PDA

View Full Version : солети



ameli
02-08-2010, 13:56
снощи говорих с майка ми: (това е диалога)

-какво си вземаш в голямото?
-солети
-пак ли? от 1 месец само солети...
-еми това искам ...
-стига си ги яла, че ще си развалиш стомаха
-как?
-еми знаеш ...

та въпроса ми е мога си наистина да си разбаля стомаха и как?

SmilezZz
02-08-2010, 14:07
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/

brutaLxxbunny
02-08-2010, 15:15
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/

Ако наистина има сода каустик в солетите :shock: Тя попринцип има разяждащо действие ...

amk933
02-08-2010, 15:20
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/

Ако наистина има сода каустик в солетите :shock: Тя попринцип има разяждащо действие ...

Абе каква сода каустик...
А и да има, ще е в толкова минимално количество, че само като я залее стомашната киселина ще я неутрализира. (киселина+основа = вода + сол; грубо казано)
А и не ми се вярва въобще...

Не виждам как солетите ще ти развалят стомаха, освен да ти докарат смущения в перисталтиката, най-много някой запек...По-скоро майка ти е имала в предвид да не ядеш само сухоежбина, но аз да ти кажа не знам отколко години не съм ял супа, а съм жив. ;)

theteacher
02-08-2010, 16:36
Майка ти сигурно има предвид, че солетите не са полезни. И действително не са, тъкмо обратното. Тесто и сол - доста непрятна комбинация. Щом толкова обичаш, яж от време на време, но много по-добре е да приемаш зеленчуци или плодове.

ameli
02-08-2010, 18:06
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/

Ако наистина има сода каустик в солетите :shock: Тя попринцип има разяждащо действие ...

Абе каква сода каустик...
А и да има, ще е в толкова минимално количество, че само като я залее стомашната киселина ще я неутрализира. (киселина+основа = вода + сол; грубо казано)
А и не ми се вярва въобще...

Не виждам как солетите ще ти развалят стомаха, освен да ти докарат смущения в перисталтиката, най-много някой запек...По-скоро майка ти е имала в предвид да не ядеш само сухоежбина, но аз да ти кажа не знам отколко години не съм ял супа, а съм жив. ;)

ние яденетата в нас ги редуваме .. примерно едното е супа, на вечеря на фурна (сухо) и едва ли е от това

нямам проблеми с изхождането...

нямам проблеми и с тестените неща (не ми трябжат диети и т.н.)

на училище почти не ям, но ако съм много изгладняла ям по малко солетиии .. ах как мразя да ми говори с недомлъвки :o

KadifWerewolf
02-08-2010, 18:51
Еми ако си ядеш и другите работи освен солети няма проблем, тъпкай солетки.. иначе САМО солети е вредни, и в този смисъл яденето на една и съща храна е вредно, било то солети или ябълки..

ameli
02-09-2010, 09:58
Еми ако си ядеш и другите работи освен солети няма проблем, тъпкай солетки.. иначе САМО солети е вредни, и в този смисъл яденето на една и съща храна е вредно, било то солети или ябълки..

под 'само солети' за през целия ден ли имаш в предвид? ако да .. определено не е само солети

ospower
02-09-2010, 10:52
Зависи за какви солети става въпрос. Ако са с кашкавал или обикновени, не са вредни, но ако са онези с подправка с многото сол...

l3thal
02-09-2010, 11:49
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/
:shock: :shock: КОЙ те е излъгал . Ако има сода каустик само като го пипнеш щти изпадат пръстите :D :-o

ImmortalSportFreak
02-09-2010, 16:29
Майка ти сигурно има предвид, че солетите не са полезни. И действително не са, тъкмо обратното. Тесто и сол - доста непрятна комбинация. Щом толкова обичаш, яж от време на време, но много по-добре е да приемаш зеленчуци или плодове.-- да това е то(ен отговор на въпроса ти.......

трябва да приемаш пълноценна храна... демек да има витамини а тесто със сол никак не е качествена храна и не дава на организъма ти полезни в-ва........ яж повече качествена храна-плодове ..зеленчуци и пр. .. ;)

KadifWerewolf
02-09-2010, 17:44
Еми ако си ядеш и другите работи освен солети няма проблем, тъпкай солетки.. иначе САМО солети е вредни, и в този смисъл яденето на една и съща храна е вредно, било то солети или ябълки..

под 'само солети' за през целия ден ли имаш в предвид? ако да .. определено не е само солети
да, защото познавам хора, който ядат солети и нищо др, а това е вредно
абе.. колко пакетчета солети ядеш на ден? ако са над 2-3 прекаляваш.. тва е

Converse333
02-09-2010, 18:59
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/
:shock: :shock: КОЙ те е излъгал . Ако има сода каустик само като го пипнеш щти изпадат пръстите :D :-o

Наистина има сода каустик във солетите. Порови се в интернет и ще видиш, че е вярно, дори по новините го бяха казали.
Иначе съм съгласна със KadifWerewolf. :)

ameli
02-10-2010, 11:12
Еми ако си ядеш и другите работи освен солети няма проблем, тъпкай солетки.. иначе САМО солети е вредни, и в този смисъл яденето на една и съща храна е вредно, било то солети или ябълки..

под 'само солети' за през целия ден ли имаш в предвид? ако да .. определено не е само солети
да, защото познавам хора, който ядат солети и нищо др, а това е вредно
абе.. колко пакетчета солети ядеш на ден? ако са над 2-3 прекаляваш.. тва е

само в голямото, и то не цялото пакетче 8-) ама от 2 дена съм ги спряла :)

SmilezZz
02-11-2010, 14:42
Според мен може да се разболееш..
Чувала съм,че когато ги правят слагали - сода каустик..И доколкото знам,не е полезно за организма /сода каустика/
:shock: :shock: КОЙ те е излъгал . Ако има сода каустик само като го пипнеш щти изпадат пръстите :D :-o

Споко..никой не ме е излъгал..
говорила съм с учителката си..Даже по новините бяха казали..Препоръчвам ти да следиш поне малко новините :? и след това да ме коментираш

KadifWerewolf
02-11-2010, 16:49
Еми ако си ядеш и другите работи освен солети няма проблем, тъпкай солетки.. иначе САМО солети е вредни, и в този смисъл яденето на една и съща храна е вредно, било то солети или ябълки..

под 'само солети' за през целия ден ли имаш в предвид? ако да .. определено не е само солети
да, защото познавам хора, който ядат солети и нищо др, а това е вредно
абе.. колко пакетчета солети ядеш на ден? ако са над 2-3 прекаляваш.. тва е

само в голямото, и то не цялото пакетче 8-) ама от 2 дена съм ги спряла :)
ее.. почти 1 пакетче на ден.. нищо не е :D
мислех, че я караш на вода и солети щом майка ти се е притеснила

ReachOutAndTouchMe
02-11-2010, 18:39
При положение ,че един пакет солети (нормален) се равнява на 4 филии хляб (изобщо не се ебавам,професорка ендокриноложка ми го каза) си е в нормата горе долу.Но аз не съм ял от много отдавна и не ми се и ядат.. А преди не можех без солети. :)

BeezyJey
02-11-2010, 20:29
Просто е имала предвит да внимаваш ,защото може да изникне някой запек.

Eliii
02-12-2010, 12:20
Нищо няма да ти стане на стомаха, ако ядеш солети. ;)
Слюнката, отделяща се в устната кухина разгражда въглехидратите, стомашният сок разгражда белтъчините, а това, което остане се разгражда в тънкото черво. От солетите нищо няма да ти стане, освен (евентуално) някой запек, но щом нямаш проблеми с това - няма от какво да се притесняваш ;)

djuki
02-13-2010, 08:40
не виждам какво може да ти стане , пък и аз ям жива съм още