PDA

View Full Version : Абитуриентски бал



benchii
02-08-2010, 20:10
Някой така леееееко позавършил може ли да ми каже горе долу колко пари е изхарчил за абитуриентския бал и за какво са отишли парите..Следващата година съм абитуриент и искам да се ориентирам колко пари горе-долу ще ми трябват за всичките абитуриентски потребности(бал,кола,костю и етц...)
Нашите заминават за чужбина и мислят още сега да вкарат парите за да е г-д ясно всичко..
Въпроса ми е само кое колко струва и колко общо са се изръсили екс-абитуриентите :Д

Valento
02-08-2010, 20:12
Аз съм тая година ... костюма ми е горе доло около 300 лв ... и за ресторант ако каниш гости в ресторант едно 1000 лв за говерт не ти мрЪда... :grin:

ospower
02-09-2010, 10:45
Какъв е този говерт? :-o

Chacho
02-09-2010, 11:01
Какъв е този говерт? :-o

Куверт

ospower
02-09-2010, 11:03
Какъв е този говерт? :-o

Куверт
Е, то е ясно, че е имал предвид това, но изобщо не го е написал правилно. :)

cveteto64
02-09-2010, 11:06
Аз тази година съм абитуриентка, всичко ще ми излезе около 2000 до 3000 лева ( в това се включват бална вечер, екскурзия до Мармарис, изпращането).. Само искам да добавя, че на момичетата им излиза много по-скъпо покрай рокли, прически, грим, бижута и т.н., а пък и си мисля, че при всеки е индивидуално някои разполагат с повече, други с по-малко...

Chacho
02-09-2010, 11:17
Какъв е този говерт? :-o

Куверт
Е, то е ясно, че е имал предвид това, но изобщо не го е написал правилно. :)

И на мен ми е ясно, че ти е ясно. Не ме кефи, че всеки се захваща за правописни грешки по форумите. Няква мания е станало. На всяко мнение поне един коментира правописа.

На мен ще ми излезе към 1000 лева сигурно.

black_baby
02-09-2010, 11:19
Аз тази година съм абитуриентка, всичко ще ми излезе около 2000 до 3000 лева ( в това се включват бална вечер, екскурзия до Мармарис, изпращането).. Само искам да добавя, че на момичетата им излиза много по-скъпо покрай рокли, прически, грим, бижута и т.н., а пък и си мисля, че при всеки е индивидуално някои разполагат с повече, други с по-малко...


2000-3000 за едната си вечер?!Айде ,не мерси.И аз съм тази година абитюриентка ама чак пък толкоз?!Баси разглезените момиченца :-x :smt078

ospower
02-09-2010, 11:23
А иначе за какво ви е да давате толкова пари за една рокля, която ще облечете само веднъж в живота си? :)

Мисля, че до 1000лв. е нормално.

LovelyGirl
02-09-2010, 17:38
Аз тази година имам бал и мисля, че всичко ще ми излезе около 1500лв. Това включва и събирането с роднините.

SmilezZz
02-09-2010, 17:44
А иначе за какво ви е да давате толкова пари за една рокля, която ще облечете само веднъж в живота си? :)

И кво..С панталони ли да отидат :? Или със съвсем обикновена дреха :? ..
Все пак това е една официална вечер..Естествено,че се дават толкова пари..Пък роклята може да се облече на друг официален празник..
Не е казано,че само на абитуриентската вечер да се облече :?
Иначе наистина момичетата дават повече пари 8)

ospower
02-09-2010, 17:49
А иначе за какво ви е да давате толкова пари за една рокля, която ще облечете само веднъж в живота си? :)

И кво..С панталони ли да отидат :? Или със съвсем обикновена дреха :? ..
Все пак това е една официална вечер..Естествено,че се дават толкова пари..Пък роклята може да се облече на друг официален празник..
Не е казано,че само на абитуриентската вечер да се облече :?
Иначе наистина момичетата дават повече пари 8)
И истината е, че давате толкова пари, за да се покажете. "Вижте коя съм аз".

Мисля, че с по-малко пари също може да се направи една добра инвестиция. И на кой друг официален празник може да се облече роклята, че не ми стана ясно?

Unendlich
02-10-2010, 08:25
Зависи от роклята - някои са прекалено кичозни, други са елегантни. Много хора си мислят за бала още от рано и това е идеален повод да се покаже точно "Вижте коя съм аз". Казвам го за момичета, защото при момчетата няма нищо интересно - те само костюми, докато при момичетата има нещо като "състезание" :D Ама няма лошо - кой с колкото разполага, а и щом му се дават пари - окей, все пак не ние му/'и ги даваме. :)

remix1912
02-10-2010, 09:39
Сега съм 11 клас и аз догодина ще съм като тебе

Кажи речи

1.Дрехи 300лв.
2.Роднини-500лв.
3.Лимузина-100лв.-150лв.(защото едва ли ще съм само аз може и по-евтино да излезе)
4.МОже да има нещо като ходене на вила ,на хижа с класа,така съм чувал,че като за последно-150-200лв.

1100-1150лв.
Горе долу това не е за мен само,а говорим че средно за едно момче колко може да излезне

Shadowsogirl
02-10-2010, 15:19
Добре бе... Учудвам се на момчетата... Вие харчите 1000 лева, пък какво толкова купувате? Един костюм и обувки. Момичето има тройни разходи относно това - рокля, бижута, обувки, пробна прическа, пробен грим, прическа, грим, маникюр.. Не са едно или две неща.
Още повече се очудвам на момичета, които смятат, че това са пари за глупости. Аз лично си чакам бала с адското нетърпение, макар че има адски много време. Следя тенденции, коментари, мнения, събирам рокли и прически. Не мисля да затворя парите. Защо да не си нося обувките след това? Ами бижутата?
Колкото до роклята, за която някои твърдят, че е само за "едно обличане и това е". За мене просто не е така. Може наистина да я облека веднъж. Обаче всеки път като отворя гардероба и като я погледна на закачалката ще виждам последната вечер с целия ми клас, вечерта, в която съм била като някоя принцеса. За мен това не са напразно хвърлени пари.

ospower
02-10-2010, 15:37
Добре бе... Учудвам се на момчетата... Вие харчите 1000 лева, пък какво толкова купувате? Един костюм и обувки. Момичето има тройни разходи относно това - рокля, бижута, обувки, пробна прическа, пробен грим, прическа, грим, маникюр.. Не са едно или две неща.
Още повече се очудвам на момичета, които смятат, че това са пари за глупости. Аз лично си чакам бала с адското нетърпение, макар че има адски много време. Следя тенденции, коментари, мнения, събирам рокли и прически. Не мисля да затворя парите. Защо да не си нося обувките след това? Ами бижутата?
Колкото до роклята, за която някои твърдят, че е само за "едно обличане и това е". За мене просто не е така. Може наистина да я облека веднъж. Обаче всеки път като отворя гардероба и като я погледна на закачалката ще виждам последната вечер с целия ми клас, вечерта, в която съм била като някоя принцеса. За мен това не са напразно хвърлени пари.
Ти хубаво се учудвай, но поне пиши правилно.

Явно роклята ти е, за да си я гледаш, няма лошо. :)

Chacho
02-10-2010, 16:07
Добре бе... Учудвам се на момчетата... Вие харчите 1000 лева, пък какво толкова купувате? Един костюм и обувки. Момичето има тройни разходи относно това - рокля, бижута, обувки, пробна прическа, пробен грим, прическа, грим, маникюр.. Не са едно или две неща.
Още повече се очудвам на момичета, които смятат, че това са пари за глупости. Аз лично си чакам бала с адското нетърпение, макар че има адски много време. Следя тенденции, коментари, мнения, събирам рокли и прически. Не мисля да затворя парите. Защо да не си нося обувките след това? Ами бижутата?
Колкото до роклята, за която някои твърдят, че е само за "едно обличане и това е". За мене просто не е така. Може наистина да я облека веднъж. Обаче всеки път като отворя гардероба и като я погледна на закачалката ще виждам последната вечер с целия ми клас, вечерта, в която съм била като някоя принцеса. За мен това не са напразно хвърлени пари.

Еми бала не е само дрехите. Не знам вие как ще го правите, но при нас има една вечер в местен хотел и после 2 вечери на планина. Със яденетата, пътуването, официалните вечери + вече дрехи, коли и там квито още изгъзици се сетите си стъпват доста неща. Ако мислиш, че ще се изръся с четирицифрена сума за дрехи, тц. Тая година кандидатствам, сигурно сега ще карам шофьорските курсове, разни пътувания ми се очертават между градове и да сложа и бала там. Доста неща станаха и нямам възможност да се изръся, заради едната вечер. А аз и по джапанки да ида, пак мога да си изкарам хубаво с класа.

Shadowsogirl
02-10-2010, 16:45
Аз си казвам моето мнение, за моя бал, който е след още бая време. Не искам да променяма мнението на другите, просто си имам мое. И не казвам, че балът е само дрехи, далеч съм от тая мисъл, обаче аз държа всичко да е идеално - дрехите, прическата, мястото, хората.. Не че е възможно, но това, което зависи от мен - бих го направила, стига да имам финансовата възможност, поне относно материалните неща.
Колкото до писането, на фона на масотава неграмотност не смятам, че съм чак толкова неграмотна, че за една дума да ми правиш забелезжка.

milickata
02-11-2010, 20:05
Моля ви, не се препирайте за този пуст правопис.....то скоро и за пунктуационни грешки може някой да почне да следи....направо да го е срах човек да пише нещо,че веднага някой се намира да му изнесе безплатна лекция за това колко е неграмотен :D :D :D Форумите не са състезание по правопис....не е казано, че ако си сбъркал 1-2 букви трябва веднага някой да се заяде с теб(виж лексиката да не се знае е недопустимо)....но естествено все някой трябва да направи забележка и да се изкара по-грамотен !....Относно до бала не съм смятала колко ще ми излезе но сигурно към 5 000 най-малко....наистина са мн пари, но аз имам сестра близначка :D :D :D , така че....всичко по две идва...обаче всичко ще се вкючва в тази сума(дрехи,обувки,прически, грим,кола,ресторант,отделн с роднини почерпка и екскурзия за около 4 дена)

black_baby
02-12-2010, 10:20
ОфФ ФУКЛИ !!! :-x :-x :-x :smt068 Дано в този форум ИМА МОДЕРАТОРИ за да ЗАКЛЮЧАТ тази ТЕМА !!! 8)

Chacho
02-12-2010, 11:03
ОфФ ФУКЛИ !!! :-x :-x :-x :smt068 Дано в този форум ИМА МОДЕРАТОРИ за да ЗАКЛЮЧАТ тази ТЕМА !!! 8)

НЕ е ЛоШо Да Се НАПРАВИ съпоставка между собствените РАЗХОДИ и ТЕЗИ на ДРУГИТЕ. Не виждам какъв ти е проблема.

milickata, ебати якото, щом имаш сестра близначка. С кеф бих дошъл да ви гледам бала :D

milickata
02-12-2010, 17:36
Chacho, заповядай 8-) 8-) 8-)

Sham
02-12-2010, 19:06
Уших си рокля, само заради майка ми.:Д
Още не съжалявам, че не отидох на бала, с каквото настроение ме заплашваха всички.)

cveteto64
02-13-2010, 07:21
ОфФ ФУКЛИ !!! :-x :-x :-x :smt068 Дано в този форум ИМА МОДЕРАТОРИ за да ЗАКЛЮЧАТ тази ТЕМА !!! 8)
Не мога да разбера какъв ти е проблем.. Това, че някои хора искат да имат една хубава вечер и имат възможността да похарчат повече пари не означава, че са фукли или разлезени момиченца... Може би просто те е яд, че някои имат, а други не.. :?

black_baby
02-13-2010, 07:46
ОфФ ФУКЛИ !!! :-x :-x :-x :smt068 Дано в този форум ИМА МОДЕРАТОРИ за да ЗАКЛЮЧАТ тази ТЕМА !!! 8)
Не мога да разбера какъв ти е проблем.. Това, че някои хора искат да имат една хубава вечер и имат възможността да похарчат повече пари не означава, че са фукли или разлезени момиченца... Може би просто те е яд, че някои имат, а други не.. :?


Абе няма да споря с теб :-x 8) Това тук не е форум,а е... 8) И ти като нямаш нищо нe говори и за другите мааааааааааа :-x :-x :-x

Chacho
02-13-2010, 09:04
ОфФ ФУКЛИ !!! :-x :-x :-x :smt068 Дано в този форум ИМА МОДЕРАТОРИ за да ЗАКЛЮЧАТ тази ТЕМА !!! 8)
Не мога да разбера какъв ти е проблем.. Това, че някои хора искат да имат една хубава вечер и имат възможността да похарчат повече пари не означава, че са фукли или разлезени момиченца... Може би просто те е яд, че някои имат, а други не.. :?


Абе няма да споря с теб :-x 8) Това тук не е форум,а е... 8) И ти като нямаш нищо нe говори и за другите мааааааааааа :-x :-x :-x

Не знам дали не е форум, но със сигурност не е дъвка. По-лесно е да нафулиш някой, отколкото да си защитиш мнението, ако имаш изобщо изградено такова. Защо да не говори момичето за другите? Със сигурност имаше повече да каже, отколкото ти. Айде бегай пий една студена и ходи си изкарвай другаде нервите.

filmimilmi
02-13-2010, 12:59
1 вечер струваща 10 годишни заплати на родителите... Пълен абсурд. Но на кого му пука. "King for a day, fool for a lifetime"...

ospower
02-15-2010, 11:50
ОфФ ФУКЛИ !!! :-x :-x :-x :smt068 Дано в този форум ИМА МОДЕРАТОРИ за да ЗАКЛЮЧАТ тази ТЕМА !!! 8)
Не мога да разбера какъв ти е проблем.. Това, че някои хора искат да имат една хубава вечер и имат възможността да похарчат повече пари не означава, че са фукли или разлезени момиченца... Може би просто те е яд, че някои имат, а други не.. :?
И какво имат другите? Само и единствено пари, а ако започнем да говорим за качествата на така наречените разглезени момиченца, доникъде няма да стигнем. И без да отидеш на бал, и без да харчиш много пари, пак можеш да си прекаряш една незабравима и приятна вечер.

Goddess
02-15-2010, 12:19
И какво имат другите? Само и единствено пари, а ако започнем да говорим за качествата на така наречените разглезени момиченца, доникъде няма да стигнем. И без да отидеш на бал, и без да харчиш много пари, пак можеш да си прекаряш една незабравима и приятна вечер.
Така е. Но спрете да съдите за качествата и същността на хората, според това какви парични възможности имат. Кучето скача според тоягата - ако могат да си го позволят, защо не ? Защо е задължително това да се третира като разглезеност ?

ospower
02-15-2010, 18:24
И какво имат другите? Само и единствено пари, а ако започнем да говорим за качествата на така наречените разглезени момиченца, доникъде няма да стигнем. И без да отидеш на бал, и без да харчиш много пари, пак можеш да си прекаряш една незабравима и приятна вечер.
Така е. Но спрете да съдите за качествата и същността на хората, според това какви парични възможности имат. Кучето скача според тоягата - ако могат да си го позволят, защо не ? Защо е задължително това да се третира като разглезеност ?
Мога да ти дам примери за много известни личности, които ходят по червения килим с домашните си дрехи. Аз не съдя само по паричните възможности. Не говоря за хората, които са изкарали пари с упорит труд, а тези, които не спират да харчат парите на богатите се родители. Не мога да понасям такива хора.

black_baby
02-16-2010, 11:02
И какво имат другите? Само и единствено пари, а ако започнем да говорим за качествата на така наречените разглезени момиченца, доникъде няма да стигнем. И без да отидеш на бал, и без да харчиш много пари, пак можеш да си прекаряш една незабравима и приятна вечер.
Така е. Но спрете да съдите за качествата и същността на хората, според това какви парични възможности имат. Кучето скача според тоягата - ако могат да си го позволят, защо не ? Защо е задължително това да се третира като разглезеност ?
Мога да ти дам примери за много известни личности, които ходят по червения килим с домашните си дрехи. Аз не съдя само по паричните възможности. Не говоря за хората, които са изкарали пари с упорит труд, а тези, които не спират да харчат парите на богатите се родители. Не мога да понасям такива хора.


++++Подкрепям те напълно 8)

lipstik
02-16-2010, 11:36
Тази година и аз ще съм абитуриентка и бала ще ми излезе към 2000-2500,нормална сума като за бал.

Abigoria
02-16-2010, 12:23
Защо ли само аз не се замислям за тоя бал... Толкова ми е далечен... :?

ospower
02-16-2010, 12:27
Защо ли само аз не се замислям за тоя бал... Толкова ми е далечен... :?
Не си единствена.

anna93
02-16-2010, 14:15
Не мога да възприема, че се дават толкова пари за дрехи. Но както съм слушала като дойдат баловете цените на роклите поскъпват. Но не мога да си представа да дам бая пари за роклята, която мисля да си купувам.
http://prikachi.com/files/1369449U.jpg
http://prikachi.com/files/1369453j.jpg
http://prikachi.com/files/1369454q.jpg
Те са малко различни, но се чудя между тези модели. Даже мисля да ми е ушият , защото искам да няма толкова точки, но има време до 12 клас и ще реша.

Zaritu
02-16-2010, 18:20
аз не смятам да пръскам много пази за рокля глупости .. е то ясно че имам претенции относно прическата роклята обувките и изобщо всичко .. но за мен това са супер мн пари пръскани за една вечер...и мисля да го раздавам по леко :D разбира се всеки както си прецени това ще прави .. все пак това си е нашата вечер :)

Linity
02-16-2010, 18:35
Балът е веднъж в живота на един човек. И лично аз мисля да си изживея този ден като за последно. Роклята вече съм си я поръчала,остават само бижутата и обувките,но за тях има време....А относно парите които се харчат заради бала-всичко си зависи от самия човек и от неговите разбирания. Който може да похарчи повече пари-прави го,който не може да си го позволи-дава го по-скромно. Все пак важното е да си уникален/уникална и да си изкараш незабравимо,а не колко струват нещата,който носиш. :)

teenems
02-16-2010, 19:20
както казах вече аз съм страшно богат ! притежавам всичко армани, версаче, гучи, долче и габана, найки, шайки, адидас, мадидас, рийбок! :oops:

ще ми струва бала минимум 10 000 ДОЛАРА, МИЗЕРНИЦИ, отрепковци 8) трепете се за жълтите стотинки :oops: аз ще блесна на бала с 18 мацки коя от коя по хубава :oops:

всички ми се лепят като зелени мухи на прясна дрисня, щото съм богат и красив ! ще ви заведа в 7звезден хотел, пишете, но само яки мацки, нали такааа! 8) 8) 8)

Къв е тоя ве ?

Abigoria
02-16-2010, 20:59
^ Надрусан? 8-)