PDA

View Full Version : Душата ми все на път е...



make_you_mine
02-09-2010, 23:48
И вървя аз,все сама из тая жестока суета...
срещам хора най-различни,които се мотаят ей-така...
губя се и се намирам в липсата,
която е надълбоко в мен..а може би обичам да съм сама ?
Сред хора съм,но самотна надълбоко...
Пътувам често..срещам много люде с различни съдби..желания и загуби..с различни виждания..
И все не мога да намеря ''своя човек''.. А може би просто го няма ? Може би трябва да спра да го търся...
Защото каквото и да правим едно си е вярно-сами се раждаме,сами живем,сами умираме,а в това време някакви хора
просто ни се пречкат.. може би в това се състои красотата ? Може би така израстваме ?
Винаги съм на път..винаги устремена към нещо..винаги се появява нещо,за което да се боря..малко време имам за самата себе
си..а може би трябва да си отделям повече ?
На кръстопътища се оказвам често и не претендирам,че винаги вземам най-правилното решение..но нали затова сме се родили,
за да се учим ? Вървя и вървя и не се умарям..търся себе си,търся осъществяването на намеренията си,търся другата си изгубена
част..сигурно някога ще ги намеря..
Пробвам най-различни неща..обичам разнообразието..надявам се някога да стигна до някакво прозрение,което ще ме накара да
успокоя вечно търсещата и искащата си душа..защото за мен винаги има още и винаги има какво да желая..дали някога ще усетя
спокойствието ? А може би това ще се случа като умра..?
И ето..пак съм на път..ще търся своето място,докато съм жива..ще търся своето точно призвание и точния човек,когото да
обичам..а в същото време ще се радвам на това,с което се срещам и нещата,които осъзнавам..
Призванието си донякъде го знам..отдадена съм на музиката и на поезията,на психологията и на изкуствата като цяло..
Но какво точно ще правя с тези неща мога да дефинирам малко по-късно..
Знам,че обичам радостта от досега с живия свят..и сега съм жива..дишам..боря се..падам..ставам..продължав ам..на нищетата
не се давам..и заявявам..че за нищо не ще съжалявам..
:)

mArMaLaDkA
02-10-2010, 11:39
Изобщо не ми харесва.

xoxi
02-10-2010, 15:15
Вложи повече чувство в по-малко думи. :)

iveetyy
02-10-2010, 16:57
Вложи повече чувство в по-малко думи. :)

Мхмм . .

make_you_mine
02-14-2010, 23:08
Всъщност не съм се опитвала да пиша някакво ''произведение'', а си излях душата както намеря за добре...

SmilezZz
02-15-2010, 14:56
Вложи повече чувство в по-малко думи. :)

++
Но е хубавичко :) :)

GunSnSteelflowers
02-19-2010, 16:49
Заглавието ме накара да отворя и прочета ,но съдържанието не ми харесва ,честно. Поезията и прозата са изкуства. А изкуствата са елегантни ,не тромави и тежки. И целта им е да опишат нещо сложно точно по такъв приемлив и заинтригуващ начин. Трябва да поработиш.

bratignat
02-19-2010, 19:57
Поезията е слаба за по-дълбоките чувства, тя е за страстта по-скоро. Като смисъл много ми харесва. За да стане по-добре - приший към логическите си точки сравнения с повече изразни средства. Накарай умът на юитателят да се загледа в ярките цветове, и когато се разсее, го преведи по другите точки.

kristito3
05-08-2010, 13:56
Вложи повече чувство в по-малко думи. :)

++
Но е хубавичко :) :)