PDA

View Full Version : За даването и получаването в любовта



fifinkathefreak
02-07-2010, 16:55
Къде са свястните мъже?Чудех се аз в последните две години.Да,вярвах в наличието им,защото познавах не един или двама.Затова продължавах да търся без да се отчайвам.Но всеки следващ все повече ме разколебаваше - неизживяно детство,садистични навявания,уан-найд-стенд-сийкърс,неориентирани в живота си,мамини синчета,използвачи и ..да,дълъг списък.

Та..къде ми е проблема.Установих нещо,което е трябвало да установя доста отдавна.Че независимо дали е карма,Господ или нещо друго,то ние получаваме това,което даваме.И независимо,че стоя на стари лаври,когато не вегетирах,а живеех..то не мога само да изисквам.И как мога да се надявам,че ще срещна някой свястен( по своите педантични и перфекционистки критерии,които бая биха уплашили някои хора,на които снобизма им е чужд) мъж,като аз не съм такава.
Да,определено не искам да го срещам скоро.Защото ако ме види каква съм ще е избягал надалеч преди още да съм казала "Здра..".

Та..който сега се оплаква от това,че не го забелязват,не му върви с даден човек и т.н.,нека да потърси причината в не толкова очевидните неща.Даваш и получаваш.Но на разменни начала.Каквото жито дадеш,такова брашно ще ти смелят.Цак!Направих си великото прозрение,което на някои може да се стори глупаво.Но ако дори един го прочете и му светне нещо в главата ще е прогрес.
:)

fenastz
02-07-2010, 16:58
Аха, хубаво разсъждаваш, хареса ми. Обаче има ли някъкъв въпрос ?

fifinkathefreak
02-07-2010, 17:01
Нямам въпрос към вас.Просто исках да споделя и да видя дали смятате,че нещата стоят така..изобщо някаква дискусия,различна от Св.Валентинската лудост :)

justonegirlwithonehope
02-07-2010, 17:01
До някъде си права.Но не знам с всеки изминал ден се обеждавам, че именно хората които се държат лошо към останалите, които са превзети и надути имат много повече от останалите, които търсят просто любов и разбиране .. :?

mArMaLaDkA
02-07-2010, 17:02
Много е глупаво да смяташ, че точно твоята гледна точка е правилна и "ако на някой друг му светне, това ще е прогрес". Принципно е детска логика. ;)
Изключително рядко виждам поговорката "каквото дадеш, такова ще получиш" на практика.

И реално, не се срещат често мъже, които са хубави, остроумни, забавни и всичките други критерии от списъка, камо ли пък момчета на 15-18. Навярно, дори и да получиш идеала си до 3 месеца - година(примерно), надали на този етап ще успееш да го оцениш.

fifinkathefreak
02-07-2010, 17:09
Мармаладеното момиче


Нямам въпрос към вас.Просто исках да споделя и да видя дали смятате,че нещата стоят така..изобщо някаква дискусия,различна от Св.Валентинската лудост :)
Но все пак,да,лежа на мн нестабилно самочувствие,защото съм свикнала да съм права.

И май не ми стана ясно това за 3те месеца,ще ми обясниш ли?
:-D

mArMaLaDkA
02-07-2010, 17:13
Няма как по-ясно да ти го обясня. :]

uBuTo
02-09-2010, 15:58
Аман вече от теми в които депресирани лигли питат "Къде са свестните мъже? " :? .. свестните мъже са пред очите ви! просто вие не знаете какво искате, а дори и да знаете, не знаете как да го получите .. така че не се оплаквайте и не мелодраматизирайте а се осъзнайте!!

soul1199
02-09-2010, 16:08
има ги,но са на изчерпване :)

BlueParadise
02-09-2010, 17:06
Естествено,че ги има ... :)

ScarletBite
02-09-2010, 17:42
Да, има такава теория, известна като "тройното правило", т.е. каквото направиш, ти се връща х3.

MaLkaTa_LaDy
02-09-2010, 18:00
Като за начало "да вярваш" в нещо, значи да си убеден в неговото съществуване, без да имаш доказателства за това. А не от заобикалящата те общност да си вадиш изводи, за хората, които все още не си срещнала.
Иначе не вярвам, че колкото даваш, толкова получаваш. Но определено трябва да даваш, за да получаваш. Не вярвам в съдба и тем подобни. Човек сам гради съдбата си и я променя с всеки един избор. За това способността ни да взимаме решения е най-силното ни оръжие. От него зависи колко ще получим.

LadyDi
02-09-2010, 18:04
Защо ли ми се струва, че повече от половината дето са писали тука, изобщо не са разбрали какво има предвид авторката, ами са прочели единствено първото изречение.

FancyGirl
02-09-2010, 18:58
Защо ли ми се струва, че повече от половината дето са писали тука, изобщо не са разбрали какво има предвид авторката, ами са прочели единствено първото изречение.

За първи път съм съгласна с тебе...

fenastz
02-09-2010, 19:04
Защо ли ми се струва, че повече от половината дето са писали тука, изобщо не са разбрали какво има предвид авторката, ами са прочели единствено първото изречение.

За първи път съм съгласна с тебе...

Много странно усещане, наистина.

valdesbg
02-09-2010, 19:09
Авторке, то дискусия хибаво да си направим. В случая обаче си изявила толкова ясно и категорично позицията си че човек може да отговори само с Да, съгласен съм, или Не не съм съгласен.

А ако каже "Не" се почват едни кавги, едно избиване на лична основа, без да те познават и така нататък.

До тук моите адмирации за начина на изразяване.

Брой ме към "Клуба" :)

По принцип тук е на мода първосигналното писане. А именно - четеш и без да вникваш - отговаряш. Имена няма да споменавам :)

LadyDi
02-09-2010, 19:11
Защо ли ми се струва, че повече от половината дето са писали тука, изобщо не са разбрали какво има предвид авторката, ами са прочели единствено първото изречение.

За първи път съм съгласна с тебе...

Много странно усещане, наистина.
Аз съм добра жена бре :)

dedodekster
02-09-2010, 21:19
Къде са свястните мъже?Чудех се аз в последните две години.Да,вярвах в наличието им,защото познавах не един или двама.Затова продължавах да търся без да се отчайвам.Но всеки следващ все повече ме разколебаваше - неизживяно детство,садистични навявания,уан-найд-стенд-сийкърс,неориентирани в живота си,мамини синчета,използвачи и ..да,дълъг списък.

Та..къде ми е проблема.Установих нещо,което е трябвало да установя доста отдавна.Че независимо дали е карма,Господ или нещо друго,то ние получаваме това,което даваме.И независимо,че стоя на стари лаври,когато не вегетирах,а живеех..то не мога само да изисквам.И как мога да се надявам,че ще срещна някой свястен( по своите педантични и перфекционистки критерии,които бая биха уплашили някои хора,на които снобизма им е чужд) мъж,като аз не съм такава.
Да,определено не искам да го срещам скоро.Защото ако ме види каква съм ще е избягал надалеч преди още да съм казала "Здра..".

Та..който сега се оплаква от това,че не го забелязват,не му върви с даден човек и т.н.,нека да потърси причината в не толкова очевидните неща.Даваш и получаваш.Но на разменни начала.Каквото жито дадеш,такова брашно ще ти смелят.Цак!Направих си великото прозрение,което на някои може да се стори глупаво.Но ако дори един го прочете и му светне нещо в главата ще е прогрес.
:)

А можеш ли да обясниш следната ситуация посредством твоята логика:

Давам всичко за един човек- получавам лъжа и болка в замяна.

(Само не казвай, че съм изключени, защото примерите покрай мен са доста и мога да изброя не един и два)

fifinkathefreak
02-09-2010, 21:37
Човек,който не може да оцени(нямам представа дали ще ми изведеш конкретен пример,където да се използва контекстов синоним на думата) другия,не заслужава да е с него.В този случай ти си "облагодетелствания"(радвай се!),а човекът отсреща е губещия в моето положение.
Струва ми се..правилно.

dedodekster
02-09-2010, 21:53
И по какъв начин съм "облагодетелстван" в тази ситуация? Аз съм този, който е наранен, аз съм този, който страда и пак аз съм този, който е излъган. А отсрещната страна си живее живота без да й пука ... Хм, нещо не ми се връзва с равновесието...

DNJ
02-09-2010, 21:57
Къде са свястните мъже?Чудех се аз в последните две години.Да,вярвах в наличието им,защото познавах не един или двама.Затова продължавах да търся без да се отчайвам.Но всеки следващ все повече ме разколебаваше - неизживяно детство,садистични навявания,уан-найд-стенд-сийкърс,неориентирани в живота си,мамини синчета,използвачи и ..да,дълъг списък.
Позната до болка история. Важното идва обаче в това как я приемаме...дали като повод за самосъжаление, или повод за размисъл, който води до градивна критика към самите нас.
Та..къде ми е проблема.Установих нещо,което е трябвало да установя доста отдавна.Че независимо дали е карма,Господ или нещо друго,то ние получаваме това,което даваме.
Много ми харесваш...харесва ми и начинът на мислене, който имаш, както и увлекателният пост, който си написала, но тук не съм съгласна...човек не винаги получава това, което дава...даже бих казала, че това, което даваш в повечето случаи е обратнопропорционално на това, което получаваш.
И независимо,че стоя на стари лаври,когато не вегетирах,а живеех..то не мога само да изисквам.И как мога да се надявам,че ще срещна някой свястен( по своите педантични и перфекционистки критерии,които бая биха уплашили някои хора,на които снобизма им е чужд) мъж,като аз не съм такава.
Да,определено не искам да го срещам скоро.Защото ако ме види каква съм ще е избягал надалеч преди още да съм казала "Здра..".

Та..който сега се оплаква от това,че не го забелязват,не му върви с даден човек и т.н.,нека да потърси причината в не толкова очевидните неща.Даваш и получаваш.Но на разменни начала.Каквото жито дадеш,такова брашно ще ти смелят.Цак!Направих си великото прозрение,което на някои може да се стори глупаво.Но ако дори един го прочете и му светне нещо в главата ще е прогрес.
:)

Като цяло взаимоотношенията между хората никога не са били лесни, няма и да бъдат. В крайна сметка и да се изгради един тертип на поведение в един човек спрямо другия пол (или съответни критерии и предпочитания, както ти спомена)...какво?! Пак той/тя няма да има успех като цяло...освен ако не е приспособим и толерантен към слабостите на другия и не е готов на компромиси.
Поздравявам те за темата...макар и да не съм съгласна с някои твърдения ми харесва мисленето ти като цяло!Една от малкото смислени теми, които съм чела :-)

DNJ
02-09-2010, 22:05
И по какъв начин съм "облагодетелстван" в тази ситуация? Аз съм този, който е наранен, аз съм този, който страда и пак аз съм този, който е излъган. А отсрещната страна си живее живота без да й пука ... Хм, нещо не ми се връзва с равновесието...
Равновесието е в това, че ти си стойностен човек ( не ми гледай бройката на постовете...в teenproblem съм от 2004г. много никове съм сменила :) ) и имам наблюдение върху хората тук. Та... понякога на човек му се случват кофти неща...раздели... и ги преживява много, но идва момент, в който си казва, че това е било възможно най - добрият за него вариант. Може и да те боли сега, съжалявам за което, но това е неприятна ситуация, която те е научила на нещо, нали :) А знаеш ли колко много по - хубави неща те очакват...идея си нямаш :)

05763
02-10-2010, 06:05
Браво ! Браво, за добрата тема !
За жалост няма да я коментирам цялата, а само първите 2 реда (понеже само тях прочетох)


Къде са свястните мъже?Чудех се аз в последните две години.
Аз веднага ще ти кажа къде ! Те са забравени, изоставени, самотни и отхвърлени от всички !
Винаги когато приятелка ми пише, че си търси приятел иии да и предложа някой мой приятел, аз винаги им давам най-свестните типове които познавам, но те изглеждат сухарски :?
Цитирам една приятелка вчера
"Абе кви са тия уръфляци дето ми ги даваш ?"
А момчетата не бяха грозни (г/д добро телосложение, но за жалост - скромни) Явно тази скромност не ви се харесва на вас - жените !
Мойте уважения мадам, но щом предпочитате гъзарите - така ще си страдате ! Един ден с една, втори ден с друга и така и така бройките вървят и тефтера се пълни :)
Хайде със здраве :-)

LadyDi
02-10-2010, 06:34
Браво ! Браво, за добрата тема !
За жалост няма да я коментирам цялата, а само първите 2 реда (понеже само тях прочетох)
Както казах в една друга тема...

:shock: :lol: :lol:

Господи, прибери си вересиите!!! Много са ни вече.

AnzaRe
02-10-2010, 06:36
Къде са свястните мъже?
Някъде,защото на повечето от тях им писна да имат връзки,в които не получават това което искат най-много.

fifinkathefreak
02-10-2010, 07:20
DNJ е написал/а точнотова,което и аз смятах да кажа.Цялатаидея за баланса.По-добре късно,отколкото рано.
А недочитащите няма да ги коментирам.