PDA

View Full Version : Изправена но пак къдрава коса.



Elsi
02-10-2010, 16:03
Здравеите Тийнове,
От време използвам преса.Изправям си косата пред огледалото хубава става и след 1 час тя пак е къфрава.Имам лак за коса и кат я напръскам ефекта е същия.Чудя се как да си задържа косата права за деня.Така е и с топирането.Топирам,топирам след 1 час топинга е спаднал.И подчертавам че слагам лак за коса.Аз се изправям правилно.Като взема кичур около 3-4 см. и го изправя.Косата ми е малко над раменете и е на пластове.Моля Ви,кажете ми какво да направя.

tuzaro
02-10-2010, 16:06
иди на фризьор майна

Elsi
02-10-2010, 16:08
Уау,еми не ми се ходи секи 2 пъти в седмицата на фризиор,маина.хД За топирането сигурно му трябва повече лак.И ако може да давате мнения с повече смисал.^^А мнението на Тузаро разбрах че има нещо дразнещо.

giveupbitch
02-10-2010, 16:10
ми,кОпи си по-хубава преса,майна :D

Elsi
02-10-2010, 16:13
Аве-е-е-е,маина....пресата ми е на беиби глист ето тази:...
h t t p : / / w w w . m y gh d s t r ai g h t en e r s. c o . u k /w p - c o nt e nt/upl o a d s/ 2 00 9/ 0 4 / b a b yl i ss -h a i r -s t r ai g h te n er s . j p g

Molzinka
02-10-2010, 16:13
И аз имам същия проблем след 1-2 часа се изправя, а пресата ми е хубава :o

gabi7u
02-10-2010, 16:14
Ами попринцип сега повечето сме така заради влагата навън. Можеш да си миеш косата с шампоан за изправяне и после да минаваш с пресата. Друг вариант е да си купиш по хубава преса, или пък да си ходиш къдрава. Може просто касата ти да не е много подартлива на манипулации. :)

Elsi
02-10-2010, 16:15
Не че моята коса е някфа еб*ати къдравата еми е кат на спирала някак си.

giveupbitch
02-10-2010, 16:15
еми,пробвайте с нещо за изправяне, аз имам крема за изправяне на Лорел и има някакъв минимален ефект. Също там онези шампоани и балсами за изпраяне,не съм ги ползвала,ама не знам,може да има ефект 8-)

Elsi
02-10-2010, 16:17
Т.Т и това нещо ако не бие 30 лв. пък на.Кажете ми някакъв не толкова скъп шампоан с ефект изправяне.

giveupbitch
02-10-2010, 16:20
това на Лореал си го взех за 9 и нещо :D

Elsi
02-10-2010, 16:21
WTF?Еми,поне доволна ли си?

gabi7u
02-10-2010, 16:21
Аз изпоузвам на Глисс за 8 :)

Elsi
02-10-2010, 16:22
Аз испоузвам на Глисс за 8 :)
Тои иначе е с ефект изправяне ли?

Molzinka
02-10-2010, 16:23
Много ви благодаря момичета. :-) Ще изпробвам това, което ми препоръчахте :)

gabi7u
02-10-2010, 16:26
Аз испоузвам на Глисс за 8 :)
Тои иначе е с ефект изправяне ли?

Да, естествено не е да ти я изправи все едно с преса, ами да не ти се изправя след 1 час. Не твърдя, че е най-доброто понеже не съм изпоузвала друго но мен ме устойва. :)

ПС: иначе при мене има забележима разлика след баня с тои шампоан , и с обикновен.

Shadowsogirl
02-10-2010, 16:29
Аз лично като се изправя не пръскам лак директно на косата, ами пръскам по четката, реша, пак по четката и реша, и държи изправено два-три дни, като понякога се налага да оправям краищата. ма и пресата ми е доста добра според мен.

DevilWish
02-10-2010, 16:30
Шампоаните няма да ти помогнат ;) аз също съм така при влага нищо не помага ;)

magicfairy
02-10-2010, 16:40
Шампоаните няма да ти помогнат ;) аз също съм така при влага нищо не помага ;)

+ и аз се дразня, но ще търпим.. 8-)


пс Теб, Девил Уиш, много искам да те видя с къдрава коса.. 8-)

bibonka
02-10-2010, 17:01
Ми пробвай със заглащаш шампоан и балсам без отмиване , и след това нанеси и кристали .

DevilWish
02-10-2010, 17:47
Шампоаните няма да ти помогнат ;) аз също съм така при влага нищо не помага ;)

+ и аз се дразня, но ще търпим.. 8-)


пс Теб, Девил Уиш, много искам да те видя с къдрава коса.. 8-)
Не ти трябва повярвай ми :D плащещо е :D :D
Иначе бях се изкъпала и на влажна коса плитки и ето резултата:
http://prikachi.com/files/1355021A.jpg

BigFakeSmile
02-10-2010, 18:27
Оф защо аз и още много други хора могат да си задържат косата права и топирана, а ти не можеш?
Пресата ти трябва да е керамична (не за 20 лв керамичните от калпав магазин), тя задържа косата права цял ден, освен ако не ти е няква сууупер къдрава..
а за топирането..като топираш дадена част после я изсуши със сешоара, нищо сложно няма....постарай се, преди това може и вафлички да направиш за по-лесно
съжалявам, че малко грубо почнах ама ми е зле.. :x

blue_ice
02-10-2010, 18:50
ами така и аз имах твоя проблем ама ся като че ли съм му фанала цаката на изправянето.. първо кат минаваш с пресата определен кичур, притискай по-силно прочките една към друга (знам, че гори повече, но има файда).. второ не си сресвай косата след като си я изправила! преди да почнеш да я изправяш може, докато я изправяш сресвай кичурите, преди да минеш с пресата, но след това недей. Предполагам няма да изглежда рошава след като си я изправила. И аз преди си сресвах косата даже по няколко пъти след като я изправя, ама разбрах, че не трябва. А относно шампоани, балсами, кристали и сякви глупости мисля, че няма голям, ако не и никъф ефект. И се пак не забравяй, че сме зима.. влажно е има вятър.. косата няма как да стои безупречно права :D . Та това е от мен дано съм помогнала с нещо.. :-P

SandraTheOne
02-10-2010, 19:05
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:

DevilWish
02-10-2010, 19:16
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:
лЕЛЕЕ егати докторката ;) Ужасно вредно е първо лак и после изправяне ;)

DarknessAngel
02-10-2010, 19:30
До колкото разбирам косата ти е къса,съответно тежи по-малко и лесно се накъдря. Ще ти отнеме доста време за какви ли не схеми,които както казваш я задържат за няколко часа. Пробвай да я къдриш с пяна,ефектно е. Също и подходящо за влажното време навън :-)

SandraTheOne
02-10-2010, 19:59
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:
лЕЛЕЕ егати докторката ;) Ужасно вредно е първо лак и после изправяне ;)

Ти си била много умна бе,тъпанарка..като не знаеш и си чувала,не се изказвай,докторката знае повече от тебе хаха ;) пък и нали затова е после топлата вода с пара бе малоумната :D 8-) :lol: :?

insane7
02-10-2010, 20:05
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:
лЕЛЕЕ егати докторката ;) Ужасно вредно е първо лак и после изправяне ;)

Ти си била много умна бе,тъпанарка..като не знаеш и си чувала,не се изказвай,докторката знае повече от тебе хаха ;) пък и нали затова е после топлата вода с пара бе малоумната :D 8-) :lol: :?
омг.. Лака за коса преди изправяне не стига, че вреди на косата повече, ами и за пресата не е добре. За какъв х*й (с извинение) ми е да пръскам топлата вода след изправянето и след като вече съм си изгоряла косата? :lol:

пт - моята коса също не е права и като я изправя седи сигурно 2-3 дена без да я бутам и без лак. (е, естествено, ако времето е много влажно и вали не издържа ;д ) Не знам какво можеш да направиш. Може би косата ти си има свое мнение и не се поддава така лесно на преса и т.н. Както казаха в тези влажни времена може да ползваш пяна. Поне докато отмине сезона. :)

NoShTnO_iZkUsHeNiE
02-10-2010, 21:53
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:
лЕЛЕЕ егати докторката ;) Ужасно вредно е първо лак и после изправяне ;)

Ти си била много умна бе,тъпанарка..като не знаеш и си чувала,не се изказвай,докторката знае повече от тебе хаха ;) пък и нали затова е после топлата вода с пара бе малоумната :D 8-) :lol: :?

Колко си ограничена....не се стърпях просто,избивай си нервите и комплексите на друго място без да обиждаш 100 на 100 доста по-умните от теб,ако изобщо може да се говори за ум с твоя изказ

По темата пробвай да се изправяш със сешоар и кръгла четка,аз се научих и хем си горя косата много по-малко , хем държи много повече

magicfairy
02-11-2010, 10:18
Шампоаните няма да ти помогнат ;) аз също съм така при влага нищо не помага ;)

+ и аз се дразня, но ще търпим.. 8-)


пс Теб, Девил Уиш, много искам да те видя с къдрава коса.. 8-)
Не ти трябва повярвай ми :D плащещо е :D :D
Иначе бях се изкъпала и на влажна коса плитки и ето резултата:
http://prikachi.com/files/1355021A.jpg

косата ти е прекраснааааа
и така си добре, защо я изправяш?
8-)

tonie__
02-11-2010, 10:20
SandraTheOne каква лекарка е,че да разбира толкова много от коси и изправяне етц. ? не се заяждам,питам (:

Elsi
02-11-2010, 10:45
Аве Хора,
К'во сте ми заспори ли тука?Да не ви е тема избий си комплексите тук.ППС:Ся кат си напръскам с вода тя пак ще почне се къдри бе...хД

BeezyJey
02-11-2010, 13:58
Ами попринцип сега повечето сме така заради влагата навън. Можеш да си миеш косата с шампоан за изправяне и после да минаваш с пресата. Друг вариант е да си купиш по хубава преса, или пък да си ходиш къдрава. Може просто касата ти да не е много подартлива на манипулации. :)

можеш да пробваш балсама на нивеа за права коса... така де за изправяне.На мен ми подейства,дори не съм се изправяла 8-)

user15
02-11-2010, 14:33
Не мога да разбера, защо като природата ви е дарила с такава коса трябва да я изправяте-това е пълна глупост-има хора, който си изглеждат много добре с къдрава или чуплива коса-защо трябва да си `унищожавате` косата-просто няма смисъл-като гледам вече по улицата всички момичета са с черни прави коси-дори познавам такива, които са били естествено руси и са се боядисали черно и се изправят с преса-и забелязвам това с пресите не само при момичетата

изказвам мнение просто :wink: не го вземайте на сериозно

SandraTheOne
02-11-2010, 15:18
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:
лЕЛЕЕ егати докторката ;) Ужасно вредно е първо лак и после изправяне ;)

Ти си била много умна бе,тъпанарка..като не знаеш и си чувала,не се изказвай,докторката знае повече от тебе хаха ;) пък и нали затова е после топлата вода с пара бе малоумната :D 8-) :lol: :?
омг.. Лака за коса преди изправяне не стига, че вреди на косата повече, ами и за пресата не е добре. За какъв х*й (с извинение) ми е да пръскам топлата вода след изправянето и след като вече съм си изгоряла косата? :lol:

пт - моята коса също не е права и като я изправя седи сигурно 2-3 дена без да я бутам и без лак. (е, естествено, ако времето е много влажно и вали не издържа ;д ) Не знам какво можеш да направиш. Може би косата ти си има свое мнение и не се поддава така лесно на преса и т.н. Както казаха в тези влажни времена може да ползваш пяна. Поне докато отмине сезона. :)

Ти ли ще ми даваш съвети къде да ходя и какво да си избивам бе..колко си смешна..надула ''цици'' и вече е ТВЪРДЕ ВАЖНА..аз ако съм ограничена,ти не си курва хахахахахаха :lol: ти като си заговорила за вредно и не,дали според теб изправянето е много полезно.. тъпотия........ :(

billytalent
02-11-2010, 15:20
По-леко с обидите,прекалено си елементарна

magicfairy
02-11-2010, 15:37
ЗНАМ РЕШЕНИЕЕ,МОМИЧЕТА,НА СКОРО ЕДНА ЛЕКАРКА МИ КАЗА:

Значи пръскаш косата с лак за коса обилно,изправяш я,разтваряш 1 литър ТОПЛА вода в шишенце..ако имаш такова от препарат с пръскане :( и пръскаш на косата (тя щше ти се втвърди от лака..не се притеснявай) после я напръскай с водата (но не забравяй!!! ТРЯБВА ДА Е ТОПЛА) и се изсуши със сешоар.. на мен ми стоя 4 дена без да мръдне и не стоеше на кичури :) Успех!!! Горещо препоръчвам :grin:
лЕЛЕЕ егати докторката ;) Ужасно вредно е първо лак и после изправяне ;)

Ти си била много умна бе,тъпанарка..като не знаеш и си чувала,не се изказвай,докторката знае повече от тебе хаха ;) пък и нали затова е после топлата вода с пара бе малоумната :D 8-) :lol: :?
омг.. Лака за коса преди изправяне не стига, че вреди на косата повече, ами и за пресата не е добре. За какъв х*й (с извинение) ми е да пръскам топлата вода след изправянето и след като вече съм си изгоряла косата? :lol:

пт - моята коса също не е права и като я изправя седи сигурно 2-3 дена без да я бутам и без лак. (е, естествено, ако времето е много влажно и вали не издържа ;д ) Не знам какво можеш да направиш. Може би косата ти си има свое мнение и не се поддава така лесно на преса и т.н. Както казаха в тези влажни времена може да ползваш пяна. Поне докато отмине сезона. :)

Ти ли ще ми даваш съвети къде да ходя и какво да си избивам бе..колко си смешна..надула ''цици'' и вече е ТВЪРДЕ ВАЖНА..аз ако съм ограничена,ти не си к***а хахахахахаха :lol: ти като си заговорила за вредно и не,дали според теб изправянето е много полезно.. тъпотия........ :(

Айде малко по-спокойно.. Не си на село та да псуваш като каруцарка.

MISkrisinkaaa
02-11-2010, 18:13
и моя проблем е същия.Днес си направих вафлички само в коренитее и на всеки кучур праскам лак преди да сложа и след като сложа и си викам до утре трябва да издрържи.НО става 9 и гледам косата ми ве едно НЕ е изправяна и няма никакви вафлички.не издървам вече.Аз като излизам повечето пъти се правя с пияна и става мн добре вместо да се мъча и да се ядосвам :)

tonie__
02-11-2010, 18:24
SandraTheOne,грозна си майна,млъкни :-)

Elsi
02-13-2010, 16:49
СТИГА ВЕ!МОЖЕ ЛИ В ТОЯ Ш*БАН ФОРУМ ЧОВЕК ДА ПУСНА ТЕМА БЕЗ ДА СЕ ПСУВА В НЕЯ?

tonie__
02-13-2010, 16:49
не.

bizzskwittka
02-13-2010, 17:35
СТИГА ВЕ!МОЖЕ ЛИ В ТОЯ Ш*БАН ФОРУМ ЧОВЕК ДА ПУСНА ТЕМА БЕЗ ДА СЕ ПСУВА В НЕЯ?


за съжаление не е само този форум...
все ше се появи някой тъпан


по темата : и моята коса е чуплива :? през времто на ВЛАЖНА зима :lol: не си правя труда да си изправям косата.>> бритончето с опашката или се къдря с пяна ...
просто когато е прекалено влажно си прави др прическа.изправящи шампоани и балсами не съм използвала ..
дано да съм помогнала!
Успех !
:P

Inn0cenCe
02-14-2010, 18:40
Ами попринцип сега повечето сме така заради влагата навън.

Моята хич не се къдри : ) , но пресата ми е професионална, ако е с полу-професионална и моята се къдри : )