защита на солариума.
Не си мисли, че някой иска да се занимава с тебе и да ти обръща внимание, просто имаме различни мнения. Както ти не спираш да изказваш твоето, така аз и другите няма да спрем да изказваме своето. Разбираш ли?