PDA

View Full Version : Изчервявам се. ?!



thEangel1094
02-08-2010, 15:51
Много ми е объркано..
Не спирам да се изчервявам за щяло и нещяло.Докато разказвам урок, докато чета нещо дори и от място, докато говоря с класната си, когато някой ми направи забележка за нещо, дори да е много маловажно, когато крия нещо от някого (голям проблем е защото постоянно ме питат.."Ай кво има .. кажи..,нам си к'во") , или когато не ми е на кеф и приятеля ми ме попита какво ми е и аз му казвам,че ми няма нищо и ставам червена като домат и той "Аа да бе , не ме лъжи" ..
Изобщо изчарвявам се с повод и без повод.. :-o
Някой бил ли е някога в моето положение.. и ако да какво по дяволите трябва да направя, че да спра да се изчервявам на всеки 5,23 секунди. :o
Наистина се затрудних при избирането на раздел за моя"проблем" ;д ако е на грешното място много се извинявам.

Блягодаря :)

ivcheto0o
02-08-2010, 15:59
не мисли кои какво ще си помисли,да не ти пука :) Друг вариант освен да се отпуснеш и да не приемаш нещата така не виждам :)

onqtam
02-08-2010, 16:13
е ти хуу казваш да се отпусне ама е лесно за казване и трудно за правене...

ivcheto0o
02-08-2010, 16:25
не го казвам просто така,и аз бях много притеснителна и се из4ервявах за вси4ко.Но разбрах 4е няма от какво и от кого да се притеснявам,все пак никои не е безгрешен.

sladkish_14
02-08-2010, 16:28
Мисля, че е до период. Предполагам ще премине. Може би прекалено много се задълбочаваш в нещата знам ли, сигурно има нещо което те притеснява несъзнателно..

Infinity
02-08-2010, 16:56
Вариант е ФДТ да си слагаш. Поне няма да си личи , но като цяло не това е решението на проблема.

Unendlich
02-08-2010, 16:58
Имам един съученик и той по абсолютно същия начин - изчервява се докато чете, докато го пита нещо учител/съученик, за всичко.. не знам на какво се дължи, може би сте много притеснителни, успокойте топката :)

iveetyy
02-08-2010, 17:04
Прекалено притеснителна си.
И аз съм така понякога обаче си го наложи да се поотпуснеш малко и да не ти пука толкова.С времето трябва да поспре. ((:

ysmivka
02-08-2010, 17:21
Прекалено притеснителна си.
И аз съм така понякога обаче си го наложи да се поотпуснеш малко и да не ти пука толкова.С времето трябва да поспре. ((:


++ престани да мислиш за това какво ще кажат другите за тебе,, просто се отпусни и не обръщай внимание на никой

LoupGarrou
02-08-2010, 17:46
Проблемът ти може да е както психологичен, така и физилогичен.

Ако е психологичен няма какво толкова да направиш, защото е до характер и не можеш да си 'повече няма да съм такава'. Промяната ще е постепенна и вероятно след пубертета ще го преодолееш.

Възможно е и да е на физиологична основа, а състоянието ти да е свързано кръвообращението и кожата ...
Говори с майка си, може наистина да е някакъв проблем и да трябва да се предприемат някакви мерки ...

thEangel1094
02-08-2010, 17:55
Благодаря ви! :)
Малко вероятно е да е на физиологична основа .. незнам защо е не си го мисля никога, просто в един момент усещам каква съм червена и си казвам " Точно сега ли " и ставам още по-червена :D . Доста е смущаващо и неприятно.. и незнам. Ако има някой друг приемам още мнения :)

boryto
02-14-2010, 09:09
Аз БЯХ по абсолютно същия начин като теб - изпитват ме, изчервявам се, чета домашно - пак. Разпитах насам-натам и разбрах, че единствената причина може да е само единствено притеснението от това какво ще каже този или онзи ..

Просто не трябва да се интересуваш от чуждото мнение.. :smt045

auraX
02-14-2010, 12:15
бре как го изчисли тфа 5.23 :lol: а за проблема ти и аз мисля че е защото се притесняваш мн за чуждото мнение (то и аз са притеснявам мн за чуждото мнение ма не се изчервявам поне :-D ) а ако иам правописни грешки то е заради фонетикатаа

crazymm
02-14-2010, 12:32
Вариант е ФДТ да си слагаш. Поне няма да си личи , но като цяло не това е решението на проблема.

Така е. Преди година имах абсолютно същия проблем и като почнах да си слагам малко ФДТ се чувствах доста по - уверена. Сега мога да излизам и с, и без ФДТ и нямам проблем с изчервяването :)

sunstreet
02-14-2010, 12:59
There is nothing to be afraid of , it's just life ;] Отговора е пред теб - в подписа ти. "Няма от какво да се страхуваш, това е просто живот." Не приемай нещата насериозно. Следвай това:
За да живее човек добре трябва:
-да не се приятеснява за дреболии
-да приеме, че всяко нещо е дреболия :) :)

ameli
02-14-2010, 13:10
ми на мене не ми пука особено :D и съм с голямо самочувствие (ест. имам си граници) 8-) и ако говоря с някой, без да искам се изчервявам.. и ме питат 'ти що си червена' и винаги викам че ми е топло :lol: пробвай

Chacho
02-14-2010, 13:34
Като те пита някой, защо се изчервяваш, кажи че искаш да правиш секс с него. Да види той какво е да си червен 8) И на момичета ще действа ;)

Mar7i
02-14-2010, 15:54
От притеснение е :)
И аз съм същата :-k

a1a2b3v
02-14-2010, 15:56
Ами по принцип човек се притеснява когато се притесни или го "хване" срамът :) Просто не трябва толкова да ти пука от другите :) Отпусни се и няма да се изчервяваш :)

Bimmer
02-14-2010, 17:37
Не мисля, че това, което ти е заложено да стане, можеш да го промениш особено. С други думи, може просто да ти е в гена да се изчервяваш (така си мисля)
И все пак, ти се опитай да бъдеш по-спокойна. Мога да ти дам 200 причини защо, ама ти трябва да го осъзнаеш, пожелаеш и направиш. И цяла България да ти го напише, ти ако не ги направиш тея неща, нали се сеш'...
Айде късмет и по-полека ;)

Jigi
02-15-2010, 15:50
не мисли кои какво ще си помисли,да не ти пука :) Друг вариант освен да се отпуснеш и да не приемаш нещата така не виждам :)
agreed , вкарай малко повече непукизъм и вероятно ще ти мине :]

anna93
02-15-2010, 17:00
^ Съгалсна съм. И аз се изчервявам, но в моментите, когато не ми пука въобще не се изчервявам. Аз съм същатата - много притеснителна, но си поставих за цел да стана малко по - отворена или по точно да не се интересувам кой какво ще си помисли и ще каже за мойте думи и действия и вече има напредък. Така че или спри да мислиш за чуждото мнение или фон - дьо тен-а ти е решението.