PDA

View Full Version : Добри училища из София



uBuTo
02-07-2010, 16:01
Хелоу !!
Искам да попитам столичаните за някои добри училища в София, защото другата година мисля да кандидатствам там и искам някаква информация за училищата :) благодаря предварително

green9
02-07-2010, 16:20
СОУ-18 СОУ ''Уилям Гладстон'',133 СОУ "Александър Сергеевич Пушкин"
Гимназии-НГДЕК,НПМГ,9 ФЕГ,1 АЕГ,2 АЕГ,91 НЕГ,164 ИЕГ,СМГ

FatallyGirl
02-07-2010, 16:20
Хм.. ами зависи какво по-точно искаш - математическа гимназия , езикова гимназия , спортно .. :)

Unendlich
02-07-2010, 16:47
Гледам, че си от Стара Загора или поне така си написала. Ако искаш езикова - ЕГ-то в Стз също е на много добро ниво, но ако си решила специално да София - има тема, в която пише най-елитните училища и там може да погледнеш. :)

krasaveca
02-07-2010, 20:49
Хелоу !!
Искам да попитам столичаните за някои добри училища в София, защото другата година мисля да кандидатствам там и искам някаква информация за училищата :) благодаря предварително

За какво ти е да ходиш в София, нашия град си е най-якия, стой си тука :P :P

amk933
02-07-2010, 20:52
Лично според мен, много бъркаш, че бягаш от Ромен Ролан. Лично аз съм с впечатлението, че е от малкото добри училища.

Ако търсиш математика е по-разбираемо. СМГ и НПМГ. :)

SmilezZz
02-08-2010, 07:14
Не съм от София,но съм чувала от приятелки,че НПМГ е добра

Infinity
02-08-2010, 14:33
Защо от Стара Загора в София ? :-o

uBuTo
02-08-2010, 14:35
^ми харесва ми града .. а пък и искам да съм в някой по-голям град :)

SmilezZz
02-08-2010, 14:43
^ми харесва ми града .. а пък и искам да съм в някой по-голям град :)

О.о харесваш София :shock:
Нищо лично,но на мене не ми харесва много..Иначе има някои нещо,които биват..А и някои училища също си ги биват

Valento
02-08-2010, 15:16
^ми харесва ми града .. а пък и искам да съм в някой по-голям град :)
Като дойдеш , драсни едно ЛС да пиеме кафе , ще те разходя и ще ти покажа забележителностите на града ... :D

uBuTo
02-08-2010, 15:18
^ми харесва ми града .. а пък и искам да съм в някой по-голям град :)
Като дойдеш , драсни едно ЛС да пиеме кафе , ще те разходя и ще ти покажа забележителностите на града ... :D
абе ти чакай първо да ме приемат .. :-D :-D и се надявам под забележителности да нямаш предвид спалнята си :-D :-D

amk933
02-08-2010, 15:51
^ми харесва ми града .. а пък и искам да съм в някой по-голям град :)
Като дойдеш , драсни едно ЛС да пиеме кафе , ще те разходя и ще ти покажа забележителностите на града ... :D
абе ти чакай първо да ме приемат .. :-D :-D и се надявам под забележителности да нямаш предвид спалнята си :-D :-D

:shock: 8-) :razz:

Отговорът беше много добър...Иначе мисли хубаво, защото наистина промяната е голяма, а не съм убеден, че с нещо нашите "първи" и "топ" гимназии превъзхождат вашата езикова...

Ти така и не каза с език или математика мислиш да се занимаваш?

Успех, каквото и да решиш... :)

uBuTo
02-08-2010, 15:54
^ми харесва ми града .. а пък и искам да съм в някой по-голям град :)
Като дойдеш , драсни едно ЛС да пиеме кафе , ще те разходя и ще ти покажа забележителностите на града ... :D
абе ти чакай първо да ме приемат .. :-D :-D и се надявам под забележителности да нямаш предвид спалнята си :-D :-D

:shock: 8-) :razz:

Отговорът беше много добър...Иначе мисли хубаво, защото наистина промяната е голяма, а не съм убеден, че с нещо нашите "първи" и "топ" гимназии превъзхождат вашата езикова...

Ти така и не каза с език или математика мислиш да се занимаваш?

Успех, каквото и да решиш... :)
ами с език .. математиката изобщо не ми върви ..

Unendlich
02-08-2010, 16:50
Както казах по-горе и както написа амк933, вашата езикова е на много високо ниво, а и Стара Загора не е малък град. Новият град е голяма промяна, гледай да не съжаляваш после :)

Infinity
02-08-2010, 16:54
Както казах по-горе и както написа амк933, вашата езикова е на много високо ниво, а и Стара Загора не е малък град. Новият град е голяма промяна, гледай да не съжаляваш после :)
И според мен е така. И мисля , че на вторият ден ще си искаш вкъщи. 8-) Иначе от езиковите : френска , немска , английска / 1ва,2ра /
испанската и така , но помисли си. Сама на квартира ли ще живееш? :-o

krasaveca
02-08-2010, 23:06
Абе Стара Загора си е Стара Загора, Лас Вегаса на БГ, квот и да си говорим :-P

uBuTo
02-09-2010, 14:40
Абе Стара Загора си е Стара Загора, Лас Вегаса на БГ, квот и да си говорим :-P
абе човек на мене тоя град не ми харесва!! .. омръзнал ми е .. познавам целия град и вече ми е писнало от всякакви надувки дето виреят из Стара Загора (сигурно и в София ги има .. ама карай :D ) .. и точно затова не искам да ходя и в нашата езикова .. пълно е с прости кифли .. а и нов град, ново начало ... :)

NoShTnO_iZkUsHeNiE
02-09-2010, 15:21
Абе Стара Загора си е Стара Загора, Лас Вегаса на БГ, квот и да си говорим :-P
абе човек на мене тоя град не ми харесва!! .. омръзнал ми е .. познавам целия град и вече ми е писнало от всякакви надувки дето виреят из Стара Загора (сигурно и в София ги има .. ама карай :D ) .. и точно затова не искам да ходя и в нашата езикова .. пълно е с прости кифли .. а и нов град, ново начало ... :)

Оооо не знам защо си мислиш,че тук е по-различно...но това е друга тема...

Немската е най-добрата езикова,също така испанската и френската.

uBuTo
02-09-2010, 15:22
Абе Стара Загора си е Стара Загора, Лас Вегаса на БГ, квот и да си говорим :-P
абе човек на мене тоя град не ми харесва!! .. омръзнал ми е .. познавам целия град и вече ми е писнало от всякакви надувки дето виреят из Стара Загора (сигурно и в София ги има .. ама карай :D ) .. и точно затова не искам да ходя и в нашата езикова .. пълно е с прости кифли .. а и нов град, ново начало ... :)

Оооо не знам защо си мислиш,че тук е по-различно...но това е друга тема...

Немската е най-добрата езикова,също така испанската и френската.
абе едва ли е по-различно, но със сигурност е по-добре от Стара Загора :) .. благодаря на всички :)

Infinity
02-09-2010, 15:32
И родителите ти те пускат САМА в София на тази възраст? :shock:
Нещо изобщо не ми се връзва !! Със страшно грешни представи си!
Колко пъти си била в София и за колко време? :-o

uBuTo
02-09-2010, 15:34
И родителите ти те пускат САМА в София на тази възраст? :shock:
Нещо изобщо не ми се връзва !! Със страшно грешни представи си!
Колко пъти си била в София и за колко време? :-o
да пускат ме!! :) .. 2 пъти съм била в София - 1 път на екскурзия за 1 ден и другия път при 1 френдка за 2 седмици :)

Infinity
02-09-2010, 15:36
Силно се надявам да не прозвучи прекалено грубо , но родителите ти са луди , бе човек !! 8-)

uBuTo
02-09-2010, 15:37
Силно се надявам да не прозвучи прекалено грубо , но родителите ти са луди , бе човек !! 8-)
абе права си!! 8-) луди са ..

LuxurySk0B
02-09-2010, 16:33
ПГСАГ АРХИТЕКТУРА АЕ :grin: :grin: :grin: :grin: газария

ShowMeHowToLie
02-09-2010, 17:52
Поне ако се местиш да си в хубаво у-ще..Така че сядай и учи, защото конкуренцията е голяма :? Не, че нещо,де :P Ама наистина мисля, че София не е за сам човек на по 14-15 :shock:

krasaveca
02-09-2010, 19:54
Абе Стара Загора си е Стара Загора, Лас Вегаса на БГ, квот и да си говорим :-P
абе човек на мене тоя град не ми харесва!! .. омръзнал ми е .. познавам целия град и вече ми е писнало от всякакви надувки дето виреят из Стара Загора (сигурно и в София ги има .. ама карай :D ) .. и точно затова не искам да ходя и в нашата езикова .. пълно е с прости кифли .. а и нов град, ново начало ... :)

Ти си решаваш, ама мисля че София е един от най-гадните градове за живеене, да ма извиняват софиянци, ама съм живял в "столицата" половин година и не смятам повече да се връщам там да живея, но ако си решила да сменяш градовете, според мен Варна е 2 пъти по-як град от София, като бях на твойте години и аз мислех кат тебе и за това отидох да уча в езиковата във Варна и мисля че е по-добър град за живеене от София, но това си само мое мнение.

babyvy
02-09-2010, 20:21
Такам..Значи стига сме говорили за градовете...Щом искаш София - WELCOME...добре си ни дошла на гости :) А за училищата....Изясни се какво искаш до учиш... Има много езикови...Математически... НТБГ ,НФСГ - аз уча там ,много ни е забавно :D:D:D Кажи към какво си се насочила и тогава ще ти кажа добри училища ....

brutaLxxbunny
02-10-2010, 13:30
Силно се надявам да не прозвучи прекалено грубо , но родителите ти са луди , бе човек !! 8-)
абе права си!! 8-) луди са ..

Тоо значи и мойте са луди,защото и те ме пускат :shock:

uBuTo
02-10-2010, 14:39
Такам..Значи стига сме говорили за градовете...Щом искаш София - WELCOME...добре си ни дошла на гости :) А за училищата....Изясни се какво искаш до учиш... Има много езикови...Математически... НТБГ ,НФСГ - аз уча там ,много ни е забавно :D:D:D Кажи към какво си се насочила и тогава ще ти кажа добри училища ....
ами някакъв език може би .. защото с математиката хич ме няма :D ако веднъж поне в годината имам 3ка е постижение :D .. ако не - нещо от рода на Старозагорската електроника или някакво СОУ .. към тия съм се ориентирала основно :)

Infinity
02-10-2010, 14:51
След като тройката е постижение как смяташ да изкараш добра оценка на изпитите? :-o

uBuTo
02-10-2010, 14:53
След като тройката е постижение как смяташ да изкараш добра оценка на изпитите? :-o
8 клас съм .. не мисля че ще имам изпити :) .. а що се отнася до отценката сега 2рия ще се стегна малко да вържа 4 поне :)

Infinity
02-10-2010, 15:27
Струва ми се , че така трябваше да започнеш, защото все пак не във всящо училище има прием и след 8-ми клас.
Във езикова ще влезеш по-трудно , освен ако нямаш някакви връзки евентуално, но тук и аз не мога да ти дам отговор вече.
Във тези училище , в които пък има прием почти сигурно е , че математиката се гледа доста от дипломата , а ти с тази четворка не знам накъде си тръгнала ? :-o

Sintya
02-10-2010, 15:35
Ако нямаш 6 или 5, няма да влезеш в училище, което има общежития, най много в някое квартално.

uBuTo
02-10-2010, 16:18
Такааам вече съм си избрала няколко училища:
СПГЕ "Джон Атанасов"
17 СОУ "Дамян Груев"
ПГЕ "А.С.Попов"
18 СОУ "Уилям Гладстон"
79 СОУ "Индира Ганди"
118 СОУ "Академик Людмил Стоянов"
131 СОУ "Климент Аркадиевич Тимирязев"
157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"
032 СОУ "Св. Кл. Охридски"
022 СОУ "Г. С. Раковски"
133 СОУ "А. С. Пушкин" с преподаване на руски и западни езици
023 СОУ "Фредерик Ж. Кюри"
073 СОУ с преподаване на чужди езици "Владислав Граматик"
Ако можете да ми кажете нещо по-конкретно за тях и да ме насочите към някое ще съм ви мнооооооого благодарна :) мерси предварително!!

elito6754
02-10-2010, 18:30
От написаните само 22 е нещо по-хубаво. За другите нямам мнение.

BERCUT
02-10-2010, 18:54
Ако добавиш 133 няма да е лошо.

green9
02-11-2010, 11:46
18 и 22ро са хубави,157 е езикова гимназия-2ра испанска

Infinity
02-11-2010, 12:14
Е ще се местиш на стотици километри от дома си на тази възраст за някакво обикновано СОУ въпреки , че в града си имаш също добра възможност? :-o

sunshinepp
02-11-2010, 15:57
Такааам вече съм си избрала няколко училища:
Такам и аз да ти кажа някой нещаа . .
СПГЕ "Джон Атанасов" - амии бива . .
17 СОУ "Дамян Груев"
ПГЕ "А.С.Попов"
18 СОУ "Уилям Гладстон" Става
79 СОУ "Индира Ганди" Да!
118 СОУ "Академик Людмил Стоянов"
131 СОУ "Климент Аркадиевич Тимирязев" Не!
157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо" ужасно пропаднало училище
032 СОУ "Св. Кл. Охридски"
022 СОУ "Г. С. Раковски" 22 е добре
Ако можете да ми кажете нещо по-конкретно за тях и да ме насочите към някое ще съм ви мнооооооого благодарна :) мерси предварително!!

може да прибавиш ако искаш 133 руското . . или пък 23 - с италиански

А относно идването ти в София - бих ти казала само и единствено . . [b]Недей, не си го причинявай ! Но ти си знаеш най-добре . . :) :-)

Bohis
02-11-2010, 16:32
И аз не ти препоръчвам да се местиш... училищата и тук, и там са на почти едно и също ниво.Разликата е минимална. А относно самите училищата... ако не се лъжа повечето,които си изброила са квартални... не ти трябва да учиш в квартална гимназия.. това е все едно да се откажеш от образованието си.По-добре избери училище с някакви традиции и дисциплина.. но пропусни по-известните училища,понеже обикновено точно те се оказват най-лошите (за пример 9 ФЕГ,7 СОУ и т.н.). 133 наистина не е лош избор.

Bohis
02-11-2010, 16:43
Абе Стара Загора си е Стара Загора, Лас Вегаса на БГ, квот и да си говорим :-P
абе човек на мене тоя град не ми харесва!! .. омръзнал ми е .. познавам целия град и вече ми е писнало от всякакви надувки дето виреят из Стара Загора (сигурно и в София ги има .. ама карай :D ) .. и точно затова не искам да ходя и в нашата езикова .. пълно е с прости кифли .. а и нов град, ново начало ... :)
Нека не прозвучи грубо,въобще не ми е това целта ;),но къде ще живееш,откъде пари,ще оставиш целия си живот и приятели,семейство зад гърба си само защото не харесваш града си (поне аз така го разбрах :? ) Стара Загора е 100 и няколко хиляди души..не е малък град ;) Просто ти препоръчвам да премислиш нещата МНОГО добре :) А ако съвсем случайно се озовеш тук пиши ;) Мога да ти покажа града 8)

Shadowsogirl
02-11-2010, 17:27
Ах, ах... Как си я мислиш тая работа? Едва вържеш три, пък втория срок ще вържеш четири? Тъй си мислиш, че става работата, така ли? Ами не е така. Те всички така - от утре съм на диета, от утре почвам да уча, а-у.. Ама не. Късно си се сетила, че да искаш хубавите училища в София..

Unendlich
02-11-2010, 17:44
Ооо, ама ти си 8-ми клас ? :( Тогава наистина е глупаво да се преместиш заради едно квартално СОУ. Ако не си наясно с приема - в София приемът (за хубавите училища) си е наистина висок, за тези след 8-ми клас - не знам, но според мен не си заслужава. :? И с този успех, който казваш.. според мен си е чиста прищявка, излишно губене на пари и т.н.

Millen4ety
02-11-2010, 21:16
и аз не бих ти препоръчала да се местиш заради някакво си СОУ, но от изброените ти: СПГЕ "Джон Атанасов"и 22 СОУ са читави

KpbCTHuKbT
02-12-2010, 12:06
Няма да дойдеш в София, помни ми думите. Няма да те пуснат да живееш тук. Но все пак, ако това се случи, ти препоръчвам 133-то с руски или 35-то с немски/френски.

uBuTo
02-12-2010, 14:45
18 и 22ро са хубави,157 е езикова гимназия-2ра испанска
знам :) .. мисля че и преди бях казала че съм се насочила на там :)

Infinity
02-12-2010, 15:58
И въпреки всички сравнително добронамерени съвети не се отказваш от тая безумна прищявка ? :-o :o :?

uBuTo
02-12-2010, 16:00
И въпреки всички сравнително добронамерени съвети не се отказваш от тая безумна прищявка ? :-o :o :?
такааам да се разберем .. аз няма да се откажа!! Стара Загора не ми харесва и не мисля да оставам там :) :)

Bohis
02-13-2010, 14:05
Тогава ще трябва да изкараш невероятни оценки по математика и български език.А за да те приемат в езикова гимназия след осми клас трябва да си учила и езика на тази гимназия за да може да влезеш в заветното училище.И както ти бях казал в предишния си коментар - тук нещата са по-скъпи,ще загърбиш приятели и всичко за да получиш нещо,което всъщност дори не се знае дали ще получиш. Ами ако не ти хареса.. ще си загубила една година в местения вместо да си завършиш средното в Стара Загора.Ако обаче наистина ти харесва в София ти препоръчвам да започнеш отсега да планираш и да събираш пари и си избери добър университет където да продължиш след 12-и клас и си се нанеси тогава тук официално.Но не и сега.. рано ти е,премисли нещата.Хубавите работи стават бавно ;) 8) :)

iPurple
02-14-2010, 08:46
Така и не каза къде смяташ да живееш!!
А относно изброените училища само 133то, 22ро и 32ро биват.. а някой от останалите дори не съм ги чувала :lol:

elito6754
02-14-2010, 08:51
Ама то не е ей така преместването. Един днес станах и реших, че искам да се преместя. Ами те родителите ще ти дават пари, ок, ами къде ще живееш? В осми клас на квартира не ти ли е рано да ходиш? Ти като си се насочила към 2 испанска, испански учила ли си? Трябва да имаш идея от езика, още училище не знаеш къде, пък и с тези тройки по математика....като толкова не искаш Стара Загора, има и други големи градове, примерно Пловдив, по-близо ти е. И не мога да разбера как родителите ти те пускат, ама...

teffii
02-14-2010, 18:31
Такааам вече съм си избрала няколко училища:
СПГЕ "Джон Атанасов"
17 СОУ "Дамян Груев"
ПГЕ "А.С.Попов"
18 СОУ "Уилям Гладстон"
79 СОУ "Индира Ганди"
118 СОУ "Академик Людмил Стоянов"
131 СОУ "Климент Аркадиевич Тимирязев"
157 ГИЧЕ "Сесар Вайехо"
032 СОУ "Св. Кл. Охридски"
022 СОУ "Г. С. Раковски"
133 СОУ "А. С. Пушкин" с преподаване на руски и западни езици
023 СОУ "Фредерик Ж. Кюри"
073 СОУ с преподаване на чужди езици "Владислав Граматик"
Ако можете да ми кажете нещо по-конкретно за тях и да ме насочите към някое ще съм ви мнооооооого благодарна :) мерси предварително!!

В НИКАКЪВ случай 131 !!! Най-пропадналото училище!!!