PDA

View Full Version : ВАЖНО!!!Петиция за спиране изтребването на делфини!!



YourSupergirl
02-06-2010, 17:52
Безчовечие определящо се като традиция на Фарьорските острови принадлежащи на Дания,с което бележат възмъжаването на ИЗРОДИТЕ които живеят там

С подписването на тази ПЕТИЦИЯ помагаш за това изтребването на делфините да бъде спряно

http://www.petitiononline.com/Dolphend/petition.html
нямам думи ,наистина..подкрепете добрата кауза,като гласувате в петицията.
ужасно е .. :cry: :cry: :cry:
ето и снимки .. - http://lottus.net/?p=2858 :(

amk933
02-06-2010, 18:49
Разделът е грешен.
Знам за проблема от доста време и съм възмутен. Само че това май не са делфини, ами малки китове или прочетох нещо подобно, а и не приличат. Както и да е. Каквото и животно да е не го заслужава. Поздравявам те за хубавата тема и дано повече хора чуят призива ти. Аз засякох петицията преди няколко дни още. :)

n3ri7ka
02-06-2010, 19:08
Милите за кво ги убиват и колко жестоко го правят :X немога да повярвам че има такива хора :cry: :cry: :cry:

eXpl0d3
02-07-2010, 16:18
БОЙ на тях. Найш ли кви луканки стават от тях, ако пробваш ще заебеш тая раота 8-)

eXpl0d3
02-07-2010, 16:19
Разделът е грешен.
Знам за проблема от доста време и съм възмутен. Само че това май не са делфини, ами малки китове или прочетох нещо подобно, а и не приличат. Както и да е. Каквото и животно да е не го заслужава. Поздравявам те за хубавата тема и дано повече хора чуят призива ти. Аз засякох петицията преди няколко дни още. :)
тос пък барак обама си сложил за аватар :razz: 8-) :D

semantics
02-07-2010, 17:06
Преди да подпиша петицията, две съображения:

1. Когато отправяш такъв призив, винаги опитвай да го пишеш по най-безпристрастния възможен начин.
Казвам го, защото наричайки датчаните "изроди", всъщност не помагаш на петицията или на животните, но със сигурност може и да откажеш някого да гласува (това като пример). Не казвам, че е лесно да си обективен в такива случаи, но е важно да се стремиш към обективност. Защото отправящият молбата винаги вярва в една обективна истина - тук тя е, че е недопустимо животни да се изтребват така жестоко в модерна Европа. Това е достатъчно да се каже, вместо да се слагат етикети.

2. Осведомявай се.
Колкото повече информация имаш, толкова по-внушително може да е посланието ти, а и по-коректно (която комбинация е важна).
Тук може да се допълни, че през 2007 г. имаше подобна петиция за брутален лов на делфини в Япония (град Тайдзи, мисля) - http://www.glumbert.com/media/dolphin . Не съм убеден, но мисля, че след подписка практиката беше преустановена. При все, че дори съм гледал документални филми, в който училищни класове се водят да наблюдават традицията.
Известен е и "спорта" за разбиване глави на тюлени в Канада и Норвегия (http://www.hsus.org/protectseal.html).

Не се правя на интересен. Просто мисля, че това са неща, които е хубаво да се знаят от всички, проявяващи такава инициатива (а не са много хората).

Но ти благодаря, че ме запозна с това. Не знаех, наистина.

EDIT: Сега се заглеждам, че и самата петиция не е докрай коректна, ама нейсе.

YourSupergirl
02-07-2010, 17:47
добре де,ако някой има проблем сам да си потърси..аз пуснах темата ,за да се помогне.. ;х :?

Abigoria
02-07-2010, 18:16
Делфини- мелфини, ала- бала... Обичам животни, ама хора обичам повече ;)

ameli
02-08-2010, 14:07
уоууу толкова са .. мноогоо :shock:

Force_bladeR
02-08-2010, 22:02
добре де,ако някой има проблем сам да си потърси..аз пуснах темата ,за да се помогне.. ;х :?

и ние как ще помогнем?

ameli
02-09-2010, 10:04
^ като подпишем претицията може би...

та като помислих над ужасяващите снимки... то това се случва и с пилетата на грил, които предполагам повечето обичате ... и на байряма на турците, на гергьовден ... тогава никой не се интересува колко животни са убити, нали ....

колкото и да е жестоко, това е явно е ... как да се изразя ... НОРМАЛНО

YourSupergirl
03-10-2010, 17:05
^ като подпишем претицията може би...

та като помислих над ужасяващите снимки... то това се случва и с пилетата на грил, които предполагам повечето обичате ... и на байряма на турците, на гергьовден ... тогава никой не се интересува колко животни са убити, нали ....

колкото и да е жестоко, това е явно е ... как да се изразя ... НОРМАЛНО

не е нормално!това са изключително интелигентни същества,почти колкото човека! и са изключително добронамерени към хората.
хич не е нормално.
божее,вас ако ви убият пак ли ще е същото..
няма ли човечни хора вече..тцтц. :(