PDA

View Full Version : Помощ за стихотворение!!!



hamara96
02-07-2010, 17:34
Имам да уча стихотворението"Опълченците на Шипка"(до"О,Шипка") за утре сутринта а съм на половината.Моля ви казваите начини за по-бързо научаване или пищови.Моля спешно е . :(

nIkEnCeTy_bE
02-07-2010, 17:43
оо аз миналата година също го учих цялото за 2 дена го научих.. мн е лесно.. да ти кажа пищови за стихотворения няма как да си напраиш.. зависи и от госпожата, ако е някаква лоша, по-добре направо и кажи, ако не помоли тоя дет стои до теб на чин да си диктува тихо.. що не го научи?! Цяла събота и неделя съм убедена, че щеше да го научиш, пък и разбрах, че имаш само до О,Шипка, което е още по лесно..

hamara96
02-07-2010, 17:49
Мани беги.Съботата ми избяга,а имах да уча и за контролно и география.штеше да ми са пръсне мозъка.Ма и тя нашта по българиски е готина ше и кайа да пасе трева и ше се откаже :D .

FatallyGirl
02-07-2010, 17:50
Хм да и аз имах да го уча за миналата седмица , но на нас ни дадоха цялото :О ... ами иначе не мога да ти помогна .. в смис. някои запомнят по-бързо , други по-бавно ... пробвай да четеш по 2-3 реда , след това си го кажи без да гледаш и така докато не стигнеш до " О , Шипка ! " // Не знам дали ме разбра :д ама ... Късмет с научаването :)

hamara96
02-07-2010, 17:51
Мерси.

nIkEnCeTy_bE
02-07-2010, 17:55
Ем кат е пекана, какво се мъчиш тогава, казваш да си гледа работата :D Ама и аз имах да уча цялото, просто си си загубил времето, а можеше да го научиш

petiam
02-07-2010, 19:42
Какво се оплакваш, че имаш да го учиш само до "О, Шипка!" .. То е много дълго, няма що .. Ако ти бяха дали цялото, тогава трябваше да се оплакваш !! :? :? :?

therichbitch
02-07-2010, 20:10
^ само до там :lol: :lol:

стихотворението е много добро- има си стъпка , всичко, така че е много лесно за учене, аз го знам почти цялото (без да съм си поставяла за цел да го уча, просто мн ми харесва и се помни)

П.П. И съвет- като тръгнеш утре да го казваш, недей да седиш като пън и блаблабла монотонно, ами вложи малко чувство, човекът е писал за такива възвишени неща, за какво ли ви карат да ги учите - само да ги осквернявате

muckata97
02-27-2011, 14:12
ехеееее, че ти като имаш да го учиш до "О Щипка(извинявам се : Шипка" ще го научиш много лесно за половин 1 ч. :( :) да ти имам аз учителя/учителката... Таа по темата... еми много лесно: четеш си 2 реда повтаряш ги докато го заппомниш, продължаваш по същия начин докато не го научиш! :) :) :) :) :)

Colouring
02-27-2011, 14:41
Сядаш и учиш.Точка.
Няма никакъв дрyг начин.

Ventsi
03-10-2016, 15:35
Ти си прав наща по литерарура за 6 иска да го казваме с чувство!!!!!!!!!¡!¡¡!!¡!!!!!¡!

Dwyd96
03-10-2016, 20:35
Мани беги.Съботата ми избяга,а имах да уча и за контролно и география.штеше да ми са пръсне мозъка.Ма и тя нашта по българиски е готина ше и кайа да пасе трева и ше се откаже :D .

Да беше научил как се пише звука "Щ".