PDA

View Full Version : Имам проблем с родителите!!



vampir4e1992
02-09-2010, 06:30
Правя тази тема и се нуждая от вашата помощ... Сега съм 11 клас и догодина ще кандидатствам. Имам амбиции за чужбина, но родителите ми не одобряват изобщо (поне засега).. В училище уча само за да изкарам добри оценки и да мога да получа добро образование.. Наистина искам да уча в чужбина, но майка ми каза, че ако замина щяла да ме прежали и тн.. НЕ ме подкрепя :( :( Това ме спира... но не искам да си провалям бъдещето само, защото те не одобряват това.. моля Ви помогнете :shock: :(

ImmortalSportFreak
02-09-2010, 08:20
естествено зависи в коя държава искаш да осъвършенстваш образованието си ..... ?

SmilezZz
02-09-2010, 09:11
естествено зависи в коя държава искаш да осъвършенстваш образованието си ..... ?

++
Но иначе аз мисля,че образованието в чужбина е по-добре..
Ако си решил,че НАИСТИНА искаш да учиш в чужбина - седни и говори с майка си..
Обясни й всичко и причините,за които искаш да учиш в друго място :)
Успех !!

vampir4e1992
02-09-2010, 18:02
Като цяло мисля за Англия засега.. а иначе говорила съм с нея тя обикновено след някакъв такъв разговор се ядосва и не ми говори 1-2 дена.. :(

ImmortalSportFreak
02-09-2010, 18:08
Изчакай още малко... да станеш на 18 и няма как майка ти да те спре.......... ;);) в Англия мисля че образованието е качествено ... ;) успех.... ;

vampir4e1992
02-09-2010, 18:13
Това за спиранет го знам.. ама не знам.. чудя се просто дали думите и наистина са насериозно... Иначе мерси :)

stoenski965
02-10-2010, 12:20
Изчакай още малко... да станеш на 18 и няма как майка ти да те спре.......... в Англия мисля че образованието е качествено ...

точно така :)

filmimilmi
02-10-2010, 16:51
А може би нямат пари, не че не одобряват амбициите ти. Просто им се иска да изтъкнат по-уважителна причина от това, че не могат да си позволят обучението ти да е зад граница. А то действително си е свързано с не малко средства. Ако проблемът не идва от това, причината може да е в желанието им да си по-близко до тях тъй като все още не те възприемат за зряло момиче и се страхуват. Убеди ги в противното, старай се да направиш впечатление на по-зряла и отговорна. Все пак имаш още 2 години на разположение, така че не е фатално какво точно си мислят в момента. :)

tonie__
02-10-2010, 17:10
чужбина 100% [ 12 ]

Neopitom3na
02-10-2010, 18:04
чужбина

cherrygloss
02-10-2010, 20:10
чужбина

Freshnes
02-10-2010, 20:41
определено има по голям шанс за бъдещето на даден човек в чужбина ... Седни да поговориш с родителите си наистина може да е заради финансовото пооложение, незнам, Но си мисля, че на един родител малко му е трудно да възприеме мисълта, че детето му ще бъде много далеч от него и ще се чуват само по телефона или по скайп. Наистина, както се казва, само от един разговор ти зависи бъдещето...

SatansOwn
02-17-2010, 23:39
Ами казват по добро било образованието в чужбина. Ето ти няколко въпроса над които можеш да разсъждаваш. Какво учи един икономист в България и какво учи икономист в Англия ( отг едни и същи неща и дватамата учат за един и същи направления едни и същи предмети ..). Втори въпрос каква е разликата между 1 магистър ( студент) завършил СУ ( соф. унв) и такъв завършил ВТУ (Велико търновския) на практика никаква и двамата са учил едни и същи неща, но на единиа дипломата важи повече от на другия(примерно за спец право) . Просто западните унв се славят повече лично мнение. Това че си завършил на запад не ти дава гаранция че знаеш , разбираш , можеш и ще се реализираш по добре от мене , ако съм завършил в БГ примерно.

Аз лично смятам да не напускам страната поради мн причини , някой от по важните са роднини и приатели са ми тука. България е инвестирала в мене 14 години ( в момента съм 2 курс)и след като завърша ще почна да и се отблагодарявам. Вместо да замина в чужбина и чужденците да ипозлват потенциала им да им трупам полезен продук на тях.....

Ако наистина желаеш да получиш добро образование не е нужно да замнаваш в чужбина можеш да го получиш и тука просто ще вложиш повече усулия от своя страна и по- малк осредства :)

ПС: Сру за правописните грешки но бързам и нямам време да проверявам.. :)

sunshinee1936
02-25-2010, 19:48
SatansOwn а ти я помисли колко пари ша зима тоя икономист в България и колко ша зима в Англия .... от 8 месеца съм в Испания баща ми работи тук 3 години на месец зима по 1500 евро а работата му е съвсем обикновенна нещо като строител ... а за това нещо в България зимаше едни мизерни 300 лева с които не можеш да си платиш само сметките (ток,вода,данъци,кабелни,ин ернети и т.н.) майка ми в БГ работеше в поща (касиерка) и зимаше 250 лева а тук работи в един ресторант като готвачка рядко е викат защото няма много работа за 4 дена зима 200 евро в месеца работи 15 дена максс .. аз уча .. в Бг да наистина ще научиш повече обаче ква полза от това /// тук на 15 години те първа по математика се учи таблицата а по родния език какво е глагол какво е прилагателно как се открива и т.н. много по лесно се взима висше образование без да знаеш нищо обаче са дават огромни пари в момента и тук е криза но баровете кафетата магазините улиците винаги са пълни така че не се мисли само за образованието а се мисли и за след това като го получиш

pamii
02-27-2010, 10:56
чужбина 80% [ 34 ] Не се спирай, щом имаш възможност !
:)

Ebullience
02-27-2010, 12:21
Образованието в Дания и в Шотландия е безплатно, а в Англия цените тръгват от 3800 eвро на година само за учебна такса. Има опции за студентски кредити и стипендии. В Холандия цените тръгват от 1100 евро за учебните такси годишно. Отиди в Интеграл и се интересувай. Не казвам, че да се кандидатстването с тях е най-добрият вариант, казвам че могат да ти дадат много информация. Ако тръгнеш да кандидатстваш на своя глава може да ти е малко трудничко предвид TOEFL, защото той си струва пари. Около 160 лева беше....
Аз съм също 11 клас и съм убедена, че не искам да уча в България и това е по простата причина, че не искам да живея в България. Знам го още откакто бях на 10, когато за пръв път излязох от страната.

villytooOo
03-01-2010, 12:44
:) Зависи къде искаш да отидеш да кандидатстваш/учиш :) Аз сега живея в чужбина и да ти кажа чесно .. в България нещата са много по-напред смисъл според мен е по добре да учиш в България докато завършиш /както си намислила/ а от там нататак да идеш в чужбина.Англия ми се струва хубава и ученето не е лошо ((знам от опит :д )) но ако искаш да живееш там и да учиш ... трябва да се примириш с факта, че там имат и различни неща .. имам предвит не с учението но с други като например : "ще станеш ли като тях /наднормено тегло :д /" и т.н. Искам да обобщя, че съм съгласна с теб да излезеш извън България след като завършиш и от там нататък да кандидатстваш за "висше" или нещо подобно :д като цяло България и Чужбина са 50 на 50 :)



а за Ebullience искам да кажа, че да отидеш на екскурзия някаде в чужбина е едно а съвсем друго да живееш там :)

sunshinee1936
03-01-2010, 14:42
тоя/тая отгоре кво говориш за наднормени тегла тва си е до човек не значи че като повечето англичани са такива и тя ще стане така .. дрънкате пълни глупости без да мислите

villytooOo
03-01-2010, 21:41
1. аз съм в сайт в които мога да пиша какво е моето мнение
2.дали мисля или не тва си е мои проблем ;)

sunshinee1936
03-02-2010, 14:04
мда ама да пишеш по темата ф която си

Dimana99
03-02-2010, 14:37
Чужбина!

villytooOo
03-02-2010, 16:46
ок извинявам се!! не му беше мястото на тва тука :)

Ebullience
03-02-2010, 16:55
:) Зависи къде искаш да отидеш да кандидатстваш/учиш :) Аз сега живея в чужбина и да ти кажа чесно .. в България нещата са много по-напред смисъл според мен е по добре да учиш в България докато завършиш /както си намислила/ а от там нататак да идеш в чужбина.Англия ми се струва хубава и ученето не е лошо ((знам от опит :д )) но ако искаш да живееш там и да учиш ... трябва да се примириш с факта, че там имат и различни неща .. имам предвит не с учението но с други като например : "ще станеш ли като тях /наднормено тегло :д /" и т.н. Искам да обобщя, че съм съгласна с теб да излезеш извън България след като завършиш и от там нататък да кандидатстваш за "висше" или нещо подобно :д като цяло България и Чужбина са 50 на 50 :)



а за Ebullience искам да кажа, че да отидеш на екскурзия някаде в чужбина е едно а съвсем друго да живееш там :)

Родителите ми живеят в чужбина. Покрай тях времето, в което съм живяла в чужбина е (специално заради теб го сметнах) е 15 месеца. Не говорим за екскурзии.
Масовото напълняване на англичаните се дължи на полуфабрикатните храни и хранителните добавки, които нон-стоп консумират и на обездвижването. Всеки сам определя своя хранителен режим.

pisencety53
03-02-2010, 19:33
Е разбира се че трябва да имаш подкрепа от родители те си но следвай и мечтите си... :)

golf_5_r32
03-04-2010, 10:50
Ако имаш желание за учене и във България има добри учебни заведения.. Желанието е ключа.

lusytooo
03-15-2010, 14:17
аз съм все още малка (9 клас) за да мисля такива неща,но и на мен желанието ми е да утида в чужбина и да уча там,Англия ми изглежда прексрасна страна,искам да попитам с какви пари трябва да разполагам за да уча там и също така с какъв успех трябва да съм или изпити се държат?!?! някои ако знае моля да каже :)

tim0n
03-15-2010, 20:47
в чужбина шото в испания примерно хората едва ли не ти плащат за да учиш, а не като в смотаната българия където трябва да си плащаш за да си вземеш испитите :shock: :shock:

LittleCuteStar
03-16-2010, 14:36
Разбирасе в България !
Но все пак съм патрйот ! :D:D:D

:smt007 БЪЛГАРИЯ :smt007

ANTIFASKINBYRDS
10-23-2011, 20:39
1000000 % чужбина (: и не слушай другите да си искараш образованието в българия и да работиш навън защото навън не се зачита българското ти образование дори и 5 висши да имаш

1n5ub0rd1na73
10-23-2011, 21:48
Честно да ти кажа, и в Харвард да учиш, и в Свободния във Варна да си, ако не гориш за това, което учиш, все тая е. Тоест е в пъти по-важно какво, а не къде.

Поздрави

sapphire5
10-24-2011, 12:44
Станеш ли 18,никой нищо не може да ти каже. Зависи.

Afterbirth
10-25-2011, 19:02
^ Не може, не може, ама ако родителите му врътнат кранчето с парите, ще го видим как ще се издържа в чужбина, пълнолетен или не.Да не говорим за учебните такси.Пак е зависим от мама и тати.

Аз лично не мисля да се махам от България, обичам страната си и предпочитам да работя и да се развивам тук, а не да избягам в чужбина и от там да мрънкам колко по - зле е било в родината.Интересно как да стане по - добре, като 70% от младите се изнасят?Ясно ми е, че не им е осигурено максималното, че сегашното управление не си върши работата като хората ... Но един ден тая държава ще е в нашите ръце и щеше да е много по - добре, ако с повече желание и хъс се опитвахме да опазим нацията си.Издържали сме пет века робство заедно, а сега направо ми е тъжно накъде сме тръгнали.

sh3_1s_7h3_0n3
10-27-2011, 22:57
чужбина, разбира се.
Изобщо няма база за сравнение даже.
А вашите сигурно не дават, защото ги е страх, че ще останеш там.
И с право. Като видиш какво е "навън", няма да ти се прибира много в "четвъртия свят", освен ако не страдаш от висша форма на носталгия и постоянно да те дърпа към вкъщи. Ама като гледам, надали ще зарипаш да се прибираш. ;)