PDA

View Full Version : Къде се учи право?



anna93
02-10-2010, 16:10
Значи искам да уча право, но ми е малко рано и за няколко години всичко може да се промени. Но все пак искам да се знам още от сега накъде да се насоча. Така че моля Ви кажете ми къд есе учи право, колко струват семестрите, има ли общежитие. В Пловдивския май се учи, но аз нямам този формат .pdf и не мога да да видя колкострува. Моля помагайте... 8-)

ivcheto0o
02-10-2010, 16:30
наи-добре в СУ ,мисля 4е струваше някъде 500лв.,но не съм сигурна.

MissitY
02-10-2010, 17:08
Мога да ти кажа за тези в София.
Право има в Софийския университет,в Нов български университет и в УНСС.
Най-елитно е в Софийския университет. Таксата не знам колко е, но сигурно към 500, както каза ivcheto0o . Имат общежития. Кандидатства се с теми по история.
В Нов български обикновено преподават професори като в Софийския,но никак не е същото. Таксата е около 1200 лева. Нямат общежития. Изпитът по история е тест.
В УНСС не мога да ти кажа колко е таксата. Имат общежития. Таксата надали е много, но това е икономически университет и не давам много надежди за качествено право там.

Изпитът е по история и литература.
Историята, която се изисква, е историята на България в периода 681-1944 - от създаването до комунизма.

В Софийския е по-трудно да влезеш, защото е тема, но пък като влезеш, ще си сигурен, че може и да те научат на нещо.

Нов български университет е като частен горе-долу.

Това е от мен,успех!

xXTOXiCXx
02-10-2010, 17:11
В Софийски,Пловдивски и Американския в Благоевград ... за тези знам иначе сигурно има и още

elito6754
02-10-2010, 18:21
Мога да ти кажа за тези в София.
Право има в Софийския университет,в Нов български университет и в УНСС.
Най-елитно е в Софийския университет. Таксата не знам колко е, но сигурно към 500, както каза ivcheto0o . Имат общежития. Кандидатства се с теми по история.
В Нов български обикновено преподават професори като в Софийския,но никак не е същото. Таксата е около 1200 лева. Нямат общежития. Изпитът по история е тест.
В УНСС не мога да ти кажа колко е таксата. Имат общежития. Таксата надали е много, но това е икономически университет и не давам много надежди за качествено право там.

Изпитът е по история и литература.
Историята, която се изисква, е историята на България в периода 681-1944 - от създаването до комунизма.

В Софийския е по-трудно да влезеш, защото е тема, но пък като влезеш, ще си сигурен, че може и да те научат на нещо.

Нов български университет е като частен горе-долу.

Това е от мен,успех!

Ей, ей! Габи...къде научи толкова, бе! :)

black_baby
02-10-2010, 18:30
Нов български университет е като частен горе-долу.




НБУ НЕ е като частен той СИ Е частен. 8) За УНСС незнам дали се учи право,но със сигурност в НБУ и СУ се учи.Това е. 8)

Christine
02-10-2010, 19:00
По принцип гледам да не се меся, но обмисли и други алтернативи. Всичко живо излиза с право или медицина :(

Celence
02-10-2010, 19:10
варненски свободен?

amk933
02-10-2010, 19:59
В Американския няма...

В София има в СУ, НБУ и УНСС.

Освен това има в Пловдивския и май в Плевенския, ама може и да се бъркам за него. Ако не се лъжа има и в Югозападния.

100/100 има и някъде из Варна, Бургас и ВТ, просто не знам. :)

MiamiInk
02-10-2010, 20:46
Право има къде ли не - СУ,УНСС, НБУ, ПУ, ЮЗУ, в Търново, в Бургас - свободния, в Русе- мисля,че са това, може и някъде другаде да има

SuN4y
02-12-2010, 20:23
Във ВТУ се учи право...Даже аз тази година ще кандидатствам,но много трудно се влиза...в смисъл много конкуренция,съответно с хубави оценки,дипломи и има страшно много кадри с право и почвам да се чудя дали не се прецаках,въпреки че имам желание да го уча!

Unendlich
02-12-2010, 20:57
Във ВТУ се учи право...Даже аз тази година ще кандидатствам,но много трудно се влиза...в смисъл много конкуренция,съответно с хубави оценки,дипломи и има страшно много кадри с право и почвам да се чудя дали не се прецаках,въпреки че имам желание да го уча!


Във ВТУ се влиза по-трудно с право, отколкото в СУ :shock: Не вярвам :?

anna93
02-13-2010, 02:13
Погледанах тези университети горе долу, но като погледнах НБУ какви са цените се отказвам..... Чудя се за ВТУ, но щом SuN4y казва че се влиза трудно може би ще кандидатствам в него и още някъде (което дори и да се влиза по лесно все пак е добра гаранция, че ще влезеш все някъде). Сигурно в ПУ.

anna93
02-13-2010, 02:20
Мерси на всички на инфото, най - вече на MissitY за толковата изписана информация.