PDA

View Full Version : Какво да правя ?



petyrr
02-13-2010, 12:59
Здравейте,
Миналата година имах оплакване за парене при уриниране след, което отидох на уролог, който ме изпрати на излседвания на еакулат и урина. От излседванията на урината не показа наличие на бактерии, но от еакулата се изолираха Е.coli и Pseudo.. след, което ми беше назначена терапия на база антибиограма. Контролните изследвания не показаха наличие на бактерии и така приех, че съм се излекувал. След няколко месеца боледувах от ангина, която лекувах с антибиотик, като след още няколко месеца отново повторих ангината. Лятото 1-2 месеца след последната ангина отново имах парене, като отново посетих уролог и след изследвания на еакулат нямаше изолиране на бактерии. Паренето отшумя за една седмица без лечение.
Началото на зимата отново имах оплаквания от гърлото и отидох на специалист-учи,нос, гърло. Установи фаренгит, като същевременно с това се появиха и оплаквания отново от парене, за което ми предписа Ципрофлоксацин. Паренето не отшумя и така отново на Уролог отидох, като направих посявка на еакулат и тест за хламидии. И двата отрицателни, отново след седмица нов тест за еакулат в друга лабораториа и отново отрицателен. Направихме и изследвания на простатен секрет от който се установи Трихомони и силно завишени левкоцити и силно намалени Лецетинови телца. Започнах терапия с Тинидазол 4 хапчета през 15 минути и на другия ден започнах Флажил за седмица по 3 на ден. Вчера отново ходих на преглед точно 3 дена след последното хапче и от простатния секрет показа, че нямам вече трихомони, но Левкоцитите са отново много високи ? Каза ми да дойде отново след месец за контролни изследвания, като ми изписа и АВАЛОКС да пия. Само, че тоя антибиотик е много силен и с много странични ефекти. Като виждам, че той се изписва основно за хламидии, които аз нямам. Тогава за какво ми го изписва ??
Дали да пия тоя антибиотик или да изчакам един месец за контролния преглед и да видим как са левкоцитите и тогава ? Да отида ли да ми вземат гърлен секрет за посявка ?Какво бихте ме посаветвали от тук на татък. На 24 години съм.

kalpazanka
02-13-2010, 13:18
На твое място щях да си пия моксифлоксацинчето, без да кажа "гък". Явно лекуващият те лекар подозира наличие на хламидии, след като ти го е изписал.
Не е зле след тези ти преживявания да започнеш да нахлузваш костюм на малкия. ;)

petyrr
02-13-2010, 14:48
Да де, но нали за това си правих два пъте изследвания за хламидия чрез кръвен метод и непоказаха наличието й. Ако изследванията бяха показали нямаше и да се чудя дали да пия или не антибиотика. Но при това положение не знам. Като му видях листовката с евентуални странични ефекти и доста се разколебах дали трябва да пие подобно нещо само заради предположения, които изследванията не подкрепят.
Не знам дали да не пробвам друг метод за изследване на хламидия или и аз не знам какво....

Harum_Scarum
02-13-2010, 18:22
На твое място,бих се посъветвала с друг специалист,което те и съветваам да направиш.Успех! :)

kalpazanka
02-13-2010, 18:25
Ми така кажи- че си търсил хламидии с Елайза! Възможно е да си с фалшиво положителен резултат- естествената чревна флора е стимул за образуване на антитела, които реагират кръстосано с антигените на хламидията и оттам лошия резултат. Ако изследването е качествено, а не количествено, горният сценарий е напълно възможен.
Трихомоните обикновено са в комплест с тази гадина, може би затова лекарят ти иска да се застрахова.
Задели пари за ДНК тест. Все пак Елайзата е неточен метод. Ако пък не можеш да си го позволиш, пусни ИгГ и ИгМ.

amk933
02-13-2010, 18:33
И аз те съветвам да потърсиш съвета на друг специалист. И наистина е вероятно да се наложи ДНК, така че посъбери пари. Ето ти ориентировачни цифри:

http://dnasolutions-bg.com/

petyrr
02-13-2010, 22:11
Ми така кажи- че си търсил хламидии с Елайза! Възможно е да си с фалшиво положителен резултат- естествената чревна флора е стимул за образуване на антитела, които реагират кръстосано с антигените на хламидията и оттам лошия резултат. Ако изследването е качествено, а не количествено, горният сценарий е напълно възможен.
Трихомоните обикновено са в комплест с тази гадина, може би затова лекарят ти иска да се застрахова.
Задели пари за ДНК тест. Все пак Елайзата е неточен метод. Ако пък не можеш да си го позволиш, пусни ИгГ и ИгМ.

Резултатите от теста за хламидия не са ми били положителни, за да се съмнявам в тяхната коректност. При метода по който се изследвах пуснах и трите маркера: ИгГ, ИгМ и другия не се сещам какъв беше. Но резултата беше отрицателен навсякъде.

kalpazanka
02-14-2010, 06:11
Паренето не отшумя и така отново на Уролог отидох, като направих посявка на еакулат и тест за хламидии.
Последно положителен ли е бил първия тест или не?

petyrr
02-14-2010, 08:34
Двата теста за хламидия, които съм правил са били отрицателни, като последния беше преди месец.

DrSmurph
02-14-2010, 12:04
Щом след проведено антибиотично лечение еякулата и стерилната урина не са показали наличие на патогени, значи такива няма! След прекарана подобна инфекция, е нормално да има последващ период на възстановяване. По тази причина най-често при изследване след "излекувана" бактериална инфекция, могат да се открияат левкоцити (също и при наличие на друга инфекция, но такава в твоят случай изследването НЕ ПОКАЗВА).
Ангината от която се боледува по няколко пъти, очевидно не е била излекувана още първият път. След подобни многократни не до там успешни лечения е естествено да се получи фарингит! Той сам по себе си няма общо с паренето.
Трихомоназата, както разбираш е полово предавана паразитоза. Има инкубационен период от 2 до 20 дни. Ако това е била причината за предните ти страдания- значи не е била открита на време да не говорим, че не е била изобщо лекувана правилно. Тъй като обаче инкубационният и период е много кратък за периода който описваш, да не гпвпром, че симптомите са съвсем различни, мога да предположа, че си я "лепнал" след необезопасен секс!
Авелокс е един добър препарат на Байер, но доколкото ми е известно не е измежду първите 10, лекуващи трихомони.
Моят съвет е да се довериш на един лекар, и на една лаборатория, и да повериш лечението си в техни ръце. Всяко прекъсване на антибиотично лечение, крие рискове от хронифициране на проблема и трудно последващо лечение!

petyrr
02-14-2010, 21:04
Трихомоните след като ги открихме при изследване на простатен секрет ги лекувах с Тинидазол и Флажил. След 3 дена като свърших с антибиотика направихме отново изследвания на простатен секрет и там нямаше вече трихомони, но левкоцитите си бяха пак високи. И това наведе уролога на мисълта, че има още съществуваща инфекция и ми предписа Авелокс, който каза че ще убие и хламидията ако има такава въпреки, че при кръвния тест непоказа наличието на такава.
Дилемата ми беше, защо трябва да пия такъв силен антибиотик при положение, че ми е изписан за нещо, което го нямам според изследванията?

Ако съм ги лепнал рихомоните то то е било през лятото, когато има полов контакт с момиче без презерватив, но симптоми като парене се появиха една преди зимата.

amk933
02-14-2010, 22:04
Еми явно, че докторът ти иска да се подсигури, а и тия високи левкоцити... :?

А честно казано изобщо не виждам какво се притесняваш от Авелокса. Ако ще те успокоя в рамките на два месеца и половина бях на 2 пъти по 10 дена Зинат. В смисъл, не е полезно, ама като се налага няма да те убие. След като са ти го дали - пий го. Има защо. Само не забравяй да си пиеш и Б комплекса с него, че да не се окажеш с някои гъбички. :)

Айде и да се оправяш по-скоро. :)

petyrr
02-15-2010, 08:39
Симптомите като парене при уриниране си стоят, а трябваше след последното лечение с антибиотик свързано с трихомоните да ги няма.

DrSmurph
02-16-2010, 00:27
Симптомите като парене при уриниране си стоят, а трябваше след последното лечение с антибиотик свързано с трихомоните да ги няма.

Te, както споменах по-горе са в следствие на възпалителен процес, който не е изключено да е хронифицирал без да е задължително да има нова инфекция. Това, че трихомоните ги няма не означава задължително паренето да изчезне. След прекарана трихомоназа, уретрата е наранена, а паренето може да се дължи както на това, така и на храните които поемаш. Изпий си антибиотика, както каза “колегата" с вит. Б комплекс за да не гъбясаш тоз път.
Хламидия не може да се хване на изследване за трихомони и лекуващият те би следвало ако се съмнява за тях да ти пусне или кръвен тест или да вземе секрет (по-болезнено), а не да изписва антибиотик. Вероятно той е за друго, което е пропуснал да ти каже
:D
Упорството и търпението са гаранция за успеха.

petyrr
02-16-2010, 13:13
Кръвен тест за хламидия съм правил два пъте, като и двате пъте бяха отрицателни. А същевременно ми дава хапчета за нея и аз заради това отказвам да се товаря с тия хапчета, но пък симптомите продължават.

DrSmurph
02-16-2010, 17:57
Симптом парене може да се дължи на поне 20 причини но не задължително инфекциозни!

redbul2
02-18-2010, 09:28
Вземи от аптеката по една опаковка билкови таблетки Мечо грозде на доктор Милко Тошков и билковите таблетки Цистон.Когато свършиш с антибиотиците продължаваш около месец с Мечото грозде,а после и с Цистона.