PDA

View Full Version : Тва Свети Валентин е адската тъпня!!



uBuTo
02-08-2010, 15:28
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

ivcheto0o
02-08-2010, 15:34
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...

britzy
02-08-2010, 15:34
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D
+++++++++++

britzy
02-08-2010, 15:35
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...
+

brutaLxxbunny
02-08-2010, 15:46
Ами щом влюбените го харесват,да си го празнуват,свободна държава сме :-| Но аз лично същои не го харесвам,защото не мисля,че любовта трябва да се показва само в този ден на годината и не мисля,че ако любовта е любов ще има нужда от такъв ден :) И все пак-тва си е повод за пиене :lol:

onqtam
02-08-2010, 15:51
и бившата ми не го харесваше

Annity
02-08-2010, 16:02
харесваме, не харесвамее.. днеска на всички класове в часа на класа имаше "радиопредаване" по случай Свети Валентин (във всяка стая и по коридорите има едни точки, по които пускат и говорят разни неща от едно място) и както всяка година на всеки етаж има кутия за валентинки :grin: и ще ни ги раздават в петък
ем няма лошо да си го празнуват хората ама защо трябва само на 1 ден в годината да се правят такива неща :? всеки ден може да е Св. Валентин :)

byby0202
02-08-2010, 16:03
:)

Dimana99
02-08-2010, 16:09
И аз не го харесвам особено

niquetamere
02-08-2010, 16:11
А коя си ти и за какво се бориш ? :lol:

uBuTo
02-08-2010, 16:12
А коя си ти и за какво се бориш ? :lol:
за нищо не се боря .. както казах споделям мнение :)

aniie
02-08-2010, 16:13
...Ама не е ли тей Трифон Зарезан да се напиеш кат' свиня.. :lol:

Faces
02-08-2010, 16:14
Аха до ся бяха темите на "влюбените" дето нямат 2 грама акъл в главите си за да измислят нещо за половинките си.Сега явно е ред за темите на тия дето ги е яд че ще са сами на Св. Валентин и искат да чуят и от някой друг че тоя празник е нищо няква пълна простотия.Е простотия е спи спокойно авторке :D Твърде много свободно имате деца и си пълните главите с твърде големи простотии бахти как се филмирате всички от един ден.Едните ся ще доказват любовта си други пък го мразят щот сами а за мен е просто поредния ден в който ще покажа и кажа на моето момиче колко я обичам и ценя :-) :-) :-)

MakeMeLaugh
02-08-2010, 16:17
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто един измислен празник...

Има нещо такова... и аз съм на това мнение донякъде.
Ама пуста му мода, пф

uBuTo
02-08-2010, 16:17
Аха до ся бяха темите на "влюбените" дето нямат 2 грама акъл в главите си за да измислят нещо за половинките си.Сега явно е ред за темите на тия дето ги е яд че ще са сами на Св. Валентин и искат да чуят и от някой друг че тоя празник е нищо няква пълна простотия.Е простотия е спи спокойно авторке :D Твърде много свободно имате деца и си пълните главите с твърде големи простотии бахти как се филмирате всички от един ден.Едните ся ще доказват любовта си други пък го мразят щот сами а за мен е просто поредния ден в който ще покажа и кажа на моето момиче колко я обичам и ценя :-) :-) :-)
ами няма да съм сама на този така наречен празник .. и пак казвам просто споделям мнение :)

Faces
02-08-2010, 16:19
Добре тогава ми обясни какъв е смисъла всяка година да плъзват едни и същи теми за едни и същи простотии ? Само виж форума пълен с теми за прословутия Св. Валентин ден като ден е не виждам кво толкова настръхвате всички :?

BloomF
02-08-2010, 16:21
И аз не си падам по тоя празник. Наистина е лигав! И както някой беше написал в един преден пост, ако любовта е истинска няма нужда от такъв празник... и все пак приятно прекарване на всички влюбени. Аз съм твърдо за Трифон Зарезан 8) 8) 8) Ей тва е празник!! :grin:

soul1199
02-08-2010, 16:23
аз си празнувам всяка година Трофон Зарезан :lol:

Bellatrix
02-08-2010, 16:25
Оооо, с мойто гадже тоя празник изобщо не го гледаме. Голяма глупост. Аз си го обичам без някви лигави специални изяви на някаква определена дата. Идеята е да накараш някой да се чувства специален всеки ден, постоянно. Иначе този празник е, за да могат кифлите да се фръцкат, че някой им е подарил розичка (често не от желание за жеста, а за да не го скалпират после, че е забравил).
Предпочитам, ако се видим с моя на 14ти да празнуваме Трифон Зарезан. По-интересно ще е и няма да е някаква лигня.

Lincheto
02-08-2010, 16:27
Тоз пък Валентин е толкова измислен...

3oPuTy
02-08-2010, 16:30
Добре тогава ми обясни какъв е смисъла всяка година да плъзват едни и същи теми за едни и същи простотии ? Само виж форума пълен с теми за прословутия Св. Валентин ден като ден е не виждам кво толкова настръхвате всички :?
Влади аз като една добра "кака" ще ти кажа :-D
....
Аз например много се кефя на еуфорията,която настъпва преди прословутия Св.Валентин :) Някак си ми е готино да виждам навсякъде сърца,надписи свързани с любовта и прочие :) Просто си ме изпълва,защото по друго време през годината не може да се види подобно нещо :) Кефи ме,защото докато съм заобиколена от всички тия баналности забравям за проблемите си,за даскало,за хората,които непонасям и т.н. :)
А иначе самия празник (поне за мен) не е нищо особено :? Ден като всеки,защото не се нуждая от определена дата за да покажа любовта си към гаджето или към приятелите и роднините си :)

Faces
02-08-2010, 16:38
Добре тогава ми обясни какъв е смисъла всяка година да плъзват едни и същи теми за едни и същи простотии ? Само виж форума пълен с теми за прословутия Св. Валентин ден като ден е не виждам кво толкова настръхвате всички :?
Влади аз като една добра "кака" ще ти кажа :-D
....
Аз например много се кефя на еуфорията,която настъпва преди прословутия Св.Валентин :) Някак си ми е готино да виждам навсякъде сърца,надписи свързани с любовта и прочие :) Просто си ме изпълва,защото по друго време през годината не може да се види подобно нещо :) Кефи ме,защото докато съм заобиколена от всички тия баналности забравям за проблемите си,за даскало,за хората,които непонасям и т.н. :)
А иначе самия празник (поне за мен) не е нищо особено :? Ден като всеки,защото не се нуждая от определена дата за да покажа любовта си към гаджето или към приятелите и роднините си :)
Мерсииии како Зории :-P :-) :-)

AnzaRe
02-08-2010, 16:39
Ем като не ти харесва празнувай Трифон Зарязан и това е :lol: :)

uBuTo
02-08-2010, 16:40
Ем като не ти харесва празнувай Трифон Зарязан и това е :lol: :)
Аз това и правя :lol: :lol:

DevilWish
02-08-2010, 16:44
Празника си е нормален, проблема е, че повечето двойки се сещат да се обичат и да си правят подаръци само и единствено на този ден :(

3oPuTy
02-08-2010, 16:48
Добре тогава ми обясни какъв е смисъла всяка година да плъзват едни и същи теми за едни и същи простотии ? Само виж форума пълен с теми за прословутия Св. Валентин ден като ден е не виждам кво толкова настръхвате всички :?
Влади аз като една добра "кака" ще ти кажа :-D
....
Аз например много се кефя на еуфорията,която настъпва преди прословутия Св.Валентин :) Някак си ми е готино да виждам навсякъде сърца,надписи свързани с любовта и прочие :) Просто си ме изпълва,защото по друго време през годината не може да се види подобно нещо :) Кефи ме,защото докато съм заобиколена от всички тия баналности забравям за проблемите си,за даскало,за хората,които непонасям и т.н. :)
А иначе самия празник (поне за мен) не е нищо особено :? Ден като всеки,защото не се нуждая от определена дата за да покажа любовта си към гаджето или към приятелите и роднините си :)
Мерсииии како Зории :-P :-) :-)
Нали знаеш.че за теб винаги :-P :-)


А иначе аз ще си празнувам Св.Валентин Пиян пък 8-)

vow
02-08-2010, 16:57
св валентин ли и такова ли има аз си мислех че 14 феб е за напиване и тва праим

slun4ice_90
02-08-2010, 16:59
С нетърпение го чакам,защото няма да съм сама. :grin: :grin: Адски съм щастлива,че го намерих. :grin: :smt007

Eliii
02-08-2010, 17:14
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

+1 8)

В нащо даскало ще има кутии с валентинки и места където влюбените да се целуват :shock: :x

DarknessAngel
02-08-2010, 17:21
Аз празнувам Трифон Зарезан - това си е типично български празник. Свети Валентин навлезе преди няколко години от Щатите мисля, но не го празнувам все още. :?

justonegirlwithonehope
02-08-2010, 17:30
На мен също не ми харесва празника.Ако хората се обичат ще се обичат по всяко време, всеки ден какви са тези лигавщини да се сещат да се обичат и да си правят мили жестове на някакъв определен ден.За мене това са празни и тъпи работи, но всеки си има мнение.Не критикувам никой, който го харесва и който го празнува.Лично аз предочитам Трифон Зарезан. :)

iveetyy
02-08-2010, 17:35
Ааз пък нямам нищо против празника,но ще си празнувам Трефон Зарезан. ((:

mOBSCENE
02-08-2010, 17:43
И аз к`во? :)

Pepincetyy
02-08-2010, 17:49
И аз не го харесвам тоя празник :o

Shia
02-08-2010, 17:54
Не ми навик да го празнувам,но не виждам нищо лошо примерно на този ден да направите нещо по-специално двамат.То като се обичате да всеки ден е Св.Валентин,но цялата романтична атмосфера наоколо е сладка.

golqmumnik
02-08-2010, 18:01
Не ме интересува дали е простотия,майна,щом могат да се направят кинти 8)

Assshley
02-08-2010, 18:10
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...

nicolepcd
02-08-2010, 18:58
Глупав е празника, да :lol: Ма за романтичните души си е голяма работа 8-)

Abigoria
02-08-2010, 19:09
Католици в България няма (или ако има са мн малко). Българите сме православни християни, следователно празнуваме Трифон Зарезан. Или би трябвало... Разни надуфляци тънкажно се гаврят със 1- религията (която за мен е простотия) и 2- с традициите на бедните хорица...

Бих изнесла лекция на тая тема, но чисто и просто ме мързи да дишам.

Желая ви лекар с нож и приятни таласъмища!

ozzy
02-08-2010, 19:20
Още не си намерил/а човека с който ще се чувстваш прекрасно затова така мислиш.. намери го и се влюби ама толкова силно е .. тогава пак ще си говорим :)


90% от хората който не харесват празника съм 100% сигурен че не са се влюбвали ИСТИНСКИ !...

sh3_1s_7h3_0n3
02-08-2010, 19:32
На мен ми е един такъв изкуствен празник.

Сякаш един ден в годината трябва да засвидетелстваш любовта си или да се държиш мило и всеотдайно един единствен ден, а през останалото време.....
А и подаряването на подаръци на този ден е толкова пресилено. През останалото време от годината колко пъти се сещате да подарите нещо, каквото и да е то, на половинката си? Все поводи и празници чакате, за да го "изненадате", а то всъщност не е изненада, а нещо очаквано и задължително все едно.

KpucmuHa
02-08-2010, 19:32
да...не...ебеш ли му майката...

KotQncU
02-08-2010, 19:45
:lol: Ама да как може само един ден в годината да се празнува Св. Валентин и да се подаряват валентинки :lol: се едно как може само един ден в годината да се празнува Коледа и да се украсява елхата :lol:
... Аз все пак си празнувам Трифон Зарезан де 8-)

Valento
02-08-2010, 19:52
Ааз пък нямам нищо против празника,но ще си празнувам Трефон Зарезан. ((:

fc
02-08-2010, 20:13
Само цапат Трифон Зарезан с някакъв валентин...

matty7
02-08-2010, 20:21
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

>> и аз съм на същото мнение. т'ва е един измиселн празник. а дори не е и български. много е кофти да гледащ как американските празници и традиции, не само се наместват в нашата култура, ами и са по обичани от сегашното поколение. що за простотия ?! ние си имаме "трифон зарезан" вместо "свети валентин" и сирни заговезни, вместо "хелуин" например.

LadyDi
02-08-2010, 20:24
Първо, Св. Валентин не е американски, а католически празник.
Второ, празникът си е хубав, ама вие прекалено се вживявате в драмите, както винаги.
Никой не е казал, че трябва да обръщате внимание на всички сърчица, плюшки и прочи лигни по магазините.
Достатъчно е да се обадите на половинката си и да се поздравите, че сте влюбени.

BeezyJey
02-08-2010, 21:11
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

+++

Zaritu
02-10-2010, 18:12
глупав измислен празник :) от нз си кои ... САМО ТРИФОН ЗАРЕЗАН !!!

xXTOXiCXx
02-10-2010, 18:18
Мен пък ми харесва въпреки ,че тази година съм сама .Наистина хубав празник.След като имаме празник на майката,бащата .. дори и празник на хомосексулистите .. защо да нямаме празник на влюбените ? :)

justwondering
02-10-2010, 18:20
Аз пък мисля, че е хубав празник макар че не го празнувам все още :)

h0usel0ve3r
02-10-2010, 18:25
поредната навлязла американска тъпотия .. трифон зарезан си е народен български празник ... на който се пиее :D

graphicflower
02-10-2010, 18:41
Аз пък си обичам Свети Валентин! Нищо, че пак има романтика,секс,щастие и тн както във всеки друг ден, но този празник ме зарежда със щастие. Няма лошо хората да се обичат. Ние не сме роботи без чувства-ние сме създадени, за да 4увстваме, за да обичаме ...какъв е смисала от съществуването ни, ако цял живот спим,ядем,играем пред компютъра и пак спим? Така щастливи ли сте? Какво сте постигнали? Радвате ли се когато на подобни празници сте сами, защото не сте живяли досега пълноценно? Аз се радвам, че живота ми е супер и съм се погрижила за това-имам много приятели и роднини до себе си, 2/3 адски добри приятели, които много пъти са ми помагали като съм в нужда, перфектното гадже, с което си живеем заедно, любов и щастие в живота и разбирателство...какво повече ни трябва? Пожелавам го на всеки! :)

LadyDi
02-10-2010, 19:34
Аз пък днес разбрах, че Св. Валентин всъщност не е католически светец...

FromAutumToAshes
02-10-2010, 19:38
Сега ли го разбрахте? Който разбира празнува Трифон Зарезан ! Майка му стара нека бъдем българи !

LadyDi
02-10-2010, 19:40
Трифон Зарезан, уважаеми, по новия календар на българската църква, беше отбелязан на 1 февруари...

Freshnes
02-10-2010, 19:54
Наистина, че Трифон Зарезан е на друга дата, но аз пак ще си го празнувам на 14-ти. Даже си мисля, че момчетата попринцип и те не го харесват тоя празник, а може би се чувстват някак длъжни да го празнуват с приятелките си и да им купуват някакво подаъръче. Ако се замислите всеки ден може да бъде "Свети Валентин" : ))) Това е мое мнение де !

TheX
02-10-2010, 19:55
Алооо. Днес е Свети Валентин по християнския календар. На 14 празнуват католиците,а ние си празнуваме Трифон Зарезан.Българи сте бе мама му деба ...

xoxi
02-10-2010, 19:57
Нямам нищо против празника, но страшно много ме изнервят всички сърчица, бонбони и всички останали глупости с които са се натъпкали магазините. Не само не намирам смисъл в това, ами го смятам и за напълно излишно.. просто е комерсиално. Няма никакви чувства в тези работи, поне аз не ги виждам и усещам.
Лично аз много повече бих се зарадвала просто да си честитим, че е празник и сме влюбени, отколкото да получа нещо във формата на сърце.
Няма да празнувам !

LadyDi
02-10-2010, 19:58
Алооо. Днес е Свети Валентин по християнския календар. На 14 празнуват католиците,а ние си празнуваме Трифон Зарезан.Българи сте бе мама му Д**а ...
Още един недоразбрал.
Днес по християнския календар се празнува денят на Света Великомъчница ВАЛЕНТИНА.

На 14-ти се празнува празника на Свети ВАЛЕНТИН.
Св. Валентин е раннохристиянски светец. Канонизиран е преди да се разцепи църквата на Западна Римокатолическа и Източна Православнохристиянска. Следователно - той е ХРИСТИЯНСКИ светец, който се почита и от двете църкви.

Знаете ли, че мощи на Св. Валентин има във Варна? Има и в Русия, в един от най-големите православнохристиянски храмове "Христос Спасител"? И в Русия, една от най-големите православни държави, празнуват Св. Валентин, просто не е на 14-ти?

LadyDi
02-10-2010, 20:02
И още нещо за големите БЪЛГАРИ и ХРИСТИЯНИ:

Валентина е светица, защото не се е отказала от християнската вяра и е била подлгана на мъчения заради това.

А Валентин е покровител на младежите, готови за женитба и на влюбените хора...

Хайде, стига глупости. Американизацията твърде ви е замъглила очите и не проумявате елементарни неща. Ако вместо да псувате по форумите и да се тупате в гърдите какви бай ганьовци сте, бяхте попрочели малко за този празник, щяхте да знаете.

Зарезан е на 1-ви февруари, точно по църковния календар, който толкова цитирате. Не го знаете. Нищо че повечето все още го празнуват на 14-ти...

Българка съм. И съм християнка. И за разлика от вас - познавам празниците ни.

А знаете ли, умници, че в неделя, 14-ти февруари, е още Сирни Заговезни? И се иска прошка? Що не празнувате това?

BigFakeSmile
02-10-2010, 21:27
глупост, голяма,не гоказвам, защото не вярвам в любовта, напротив, просто празника и всички лиготии около него ми се струват прекалени

Bohis
02-11-2010, 16:24
Нямам нищо против празника, но страшно много ме изнервят всички сърчица, бонбони и всички останали глупости с които са се натъпкали магазините. Не само не намирам смисъл в това, ами го смятам и за напълно излишно.. просто е комерсиално. Няма никакви чувства в тези работи, поне аз не ги виждам и усещам.
+ Тъпи американци.... :?

Dimana99
02-11-2010, 16:27
Превърна се в прекалено бебешки празник!

ThedramaQueen
02-11-2010, 17:08
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

Що, сама ли ще си?

:lol:

Много комплексарска тема.
Съвет: ключ, не се излагай повече

BeezyJey
02-11-2010, 17:17
Ами щом влюбените го харесват,да си го празнуват,свободна държава сме :-| Но аз лично същои не го харесвам,защото не мисля,че любовта трябва да се показва само в този ден на годината и не мисля,че ако любовта е любов ще има нужда от такъв ден :) И все пак-тва си е повод за пиене :lol:

+ 2 8-)

britzy
02-11-2010, 17:18
Превърна се в прекалено бебешки празник!
Верно е
ама заради тоя бебешки празник,една зубърка тръгна с моя човек :-x :-x :-x :lol:

Linns
02-11-2010, 17:42
'Баси лигавия празник!
Никога не съм го празнувала и не смятам някога да го правя!
Всичко е за парииииииииии !

ThisIsMe
02-11-2010, 17:48
все ми е едно дали е Свети Валентин или нещо друго.АЗ обичам човека до себе си постоянно,не само за да се изфукам пред останалите ,че ще си имам половинка за празника.И без това покрай тоя празник всички се лигавят и престарават сякаш е кой знае какво.

shmurkam
02-11-2010, 18:53
Ами който си няма половинка на празника, естествено, че ще го псува я. Небраното грозде, кисело... :?

uBuTo
02-12-2010, 14:07
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

Що, сама ли ще си?

:lol:

Много комплексарска тема.
Съвет: ключ, не се излагай повече
ами не няма да съм сама :) .. и за пореден път ще кажа - просто изказвам мнение :)

ReachlessGirl
02-12-2010, 14:13
На мен ми е малко безличен .. първо за мен не е нужен специален ден, за да му покажа колко го обичам или, за да му подаря нещо .. :-o второ прекалено много гъч е навсякъде.. :o трето тая дата я свързвам с нещо минало, а не искам да бъде така .. :? :? и не на последно място това е католически празник .. :?

п.с. .. но за съжаление не мога да празнувам и Трифончо, защото не пия .. :lol: :lol:

Converse333
02-12-2010, 16:45
На мен ми е малко безличен .. първо за мен не е нужен специален ден, за да му покажа колко го обичам или, за да му подаря нещо .. :-o второ прекалено много гъч е навсякъде.. :o трето тая дата я свързвам с нещо минало, а не искам да бъде така .. :? :? и не на последно място това е католически празник .. :?

п.с. .. но за съжаление не мога да празнувам и Трифончо, защото не пия .. :lol: :lol:

Значи ще празнуваш Заговезни. 8-)
По темата- съгласна съм с ReachlessGirl, този празник винаги ми е бил безличен, а и е католически празник. Аз си празнувам Трифон Зарезан, чисто по български. 8-)

lipsvashh_mi
02-12-2010, 16:51
мда,банален празник измислен от производителите на плюшки,шоколади и цветарите да увеличават бюджета....аз като обичам някой го обичам всеки ден не само на 14 :-D

Thefrostless
02-12-2010, 16:55
Hilary ,

TROLL HARD GO PRO

TheNewReligion
02-12-2010, 17:09
А ако всеки започне да си изказва мнението с отделна тема? И дрисли като тебе мисля, че е тъп празник, защото страдат от липса на любов.

antifashionshit
02-12-2010, 17:48
много се комерсиализира тоя празник, това ме не ми харесва в него...

UNITED
02-12-2010, 18:04
Пф... т'ва свети валентин наистина е пълна тъпня :? Кой го е измислил незнам ама май не ебил сам в главата си :shock:

kamucheto0
02-12-2010, 18:07
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D

:smt038 :smt038 :smt038 :smt038

teenems
02-12-2010, 20:16
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...

И е католически ..
Съжалявам ,ама когато стана католичка тогава може да го празнувам ,засега не съм :)

ospower
02-12-2010, 20:27
Нито Св.Валентин, нито Трифон Зарезан струват. :)

LadyDi
02-12-2010, 20:32
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...

И е католически ..
Съжалявам ,ама когато стана католичка тогава може да го празнувам ,засега не съм :)
Не е католически... Толкова да сте заблудени :)

MissInd3p3nd3nt
02-12-2010, 20:43
Свети Валентин е католически празник, който се празнува на 14 февруари. На тази дата влюбените изразяват любовта си един към друг, като изпращат поздравителни картички, бонбони. Обичайно е да се подаряват цветя. Името на празника идва от един от двамата християнски мъченици, наречени Валентин, живели през 3 век. Първоначално стар римокатолически празник, той започва да се свързва с романтичната любов през Средновековието.





а по темата: и аз не го харесвам този празник и мисля,че ако двама души наистина са влюбени не им трябва един определен ден в годината да показват любовта си.

LadyDi
02-12-2010, 20:51
Свети Валентин е католически празник, който се празнува на 14 февруари. На тази дата влюбените изразяват любовта си един към друг, като изпращат поздравителни картички, бонбони. Обичайно е да се подаряват цветя. Името на празника идва от един от двамата християнски мъченици, наречени Валентин, живели през 3 век. Първоначално стар римокатолически празник, той започва да се свързва с романтичната любов през Средновековието.

Прочети още малко или се върни 2 страници назад да видиш какво съм обяснила.
Тя и Коледа не се празнуваше доскоро в България, ама що не твърдите, че е католическа?
Това че нещо е ново и не го разбирате, не го променя.
Св. Валентин не е католически празник. Празнува се в Русия, ПРАВОСЛАВНО-християнска държава. И към момента Българската църква обсъжда възможността да го включи и в своя църковен календар.

Ще ви видя тогава пак ли ще ревете, че е католически...

umri
02-12-2010, 22:12
И на мен не ми харесва. Само лигавщини. Добре, че трифончо компенсира :P

gabi_94
02-13-2010, 05:04
Еми за тея, които са влюбени празника е хубав, за тези, които са сами празника е тъп, католически, лигав и т.н.

magiitoo
02-13-2010, 21:23
Или си влюбен 365 дена , или не сиииии :neutral:

3oPuTy
02-13-2010, 22:37
Първо, Св. Валентин не е американски, а католически празник.Второ, празникът си е хубав, ама вие прекалено се вживявате в драмите, както винаги.
Никой не е казал, че трябва да обръщате внимание на всички сърчица, плюшки и прочи лигни по магазините.
Достатъчно е да се обадите на половинката си и да се поздравите, че сте влюбени.




никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...

И е католически ..
Съжалявам ,ама когато стана католичка тогава може да го празнувам ,засега не съм :)
Не е католически... Толкова да сте заблудени :)
Даммм ... интересно 8-)

LadyDi
02-13-2010, 22:40
Така е. След като написах първото мнение, реших да прочета по въпроса. И познай какво се оказа?

LadyDi
02-13-2010, 22:45
Аз пък днес разбрах, че Св. Валентин всъщност не е католически светец...



Днес по християнския календар се празнува денят на Света Великомъчница ВАЛЕНТИНА.

На 14-ти се празнува празника на Свети ВАЛЕНТИН.
Св. Валентин е раннохристиянски светец. Канонизиран е преди да се разцепи църквата на Западна Римокатолическа и Източна Православнохристиянска. Следователно - той е ХРИСТИЯНСКИ светец, който се почита и от двете църкви.

Знаете ли, че мощи на Св. Валентин има във Варна? Има и в Русия, в един от най-големите православнохристиянски храмове "Христос Спасител"? И в Русия, една от най-големите православни държави, празнуват Св. Валентин, просто не е на 14-ти?

SoStarstruck
02-13-2010, 22:53
Нито Св.Валентин, нито Трифон Зарезан струват. :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

producenta
02-13-2010, 23:00
Аз пък днес разбрах, че Св. Валентин всъщност не е католически светец...



Днес по християнския календар се празнува денят на Света Великомъчница ВАЛЕНТИНА.

На 14-ти се празнува празника на Свети ВАЛЕНТИН.
Св. Валентин е раннохристиянски светец. Канонизиран е преди да се разцепи църквата на Западна Римокатолическа и Източна Православнохристиянска. Следователно - той е ХРИСТИЯНСКИ светец, който се почита и от двете църкви.

Знаете ли, че мощи на Св. Валентин има във Варна? Има и в Русия, в един от най-големите православнохристиянски храмове "Христос Спасител"? И в Русия, една от най-големите православни държави, празнуват Св. Валентин, просто не е на 14-ти?
Маринче,на 14,02 православната църква не чества Св.Валентин.

проверих в църковните календари и що да видя

14 * Успение на св. Кирил Славянобългарски († 869). Св. преподобни Авксентий († ок.470) (Блажи се)
Е който се казва Кирил да му е честит именния ден!

Св.Валентин е католически празник ;)

LadyDi
02-13-2010, 23:06
Св. Валентин не е католически празник. Празнува се в Русия, ПРАВОСЛАВНО-християнска държава. И към момента Българската църква обсъжда възможността да го включи и в своя църковен календар.

Да, и на мен първата ми работа беше да проверя църковния календар. След което да потърся информация защо го няма. И в сайта dveri.bg попаднах на статия, в която се обясняваше това. Просто в момента не ми се търси тази статия, но ако настоявате...

edit: http://www.dveri.bg/content/view/1696/39/

producenta
02-13-2010, 23:19
Св. Валентин не е католически празник. Празнува се в Русия, ПРАВОСЛАВНО-християнска държава. И към момента Българската църква обсъжда възможността да го включи и в своя църковен календар.

Да, и на мен първата ми работа беше да проверя църковния календар. След което да потърся информация защо го няма. И в сайта dveri.bg попаднах на статия, в която се обясняваше това. Просто в момента не ми се търси тази статия, но ако настоявате...

edit: http://www.dveri.bg/content/view/1696/39/

Напротив! Пак съм 100% сигурен,че е католически.
Надявам се си прочела атм където се казва,че се обмисля да бъде включен този ден,като православен празник.(забелижи чудят се дали да го празнуват)
Но правиш ли разлика между,христянски празник и светец???

Св.валентин може да се празнува в Русия,но не и в България!

Нека ти обясня пак Св.Валентин е светец и в двете църкви,но се празнува само в едната ;)

krasaveca
02-13-2010, 23:26
...Ама не е ли тей Трифон Зарезан да се напиеш кат' свиня.. :lol:


++++

LadyDi
02-13-2010, 23:27
Правя разлика между Православна и Българска църква.
В Русия се празнува. Русия католическа страна ли е?
Българската църква е независима източно-православна църква, тя взима решение кои празници да включи в своя календар.
Съгласна съм единствено, че св. Валентин не е български светец и не е български празник. Но това не го прави по-малко християнски.

SaLoIv
02-13-2010, 23:28
Някаде бяха казали че за блюбените всеки ден е Св. Валентин. :)

producenta
02-13-2010, 23:39
Правя разлика между Православна и Българска църква.
В Русия се празнува. Русия католическа страна ли е?
Българската църква е независима източно-православна църква, тя взима решение кои празници да включи в своя календар.
Съгласна съм единствено, че св. Валентин не е български светец и не е български празник. Но това не го прави по-малко християнски.

Русия е православна да!Но кога един празник бива обявен за православен?Когато се празнува от всички православни църкви...

в случая е руски православен празник

пример за това е Св.Кирил славянобългарски

това Български православен празник,празнува се само в България


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8_%D0%92%D0%B0%D0%BB% D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD

Ето още един пример:обърни внимание първо се казва,че е католически,а първоначално е бил римо католически

NaNa_SladuRana
02-14-2010, 05:04
http://vbox7.com/play:cc765241 :D има нещо вярно в думите ти

vesinka899
02-14-2010, 07:16
най-тъпия празник

LofYou
02-14-2010, 07:17
Аз също не съм привърженичка на този празник и дори сега когато имам човек до себе си пак няма да празнувам ... Добре,че и той е на моето мнение... :-D

tonie__
02-14-2010, 07:27
който е без половинка се оплаква колко е тъп,аз пък мисля да си прекарам страхотно с момчето ми днес :-D


Някаде бяха казали че за блюбените всеки ден е Св. Валентин.

така е :smt007

bizzskwittka
02-14-2010, 09:10
^^^ съгласна!! :P

Shely
02-14-2010, 11:06
никога не съм го харесвала тоя празник.Прекалено ми е лигав,за мен е просто едих измислен празник...
+
Ета нали копираме от Американците... трее го празнуваме :razz:

hiphopy0
02-14-2010, 11:16
Фък свети валентин
вади виното да почваме трифон зарезан 8)

myNameIsImmortal
02-14-2010, 16:11
Fuсk Valentine's , we want Ballantine's .. 8)

Fruity
02-14-2010, 16:38
И аз не харесвам празника.

doomkillerr
02-14-2010, 17:30
Да - и за мен Свети Валентин е до някъде "измислен" празник... Защо пък трябва да има задължително празник на влюбените?!?! :neutral: Не е ли вярно, че когато си влюбен не ти трябва специален повод за да показваш любовта си, а го правиш интуитивно всеки божи ден... :)

ThePowerOfLove
02-14-2010, 17:35
Ако обичаш някого не ти трябва специален празник, за да му покажеш какво чувстваш.

wasch0
02-14-2010, 17:39
Какво по-хубаво има от празник на любовта? Празнуват само тези,които обичат и са обичани,радват се един на друг, разменят си сърчица... според мен този празник е много хубав,но затова сме хора да имаме различни мнения :)

Sladkabolka
02-17-2010, 16:56
Ами щом влюбените го харесват,да си го празнуват,свободна държава сме :-| Но аз лично същои не го харесвам,защото не мисля,че любовта трябва да се показва само в този ден на годината и не мисля,че ако любовта е любов ще има нужда от такъв ден :) И все пак-тва си е повод за пиене :lol: taka e saglasna sam :)

TheSickMind
02-17-2010, 17:35
Много малоумен празник, дори не е български...

darsit0
02-17-2010, 18:44
бас хващам, че догодина като те огрее ще пишеш " свети валентин - най-прекрасния празник на светаааа " :D :D :D

xNiKx
02-19-2010, 20:06
Според мен това Свети Валентин е чиста простотия .. някаква шитната измислица на някой страдащ от липса на любов!! Не съдя тези които го празнуват, всеки има право да прави каквото си реши. Просто изказвам мнение. Ако има някой на моето мнение - още по-добре :D :D
Кой пак те отряза, бе? :razz: :razz: :razz: Иначе съгласен съм! :lol: :lol:

ceballos1990
02-20-2010, 08:06
хахаха ако не е тоя празник надали ще се сплотите толкова хора и ще се сетите че не е нужно да наранявате а че може и да обичате и дан сте гадняри/ки пък и най малко мисля че празника е зле който не го харесва да се напива негова си работа празник на влюбените и тези които се обичат а и според мен шитнята за която повече приказвате не е празника а това може би че няма с кой да го празнувате и ви е тъпо и избивате някфи комплекси че празника ви е виновен а пък ако не са сериозни отношенията какфо пък му е тъпото да зарадвате половенката с 1 цвете не само за 8 ми март

Stefane21
06-25-2010, 19:44
Имаме си празник за 14 февруари и той е Трифон зарезан!

bobito_th
06-25-2010, 19:45
Имаме си празник за 14 февруари и той е Трифон зарезан!
ти пък от къде изрови тая тема :?

Vasoto129
06-25-2010, 19:55
++++ алелуя :razz: :razz: добре дошъл просветени ми приятелю :razz: :razz: :razz:

LadyDi
06-25-2010, 20:10
аз