PDA

View Full Version : Как да поддържаме кожата си красива и гладка.



heiress
02-13-2010, 14:42
Предполагам почти всеки от нас има един или друг проблем с кожата. Почти всички имаме разни несавършенства, с които е трудно да се справим. Реших да направя една обобщена тема, за продукти, бабини рецепти и като цяло най- различни методи, с които да си поддържаме кожата на лицето красива. Предлагам всеки да каже как поддържа кожата си и как се грижи за нея и да се опитаме заедно да се справи с проблемите. Знам, че на всеки различните неща се отразяват по различен начин, но няма нищо лошо да опитаме.
Надявам се темата да ви хареса.

armanilove
02-13-2010, 15:15
Аз понякога прибягвам до киселото мляко. По една кофичка на ден в продължение на една седмица примерно-изчезнаха ми всички излезнали пъпки! Наистина звучи смешно, но... аз всъщност веднъж съм пробвала, но наистина ми помогна... 8-)

PinkFloydSound
02-13-2010, 15:17
Здравословно хранене.
(Хаха, аз станах като някаква бабичка тука, във всяка тема го пропагандирам, ама действа, мамка му.) 8-)

a1a2b3v
02-13-2010, 15:18
Ами мойта кожа е сравнително добра и не и правя нищо (като изключим измиването на лицето де) Ама съм си правила опити. С мляко става (използвах домашно щот баба ми на село има крави и е по-добро) и имаше рзултат доста стяга кожата и я прави мека :) Мед също помага ако си сложиш горе долу лъжица стига (ама тряя да изчакаш доста време докато попие по-голямата част) и пак я прави мека ама с млякото мисля, че резултата е по-добър :)
Кремове не използвам освен "здраве" като съм си изтискала някоя пъпчица и съм промила с ракия после ( и въпреки всичко мн рядко имам пъпки)

billytalent
02-13-2010, 15:25
До преди 2-3 години може би имах ужасна кожа :shock: толкова много пъпки и ми бяха останали червени петна-кошмар,използвала съм всякакви неща и нищо не ми помагаше,ходих веднъж на козметик за почистване на лицето,след това спрях всякакви кремове и подобни глупости,мажа се единствено с Розова вода-истинска,а не от тези боклуци,които се продават и в момента колкото и нескромно да звучи кожата ми е перфектна 8-)

GD95
02-13-2010, 15:43
Ами мойта кожа е сравнително добра и не и правя нищо (като изключим измиването на лицето де) Ама съм си правила опити. С мляко става (използвах домашно щот баба ми на село има крави и е по-добро) и имаше рзултат доста стяга кожата и я прави мека :) Мед също помага ако си сложиш горе долу лъжица стига (ама тряя да изчакаш доста време докато попие по-голямата част) и пак я прави мека ама с млякото мисля, че резултата е по-добър :)
Кремове не използвам освен "здраве" като съм си изтискала някоя пъпчица и съм промила с ракия после ( и въпреки всичко мн рядко имам пъпки)

А да попитам-Киселото мляко трябва ли да остане за по-дълго на лицето и колко? :neutral:

a1a2b3v
02-13-2010, 15:45
Ами опитай докато усетиш, че започва да ти стяга кожата :) Това е може би някъде 10 или 15 минутки не повече :) ( тоест може и повече де ама надали ще ти се стои)

psych0
02-13-2010, 15:57
ооо мерси,това за млякото ще го пробвам още утре :-)

GD95
02-13-2010, 15:59
Мерси много! :smt080

a1a2b3v
02-13-2010, 16:04
Радвам се, че съм помогнала! :-) :-)

scanadal
02-13-2010, 16:09
С риск да прозвучи като хвалене ще кажа,че кожата ми е гладка и чиста без да полагам кой знае какви усилия :)
Измивам се с Гарниер 3в1 и си правя веднъж седмично пилинг маска от козметични трици.И това е :grin:
Лятото си правя и маска с хума

tonie__
02-13-2010, 16:18
мопята е средна работа-не е перфектна,но пък и нямам пъпки.ползвам розова вода,спирт,гелче за измиване,антибактериален сапун,веднъж на седмицата си правя маска като избирам между-пилнг,избелваща или хидратираща и от време на време като се сетя някоя бабина рецепна я прилагам :D сега като ги написах изглеждат супер мн неща,ама съм си изградила някакъв навик вечер и не усещам (:

ползвам също и "Здраве" и естествено крем и задлжително тоалетно мляко

slynchoo
02-13-2010, 18:20
и на мен кожата ми не е идеална,понякога ми излизат по една-две пъпки,но е нормално...
всяка сутрин си мия лицето само с вода/хладка/ и след това слагам хидратиращ крем.
вечер си махам грима с тоалетно мляко,измивам си лицето с гел за лице на Avon-Planet Spa с бял чай..след това слагам тоник за лице-пак на Planet Spa.
и ако имам някоя пъпка слагам крем "Здраве" или един коректор на Avon.
Един път в седмицата си правя пилинг маска,която отново е на Planet Spa. :) :)

anonimchetou
02-13-2010, 18:28
на мен кожата на лицето си ми е добре и не смятам за необходимо да използвам каквото и да било. От време на време си правя само пилинг маска и си слагам крем с Алое.

stealthyGirl
02-13-2010, 19:51
Ами като начало пробвайте ДА НЕ ПУШИТЕ!!!

Все пак сме млади не ни трябва коой знае каква поддръжка... Нали знаете, че прекалено много не е добре. При младите може да има почти само 1 проблем - акне. С другото кожата сама се оправя, но акнето и с мазане не се оправя. Разбира се може да се полагат известни грижи за хидратация през зимата, под слънцето, но не трябва да се прекалява с маските, "пре-измиването" на лицето (по 50 пъти на ден), защото така кожата започва да се омазнява по-бързо. billytalent ви даде пример за прилична ежедневна грижа за една млада дама, и то с резултат. ;)

nymphadora
02-13-2010, 20:57
ми аз не се грижа много за кожата си,но пък нямам много пъпки 8-) попринцип когато се сетя си правя пилинг маска или с хума,но редовни грижи не полагам :-|
пък и по едно време като се бях заела сериозно,започнаха да ми се появяват пъпки.. :?

DarknessAngel
02-13-2010, 21:41
Акне нямам. Използвам кремове,тъй като чето се случва кожата ми да е с ниска хидратация. :)

tonie__
02-14-2010, 07:18
от вчера ми се мъти един въпрос в главата-да си купя ли нощен крем?има ли полза от него и каква?страх ме е,че ще си състаря много кожата...знам ли

ani942942
02-14-2010, 07:48
от вчера ми се мъти един въпрос в главата-да си купя ли нощен крем?има ли полза от него и каква?страх ме е,че ще си състаря много кожата...знам ли

Po-dobre nedei! Nqma polza! :?

galu6a
02-14-2010, 08:42
мии з използвам розова вода , хидратираш крем (от скоро) и едно стикче на Гарниер за пъпки ,които ми излизат преди да ми дойде :) лятото си правя маска от хума,оцет и бадемово масло заже и сега зимата понякога

TeenSpirit
02-14-2010, 08:53
от вчера ми се мъти един въпрос в главата-да си купя ли нощен крем?има ли полза от него и каква?страх ме е,че ще си състаря много кожата...знам ли

Нощния крем не е ли за по-възрастни? :)

По-добре пробвай да намалиш продуктите, които ползваш, защото не са малко, и въпреки, че са създадени, за да помагат на кожата, също й вредят.
Щом нямаш акне, измиващ гел и крем, ако кожата ти се изсушава, мисля, че са ти достатъчни. А в седмицата може да си правиш маска със кисело мляко, мед и т.н , вместо готовите от аптеката. :)



Аз използвам само измиващ гел. Рядко си правя маски.

Claudette
02-14-2010, 09:19
Като за начало бих посъветвала да си купувате козметика, съобразена с типа кожа. Познавам момичета, които си купуват разни измиващи гелове, а нямат нужда от тях, в следствие на което, кожата им се изсушава.

Аз лично, ежедневно използвам серията на Garnier Essentials за суха и чувствителна кожа с екстракт от роза (почистващо тоалетно мляко, тоник, крем за лице) - подходящи са за млада кожа и я не натоварват излишно.
Измиваш гел за лице Nivea Oxygen Power и подхранваща маска с акациев мед на Garnier - два пъти седмично.

billytalent
02-14-2010, 12:12
мажа се единствено с Розова вода-истинска,а не от тези боклуци,които се продават

От къде я взимаш?
Аз имам обикновена от аптеката за 1 и нещо и ми помага, но щом има и по-хубава има шанс да е още по-ефективна! 8-)

Ами за мен лично тази от аптеката е далеч от истнската Розова вода,просто и аромата им е различен,аз си взимам от Казанълк от една къща,а ако не успея от там използвам на Бг Роза Карлово :)

Sunshin3
02-14-2010, 14:08
Аз искам да ви попитам с какво да почиства лицето си? Нямам изобщо никакви пъпки, черни точки имам съвсем малко, но искам да изравня тена на лицето си и кожата ми да излежда свежа и безупречна. Има доста почистващи гелове и тоници и не знам какъв да си взема вече. И кое е по-добре: гел или тоник?

Sintya
02-14-2010, 17:00
Аз искам да ви попитам с какво да почиства лицето си? Нямам изобщо никакви пъпки, черни точки имам съвсем малко, но искам да изравня тена на лицето си и кожата ми да излежда свежа и безупречна. Има доста почистващи гелове и тоници и не знам какъв да си взема вече. И кое е по-добре: гел или тоник?
Ако на места кожата ти се различава си купи кремче ахромин, то избелва.
Иначе купи си такъв продукт, който е за твоята кожа.

Аз лично използвам гел пяна, тя има почистващ ефект. Слагам си гел против черни точки и ексфолиант 2 в седмицата.
Мажа я и с едно лосионче, вместо с кремче, когато се гримирам.
Иначе нямам пъпки, само малко черни точки, доволна съм. :)

graphicflower
02-14-2010, 17:47
Може да ме съдите жестоко, но аз съм оставила лицето си на произвола на сътбата. Кожата си ми е перфектна без нито 1 пъпка и не е мазна, а смесена по-скоро. Смисъл нито суха нито мазна. :) Много и се радвам пък е не трябва да хвърлям много пари за нея. Единственото, което правя е всяка вечер преди лягане да си измия лицето и да нанеса розова вода в/у него и кожата ми става страшно мека и хубава.

Lillyann
02-14-2010, 18:20
Аз ползвам тоалетно мляко + тоник от серията Garnier Essentials за нормална към смесена кожа сутрин и вечер.Още не съм си взела крема от същата серия и се чудя.. иначе използвам след млякото и тоника хидратиращ крем на Leocrema.От време на време ползвам и Nivea Oxygen Power, също си правя парна баня на лицето и след това някаква домашна маска.Кожата ми е нормална, тук-там ми излиза по някоя пъпка или черна точка, но е добре.Чудя се дали да си взема и розова вода, понеже гледам, че много момичета я ползват и сигурно ще го направя.

heiress
02-17-2010, 19:56
Аз забелязах, че много добре ми се отразяват крем "Здраве" + розова вода.. Иначе за сега ползвам крем на Авен за студено време..

Росица.
08-03-2012, 19:45
Моята кожа е проблемна,, да. Често се ядосвам,, че не е гладка,, без черни точки,, пъпки и какво ли не,, като на актрисите например :). Един ден си казах,, че съм до тук и започнах да се грижа повече. Всеки път когато се изкъпя или си взема душ (а сега през лятото това означава всеки ден) й обръщам особено внимание. Първо я почиствам със салицилов спирт,, да наистина ако имате разранена пъпка или изобощо ако имате пъпки ще щипе малко неприятно. Но пък ефективно! След това за да си успокоя кожата използвам тоник (всеки човек с определен за кожата си тоник ^^). И да когато вече приключа използвам паста за зъби :D Да правилно,, паста за зъби. Намазвам на проблемната от мен част и след това:
1. чувствам кожата си по - свежа
2. не всички,, но поне една част от пъпките са се успокоили и започват да изчезват
Не гарантирам,, че ще проработи при всички,, но при мен проработи :)

sofityoy
08-03-2012, 20:11
Мога да кажа,че си харесвам кожата.Да понякога наистина ми излизат гадни пъпчици,но не се притеснявам тъй като винаги мога да ги залича,а минават бързо без петна...Ползвам подхранващата маска на AVON за всеки тип кожа,а и някои освежаващи.Не ползвам кремове.

Lovely Dream
08-03-2012, 22:16
[QUOTE=Росица.;10312878]Моята кожа е проблемна,, да. Често се ядосвам,, че не е гладка,, без черни точки,, пъпки и какво ли не,, като на актрисите например :). Един ден си казах,, че съм до тук и започнах да се грижа повече. Всеки път когато се изкъпя или си взема душ (а сега през лятото това означава всеки ден) й обръщам особено внимание. Първо я почиствам със салицилов спирт,, да наистина ако имате разранена пъпка или изобощо ако имате пъпки ще щипе малко неприятно. Но пък ефективно! След това за да си успокоя кожата използвам тоник (всеки човек с определен за кожата си тоник ^^). И да когато вече приключа използвам паста за зъби :D Да правилно,, паста за зъби. Намазвам на проблемната от мен част и след това:

Ох, и аз съм така. НЕНАВИЖДАМ УЖАСНО МНОГО всяка част от тялото си, имам мазна кожа и коса с пърхот. На 14 съм.Завиждам на момичетата с идеална кожа, коса и фигура. Нима не заслужавам да съм красива? Никога не мога да уцеля точния продукт като си го купувам, накрая винаги съжалявам за повечето мои покупки на каквито и да е стоки. Мога още мноого да се оплаквам, но колкото повече го правя, толкова повече се натъжавам и ме е страх да не се хвърля в депресия заради ужасния ми външен вид. Мия си лицето с един гел на Орифлейм с розмарин и чаено дърво, не мирише хубаво, но д/г върши работа уж. Слагам си салицилов спирт и помага, но не трябва да ги стискате като мен. Често се получава при мен да стискам и мажа, пи което лечението е безсмислено и се провалям, но когато не ги стискам и да кажем за 1 седмица ми се изчиства доста лицето. Имам пъпки и гадни черни точки. :( Маска съм си слагала един-единствен път (преди 1-2 седмици) и тя беше на Орифлейм, но аз си имах пъпки и не можах да усетя твърде много разликата. Май и сладките и вредните храни ми пречат още, но мама ме принуди да се пристрастя към тях и сега
не мога да се откажа, макар ч днес се мотивирах, за ок месец или по-малко успях да сваля 1кг и 100гр без да съм си променяла ама въобще нивото на физ активност, а само като попромених малко хранителните си навици. Ядях по 1 сладолед вс ден, но пък намалих доста храненията си, май не трябва да съм твърде драстична, но ако започна да се движа повече и забравя за сладките се надявам, че ще успея до другото лято да стана перфектна. Тази уч год няма да се занемарявам като миналата и да изпусна напълно контрола върху външния си вид и ще се опитам да се пооправя малко. Но тия гадни, тъпи стрии нямат махане! Изключително съм отчаяна, вдругиден отивам на море и съм сигурна, че даже и родителите ми ще ми се подиграват на проклети лилави ивици по тялото ми, или не трябва да излизам от водата, или да не се пека. Много съм разстроена от ужасния си външен вд, но твърде късно се осъзнах. Ако махна кожните си недостатъци + многото излишни кг + да премахна проклетите стрии + да си оправя проблемите с косата, от мен по-щастлива няма да има! Но като изглеждаш зла, как да имаш самочувствие, опитвам се да гледам весело на живота, но на плажа ще пълно с перфектни момичета и жени, на които имам чувството, че никога няма да приличам на тях. Искам и аз да съм красива! Но затова вероятно ще пусна нова тема, да не ви отегчавам тук, като се оплаквам повече, се депресирам и ядосвам повече, но пък и малко ми олеква, че има къде да споделя. :cry:
П.П.: Как паста за зъби?! Бях чела за нея и преди 1вия учебен ден си сложих на пъпките вечерта, а на сутринта така ми беше изгоряла кожата, че аз дори и с пъпките бях 100 пъти по-добре. Нз, може и аз да не съм направила нещо като хората, ама... :(

Glam0rous
08-03-2012, 22:29
Може да ме съдите жестоко, но аз съм оставила лицето си на произвола на сътбата. Кожата си ми е перфектна без нито 1 пъпка и не е мазна, а смесена по-скоро. Смисъл нито суха нито мазна. :) Много и се радвам пък е не трябва да хвърлям много пари за нея. Единственото, което правя е всяка вечер преди лягане да си измия лицето и да нанеса розова вода в/у него и кожата ми става страшно мека и хубава.

Ти пък точно си най-добре! Радвай се,е нямаш проблеми - да се мажеш с какво ли не не е задължително условие за добри резултати.
Моята е сухичка, като бях малкa имах невероятен дерматит, съучениците ми бягаха от мене все едно съм прокажена :D Сега си е ок, мажа я с крем на Нивеа, да не е така опъната и я почиствам с измиващ гел вечер, защото ходя с грим. Чат-пат се сетя да си купя някоя маска, но по-специални резултати не забелязвам, то няма и накъде.

Tikche
08-04-2012, 00:16
Аз доста се старая за кожата на лицето си и мога да кажа, че от години не съм имала пъпки.
Редовно си мия лицето. Ползвам и ексфолиант. След миене на лицето понякога го мажа с няколко капки лимон или розова вода.
Докато се къпя си слагам маска с мед за около 10 минути, после отмивам и подсушавам с мека кърпа.
Когато си свалям грим никога не ползвам тоалетно мляко и подобни продукти. Ползвам малко зехтин в/у 1 памуче. Сваля грима адски лесно и бързо само с 1 минаване без да оставя останки. Просто почиства перфектно, а зехтина подхранва адски добре кожата. После е много мека и гладка. Вечер преди лягане си слагам крем Здраве профилактично.
От всички тези неща кожата ми е супер гладка и хубава.