PDA

View Full Version : Химия 7 клас



kordinaciq
02-11-2010, 13:27
Обяснете ми горе-долу как се решават, умолявам Ви.
Изразете с химични уравнения взаимодействат м-у
Натрий На и бром Бр
2 тази двойка е под брома

chemist9009
02-11-2010, 13:56
Взаимодействие на Na и Br2:
2Na + Br2 -> 2NaBr натриев бромид
Процесът е OРП.Kакво точно искаш да се обясни :-o




~~~Organic Chemistry~~~ 8) 8) 8)

user15
02-11-2010, 14:20
Обяснете ми горе-долу как се решават, умолявам Ви.
Изразете с химични уравнения взаимодействат м-у
Натрий На и бром Бр
2 тази двойка е под брома

Това е просто едно елементарно уравнение! Не те виждам в 9-ти клас като учите органична химия и има доста дълги уравнения! Ако има някой от 9-ти клас нека ти каже кви сложнотии учат ся


Аз когато бях 9-ти клас(най-трудната химия) имах 5, а ти едно елементално равнение не можеш да направиш-все едно 2+2 да събереш същата работа... :-o

sunshinepp
02-11-2010, 15:43
Обяснете ми горе-долу как се решават, умолявам Ви.
Изразете с химични уравнения взаимодействат м-у
Натрий На и бром Бр
2 тази двойка е под брома

Това е просто едно елементарно уравнение! Не те виждам в 9-ти клас като учите органична химия и има доста дълги уравнения! Ако има някой от 9-ти клас нека ти каже кви сложнотии учат ся


Аз когато бях 9-ти клас(най-трудната химия) имах 5, а ти едно елементално равнение не можеш да направиш-все едно 2+2 да събереш същата работа... :-o

Това, което не разбираш е една бледа основа . . по-добре вземи и накарай някого да ти обясни . .

b3b3t0y
02-11-2010, 18:54
Ае химията в 7-ми клас е пълна шитня!

BeezyJey
02-11-2010, 20:16
:lol: :lol: :lol: Шитня била..
Ти като не учиш ,кой ти е виновен..Седите само и блеете в часовете , а после молите да ви решават домашните пред компютрите.. :?

SuNsEt
02-11-2010, 20:43
Ае химията в 7-ми клас е пълна шитня! Разбирам,че ти е трудно.На мен също ми беше трудно в 7 клас по химия...
Сега съм 9 клас и както каза някой по-нагоре,това е отврат направо!Химията в 9 клас гарантирам ти ужас още от началото.Особено ако в 8 клас нямаш химия,а си подготве и чак после в 9 клас.И то тогава имаш 1 час седмично единия срок и 2 часа втория.Уроците са дълги иии не са никак лесни.Постояно ще ти трябва логическо мислене и ако не схванеш нещата от сега,после няма за кога.Примерно и аз като теб,беше ми трудно хич не исках да се занимавам и ся...какво?Имам 2 двойки по химия. :-x Трябва да ги оправя за да не остана на поправка,а и аз също не съм особено наясно и нямам много време да отворя химията.Особено тия дни...За това опитвай се сама да си решаваш химията,за да се научиш.

chemist9009
02-11-2010, 21:55
Химията в 9 клас е най-яка.Органичната химия е рая...ада е физикохимията :D :D :D

DieselBlood
02-11-2010, 22:02
Ужас е органичната химия.С 300 зора хванах 3 първия срок.При условие,че си скъсвах задника от учене. :o :o :o :o :o :o СМЪРТ ЗА ХИМИЯТА,МАТЕМАТИКАТА И ФИЗИКАТА!!!!!!!!!!!!

chemist9009
02-12-2010, 16:35
Органичната химия се учи в 9 и 12 клас.Тази химия най-много ме кефи.Ако някой не я разбира може да ми пише ЛС.Иначе математиката не ме кефи.От физиката ме кефи ядрената. 8) 8) 8)




~~~~Organic Chemistry is my passion~~~~
8) 8) 8)

mey_si
02-12-2010, 19:35
хааха на мен химията ми беше любимият предмет {до 9ти клас} ....имах само щестици ,бях пълна отличничка и след това пълна мъка с органичната химия 4ка пряко сили ... имах !Така ,че се стегни ,а не във форума да ти решаваме елементарните задачи !

KpucmuHa
02-12-2010, 21:01
ааа органичната е супер, стига да я схванеш в началото 8-)

liim0nka
02-13-2010, 10:42
добре какво нападате момичето? може наистина да не ги разбира, не е казано, че не слуша в час.не я плашете с 9ти клас, че съвсем ще се откаже от химията 8-)

dimi93
03-14-2011, 15:16
Ужас е органичната химия.С 300 зора хванах 3 първия срок.При условие,че си скъсвах задника от учене. :o :o :o :o :o :o СМЪРТ ЗА ХИМИЯТА,МАТЕМАТИКАТА И ФИЗИКАТА!!!!!!!!!!!!


+ИНФОРМАТИКАТА (програмиране)

mlakniwe2
03-14-2011, 15:32
Ужас е органичната химия.С 300 зора хванах 3 първия срок.При условие,че си скъсвах задника от учене. :o :o :o :o :o :o СМЪРТ ЗА ХИМИЯТА,МАТЕМАТИКАТА И ФИЗИКАТА!!!!!!!!!!!!


+ИНФОРМАТИКАТА (програмиране)

Физиката е интересна-в 10-ти клас учихме за планетите и разни такива-дори мисля да карам матура по физика щото мисля да ходя да уча в ТУ-Врана, пък так взимат с Физика или Математика

Химията едниствено 9-ти клас ми беше трудна, инъче 7,8 и 10 клас е лесна
А математиката си признавам, че не я разбирам все по трудна ми става :-o
Информатката кво и е трудното-поне аз като имах информатика 9-ти клас нищо не прайхме в час-май някъв Паскал учихме, но нищо не помня :-o Инъче другото програмиране е сложничко, особенно асемблера :(

pluhotronik
03-17-2011, 15:59
абе тези науки са си просто върха и не са хич трудни стига да мислиш, а не се мъчиш да запомниш всичко-така никога няма да стане. а пък химията е наука, в която трябва да мислиш много, да си съобразителен и както казва моята учителка по химия: "Химия се учи с писане, а органична химия с още повече писане".

nelp0l
02-18-2012, 12:00
Обяснете ми горе-долу как се решават, умолявам Ви.
Изразете с химични уравнения взаимодействат м-у
Натрий На и бром Бр
2 тази двойка е под брома
znachii gledaii da sa ednakyw broi molekuli i ot 2te strani
Na+Br2 -> NaBr
nali ima 2 atoma brom w prostoto weshtestwo brom za towa slagash 2 pred NaBr no towa 2 se otnasq i za Na-triq ii za towa slagash otl lqwo 2 i na natriq i ti e izrawneno :P

Bojidarr
06-21-2014, 20:10
2Na + Br2 -> 2NaBr натриев бромид

bicycle
06-21-2014, 21:46
Сериозно ли изрови тема от 2010?