PDA

View Full Version : Зъбна упойка



H2O
02-13-2010, 14:36
Здравейте!Бих искала да попитам освен с инжекция по друг начин може ли да се направи упойка на зъба. Ако няма значи остава само този с инжекцията и да ви попитам боли ли много ? Благодаря предварително !

ospower
02-13-2010, 14:42
Не се страхувай, инжекцията почти не я усещаш. :)

Abigoria
02-13-2010, 14:44
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^

H2O
02-13-2010, 14:46
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^ това ще го преживея но болката...дори и малка , с какво мога да я сравня ?

Abigoria
02-13-2010, 14:47
Ама няма болка, нищо не се усеща :)

ospower
02-13-2010, 14:48
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^ това ще го преживея но болката...дори и малка , с какво мога да я сравня ?
Глупости. На мен наскоро ми биха зъбна упойка и после на чувствах нищо, а още по-малко половината лице да ми е било изтръпнало. :-o

Abigoria
02-13-2010, 15:06
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^ това ще го преживея но болката...дори и малка , с какво мога да я сравня ?
Глупости. На мен наскоро ми биха зъбна упойка и после на чувствах нищо, а още по-малко половината лице да ми е било изтръпнало. :-o

На мене сякаш ми стоварват гореща ютия на лицето след като ми инжектират упойката и не мога да си затворя дори клепача на окото. И тва не е веднъж, всеки път като ми бият упойка е така :) Явно различни хора, различен ефект, или пък различна упойка :)

amk933
02-13-2010, 18:25
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^ това ще го преживея но болката...дори и малка , с какво мога да я сравня ?

Допри си венеца с клечка за зъби без да натискаш...е малко по-малко боли от това, ако въобще е болка. Зависи каква е упойката - лидокаин или някое от фортетата. От фортетата изтръпва повече и е по-дълготрайно, от лидокаина е за по-кратко. Освен това зависи дали ще ти я бият в основата на челюстта или в зъба. По-добре в основата на цялата челюст, защото мястото е по-меко, съответно усещането е по-приятно. Освен това най-вероятно преди това на мястото ще ти сложат локален лидокаин, за да не усетиш убождането.

Освен това в МА и в още няколко клиники има пълна упойка с приспиване...Ако те интересуват координати, пиши ми... :)

H2O
02-13-2010, 18:31
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^ това ще го преживея но болката...дори и малка , с какво мога да я сравня ?

Допри си венеца с клечка за зъби без да натискаш...е малко по-малко боли от това, ако въобще е болка. Зависи каква е упойката - лидокаин или някое от фортетата. От фортетата изтръпва повече и е по-дълготрайно, от лидокаина е за по-кратко. Освен това зависи дали ще ти я бият в основата на челюстта или в зъба. По-добре в основата на цялата челюст, защото мястото е по-меко, съответно усещането е по-приятно. Освен това най-вероятно преди това на мястото ще ти сложат локален лидокаин, за да не усетиш убождането.

Освен това в МА и в още няколко клиники има пълна упойка с приспиване...Ако те интересуват координати, пиши ми... :)Благодаря :), но не мисля че нашите ще се съгласят въпреки че това е най-добрата упойка за мен :lol:

amk933
02-13-2010, 18:37
^Нищо де, аз да предложа... 8-)

Аз не давам в устата да ми се бърка с нищо друго освен с лазер. Ако е с конвенционалните машини, само при условие, че е или с челюстна упойка или с пълна и пак преди това пия успокойтелни за нервите, защото това ми е най-големият страх и съм припадал на зъболекарския стол като по-малък. 8-) :(

liim0nka
02-13-2010, 20:05
Първият път, когато щяха да ми бият такава упойка..бях пред нервна криза и питах всички пациенти (независимо дали се били при този лекар) боли ли когато ти вадят мъдрец и упойката.. :D НО изобщо не боли наистина..аз съм много страхлива-усещането какво да е..ами боцват съвсем леко, след това отново бият упойка (поне при мен беше така) която пък изобщо не се усеща..и така наистина няма болка, ще се убедиш сам..не е страшно -гаранциия 12345677654&% 8-)

gabi_94
02-13-2010, 20:15
На мен за да ми сложат брекети преди две години се наложи да ми вадят млечни зъби, които не се клатят въобще и ми биха упойка нали с инжекция, но иглата беше мъничка и не болеше мн, се едно да си натисна леко с нокът венеца... :) Спокойно, после като мине упойката ще боли, самата рана от ваденето...

BiGBaDWolF
02-16-2010, 21:31
Даже е приятно .. :D но после не се показвай 1-2 часа от вас лигите ще ти течат :D

missTwlight0208
02-17-2010, 07:17
на мен като ми вадиха един зъб ме намазаха с нещо и нямаше никакви инжекции, но явно не е било кои знае какво
:)

H2O
02-17-2010, 09:08
Даже е приятно .. :D но после не се показвай 1-2 часа от вас лигите ще ти течат :Dсхванах на къде биеш :D

theteacher
02-17-2010, 15:04
Най-добре е ако е нещо дребно като кариесче например, без никаква упойка, колкото по-малко вредни вещества циркулират в тялото, толкова по-добре :)

leta
04-17-2010, 22:54
Инжекцията не се усеща, после е гадно, щото не си усещаш половината лице за известно време... ^^ това ще го преживея но болката...дори и малка , с какво мога да я сравня ?

Допри си венеца с клечка за зъби без да натискаш...е малко по-малко боли от това, ако въобще е болка. Зависи каква е упойката - лидокаин или някое от фортетата. От фортетата изтръпва повече и е по-дълготрайно, от лидокаина е за по-кратко. Освен това зависи дали ще ти я бият в основата на челюстта или в зъба. По-добре в основата на цялата челюст, защото мястото е по-меко, съответно усещането е по-приятно. Освен това най-вероятно преди това на мястото ще ти сложат локален лидокаин, за да не усетиш убождането.

Освен това в МА и в още няколко клиники има пълна упойка с приспиване...Ако те интересуват координати, пиши ми... :)

Zdraveite,sega vidqh kakvo ste komentirali za vadeneto na mudrecite :) s pulna upoika??
:)))Na men mi predstoi da si izvadq 3 ,no iskam da e s pulna upoika i vs.stomatolozi me obqviha za nenormalna, kude v Sofia vadqt s pulna upoika?Blagodarq predvaritelno za info-to :)

black07
04-18-2010, 14:38
не се плаши аз съм на 15 години и много ме беше страх от упойка обаче ме беше страх и без упойка само че се престраших и изобщо не ме болеше упойката :grin: много малко ме щипна и най-якото беше след това :D не чувствах нищо 8-) :-P