PDA

View Full Version : Удебелен глас - проблем



Force_bladeR
02-10-2010, 10:15
Ами.. проблема ми е, че когато говоря с някой по скайп, xfire, ventrilo гласа ми се чува като на горила или 50 годишен чичко.. МНОГО удебелен. НЕ е от микрофона.. сменявах го дори и същата работа, правих някакви настройки на скайп и други неща и същият ефект.

Някакви предложения да не се чувствам като дядо? :lol:

Pr07o7yp3
02-10-2010, 11:09
Я пробвай това http://www.codeplex.com/skypefx :D

Chacho
02-10-2010, 11:40
Между другото и на живо като говориш се чуваш по един начин, а другите те чуват по друг. Това се дължи на промяната на звука по въздухоносните пътища. Устни, бузи, гърло, зъби, т.н. Може пък наистина да ти е такъв гласа. А може и да си променил настройките на твоя компютър и всъщност само твоя компютър да го възпроизвежда така. Ако имаш например Realtek HD Audio Manager, там има настройка караоке, която променя тембъра.

Force_bladeR
02-10-2010, 11:52
Е.. да, но на мен не ми трябва да го променям, а да се чувам както си ми е истинския глас..


(и не - не ми е горилски) :lol: :lol:

Chacho
02-10-2010, 12:29
Само твоя глас ли е проблем или и музика като слушаш, се чува така.

doomkillerr
02-10-2010, 14:40
Между другото и на живо като говориш се чуваш по един начин, а другите те чуват по друг. Това се дължи на промяната на звука по въздухоносните пътища. Устни, бузи, гърло, зъби, т.н. Може пък наистина да ти е такъв гласа.

Много си прав за това - когато се запишеш с микрофон, можеш да чуеш как другите чуват твоя глас... Аз като се чух да първи път на един клип и направо... :lol: Голям ужас беше... Направо не можах да се позная! :D

Force_bladeR
02-10-2010, 20:02
Само твоя глас ли е проблем или и музика като слушаш, се чува така.

Само гласа ми..

skuck
02-10-2010, 21:07
Когато говорим, ние "чуваме" вибрациите на черепната кутия. Собствения си глас не го чуваме, или го чуваме много слабо.

Force_bladeR
02-11-2010, 13:08
Когато говорим, ние "чуваме" вибрациите на черепната кутия. Собствения си глас не го чуваме, или го чуваме много слабо.

Не, не помагаш..

Chacho
02-11-2010, 13:31
Когато говорим, ние "чуваме" вибрациите на черепната кутия. Собствения си глас не го чуваме, или го чуваме много слабо.

Не, не помагаш..

Е и ти не ни помагаш много. Кажи ни кога се е появил проблема. Преди това нормално ли е било и в следствие на какво е настъпила промяната. Опитай и с някоя друга програма да говориш/ да си запишеш гласа. Опитай и с друг микрофон. "Гласа ми е дебел" може да значи хиляда неща и само ще стреляме на посоки.

Force_bladeR
02-11-2010, 15:26
@Chacho


НЕ е от микрофона.. сменявах го дори и същата работа, правих някакви настройки на скайп и други неща и същият ефект.

Та на колко годинки се научи да четеш?

И проблема си е бил постоянен.. нали ако бях променял нещо щях да кажа.. ЛОГИЧНО Е ?!?!

doomkillerr
02-11-2010, 15:38
Я отиди при някой приятел и се запиши на неговия микрофон или най-елементарното на GSM-а си запиши гласа и след това го пусни!

П.С. - Както вече и аз споменах, след като се запиша с микрофон гласът ми звучи много по-дебело от колкото, когато говоря с някого! То хората вече ти казаха това, но кой ли ги слуша... :?

Chacho
02-12-2010, 12:17
@Chacho


НЕ е от микрофона.. сменявах го дори и същата работа, правих някакви настройки на скайп и други неща и същият ефект.

Та на колко годинки се научи да четеш?

И проблема си е бил постоянен.. нали ако бях променял нещо щях да кажа.. ЛОГИЧНО Е ?!?!

На година и половина. Имах в предвид да пробваш с още един микрофон, защото аз имах проблем с колоните, смених ги с други и те имаха същият проблем. Трети чифт като сложих, проблема се реши. Макар, че това е малко вероятно. А кво значи постоянен? Само на твоя компютър, откакто си го купил има такъв проблем? Или откакто си го преинсталирал? Или откакто имаш микрофон? Що не ъпдейтнеш драйверите, може пък да има дефект само на входното аудио. Еба ли му мамата вече.. сам не можеш ли да почнеш едно по едно да подкарваш нещата. Я от истинския ти глас, я от програма, я от драйвер, хардуер, в чуждите тон колони.


Не мога да разбера помощ ли търсиш или се опитваш да докажеш, че не можем да ти решим проблема.

Force_bladeR
02-12-2010, 23:08
Сменявах драйверите, отново казвам - сменявах микрофона, не е от колоните, имам и слушалки.. по един и същи начин се чувам.. от както съм взел компютъра е така..
бях в приятел да видя там как се чувам и е съвсем различно.. не е горилската, а си е нормален.. чувам се добре

skuck
02-13-2010, 08:48
Сигурно саунд картата ти не е хубава тогава...

Chacho
02-13-2010, 10:20
И аз това почвам да си мисля. Но тя най-вероятно е вградена към дъното и трудно ще я смени нея, за да провери. Последната ми догадка е, да е от операционната система. Ако е някой бъгъв релийз, може да дава тоя странен проблем. За да не преинсталираш, вземи една операционна система от някого на boot cd (Linux Knoppix е идеален), или пък сам си запиши, сложи и го пусни, да видиш през нея дали го има още проблема. Ако и това не помага, аз бих заключил, че е от звуковата карта.

doomkillerr
02-13-2010, 11:20
Ами ако е от звуковата карта - раздели се с едни 10-15 лв. и си вземи друга звукова карта на PCI слот! :)