PDA

View Full Version : Красотата е способна да убива, тя е опасно оръжие.



LP_girl_14
02-09-2010, 14:39
Красотата е способна да убива, тя е опасно оръжие.
Красотата може да бъде и студена, безразлична;


Имаме литературна дискусия и трябва да защитим тези две тези.Трудно ми е ,защото аз самата не съм на това мнение.Та ако може някой да ми помогне или поне да даде някакви насоки ще съм мн благодарна :)

Chacho
02-09-2010, 14:58
Първата теза по-скоро бих наблегнал на това, че комбинирана с интелект лесно постига цели. Понякога тези цели са и убийство. Със сигурност красотата е едно от най-силните оръжия за манипулация.

Пример: Клеопатра, Хубавата Елена. Рамщайн имат много готина песен Розенрот. Потърси клипа с превод.


Втората теза:

Красотата те сблъсква с много лицемерие. Хората стават неестествени пред теб. Студенината и безразличието идва като първоинстинктна самозащита. Аз така смятам.

Може да я съпоставиш със славата. А и красотата води до слава, която пък също понякога до студенина и безразличие.

Надявам се да съм ти бил от помощ.

NoShTnO_iZkUsHeNiE
02-09-2010, 15:16
Красотата е многозначно понятие.Едва ли тук се говори само за външната красота,тя трябва да бъде и вътрешна,за какво ти е прекрасно лице и невероятно тяло,красиви дрехи и стилни прически,когато отвътре си празен не можеш да подариш любов,не можеш да дариш нито една истинска усмивка,не можеш да направиш нито едно добро дело.За какво ти е тя когато си изпълнен със злоба и омраза към живота и всичко,което те заобикаля...За какво ти е тя когато мислиш само за себе си и се самозалъгваш,че се обичаш такъв какъвто си,а всъщност когато съдбата те удари,намразваш себе си и осъзнаваш,че една външна красота не струва нищо.
в теб.
Красотата определено е оръжие,но трябва да знаеш как да го използваш,а определено самата тема която е дадена няма предвид буквално убийство,по-скоро такива ситуации,в които например даден човек изпитва любов към на пръв поглед неустоимо,красиво момиче буквално е заслепен от нея,а тя го използва и в последствие наранява,убива неговите чувства бавно и мъчително,убива всяка надежда в него.Но в един момент всичко се връща и може би започва още по-трудно и мъчително да убива себе си,защото вече тя е използваната единствено и само заради красотата й,тя е унижената...нейните мечти се съсипват и измисленият свят,в който тя е живяла буквално се разпада за секунди.

Тук бих използвала един мой доста любим цитат "Никоя скъпа рокля,не може да скрие тъгата,дори най-добрият направен грим,не може да създаде истинска усмивка на лицето и за жалост не е измислен крем,който да може да премахне белезите от сърцето."

Замисли се именно над това дали в зададената тема се говори само за външна красота или се включва и вътрешмата.Аз ти дадох набързо моите кратки разсъждения,може и да не са правилни,но за мен е така,надявам се да съм ти помогнала.

LP_girl_14
02-09-2010, 15:27
Благодаря ви и на двамата. Определено ми дадохте насоки.NoShTnO_iZkUsHeNiE много красиво се изразяваш :-)

The_69
02-09-2010, 15:34
Аз винаги пиша антитези, с което съм различна и по- интересна, предлагам и на теб да си изкажеш личното мнение, няма как учителката да не го оцени :-)

Chacho
02-09-2010, 15:47
Красотата е многозначно понятие.Едва ли тук се говори само за външната красота,тя трябва да бъде и вътрешна,за какво ти е прекрасно лице и невероятно тяло,красиви дрехи и стилни прически,когато отвътре си празен не можеш да подариш любов,не можеш да дариш нито една истинска усмивка,не можеш да направиш нито едно добро дело.За какво ти е тя когато си изпълнен със злоба и омраза към живота и всичко,което те заобикаля...За какво ти е тя когато мислиш само за себе си и се самозалъгваш,че се обичаш такъв какъвто си,а всъщност когато съдбата те удари,намразваш себе си и осъзнаваш,че една външна красота не струва нищо.
в теб.
Красотата определено е оръжие,но трябва да знаеш как да го използваш,а определено самата тема която е дадена няма предвид буквално убийство,по-скоро такива ситуации,в които например даден човек изпитва любов към на пръв поглед неустоимо,красиво момиче буквално е заслепен от нея,а тя го използва и в последствие наранява,убива неговите чувства бавно и мъчително,убива всяка надежда в него.Но в един момент всичко се връща и може би започва още по-трудно и мъчително да убива себе си,защото вече тя е използваната единствено и само заради красотата й,тя е унижената...нейните мечти се съсипват и измисленият свят,в който тя е живяла буквално се разпада за секунди.

Тук бих използвала един мой доста любим цитат "Никоя скъпа рокля,не може да скрие тъгата,дори най-добрият направен грим,не може да създаде истинска усмивка на лицето и за жалост не е измислен крем,който да може да премахне белезите от сърцето."

Замисли се именно над това дали в зададената тема се говори само за външна красота или се включва и вътрешмата.Аз ти дадох набързо моите кратки разсъждения,може и да не са правилни,но за мен е така,надявам се да съм ти помогнала.

+1 за готината идея, да вникнеш по-дълбоко в понятието "красота".

Както казаха по-горе и добре се изразяваш. Ако беше в епохата на романтизма, щеше да забиеш Пушкин.

Ще ти задам един въпрос. Докъде води вътрешната красота при липсата на външна. По-скоро използват добротата на добрия, отколкото красотата на красивия.

Само да заключа с това, че и аз предпочитам "вътрешно" отколкото "външно" "красив". И както всички останали търся комбинация от двете в промоционален пакет ;]

Айде със здраве!

MP
02-09-2010, 15:56
Не е необходимо да притежаваш вътрешна красота,за да си красив физически.Физическата красота не е свързана по никакъв начин с нравствеността и често е използвана за неморални и безпринципни цели,но това зависи от ценностната система на човека.И със сигурност е нещо много важно,не само за любовта.Вътрешната красота не е опасно,способно да убива,оръжие.Пък и двете понятия не са свързани и взаимозависими.Даже бих казал,че твърде рядко можеш да срещнеш човек,съчетаваш и от двата вида,колкото и субективна е преценката за това.

Красотата определено е способна да убива,най-малкото,защото е способна да накара човека да се влюби,а любовта -колкото и хубаво на моменти чувство- е способна да убие човек.Дори буквално това е напълно възможно и нерядко се случва.В този ред на мисли няма особено значение,дали е вътрешна или външна красота,щом предизвикват едно и също чувство.

Красотата може също така да бъде студена и безразлична.Това може да се тълкува многозначно,но най-вероятно се има предвид това в което тя е способна да превърне човека.Понякога тя може да доведе до объркване и вътрешен хаос,съпроводен с изгубване на основните ценностни ориентири.Човекът забравя истинската й стойност и цена,става твърде надменен,горд,самоуверен,б знравствен,студен и безразличен към околните , често и към себе си.Поради това,че тя се е издигнала на върха на ценностната му система,тя е изместила други,изключително важни ценности ,което опорочават човешкото същество.Стремежът към красота е тъй силен,че води до пълно пренебрежение и безразличие към другото,вътрешното,скритот о,а това от своя страна предизвиква и студенина.Човек изгубва вътрешната си красота и топлина,заслепен от идеята за повърхностното,материално о.