PDA

View Full Version : Нов Български Университет



SaintLucifer
02-09-2010, 13:20
Здравейте!

Днес седнах и се поразмислих за бъдещето си, в частност образованието. Предстои ми да приключвам със средното образование и да започвам с висшето. Чудя се обаче, дали да избера този университет? Какво мислите за него, имате ли някакви лични впечатления?
Винаги съм искал да уча в чужбина, но финансова подкрепа от родителите ми няма до получа, та горе-долу НБУ е върха на финансовите ми възможности.
Та си мисля, да вляза ли там? УНСС и СУ не съм ги обмислял досега, просто защото дипломата ми ще е ниска, някъде около 5.20 и не съм сигурен, че ще мога да вляза, заради невероятната разлика в стандартите на средните училища, a.k.a "В кварталното 6, тука 3".

Като специалност съм избрал Икономика.

black_baby
02-09-2010, 18:33
Еми аз не уча в НБУ.Моите цели са УНСС и СУ.Ако много държиш да си в НБУ ако можеш да намериш абоната XStyle питай него(той учи там) :) .Айде успехи. :)

LovelyGirl
02-09-2010, 19:12
Братовчедката на моя съученичка учи там. Спомням си само някои неща, но пак не мога да кажа със сигурност. Семестриалните такси са високи - мисля бяха над 1000лв. Тя учи нещо свързано със стопанството и да ти кажа си взима изпитите без да ходи на лекции и без да учи. Сам си прави изводите.
Защо си се отказал от СУ и УНСС? Не ти е толкова ниска дипломата, че да се плашиш толкова. Аз няма да кандидатствам там, защото не ми харесва градът (слабо казано).
За УНСС знам, че ти взимат цялата диплома при балообразуването, а в СУ само някои предмети.
Щом е икономика можеш да пробваш и във Варна. Там също съм чувала, че не се влиза много лесно, но пък университетът се води добър.
Аз също съм се насочила към икономика, но само в Пловдив и Велико Търново.
Успех :)