PDA

View Full Version : По колко пъти на седмица е добре да се ползва преса за коса



milichkata22
02-11-2010, 12:25
много ми е любопитно .. защото аз специално с права коса много се харесвамм ии изпалзвам пресата доста честичко .. :o .. вие как сте в тва отношение ?

giveupbitch
02-11-2010, 12:29
стига бее,вчера имаше такава тема :shock:
иначе,еми,колкото по-рядко,толкова по-добре :-D

xHARDCANDYx
02-11-2010, 12:29
Еми то изобщо не е добре ...

Anabella
02-11-2010, 12:30
Добре е изобщо да не се използва...

Shadowsogirl
02-11-2010, 14:01
Аз използвам два-три пъти. Гледам ако не ходя никъде да не я бутам, че да си почива.

milichkata22
02-11-2010, 14:03
аха .. ами нещо против бърза нацъфтяване :oops: ... и извинявам се за повтарянето на темата , но нямам време да гледам всички други .. sorry :shock:

SmilezZz
02-11-2010, 14:04
^ кристали з коса..

Иначе не е добре да се изправя всеки ден..Най-много 2-3 пъти във седмицата

Molzinka
02-11-2010, 15:52
Най-много 2 пъти в седмицата трябва да се използва :)

DevilWish
02-11-2010, 15:58
Най-добре 0 пъти ;) Обаче аз я използвам 7/7 :?

milickata
02-11-2010, 16:11
ммм наистина е най-добре колкто се може по-малко да се използва :D ...то това си е ясно 8-) 8-) 8-) ...за радост си открих една техника и от 7 дни в седмицата изправяне ги ограничих до 2 :grin: :grin: :grin:

billytalent
02-11-2010, 16:13
ммм наистина е най-добре колкто се може по-малко да се използва :D ...то това си е ясно 8-) 8-) 8-) ...за радост си открих една техника и от 7 дни в седмицата изправяне ги ограничих до 2 :grin: :grin: :grin:

Издай тайната 8-)

UnForgettableDream
02-11-2010, 16:18
0 пъти най-добре :D
Искам да попитам, за да не правя нова тема някой ползвал ли е шампоан за изправяне и има ли ефект. Не ми се вярва да има ефект върху моята коса, но за всеки случай да питам..

cherrygloss
02-11-2010, 16:30
Аз използвам два-три пъти. Гледам ако не ходя никъде да не я бутам, че да си почива.
+ :lol:

pinki
02-11-2010, 16:30
0 :)

milickata
02-11-2010, 16:37
xix окей billytalent :D ....нз поне при мен действа на други не съм препоръчвала, а и сама си я установих тази техника, така че не гарантирам :D ....значи принципно си я мия 2 пъти седмично косата мн рядко 3 и след като я измия непосредствено я изправям....но как? :-D ....след като си я изсуша разделям си косата ест на няколко големи кучура и почвам да я изправям като големите кичури ги разделям на по-малки, до тук нищо специално....и вече по-особеното....след като изправя съответната секция отново със сешоар но този път със студена струя си я продухвам косата и още веднъж минавам същия участък с пресата и косата ми някак си става адски права и не се начупва следващите няколко дни (до следващото измиване).... :D мн е готино...ест като лягам си я повдихам косата от врата нагоре и я пускам в/у възглавницата,така че да не се мачка до като спя 8-) :-P ....на сутринта е като току що изправена....а и забелязах, че и влагата даже не успява вече да ми развали косата :grin: :grin: :grin: :grin:

magiiito
02-11-2010, 16:42
по добре изобщо да не се ползва ...

milickata
02-11-2010, 16:59
по добре изобщо да не се ползва ...

тук няма човек който да не се съгласи.... :D , но който няма по рождение права коса...а се харесва с таква, трябва да я гори малко 8-) красотата иска жертви....но ест всичко трябва с мярка да е :P

giveupbitch
02-11-2010, 17:09
по добре изобщо да не се ползва ...

тук няма човек който да не се съгласи.... :D , но който няма по рождение права коса...а се харесва с таква, трябва да я гори малко 8-) красотата иска жертви....но ест всичко трябва с мярка да е :P
мда. :)

billytalent
02-11-2010, 18:54
milickata ще го пробвам това,което сподели

milickata
02-11-2010, 19:11
milickata ще го пробвам това,което сподели

ммм радвам се :-) ...защото никой друг не съм виждала да използва подобен метод и искам да знам дали само при мен действа...дано не 8-)....надявам се да има резултат :-) :-)

sladyr4etoo
02-11-2010, 19:25
milickata то хубаво че е права, но то това направо три пъти се гори..така че не мисля, че е по малко увреждащо :-o за жалост естествено..

MidnightStar12
02-11-2010, 19:28
Зависи в какво състояние ти е косата. При един-два пъти седмично, не мисля, че има проблем. Но да, най-добре е да не се използва. :)

insane7
02-11-2010, 19:49
Фризьорката ми каза да използвам преса 1 път в седмицата, даже по-малко. :D
Т.е. 1 път в седмицата, но аз я изправям 2 пъти и понякога и давам 1-2 седмици почивка. 8-)

milickata
02-11-2010, 20:32
milickata то хубаво че е права, но то това направо три пъти се гори..така че не мисля, че е по малко увреждащо :-o за жалост естествено..

Амии казах че със студена въздушна струя я продухвам (под студена подразбирай мн леко топла)...което не уврежда толкова много,колкото горещата въздушна струя...а и всеки ден пъхането на косата м/у две ужасно нагорещени плочи е доста по травмиращо и пагубно за нея :P от колкото една "тройна атака" 8-) и след това 3-4 дена да не я пипаш....сешоара според мен в случая просто отнема излишната влага която се задържа м/у косъмчетата и принципно тази влага като се изпарява, по естествен път, косата ти започва да се начупва (поне при мен така става)...искам да кажа, че косата ми определено след интервнцията 8-) на допир не е никак суха....дори е по-жива от преди....защото пресата само 2 пъти я ползвам а не 7 пъти, както преди....да не говорим, че понякога на ден по 2 пъти съм се изправяла, а сега нямам такъв проблем :D :-)

Inn0cenCe
02-15-2010, 07:08
много ми е любопитно .. защото аз специално с права коса много се харесвамм ии изпалзвам пресата доста честичко .. :o .. вие как сте в тва отношение ?

То изобщо не е добре да се използва преса за коса, но аз използвам всеки ден : ). Ако те е страх да не си прецакаш косата, си купи професионална (доста по-добра е от полупрофесионалните). Имам такава и съм много доволна : )

ValLoveYa
02-15-2010, 07:26
миналата година използвах преса всеки ден и косата ми беше станала суха и безжизнена но от 9 месеца вече не си горя косата и си възвърна "живинката" по-добре не използвайте преса

Inn0cenCe
02-15-2010, 08:24
миналата година използвах преса всеки ден и косата ми беше станала суха и безжизнена но от 9 месеца вече не си горя косата и си възвърна "живинката" по-добре не използвайте преса

А може ли да те питам с каква преса си се изправяла :) просто за инфо. : )

ReachlessGirl
02-15-2010, 10:43
Ами аз я използвах всеки ден .. съсипах я .. спрях за няколко месеца и сега ми е по - добре!!! :lol: Средно положение не знам дали има .. :-o

sunshine955
02-15-2010, 14:58
milickata, златна си :-)

billytalent
02-15-2010, 15:00
milickata ще го пробвам това,което сподели

ммм радвам се :-) ...защото никой друг не съм виждала да използва подобен метод и искам да знам дали само при мен действа...дано не 8-)....надявам се да има резултат :-) :-)

Вчера го пробвах и наистина косата ми стана много,много права и хубава :-) :twisted:

cherinka
02-15-2010, 15:05
АКо е професионална и качествена преса използвай си я колкото искаш. 8-)
Лично аз си правя прическа може би веднъж седмично, че и по-рядко и косата ми е по-зле от на тези, които всеки ден си мъчат косите.
Дори се боядисвам на 3-4 месеца веднъж.. и пак същото.
От половин година се каня да си взема тривитаминол. 8-)

DevilWish
02-15-2010, 15:16
Сега ще ходя да се къпя, така че после сигурно ще пробвам тази тактика, която миличката каза :)
Обаче и аз имам един въпрос. . Значи ако сръвниш мен и други момиче и 2 приятелки косите ни са много различни като се изправим.Знам, че е до косъм, но тяхната е просто ужасно права, сякаш е седяла цял ден между 2 горещи плочки.Моята е . . .нз изправена, но никога колкото тяхната.Чак на кичури им се отделя от толкова изправено /аз не искам да ми е на клечки, но да е толкова изправено колкото тяхната/. Направо ме смайват.А и аз всеки ден си играя кичур по кичур да ги изправям.От тези 5-6 см-те кичури. . Не знам защо не става като тяхната :С

giveupbitch
02-15-2010, 15:20
Сега ще ходя да се къпя, така че после сигурно ще пробвам тази тактика, която миличката каза :)
Обаче и аз имам един въпрос. . Значи ако сръвниш мен и други момиче и 2 приятелки косите ни са много различни като се изправим.Знам, че е до косъм, но тяхната е просто ужасно права, сякаш е седяла цял ден между 2 горещи плочки.Моята е . . .нз изправена, но никога колкото тяхната.Чак на кичури им се отделя от толкова изправено /аз не искам да ми е на клечки, но да е толкова изправено колкото тяхната/. Направо ме смайват.А и аз всеки ден си играя кичур по кичур да ги изправям.От тези 5-6 см-те кичури. . Не знам защо не става като тяхната :С
еми,както каза-до коса си е
и моята е така,ама кво да се прави :Д

emin3mchet0
02-15-2010, 19:23
milichkata супер идея =D> Аз по принцип не я изправям, но като реша ще се пробвам. Иначе по темата - ако толкова държиш да я изправяш гледай да ти е хубава пресата и 2/3 пъти най-много.

milickata
02-15-2010, 20:13
радвам се мацки, че ви допадна моя метод 8-) ....billytalent, сподели след това на следващия ден как изглеждаше косата...беше ли отново права или... :P :-) :-)

matty7
02-15-2010, 21:07
принцпно косата изгаря, става по - тнка и вяла. започва да цъфти, омазнява се по - бързо и общо взвто доста проблеми може да си докара човек (момиче в случая :lol: )

>> аз за изправяне я ползвам 7/7 :lol: като на мен нз защо обаче не ми се уврежда :)
иначе, за ситни и едри фафлички я позлвам досста по - рядко ; ))

billytalent
02-15-2010, 21:14
радвам се мацки, че ви допадна моя метод 8-) ....billytalent, сподели след това на следващия ден как изглеждаше косата...беше ли отново права или... :P :-) :-)

Определено има ефект,не съм я изправяла тази вечер,само където е супер изнервящ целият процес,но за сега така ще се изпарявм,омръзна ми всеки ден,в повечето случаи и по-два пъти...мерсии :mrgreen:

milickata
02-15-2010, 21:49
:-) :-) :-)

DevilWish
02-16-2010, 07:43
:-) :-) :-)
Мен вчера ме мързеше да се изправям като се изкъпах ,защото без това си седях в къщи, та днес, когато вече не е мокра и/или влажна има ли смисъл да пробвам процедурата или..?

heiress
02-16-2010, 12:16
По 0.

darkflower
02-16-2010, 12:26
Аз я изправям всеки ден, понеже ми е начупена и не ми харесва. естествено когато няма да ходя навън в оставям да си почине както и през почивните дни, ако ще съм само с гаджето у тях. Принципно редовно и слагам кристали за коса и си правя маска с бадемово масло и яйца и си е перфекта косата. :)

milickata
02-16-2010, 14:11
:-) :-) :-)
Мен вчера ме мързеше да се изправям като се изкъпах ,защото без това си седях в къщи, та днес, когато вече не е мокра и/или влажна има ли смисъл да пробвам процедурата или..?

Амии нз мацка....но опитай :P :-)

charmy
02-19-2010, 20:12
Възможно ли е от пресата да се появи пърхУт??Ако не се правя няколко месеца с преса изчезва и като реша да се направя и след това се изкъпя той се появява... :o

milickata
02-19-2010, 22:16
ммм...нз аз за пръв път чувам 8-) ....принципно пърхота се дължи на проблемна кожа на скалпа...а пресата не осъществява пряк контакт с него...но пърхот може да се получи в следствие от излагане на голяма топлина или студ, така че явно твоят скалп е по чуствителен....и пърхота може да се дължи на пресата

sunshine955
02-22-2010, 16:27
Възможно ли е от пресата да се появи пърхУт??Ако не се правя няколко месеца с преса изчезва и като реша да се направя и след това се изкъпя той се появява... :o
eдва ли .. не ми се вярва :-o може би си внушаваш :)

purpledawn
02-22-2010, 17:26
0 :)

тва смятах да напиша :Д

Bimmer
02-22-2010, 17:35
малеее в козметика и диети много неща се учили бе

twilightHeart
02-22-2010, 18:36
Определено трябва да пробвам метода на milickata, защото мойта коса е до раменете и е на етажи. Мн е уморително и пагубно вс ден по 15 мин да си оправям косата и да я горя.

ImmortalSportFreak
02-22-2010, 19:04
по 0

Nestlee
02-22-2010, 19:45
Е аз 1 път в седмица я изправям и си мислих, че е много. Но като гледам всички тук разбирам, че е нормално. Няма смисъл да казвам, че е най- добре нито веднъж, ама когато косата ми е много палава какво да направя. :lol: . Та и аз ще пробвам метода на миличка, защото виждам ,че действа при много момичета . :-) :)

milickata
02-22-2010, 20:12
Е аз 1 път в седмица я изправям и си мислих, че е много. Но като гледам всички тук разбирам, че е нормално. Няма смисъл да казвам, че е най- добре нито веднъж, ама когато косата ми е много палава какво да направя. :lol: . Та и аз ще пробвам метода на миличка, защото виждам ,че действа при много момичета . :-) :)

много се радвам да съм ви полезна :-) ...ии макцка да ти кажа мойта коса като цяло много се наелектризира и бързо се начупва/накъдря към краищата, но след въпросния метод :D нямам такива проблеми....а пръсна ли и малко лак....2-3 дена с коса не се занимавам за повече от 2 минути (защото се топирам :-P ) 8-) 8-) 8-)

neshtonovo
02-22-2010, 20:23
Офф аз съм пристрастена към правите коси и се изправям всеки ден,обаче пресата ми не е хубава и не държи изобщо.. каня се да си взема белисима и се надявам да остана доволна и да намаля поне през два дена изравянето. Много е лошо това ,което си причиняваме,но ако полагаме достатъчно грижи със защитни продукти и маски ,положението няма да е толкова лошо.

sunstreet
02-23-2010, 07:54
Аз от около 1 месец си изправям само бритона, косата ми е ужасно къдрава, за да тръгна да се мъча цялата, то отиде 2 часа. Но като гледам взе да става много сух и като е изправен не седи толкова хубаво.. :( :shock: Трябва да опитам метода .. :D :D

pitbullxx
02-23-2010, 15:49
по възможност най-малко .. около 1 .. 2 пъти.. :-)

BeezyJey
02-23-2010, 15:50
Еми то изобщо не е добре ...

KotQncU
02-23-2010, 19:26
колкото се може по малко, но аз я ползвам около 3/4 пъти и слагам кристали :)

denety
02-23-2010, 19:32
офф.. мама му стара (извинете за израза) абе има такива сигурно поне 20 теми :-x :-x има търсачка за тая работа бе!!!! :-x :-x :-x :-x

BladeOfMySoul
02-23-2010, 20:04
0 пъти най-добре :D
Искам да попитам, за да не правя нова тема някой ползвал ли е шампоан за изправяне и има ли ефект. Не ми се вярва да има ефект върху моята коса, но за всеки случай да питам..

Има само ако косата ти е леко начупена, примерно моята е права от корените, а в краищата почва да се чупи, и дори някъде по самата дължина. Ноо трябва и балсам или нещо друго към шампоана мисля, че да има ефект. А и не трябва да си лягаш след като си я измила, щото после същия х*й :lol: , така че няма голям смисъл. ;д

dimeto007
02-24-2010, 06:01
Амии, разбира се , че всички ще кажем че по-добре изобщо да не се използва. Според мен МАХ 2 пъти :)

Sunshin3
02-24-2010, 09:11
milicka, а дали ще стане, ако не я продухам на СТУДЕНА струя

iLoveChocolate
02-24-2010, 11:09
аз искам да ви попитам лак за коса от пресата може ли да се маха с нещо? а аз забелязах,че като си изкъпя пресованата в корените коса и ми мирише после като на изгоряло, отначалото си мислех да не е от шампоана и балсама,но като ги смених установих,че май не е от тях.
по темата-аз до 2 пъти в седмицата вафлички в корените и веднъж изправям краищата. пресата ми пишеше,че е професионална,което значи,че прави як обем,ама иначе не щади косъма и не е керамична.