PDA

View Full Version : защо се мразим



anonymous682486
02-08-2010, 14:52
Не разбирам защо се мразим :( :( ако продължаваме в същия дух ще си имаме световна война жалко че хората не могат вярват в вярата и доброто
а Християните се мислят за добри те никак не са вярващи няма поне един човек да вярва даже и Папа не е вярващ. много лоша земя създадохме :( :(

HRaBr0TyYKeBaPcHe
02-08-2010, 15:01
хах... Защо хората се мразят? Не може ли сам да си отговориш на въпроса. Аз примерно ако убия тфойте роднини ти кво ще ме обичаш ли.Не мисля.Ето ти 1 прчина - постъпките.Думите също са причина и т.н.

А иначе не разбрах в какво трява да са вярващи христианите и папата?????? :-o

filmimilmi
02-08-2010, 15:04
Мразим се защото сме различни. Ако всички средства за военни действия се насочат към подпомагане на гладните и образованието в бедните страни пак ще останат средства, с които ще можем заедно да изследваме космоса... Но е изгубена кауза. Позаинтересувай се малко повече за NWO и ще добиеш представа защо "войната е мир" днешно време и защо мир и свобода в истинския смисъл на думите едва ли някога ще има...

onqtam
02-08-2010, 18:11
е не се мразим ами политиците си играят и затва ще има воини

Naman07
02-08-2010, 19:27
Мразят се повечето хора, защото винаги е било по-лесно да вдигнеш ръка с/у някого, вместо да си задействаш главата, да седнете и да поговорите както си трябва. Защото повечето хора им харесва да задоволяват първосигналните си нужди и да се крепят на лафа "Пазя си територията със сила". А тъй с какво се различава повече от едно животно. Не е ли един от смисъла на живота именно да докажем, че сме по-разумни и възвишени от тях?

02-15-2010, 16:55
За да си паснеш с един човек,трябва да си като него...пример:за да влезеш в гангстеркото общество,трябва да си гангстер...така няма да има омраза... :D

emancipaciq
02-15-2010, 17:07
Повечето хора са завистливи и съответно завиждат на хората които имат повече от тях което е почти равно на омраза ;] А тва че Папата не бил вярващ няма да го коментирам...

Neo712
03-07-2010, 15:17
Виж.. Както каза колегата по горе защото всички сме различни,а другия-за да няма омраза трябва всички да сме еднакви което е невъзможно (всички да сме еднакви) .Мразим се също защото непрекъснато еволюираме и спорим за това което сме сътворили.Прост пример.Има такива хора-Седиш на компа и разцъкваш цс -примерно.Идва майка ти и ти казва ставай веднага,че тряя да си обера градината в фейс бук.Човека казва стой още малко и майката почва да се ядосва и да крещи.Рано или късно ти ставаш и изпитваш гняв и омраза не се говори за теб в примера :-D Омразата започва от спора между двама души зависи и от характера на тези двама души.
За това вярващите са по учтиви и по разбрани хора,но има и такива като мен.Аз не съм вярващ и се определям като нормален човек.Нормално мога да се държа с човека срещу мен ако и той се държи нормално със мен ако някакво същество със прекалено приповдигнато самочуствие започне да се държи със мен неучтиво и т.н и аз ще съм същия.А има и много други причини да се мразим :(

it_ends_tonight_
03-19-2010, 07:23
Къде къде по-лесно е да мразиш и да бърчиш вежди, да проявиш агресия ( в повечето случаи, доказвайки колко си слаб психически, а не силен физически ), от колкото да се опиташ да приемеш различието, да се усмихнеш и да не си скептик към всяко нещо и към всеки. Ей за тва се мразим.

pagoschee
03-19-2010, 16:50
Значи..Тук ще цитирам ЛЮБИМАТА МИ УЧИТЕЛКА какво ми каза един път : ние хората се раждаме само с едничката любов към роднините си,след това с времето започваме да развиваме различни позитивни чувства в нас около мама и тати,но след известно време,когато започнем да кръжим около нашите така наречени ''добри и верни приятели'' се научаваме на омраза и страх.От там тръгва и всичко..
Мисля,че е мъдро,а и правилно.Човек се радва с малко сърце,което с годините нараства и се отваря все повече и повече място за любов,но живота ни научава и на омраза и на страх.Така де,както е казано : За да има мир,първо трябва да има война. :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-19-2010, 20:57
Значи..Тук ще цитирам ЛЮБИМАТА МИ УЧИТЕЛКА какво ми каза един път : ние хората се раждаме само с едничката любов към роднините си,след това с времето започваме да развиваме различни позитивни чувства в нас около мама и тати,но след известно време,когато започнем да кръжим около нашите така наречени ''добри и верни приятели'' се научаваме на омраза и страх.От там тръгва и всичко..
Мисля,че е мъдро,а и правилно.Човек се радва с малко сърце,което с годините нараства и се отваря все повече и повече място за любов,но живота ни научава и на омраза и на страх.Така де,както е казано : За да има мир,първо трябва да има война. :)

И как ще се раждаш с любов към роднините??? :shock: Тфа е глупост.Ти се раждаш и търсиш храна и подслон, които са ти дадени от хора(майкати и бащати) за които не изпитваш чувства, а ги придобиваш в последствие. :?

Neo712
03-26-2010, 13:01
Значи..Тук ще цитирам ЛЮБИМАТА МИ УЧИТЕЛКА какво ми каза един път : ние хората се раждаме само с едничката любов към роднините си,след това с времето започваме да развиваме различни позитивни чувства в нас около мама и тати,но след известно време,когато започнем да кръжим около нашите така наречени ''добри и верни приятели'' се научаваме на омраза и страх.От там тръгва и всичко..
Мисля,че е мъдро,а и правилно.Човек се радва с малко сърце,което с годините нараства и се отваря все повече и повече място за любов,но живота ни научава и на омраза и на страх.Така де,както е казано : За да има мир,първо трябва да има война. :)

И как ще се раждаш с любов към роднините??? :shock: Тфа е глупост.Ти се раждаш и търсиш храна и подслон, които са ти дадени от хора(майкати и бащати) за които не изпитваш чувства, а ги придобиваш в последствие. :? Напълно прав си \:D/

Ако всеки се раждаше с чувствфа към ближния до сега да сме се избили.

JylAdIznAsilvaCh
03-27-2010, 23:34
Не разбирам защо се мразим :( :( ако продължаваме в същия дух ще си имаме световна война жалко че хората не могат вярват в вярата и доброто
а Християните се мислят за добри те никак не са вярващи няма поне един човек да вярва даже и Папа не е вярващ. много лоша земя създадохме :( :(

Че ти какво очакваш? Папата да е вярващ ли :D
Папата е по - скоро нещо като пъдар на овцете(в случая вярващите, които наистина бих опреличил с овце). Но той е само едно подставено лице, което да говори пред обществото, и да втълпява на хората нещата, които са му заръчали тези "над него".

Nam3less3
03-28-2010, 00:29
Не разбирам защо се мразим :( :( ако продължаваме в същия дух ще си имаме световна война жалко че хората не могат вярват в вярата и доброто
а Християните се мислят за добри те никак не са вярващи няма поне един човек да вярва даже и Папа не е вярващ. много лоша земя създадохме :( :(

Че ти какво очакваш? Папата да е вярващ ли :D
Папата е по - скоро нещо като пъдар на овцете(в случая вярващите, които наистина бих опреличил с овце). Но той е само едно подставено лице, което да говори пред обществото, и да втълпява на хората нещата, които са му заръчали тези "над него".Това, че си вярващ, не значи, че непремнно трябва да си добър. На теория е лесно, но не и на практика. Вярващите трябва да се учат и опитват да бъдат по-добри.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-28-2010, 13:06
Не разбирам защо се мразим :( :( ако продължаваме в същия дух ще си имаме световна война жалко че хората не могат вярват в вярата и доброто
а Християните се мислят за добри те никак не са вярващи няма поне един човек да вярва даже и Папа не е вярващ. много лоша земя създадохме :( :(

Че ти какво очакваш? Папата да е вярващ ли :D
Папата е по - скоро нещо като пъдар на овцете(в случая вярващите, които наистина бих опреличил с овце). Но той е само едно подставено лице, което да говори пред обществото, и да втълпява на хората нещата, които са му заръчали тези "над него".

Мисля,че е точно така.Папата не е от най-вярващите.Но най-малкото придобива слава и известности и управлява до някаква степен "овцете" :?

Rounder
03-28-2010, 13:30
Ми как защо....ще дам пример,въря си по коридора,една група ЦИГАНИ се събрали на парното и единият ме спъва,видях че нарочно го направи,обърнах се и му казах,извинявай,не видях че си си протегнал крака (нарочно го казах да видя какво ще ми отговори) а той с цялата си наглост ми вика,ми другият път като вариш гледай къде вървиш бе гявур,е не издържаш....извиках го в кенефа си поговорим и с малко се размина ... :-x

Nam3less3
03-28-2010, 15:37
Не разбирам защо се мразим :( :( ако продължаваме в същия дух ще си имаме световна война жалко че хората не могат вярват в вярата и доброто
а Християните се мислят за добри те никак не са вярващи няма поне един човек да вярва даже и Папа не е вярващ. много лоша земя създадохме :( :(

Че ти какво очакваш? Папата да е вярващ ли :D
Папата е по - скоро нещо като пъдар на овцете(в случая вярващите, които наистина бих опреличил с овце). Но той е само едно подставено лице, което да говори пред обществото, и да втълпява на хората нещата, които са му заръчали тези "над него".

Мисля,че е точно така.Папата не е от най-вярващите.Но най-малкото придобива слава и известности и управлява до някаква степен "овцете" :?Папата никой не управлява, той е едно нищо. Измислица на хората. Вярващите не слушат нито папата, нито други църковни лидери. Овцете са оная маса от християни, точно манипулирани от църковната институция.

Macallan
03-28-2010, 15:45
трябва да има война да се възстанови равновесието, иначе ставаме прекалено много...

Rounder
03-28-2010, 17:56
трябва да има война да се възстанови равновесието, иначе ставаме прекалено много...

+1
Много са маймунките на клона

ZipFail
03-28-2010, 20:09
трябва да има война да се възстанови равновесието, иначе ставаме прекалено много...

+1
Много са маймунките на клона

Войната няма много общо с омразата ;)

Пък и точно войните не влият особено на равновесието, от чума примерно са умрели няколко пъти повече хора от първата и втора световна взети заедно ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-28-2010, 20:25
трябва да има война да се възстанови равновесието, иначе ставаме прекалено много...

+1
Много са маймунките на клона

Войната няма много общо с омразата ;)

Пък и точно войните не влият особено на равновесието, от чума примерно са умрели няколко пъти повече хора от първата и втора световна взети заедно ;)

Ами по-добре и 2те.Хората са двойно повече от колкото е максималното за Земята.Трябва да се избие малко народ за да се оравновеси.По скоро баяааааааааа народ. :?

filmimilmi
03-28-2010, 20:46
трябва да има война да се възстанови равновесието, иначе ставаме прекалено много...

+1
Много са маймунките на клона

Войната няма много общо с омразата ;)

Пък и точно войните не влият особено на равновесието, от чума примерно са умрели няколко пъти повече хора от първата и втора световна взети заедно ;)

Ами по-добре и 2те.Хората са двойно повече от колкото е максималното за Земята.Трябва да се избие малко народ за да се оравновеси.По скоро баяааааааааа народ. :?

'Баяааааааааа' народ има да бъде затрит. Към коя част от половината ти се причисляваш? На тази земя няма излишен човек, а и има не малко пространство за живот. Дори до момента, териотирия с площта на континента Австралия е способна да приюти всичките 6 милиарда души, а на всяка глава да се падне грубо казано към 1 кв. км. (ако искаш си свери информацията Площ 7 741 220 км2) (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D 1%8F). Знаеш кои имат интерес стадото да не е много разпръснато (да е съсредоточено нагъсто в нечовешки условия - най-вече големите градове с цветни молове предлагащи "всичко", от което уж се нуждаеш) и да е достатъчно малко на брой (идеалната цифра ще е 500 млн), но за сметка на това строго организирано, за да е по-удобно за контролиране. 8-) Ама ако толкова чакаш масовото изтребление, то вече е започнало... Но не ми се ще да пиша отново километри, за да обяснявам кой държи ресурсите, кой има изгода от непрекъсващите конфликти по между ни.... 8-)

ZipFail
03-28-2010, 21:01
Само че ресурсите на земята не са достатъчни за да изхранват 7 мил. души, ако продължаваме да консумираме с това темпо(пък и постоянно нарастваме в геоментрична прогресия) ;)
Пък и то горе-долу половината от населението на земята страда от недохранване, липса на вода, медицински грижи, свобода, образование и други неща абсолютно необходими за пълноценен живот неща, така че по скоро оцеляват, отколкото живеят...

filmimilmi
03-28-2010, 21:08
Само че ресурсите на земята не са достатъчни за да изхранват 7 мил. души, ако продължаваме да консумираме с това темпо(пък и постоянно нарастваме в геоментрична прогресия) ;)
Пък и то горе-долу половината от населението на земята страда от недохранване, липса на вода, медицински грижи, свобода, образование и други неща абсолютно необходими за пълноценен живот неща, така че по скоро оцеляват, отколкото живеят...
Ако всички страни спрат да инвестират във воденето на войни, а парите за военни цели бъдат пренасочени към изхранването и образоването на жителите от третия свят един ден ще заживеем в едно много по-приятно бъдеще, а дори ще останат пари, които ще ни стигнат за изследване на космоса. :) Но за толкова хиляди години човешка история, видът ни изобщо не е помъдрял. Не виждам как тази утопия може поне да се опитаме да приложим на практика. Много жалко наистина, повечето се интересуват само от това да си имат по 1 огромен мол в близост до жилището им и хич не им пука за друго... :?

ZipFail
03-28-2010, 21:25
Ако всички страни спрат да инвестират във воденето на войни, а парите за военни цели бъдат пренасочени към изхранването и образоването на жителите от третия свят един ден ще заживеем в едно много по-приятно бъдеще, а дори ще останат пари, които ще ни стигнат за изследване на космоса. :) Но за толкова хиляди години човешка история, видът ни изобщо не е помъдрял. Не виждам как тази утопия може поне да се опитаме да приложим на практика. Много жалко наистина, повечето се интересуват само от това да си имат по 1 огромен мол в близост до жилището им и хич не им пука за друго... :?

С това вече съм напълно съглсен :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-29-2010, 13:34
"Към коя част от половината ти се причисляваш? "
Разбира се към помилваните.Ние (в семейството) сме 3ма.Демек спад(от майка ми и баща ми се пръквам аз,от 2ма-1,демек спад).Така,че нашето семейство работи за Земята.Макар е вече късно за спасение.Тези с "еко" започнаха вече да дразнят.Ако бяха наистина съпричасни нямаше да се сетят сега,а когато е трябвало.Сега нещата могат само да се забявят.Но е късно и няма спасение вече. :(

А ако парите се инвестират не в вонни планове и тн(демек избиване на народа в последствие) а се инвестират в насаждения няма да има избиване и ще стане още по зле(макар от туй по зле).Попринцип Земята е пригодена за грубо 3 милярда население,а ние сме 7.Двойно и горница.Това да не говорим че е нагло ами и злоупотреба с Майката Природа.Е в Косово всяко семейство има по мин 12 дечурлига.Това е безотговорност.Да знам че те това целят да се размножат за да станат като народ(се пак са като племе) но е чиста наглост,не мислиш ли? :?

Iv4etoOo
03-31-2010, 09:10
интересна тема...

psdsquared
05-01-2010, 17:42
Всеки би се причислил към тази част, която ще остане като население, ако започне да се избива населението, а "Еко" системата е просто една измислица, която е абсолютно ненужна, не може една част от населението да е загрижена за чистотата на природата, а другата не, ако всеки човек я пазеше нямаше да стигнем до тук. Навсякъде около нас мизерия, хората си изхвърлят помията през терасите, защото са прекалено мързеливи за да идат до контейнерчето, което е на 3 крачки. Вече няма спасение, все пак всеки е модерен гражданин.. :)

nana26
05-01-2010, 20:37
^ точно!
относно това защо се мразим - защото малко останаха които вярват в нещо и изцяло държат на принципите си, хората гледат собствения си гъз, гледат да вземат а не да дадат... кажи сега как да не мразиш такива хора - дето са си наъпкали и без това дебелите гуши, знаейки за страшно много които са останали гладни ... как да не мразиш някой които причинява нещо лошо някому без причина ... хората забравиха за морал, забравиха за ценности, забравиха за любов .. вече почти не останаха хора :?

Sisi7u
05-02-2010, 17:30
Значи..Тук ще цитирам ЛЮБИМАТА МИ УЧИТЕЛКА какво ми каза един път : ние хората се раждаме само с едничката любов към роднините си,след това с времето започваме да развиваме различни позитивни чувства в нас около мама и тати,но след известно време,когато започнем да кръжим около нашите така наречени ''добри и верни приятели'' се научаваме на омраза и страх.От там тръгва и всичко..
Мисля,че е мъдро,а и правилно.Човек се радва с малко сърце,което с годините нараства и се отваря все повече и повече място за любов,но живота ни научава и на омраза и на страх.Така де,както е казано : За да има мир,първо трябва да има война. :)
мн0г0 вярно ..
и тфа с етническата омраза в България е адски дразнеща и неприятна :-o

silverxblue
05-09-2010, 13:17
Тези, които мразят другите, мразят себе си. Хората са огледало и затова трябва първа да почувстваме любов към себе си, за да обичаме останалите. :)

gandalfepi4
05-09-2010, 14:10
Тези, които мразят другите, мразят себе си. Хората са огледало и затова трябва първа да почувстваме любов към себе си, за да обичаме останалите. :)

+1

NamelessRomantic
05-09-2010, 15:02
Такова нещо като религиозна омраза(или поне истинска) няма.За скинарчетата на по 15 годинки няма какво да говорим,те са ясни.Въпроса е че религията е източник на оправдания вече как да си напълним гушките.Хранете бедните страни - да бе.Висш егоизъм над висшето благо,съжалявам идеалисти.Когато искаш някой просто да го няма по една или друга причина,по-лесно е да кажеш че ти пречи на религията,изповядва друга и ти е враг,отколкото просто да си признаеш че не ти харесва.Друг е въпросът че религиозни войни няма и никога не е имало,всичко са политически подбуди.

gandalfepi4
05-09-2010, 16:10
Такова нещо като религиозна омраза(или поне истинска) няма.За скинарчетата на по 15 годинки няма какво да говорим,те са ясни.Въпроса е че религията е източник на оправдания вече как да си напълним гушките.Хранете бедните страни - да бе.Висш егоизъм над висшето благо,съжалявам идеалисти.Когато искаш някой просто да го няма по една или друга причина,по-лесно е да кажеш че ти пречи на религията,изповядва друга и ти е враг,отколкото просто да си признаеш че не ти харесва.Друг е въпросът че религиозни войни няма и никога не е имало,всичко са политически подбуди.

http://www.youtube.com/user/IslamicTerrorism#p/u/1/bf7IEUygQYw

обикновените войници не се бият в името на политиката :(

m0n4yyy
05-22-2010, 15:00
Не разбирам защо се мразим :( :( ако продължаваме в същия дух ще си имаме световна война жалко че хората не могат вярват в вярата и доброто
а Християните се мислят за добри те никак не са вярващи няма поне един човек да вярва даже и Папа не е вярващ. много лоша земя създадохме :( :(

МНОГО ПРАВИЛНО КАЗАНО !!! Хубаво е, че тук се разискват глобалните проблеми в обществото, но защо не се замислим от къде тръгват те ?? Малките камъчета преобръщат каруцата, не забравяйте.
Дори и тук ! Какво ни става на всички ?? Държим се като маймуни ! Нали сме много цивилизовани, защо не можем да се разберем с цивилизован разговор, а трябва да се стигне до спам (говоря за форума) и някакви безумни епитети, които христяните отправят към несподелящите тяхната религия съфорумници ?? Не може ли да се сключи нещо като примирие?Тук ние контролираме нещата и тук можем да ги променим! В един простичък форум не може да се възцари ред пък камо ли нещо повече ... Нека ние подрастващите се научим да комуникираме като цивилизовани хора, защото в нас е бъдещето !
Уважавайте околните, за да и те вас да уважават ! :)

leviafana
10-18-2010, 14:10
Мразим се защото сме различни. Защото някои се имат за нещо повече от други. Защото като части от обществото сме различни. защото имаме различни вкусове различна логика различна гледна точка. Всички тези различия предизвикват омраза и ненавист. Няма как всички да се обичаме. А и нямаше да е интересно. Представяте ли си как никой не ви мрази и как вие не мразите никого? При някои хора омразата е това което ги крепи. Аз немога да си представя, че някоя ще ме плюе а аз ще му благодаря примерно. Неможе едни да плюят а други да си мълчат самоз а да се обичаме всички. Не става твърде сме различни за да сме еднакви.

ZipFail
10-18-2010, 20:30
И кво, различните хора трябва задължително да се мразят ли ?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-30-2010, 23:12
Еми до някаква степен - да.

А защо всички казват, че щом не можем да общуваме или нещо от сорта сме маймуни.Това е простотия.Маймуните имат отлична комуникативна система.Дори бих казал по-добра от човешката.

JylAdIznAsilvaCh
10-30-2010, 23:38
Готино нещо е да си вярващ. Закачаш иконата на видно място, туряш библийката на рафта, и иначе може да си пълен задник с хората, но щом ходиш на църква 1-2 път в месеца греховете ти ще бъдат опростени. Сега, като оставим настрана множеството фактори които подпомагат тази т.наречена "омраза" между хората(политика, тв. ефир, религии и тем. подобни), точно различието между хората пръст в това нещо. Някои просто немогат да осъзнаят, че ние нищо не печелим ако продължаваме да се прецакваме един друг(важното е те да са си добре, докато жизнените процеси в организма им не прекратят дейност, пък след това другите да се оправят).

ForsakenFreak
11-01-2010, 20:27
В природата ни е да се мразим.
Трябва да намерим начин да го превъзмогнем.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
11-01-2010, 21:12
Не ни е в природата.Всичко е придобито/научено в последствие.
Ако си отгледан от цигани ще станеш крадец,убиец,мошенник и тн,но това не значи че си росен такъв.Това е освоено.