PDA

View Full Version : Търся от 3 часа и ненамирам...



pixi
02-07-2010, 12:42
Ами търся от три часа Трансформиращ преразказ от името на Руфат и не го намирам.. Моля ви да ми помогнете защото няма да мога да смогна за утре и ще имам 2ка :shock: :-o

onestar
02-07-2010, 12:46
"Руфат" не ми говори нищо... кое е произведението?

pixi
02-07-2010, 12:50
"Руфат" не ми говори нищо... кое е произведението? Дервишово семе

Forest_girl
02-07-2010, 12:54
Не е толкова трудно за писане. Просто си представи, че Руфат разказва и разкажи от негово име като пропускаш моментите, в които го е нямало.
Ще се справиш, не е толкова трудно. :)

pixi
02-07-2010, 12:58
Не е толкова трудно за писане. Просто си представи, че Руфат разказва и разкажи от негово име като пропускаш моментите, в които го е нямало.
Ще се справиш, не е толкова трудно. :) Ами няма да се справя имам 3 контролни за утре и трябва да уча за всяко контролно по 10 урока поне това ако може да ми помогнете да се олекотя.. несам машина :-o

onestar
02-07-2010, 13:01
Мда, по нета няма, трябва да си го напишеш ти. :(

pixi
02-07-2010, 13:06
Мда, по нета няма, трябва да си го напишеш ти. :( :shock: :shock: :shock: ok

JCoutureJunkie
02-07-2010, 13:32
За трите часа,през които търси в нета,можеше преспокойно да си го напишеш сам/а :-D ...че и да почнеш да учиш по друго.

DinViesel
02-07-2010, 13:49
а що си остваил\a в последния момент да учиш за 3 контролни..?

user15
02-07-2010, 15:42
Трансформиращия преразказ е толкова лесно нещо-немога да разбера какво трудно има- ЛИС или есето са много по-трудни и аз само това правя на контролни и класни и не се оплаквам-ти един преразказ не можеш да направиш :booooomb: Щом преразказ не можеш да правиш, какво остава за ЛИС и есе по-нататък :-o

ecstazy
02-07-2010, 15:52
Трансформиращия преразказ е толкова лесно нещо-немога да разбера какво трудно има- ЛИС или есето са много по-трудни и аз само това правя на контролни и класни и не се оплаквам-ти един преразказ не можеш да направиш :booooomb: Щом преразказ не можеш да правиш, какво остава за ЛИС и есе по-нататък :-o

dessms
02-07-2010, 15:54
Най-добре ще е ако си го напишеш сама-помагай си с това планче:

Трансформиращ преразказ от името на герой от текста.
1. Преразказващият трябва да влезе в ''кожата''на героя, от чието име ще предава случката.
2. Онези епизоди,в които героят не е свидетел (не е видял,не е чул и възприел със собстяените си сетива) и в които не участва,действа,говори,не се преразказват.
3. Подробно да се предават онези епизоди, които са съществени за изпълнението на дидактическата задача, и сбито-които са несъществени, но изграждат смисловата и логическа взаимосвързаност както на художествения текст, така и на преразказа.
4. Основното глаголновреме е минало свършено и минало несвършено време съвместно с други (помощни) подходящи времена и наклонения.
5. Не се допускат елементи на разсъждения(от аналитичен и интепретивен характер).
6. По преценка на разказвача е възможно пренареждане на епизоди, което трябва да се подчинява на логиката на художествения текст.
7. Пряката реч се преобразува в непряка или полупряка.


EnJoY! ::: ;-)

elito0o0o0
02-07-2010, 17:19
Вместо да дремеш 3 часа в интернета можеше да седнеш да го напишеш.. ;)

Abigoria
02-07-2010, 18:25
Народе, НЕ МОГА, НЕ ИСКАМ, НЕ НАМИРАМ, НЕ СЪМ! Научете се да ПИШЕТЕ най- накрая...