PDA

View Full Version : Американски колеж - или така наречения АК



SweetLuna7
02-07-2010, 07:29
Здравейте!
Въпреки, че на мен май ми е още раничко да се замислям за АК, можете ли да ми кажете всичко, което знете за него?
Ако някой учи там, напрмер, дали си спомня каква е процедурата по приемане? Доволен ли е от обучението там?
Има ли такса и ако да - каква е тя?
Има ли общежития или нещо такова?
Приема се след 7 клас нали?
Общо взето всичко, което знаете за това училище.
Мерси предварително! :-)

brutaLxxbunny
02-07-2010, 08:28
Значи аз не уча там,он част от информацията,който искаш я има в сайта им http://www.acs.bg/en/index.php

ThroughStruggle
02-07-2010, 09:05
Навремето влязох, но реших да не ходя. Сега съжалявам леко, но пък минало-заминало, от друга страна..

Pustinqchka
02-07-2010, 09:06
Плаща се, но не съм сигурна каква е таксата, но със сигурност е над 3000 лева. Трябва да се справиш доста добре на изпита за да те приемат, например за имаш 5 по Математика и 6 по Български или обратното, поне едно момиче така я приеха. И да, има общежития, но за тях нищо не знам.

amk933
02-07-2010, 09:44
Таксата е 5600 евро за българи в България, а за идващи от чужбина чужденци и българи - 14 500 евро. :)

ShowMeHowToLie
02-07-2010, 10:09
Миналато година ходи, за да се пробвам...Теста не е труден..времето е малко :?

klamer92
02-07-2010, 10:31
аз уча там и плащам в момента около 2700 евро, но вече всички приети трябва да плащат по 5000 евро мисля.иначе изпита е лесен аз нямах проблеми да вляза, е може би защото се бях подготвял.ми пич кво да ти кажа,ако си решил да си скъсаш задника от учене,но после да нямаш никакви проблеми с кандидатстване където и да е в чужбина,то колежът е мястото за теб.иначе ако си мързелив като мен ще се озориш и ще намразиш колежа.дано съм ти помогнал

SweetLuna7
02-07-2010, 16:17
аз уча там и плащам в момента около 2700 евро, но вече всички приети трябва да плащат по 5000 евро мисля.иначе изпита е лесен аз нямах проблеми да вляза, е може би защото се бях подготвял.ми пич кво да ти кажа,ако си решил да си скъсаш задника от учене,но после да нямаш никакви проблеми с кандидатстване където и да е в чужбина,то колежът е мястото за теб.иначе ако си мързелив като мен ще се озориш и ще намразиш колежа.дано съм ти помогнал
Ами аз не обичам да уча... той кой ли обича :D Но се старая, колкото и да ме мързи на моменти.
Благодаря на всички за отговорите. На сайта наистина има доста информация, но на мен ми се иска някой да ми разкаже от гледна точка на ученика :)
Таксата обаче е малко много, или поне за мен :( Е, ще се опитам все пак да се оправя някак си.
Та, klamer9 , мислиш ли, че АК е по-добър от останалите гимназии?
И още един въпрос: Там на английски ли са учебниците или ... :oops: (тъпичък е, знам, но понеже е така вв английские гимназии се чудех...)
Онтово мерси на всички за отговорите! :-)

OneGirl
02-07-2010, 16:43
^ на английски са много ясно :)

klamer92
02-07-2010, 19:18
ми зависи за какво искаш да учиш.ако искаш да се подготвиш примерно да си много добър по математика бих ти препоръчал да отидеш в математическата,но ако искаш като цяло да си дисциплиниран,да имаш добро образование във всички области не само напр. математика, то колежа е перфектното място.учебниците са на английски повечето с малки изклячения, например ако си ПРОФИЛ ФИЗИКА там ти е на български ма тва е чак в 10ти клас.колежа е наи-доброто училище за мен в България в момента,въпреки че си има и недостатъци.ако си решил след това да следваш в чужбина няма по-подходящо място от колежа.дано съм ти помогнал пич