PDA

View Full Version : Как да заякна ?



LilVik
02-08-2010, 21:05
Момче на 14 години съм , висок , отнисително слаб и искам да кача кила и да направя мускули , та да ми се лепят повече чацките :grin: ! Аз и сега имам мускули , ама проблема ми е в качването на килограми - ям много ама пак немога да кача :( ... Нещо не правя както трябва ли незнам ... Иии така 8) !

ZipFail
02-08-2010, 21:34
Мацките няма да ти се лепят повече само щото имаш мускули, през 90% от времето си с дрехи, сеш се..ако си дърво, мистър олимпия да си - няма да ти помогне 8-)

WhiteOneBG
02-08-2010, 23:49
Мацките няма да ти се лепят повече само щото имаш мускули, през 90% от времето си с дрехи, сеш се..ако си дърво, мистър олимпия да си - няма да ти помогне 8-)

Абе не си много прав да ти кажа :D

Musaebe
02-09-2010, 06:09
За качване на маса са еднакво важни и диетата и начина на тренировката.Яденето от самосебеси не гради мускули, тялото трябва да е подложено на стрес за да се адаптира към ситуацията и да стане по-силно от преди. Не ти препоръчвам да ползваш уреди,понеже съпротивлението при тях е фиксирано и стабилизиращите мускули не се тренират. Прави повече от базовите упражнеия като набирания, лег, клек, бицепсово сгъване , мъртва тяга , кофички.....т.н Към диетата, приемай като за начало около 1.5-2г протеин на килограм телесно тегло и 4г въглехидрат на килограм телесно тегло, примерно ако тежиш 60кг ще ти трябва на ден да приемаш по 120г протеин и 240г въглехидрати от храната, гледай отзад на опаковките или в интернет какво е съдържанието в храните. Най-много протеиниб/белтъчини се намират в месото,ядките,соята,леща,бо б,мляко, въглехидратите се намират по-лесно в големи количества,всички сладки работи,вафли,плодове,хляб,о риз,картофи,мед.... да кажа само някои.
Винаги яж веднага след тренировка,понеже мускулите в този момент са в най-голяма нужда от протеин,който ги изгражда и бърз въглехидрат,който попълва изстощеният гликоген.

Забравих да добавя,че трябва също да разделиш храненията на 5-6 през целият ден за да се усвои добре от организма.

Надявам се да съм помогнал :smt023

LilVik
02-09-2010, 07:15
За качване на маса са еднакво важни и диетата и начина на тренировката.Яденето от самосебеси не гради мускули, тялото трябва да е подложено на стрес за да се адаптира към ситуацията и да стане по-силно от преди. Не ти препоръчвам да ползваш уреди,понеже съпротивлението при тях е фиксирано и стабилизиращите мускули не се тренират. Прави повече от базовите упражнеия като набирания, лег, клек, бицепсово сгъване , мъртва тяга , кофички.....т.н Към диетата, приемай като за начало около 1.5-2г протеин на килограм телесно тегло и 4г въглехидрат на килограм телесно тегло, примерно ако тежиш 60кг ще ти трябва на ден да приемаш по 120г протеин и 240г въглехидрати от храната, гледай отзад на опаковките или в интернет какво е съдържанието в храните. Най-много протеиниб/белтъчини се намират в месото,ядките,соята,леща,бо б,мляко, въглехидратите се намират по-лесно в големи количества,всички сладки работи,вафли,плодове,хляб,о риз,картофи,мед.... да кажа само някои.
Винаги яж веднага след тренировка,понеже мускулите в този момент са в най-голяма нужда от протеин,който ги изгражда и бърз въглехидрат,който попълва изстощеният гликоген.

Забравих да добавя,че трябва също да разделиш храненията на 5-6 през целият ден за да се усвои добре от организма.

Надявам се да съм помогнал :smt023

Мерси много пич :) ! Само да питам какво точно са бицепсово сгъване и мъртва тяга ?

zero
02-09-2010, 07:38
Който иска това да казва, но добре оформеното тяло си е един голям + !
Нооо има много по-важни черти от него :]
Относно въпроса ти >> можеш да почнеш фитнесче и там има инструктури, които ще ти обяснят как можеш да заякнеш :]

LilVik
02-09-2010, 07:54
Който иска това да казва, но добре оформеното тяло си е един голям + !
Нооо има много по-важни черти от него :]
Относно въпроса ти >> можеш да почнеш фитнесче и там има инструктури, които ще ти обяснят как можеш да заякнеш :]

С един приятел мислим да ходим на фитнес , ама почнаха да ни викат наще "много сте малки още" и т.н. :( ... Той е на 13 , аз на 14 ... Иии ще си тренирам сам ... И пак да питам - какво точно са бицепсово сгъване и мъртва тяга ?

Musaebe
02-09-2010, 08:06
За качване на маса са еднакво важни и диетата и начина на тренировката.Яденето от самосебеси не гради мускули, тялото трябва да е подложено на стрес за да се адаптира към ситуацията и да стане по-силно от преди. Не ти препоръчвам да ползваш уреди,понеже съпротивлението при тях е фиксирано и стабилизиращите мускули не се тренират. Прави повече от базовите упражнеия като набирания, лег, клек, бицепсово сгъване , мъртва тяга , кофички.....т.н Към диетата, приемай като за начало около 1.5-2г протеин на килограм телесно тегло и 4г въглехидрат на килограм телесно тегло, примерно ако тежиш 60кг ще ти трябва на ден да приемаш по 120г протеин и 240г въглехидрати от храната, гледай отзад на опаковките или в интернет какво е съдържанието в храните. Най-много протеиниб/белтъчини се намират в месото,ядките,соята,леща,бо б,мляко, въглехидратите се намират по-лесно в големи количества,всички сладки работи,вафли,плодове,хляб,о риз,картофи,мед.... да кажа само някои.
Винаги яж веднага след тренировка,понеже мускулите в този момент са в най-голяма нужда от протеин,който ги изгражда и бърз въглехидрат,който попълва изстощеният гликоген.

Забравих да добавя,че трябва също да разделиш храненията на 5-6 през целият ден за да се усвои добре от организма.

Надявам се да съм помогнал :smt023

Мерси много пич :) ! Само да питам какво точно са бицепсово сгъване и мъртва тяга ?

Ето по-нагледно :}

http://www.youtube.com/watch?v=QxllTXMx0M0

можеш да ползваж и дъмбели в седнала позиция

Мъртва тяга:

http://www.youtube.com/watch?v=0JYCvtNKWc8

При мъртвата тяга гърбът трябва да не се изкривява докато се повдигаш

ttt4
02-09-2010, 16:41
Musaebe


не се яде веднага след тренировка !!!!!!!!!!!

hamilcar
02-09-2010, 16:53
Не мисля, че идеята е добра на 13-14 години да ходиш във фитнес зала. По-добре се захванете с друг спорт.

LilVik
02-09-2010, 17:28
Не мисля, че идеята е добра на 13-14 години да ходиш във фитнес зала. По-добре се захванете с друг спорт.

Е какво да правя за да заякна и да привличам мацките ?

DaemonBoy
02-09-2010, 17:36
Плуване.Развива раменете и гръдния кош.

Musaebe
02-09-2010, 17:37
Musaebe


не се яде веднага след тренировка !!!!!!!!!!!

След тренировка гликогена е изстощен и тялото ти има нужда от бърз въглехидрат както и от аминокиселини да поправи мускулите .Накратко,в период до 1 час след тренировка,тялото е готово да абсорбира най-голямото количество протеини и въглехидрати,естествено ако тренираш за маса.
Другото важно нещо е че ако вземаш химий тялото ти абсорбира по-голям % протеини и въглехидрати през цялото време така че в този случай не би имало голяма разлика ако не ядеш след тренировката.

hamilcar
02-09-2010, 18:15
Плуване, набирания, лицеви опори. Упражнения без големи килограми, малки сте.

А другите, които говорят много - след тренировка не е хубаво да се яде веднага. Да се изпие доза протеин или аминокиселини може, но тежка мазна храна не.

Musaebe
02-09-2010, 18:47
Плуване, набирания, лицеви опори. Упражнения без големи килограми, малки сте.

А другите, които говорят много - след тренировка не е хубаво да се яде веднага. Да се изпие доза протеин или аминокиселини може, но тежка мазна храна не.

Кой е казал,че трябва да се яде тежка мазна храна? Един протеинов шейк няма да ти попълни изстощеният гликоген в мускула, ти си знаеш.

LilVik
02-10-2010, 07:47
Ок , а след набиряния , лицеви и т.н. трябва ли да ям много ?

ttt4
02-10-2010, 11:01
Musaebe


не ме учи бе лапе яко си зле веднага след тренировка нетребва да се яда изчаква се около 30,40 минути и това тфа е като тренираш за маса ........

Chacho
02-10-2010, 11:07
Плуване, набирания, лицеви опори. Упражнения без големи килограми, малки сте.

А другите, които говорят много - след тренировка не е хубаво да се яде веднага. Да се изпие доза протеин или аминокиселини може, но тежка мазна храна не.

Кой е казал,че трябва да се яде тежка мазна храна? Един протеинов шейк няма да ти попълни изстощеният гликоген в мускула, ти си знаеш.

+1

LilVik
02-10-2010, 15:56
Ок , а след набиряния , лицеви и т.н. трябва ли да ям много ?

Е ?!

Myrth
02-10-2010, 17:03
Аз веднага след какъвто и да е трен ям банани и/или мед. Не по-малко от половин час след това ям храни с белтъчно съдържание. Ако пиеш протеин - 15 минути след бананите и меда (бързия въглехидрат). Ако пиеш амино, веднага след трен, заедно с бананите и меда :)

someonerandom
02-10-2010, 19:02
Тъй като тук определено ще има спорове и ще се колебаеш как да постъпиш,пробвай да пуснеш тема в http://daobg.com/forum/index.php?showforum=51 .