PDA

View Full Version : сърцебиене



sNkR
02-10-2010, 14:33
Изведнъж усещам нещо като вълнение, не е болка... и получавам сърцебиене. Лекарката ми каза, че по принцип съм бил много притеснителен, емоционален, което си е така де. Но някой път сърцебиенето го получавам без причина. Обикновено до 5 мин ми се оправя... Не е нещо да ми се гади..
На друг ставало ли му е така? :-o

ospower
02-10-2010, 14:48
Познавам хора, на които също им е ставало така. Те също са притеснителни.

theteacher
02-10-2010, 23:05
Най-вероятно става дума за паник атаки. Има ли нещо което те притеснява, някакъв постоянен проблем, за който мислиш постоянно?

Sintya
02-11-2010, 18:26
Когато започне, се успокой... дишай и издишай, мисли си за разни хубави неща, за релакс... и ще ти мине (:

DrSmurph
02-11-2010, 19:09
Изведнъж усещам нещо като вълнение, не е болка... и получавам сърцебиене. Лекарката ми каза, че по принцип съм бил много притеснителен, емоционален, което си е така де. Но някой път сърцебиенето го получавам без причина. Обикновено до 5 мин ми се оправя... Не е нещо да ми се гади..
На друг ставало ли му е така? :-o

дай възраст и пол плс!
Ако до момента не си имал оплаквания от сърце е малко вероятно състоянието ти да е изненада за лекарите. Това, което получаваш се нарича тахикардия в 95 % от случаите не изисква проследяване от лекар. Причината най-често е от вегетативен характер. Обичайно състоянието преминава както сам си забелязал за около 3-5 до 10 мин. Характеризира се с учестен пулс и не задължително трудност при поемане на въздух или учестено дишане.
Състоянието не е животозастрашаващо!

Ето както пише уикепедия за това, което за теб и останалите ще е на разбираем език:

"СТАРА БОЛЕСТ С НОВО ИМЕ По-рано подобни проявления на сърцебиене са се диагностицирали като вегетативно-съдова дистония. В момента вече лекарите пишат “вегетативна дисфункция”, защото според тях е по-точно. Когато пристъпът на сърцебиене се появи внезапно, без видима причина, съпътстван с рязка слабост, с повишено кръвно налягане и прилошаване, говорим за пароксизмална тахикардия. Тя е проявление на органично увреждане на сърцето. За да се постави точната диагноза, се прави ЕКГ и ултразвуково изследване на сърцето и щитовидната жлеза. Освен това се извършва и анализ на кръвта. Ако всички тези изследвания дадат отрицателен резултат, значи тахикардията е вторична. В случая трябва да се вземе предвид и един друг момент. Ако при пулс над 120 удара в минута сърдечният ритъм не се нормализира до 90 удара след прием на седативни препарати, се налага по-обстойно изследване, за да се установи дали не става въпрос за увреждане на другите органи. Полежете известно време с отпуснати крака, с леко привдигната глава, за да може потокът кръв към сърцето да намалее. В аптеките има специални капки против сърцебиене и е желателно да имате от тях, като, разбира се, те трябва да са предписани от лекар. Съществуват и други препарати. Приемайте ги, ако сърдечният ви ритъм не се нормализира до 10-15 минути. Много полезно би било да приемете и успокоителна настойка от валериана. А още по-добре е да си заварите смес от валерианови корени и мента - една супена лъжица смес се залива с половин чаша гореща вода и престоява няколко минути, след което се изпива. Ако пулсът пак не спада, до идването на лекаря приемете лекарство.

АЛКОХОЛЪТ И ХРАНАТА СЪЩО МОГАТ ДА ПРЕДИЗВИКАТ ТАХИКАРДИЯ На всеки е известно, че алкохолните напитки и бирата предизвикват тахикардия. Лютивата или мазната храна по принцип не провокира сърцебиене. Преди време гастрокардиналният синдром се е описвал по следния начин. Когато болките в стомаха са предизвикани от сърцебиене, това се дължи на факта, че тези органи са разположени много близо един до друг. Но често се случва лютивата и мазната храна да предизвика болки в епигастралната област и в отговор на това натоварване е възможно сърцебиенето да се увеличи. Такава храна по принцип е стрес за организма и също може да предизвика отделяне на адреналин. И не на последно място вторичната тахикардия с пулс над 120 удара в минута, предизвикана от стрес, може да доведе до мъждукаща аритмия. Когато човек нервничи всеки ден или когато се подлага на тежко физическо натоварване, не е изключено тахикардията да доведе до по-сериозни заболявания. В края на краищата това може да срине сърцето. Но това вече е съвсем друга история - опасна за живота."


този линк http://www.blitz.bg/article/13386 дава още едно мнение по въпроса!

muffinx3
02-12-2010, 15:29
На мен много често ми се получава така.
:oops: Щом е заради притеснение,при мен е повече от .. възможно!
Много,адски много се притеснявам .. сигурно за това.
Явно съм дефектна .. :? 8-)