PDA

View Full Version : Не за вражда, за обич съм създадена



INeEdMoRe
02-08-2010, 07:25
Спешно ми трябва до вечерта лис на тема "Не за вражда, за обич съм създадена" помогнете плс.. :(

SmilezZz
02-08-2010, 08:10
"Не за вражда - за обич съм родена"

Не за вражда – за обич съм създадена” са думи на героинята на Софокъл Антигона. Тези слова имат дълбок философски смисъл, запазил съвременното си звучене през хилядолетията. С тях Антигона защитава правото си да обича всички, такива каквито са , а не такива каквито биха се харесали на когото и да било.
Човек е създаден да обича , а не да мрази . Човек се ражда от любов и за любов , а тя е всичко. Но на този свят омразата и обичта са равни. Те се преплитат и вървят заедно , както живота със смъртта , добротата и злината , както сред нас така и в самите нас. Обичта и омразата са безгранични и за да се отречеш от омразата, за да я премахнеш от своето съзнание трябва да се опиташ да отвръщаш на злото с добро, защото след злината винаги идва добротата -това е една вечна закономерност в тоя свят. Героинята на Софокъл се опитва а направи точно това – да отвърне на злото с добро. Макар да знае, че брат и е въстанал срещу родината си, макар да е чула заповедта на вуйчо си, краля, тя поставя над всичко родовите закони. А изменянето на тях е голям грях. Антигона проявява храброст и мъжество като се изправя срещу Креон и престъпва заповедта му Полиник да остане непогребан. Въпреки всичко, което е направил брат и, той си остава неин брат, той е част от нея и тя му прощава.
Любовта е силата, с която всички хора са свързани. Любовта прави от нас едно цяло. На нея се гради човешката общност и човешкото съществуване. И когато изпитваме омраза, и когато съдим някого за грешките му, нека си спомним, че не за вражда – за обич сме създадени. Че омразата е едно негативно...

SmilezZz
02-08-2010, 08:11
"Не за вражда-за обич съм създадена"-"Антигона"



Човек се ражда от любов и за любов , а тя е всичко . За да можеш да обичаш ти трябва да се отречеш от злото , да отречеш неправдата и да заживееш с истината . Трябва да отвориш сърцето и душата си за другите , защото само така любовта ще пребъде в твоето съзнание.

Човек е създаден да обича , а не да мрази . Но на този свят омразата и обичта са равни . Те се преплитат и вървят заедно , както живота със смъртта , добротата и злината , както сред нас така и в самите нас . Обичта и омразата , са безгранични и за да се отречеш от омразата , за да я премах-неш от своето съзнание трябва да се опиташ да отвръщаш на злото с добро , защото след злината винаги идва доброта-та - тожа е една вечна закономерност в тоя свят , табу както следва след живота - смъртта и обратно . Ако някой те намрази не го намразвай и ти , защото така ще погубиш обичта си . Не трябва да мразим заради омразата . Опитай се да бъдеш човечен и не отвръщай по същия начин , както са се обръща ли към теб със злина или презрение . Не отсъждай какво се полага на "лошия" , не му бъди съдник , защото нямаш тая власт . Ако обичта заживее в теб ти ще успееш да разкъсаш оковите на злото . Тъмнината в твоята душа ще изчезне и ти ще съзреш светлината . Ще почустваш любовта със сърцето си и ще бъдеш готов да дадеш от себе си . Така ти човече ще бъдеш блажен . Никой не предполага , колко сложни са чъвствата . За това обичта не не винаги се поражда от обич , както омразата не се поражда от омраза . Но ти , човече , не бъди покорна рая на този , който ти мисли зло , а се противи , за да премахнеш това зло от него . За да възцари добротата и любовта , прогони далеч от себе си омразата и злото на целия свят . Обичай целия свят , но най-много доброто в него . Съчъствай и помагай на слабия . Ние хората обичаме страдащия и бития , не презираме този , кой-то бие и предизвиква страдания . Всички свързваме злото в нашия свят с войната и многото жертви породени от алчнуст на някой ; ето и гладъващите и срадащите по целата пл. Земя . Нима те са виновни , че по тяхния път има само мъка ? Не във всеки от нас има нещо , което се противопоставя на злото и не му позволява да се примири с него , нито пък да го приеме . Не позволявай злите сили да те водят , защото те рушат изграденото от теб до тук . Те спират твоя път към успеха и ти правиш крачка назад в живота . Освободи душата си от мрака и само така тя ще се извиси и ще съзре един нов живот , един нов свят изграден само от любов и доброта . А не засложаваме ли всичко това ? За това трябва да го заслужим . За да обичаш , за да може в теб да оцелее доброто , да оцелее любовта трябва да се научиш да даваш от себе си .

SmilezZz
02-08-2010, 08:12
http://download.pomagalo.com/285013/ne+za+vrajda+za+obich+sym+syzdadena+/

http://download.pomagalo.com/451905/ne+za+vrajda+za+obich+sym+syzdadena+/

http://download.pomagalo.com/136431/ne+za+vrajda+za+obich+sym+syzdadena/?search=21898730&po=3

http://download.pomagalo.com/251698/ne+za+vrajda+a+za+obich+sym+az+syzdadena/?search=21898730&po=8

SmilezZz
02-08-2010, 08:12
Иначе това какво общо има с Доктор Тийн :?

INeEdMoRe
02-09-2010, 07:02
мерси .. трябваше ми ЛИС.. видях, че има 1 :) ... ам .. извинявам се че темата ми е тук ...

krem4et0
02-09-2010, 16:09
Считам темата за приключена.