PDA

View Full Version : Аз вярвам в ангели, архангерли, дяволи, луд ли съм ?



Konstantin0000
02-10-2010, 03:39
Хората определят демоните като нещо лошо вътре в нас, като лошите помисли, деяния.... така се определя демонът в нас, но аз наистина ярвам, че има ад и рай, че има още 6 измерения, освен нашето. Аз вярвам в това, че съществува душа и че телата ни са просто временни черубки, вярвам, че душата е безсмъртна, искам да повярвам. Защо вярвам ? може би зашото се страхувам от смъртта ? Не, не ме е страх. Прочетох доста книги на тази тематика. Повечто неща ми се сториха абсолютна глупост, но имаше и неща които наистина променика картинката в главата ми. Никога не съм бил религиозен тип, дори не съм се молил, не съм се изповядвал, бях покръстен едва преди две години. Защо изведнъж започвам да вярвам, че има нещо по-силно от нас и че съдбата ни, нашите решения които мислим, че са независими, са просто част от нещо, просто нямаме думата и че каквото и да правим то ще се случи.
пиша глупости в момента. понякога просто ми се иска да повярвам в нещо.. може би от страх, не знам и аз от какво.
Възможно ли е библията да е просто една измислица ? Възможно ли е Ахрангел Михаил, Гавраил... да не съществуват ? Религията да е просто една политика ? Не мисля, вярвам, че във всяка една история се крие истина, искам да повярвам

Dude
02-11-2010, 12:34
Има истина във всеки мит, всяка история се базира на нещо истинско.

Няма как някой да си измисли нещо.

За духовните същества трябват по различни сетива.

onqtam
02-11-2010, 18:49
зетива които нямам.

луд си.

Dude
02-12-2010, 09:12
По скоро не си ги развил, всеки ги има.

С какви сетива мислиш, че стават много от големите научни открития и т.н.?

Всеки вижда и чува, но откритието е качествено ново знание.

janmichelangel
02-24-2010, 12:19
Не знам за ангелите или другите там християнски образи. Такива има много и най-разнообразни във всяка религия или култ, създадени от хората. Може да имат връзка с някаква истина.
Знам обаче, че това състояние на Духа, когато човек си задава твоите въпроси, страхува се, чуди се дали е луд и иска да вярва, е едно от най-ценните качества на човешкото съзнание. Точно тези състояния, според мен, са предшествали големите човешки открития и просветления.
Мисля, че така ще стигнеш до твоите открития. Ти можеш да ги наречеш със стари имена, като ангели, рай, ад или да измислиш нови. Така или иначе, те ще са отговори, които само ти можеш да дадеш и точно затова ще са уникални и ценни за всички останали хора.

Ebullience
02-27-2010, 01:44
Християнската религия е пълна с противоречия и е ужасно объркана и нелогична. Освен това е съвкупност от много предишни религии и култове. Например идеята за човек, който се жертва за човечеството тръгва още от древните ацтеки. А впрочем защо празнуваме Рождество Христово на 25 декември, след като по библейски данни Исус е роден през март? :) Опитай се да ми отговориш на този въпрос. Ако не можеш питай и ще ти кажа отговора..Мога много да говоря на тази тема с противоречията и безсмислиците, но ще стане нещо като есе,с което не искам да отегчавам никого.
Съветвам те да мислиш по-трезво. Прочети някоя книга на Дан Браун. Шестото клеймо например или Шифъра на Леонардо.
И между другото виж във vbox7 търси George Carlin и търси някой от монолозите му за религията или за 10-те божи заповеди. Лека му пръст, велик комик беше.

Nam3less3
02-27-2010, 06:37
Всичко това съществува, и по принцип е лудост да не се вярва в това. Но в днешно време светът е толкова зле и материализиран, че и на черното викат бяло. Гарантирам ти, че библията е най-истинското нещо на света. Но ангелите, демоните, архангелите и т.н. не са крилати или рогати хуманоиди, а съвсем друго нещо, и нямат общо с начина, по който ги описват във филмите и т.н.
Иначе това, че съществуват 7 измерения(материално, астрално, ментално, душевно, духовно и т.н.) някой хора го твърдят от хилядолетия, и даже и науката скоро ще се сблъска с някое от тях. Твърди се, че всяко е по-финно от другото и е изградено от неговите частици.

Nam3less3
02-27-2010, 06:53
Християнската религия е пълна с противоречия и е ужасно объркана и нелогична. Освен това е съвкупност от много предишни религии и култове. Например идеята за човек, който се жертва за човечеството тръгва още от древните ацтеки. А впрочем защо празнуваме Рождество Христово на 25 декември, след като по библейски данни Исус е роден през март? :) Опитай се да ми отговориш на този въпрос. Ако не можеш питай и ще ти кажа отговора..Мога много да говоря на тази тема с противоречията и безсмислиците, но ще стане нещо като есе,с което не искам да отегчавам никого.
Съветвам те да мислиш по-трезво. Прочети някоя книга на Дан Браун. Шестото клеймо например или Шифъра на Леонардо.
И между другото виж във vbox7 търси George Carlin и търси някой от монолозите му за религията или за 10-те божи заповеди. Лека му пръст, велик комик беше.Или нека сам да си разсъждава, да прочете библията и някой книги, които да я интерпретират и да отговарят на тия въпроси. Човека е един от малкото, опитващи се да мислят трезво, и Дан Браун, George Carlin и други хори, и грам не разбиращи от тия теми, едва ли ще го спрат с глупостите си.

Ebullience
02-27-2010, 11:40
@Nam3less3,
Отказвам да влизам в спор, въпреки че бих искала. :) Всеки сам си избира как да гледа на света. Ех, живот... :-o

SolusChristus
02-27-2010, 13:52
Ebullience:
Коренът на Християнството е Библията, не измислиците на високопоставени Рилмяни.

Mimchy
02-27-2010, 15:21
не търсете логика във всичко ;)
щом искаш да вярваш в тези неща-вярвай.Всеки има право да избира религията си,разбиранията си и идеите си .. Това,че не намираш обяснение на всичко това незначи ,че не съществува,или че нетрябва да го вярваш и да се мислиш за луд на всичкото отгоре ;)

Nam3less3
02-27-2010, 17:42
@Nam3less3,
Отказвам да влизам в спор, въпреки че бих искала. :) Всеки сам си избира как да гледа на света. Ех, живот... :-o Радвам се, защото и на мен ми е неприятно да споря на такива теми, по които съм чувствителен :D

SolusChristus
03-01-2010, 08:04
Съветвам те да мислиш по-трезво. Прочети някоя книга на Дан Браун. Шестото клеймо например или Шифъра на Леонардо.


Само с това изречение мисля, че можеш да се закриеш - макар и аз да съм критик на организираната религия, то да даваш подобен съвет е смешно и тотално дискредитира позицията, която изказваш. :)

Raybeez президент. 8-)

Ebullience
03-03-2010, 09:55
Съветвам те да мислиш по-трезво. Прочети някоя книга на Дан Браун. Шестото клеймо например или Шифъра на Леонардо.


Само с това изречение мисля, че можеш да се закриеш - макар и аз да съм критик на организираната религия, то да даваш подобен съвет е смешно и тотално дискредитира позицията, която изказваш. :)
Не мисля така. Подобни книги, дори да са Фикшън, дават "food for thought".

Nam3less3
03-03-2010, 16:49
Ти коя християнска религия критикуваш и казваш, че е пълно с противоречия?Христинската религия не е ли една - християнство? Католицизъм, протестантство и т.н. са човешки творения, използвани за политически цели най-вече. Християнството се основава на Новия Завет - въпросът е всеки човек да го интерпретира възможно най-правилно, а не да изкривява умишлено написаното там.

ChessLAB
03-05-2010, 15:28
Личното ми мнение е почитай боговете но не разчитай на тях !!

Ebullience
03-06-2010, 11:04
Храна за размисъл дават много книги, но въпроса е в какво насока искаш умът ти да поеме. Нима една евтина и стъкмена история може да бъде отправна точка към философски спор на тема религия?


Нека започнем с нещо лесно:

Ти коя християнска религия критикуваш и казваш, че е пълно с противоречия?
Критикувам католицизма. Самата аз ако трябва да избирам, избирам протестантството. Аз съм и кръстена в протестантска църква...И все пак дори протестантската църква ми се струва пресилена в някои неща. Говоря конкретно за песните - не ми се струва адекватно да се пеят весели песни, като в текста съществуват думи като Сатана, смърт, кръв. Но това са подробности.. И също самото схващане за света - постоянно се натяква, че Бог има пръст в съдбата на човека. Има някои неща, които естествено е трудно да се обяснят научно, но все пак аз съм на мнение, че човек сам гради съдбата си като прави своите избори.