PDA

View Full Version : Уроци по пеене



kristito3
02-11-2010, 16:14
Искам да ходя на уроци по пеене, но както да е за удоволствие така и да се науча да пея хубаво. Нещото, което ме спира е това, че ако трябва да ходя на музикален педагог, то ще ми се предават уроци по солфеж. Обаче, едно момче ми каза, че ходил на муз. педагог, който не го е карал да учи музикалните термини. Момчето ми каза, че всичко прави по слух, а на мен това ми е малко странно, защото ако песента в оригинал не му е удобна, педагогът едва ли ще му демонстрира как да я пее, а ще му каже да я изпълни в (например) ре-минор и като не знаеш какво е това как да стане? И искам да ви питам задължително ли е и дали педагогът (ако се тръгне на уроци) ще ме обучава и в тази насока?

hopekiller
02-11-2010, 16:47
Естествено трябва ти и елементарна теория на музиката. Но повечето учители които преподават - преподават и солфеш, а ако не преподава той, то тогава ще има отделен учител, който да преподава в неговата школа. Лелеле, надявам се да си разбрала. А попринцип идеи имаш ли къде да започваш, защото аз имам няколко оферти, но са ми скъпи. Та, ако си от София и имаш по приемливи цени - сподели.

kristito3
02-11-2010, 17:14
За съжаление не съм от София. За идеи - в момента обмислям, но все още не знам при кого и трябва да се позаинтересувам от някои познати хора, които ходят (въпреки, че са твърде малко)

hopekiller
02-11-2010, 17:24
Окей - провери в muzikant.org, там сто процента има оферти . Другия вариант е във форума на музикалната консерватория, предполагам, че са пускали итам предложения. Бих ти помогнал с някои линкове, но немога да поствам - Новак съм ;] Хайде успех и пиши, ако има някакъв прогрес

kristito3
02-11-2010, 18:32
Ооо, благодаря ти много за съдействието! ;-) В muzikant.org се опитах да пиша ЛС за допълнителна информация за уроците, но ми излиза грешка и така не можах да го напиша. :-o :-o

hopekiller
02-12-2010, 12:26
Копирай му ника и го пусни в Гугъл. По - конкретно - страници от България. Все ще има някой друг пост с телефони и по - подробно инфо. Успех още веднъж.