PDA

View Full Version : Фотоконкурс "Какво означава еврото за нас?"



stefity
02-13-2010, 16:33
Фотоконкурс: „Какво означава еврото за нас?"

http://euroinphoto.eu/index_bg.htm

http://photo-forum.net/sitepics/forum/2010-02/mwft8456.JPG

Европейски фотоконкурс - за млади хора с мнооооого въображение, но пък наградите си заслужават

Конкурсът

„Какво означава еврото за нас?“ е фотоконкурс за постоянно пребиваващи в ЕС лица на възраст от 14 до 18 години, работещи заедно в екипи с цел проучване на темата за еврото в Европейския съюз. За да участвате, трябва да изпратите оригинална снимка, направена от вашия екип, която да илюстрира вашата представа за еврото. Какво означава еврото за вас? Какво харесвате по отношение на еврото? Снимката трябва да е придружена от кратък обяснителен текст.

Наградите

Този конкурс се организира от Генерална дирекция „Икономически и финансови въпроси“ на Европейската комисия. Първият кръг от конкурса ще се проведе на национално ниво: ще има по един екип-победител за всяка участваща държава-членка на ЕС. Всички членове на 27-те национални екипа-победители ще получат Pen Drive – професионален 30,7 см (12") графичен таблет за илюстриране, скициране, промишлен дизайн, фоторедактиране или дизайн на уебстраници.

7-те екипа-победители на ниво ЕС ще бъдат поканени да пътуват до Брюксел през месец май 2010 г., за да разгледат всички забележителности на града, включително европейските институции, както и за да присъстват на церемонията по награждаването. За всеки от тези седем екипа ще бъдат покрити пътните и дневните разноски за трима младежи и един възрастен придружител. Снимките на националните победители ще бъдат публикувани на интернет страницата на Европейската комисия в съответната държава-членка и на интернет страницата на Генерална дирекция „Икономически и финансови въпроси“.

Всеки от членовете на екипа с най-добър резултат измежду 7-те екипа-победители на ниво ЕС ще получи първата награда, фотоапарат Nikon D3000 Digital SLR Camera с 18-55 мм VR комплект обективи, Sigma zoom 70-300, 4gb карта и чантичка.

Здравейте!

Така... всеки, който е от Варна и е м/у 14 и 18 години, интересува се от фотография и има желание да участва в този конкурс да пише, защото в момента аз имам под ръка професионален фотограф, който ще ръководи групата, но проблема е, че нямам втори човек, за да станем екип.... а наистина имам желание да участвам и не искам заради липсата на човек да не мога да се изявя. Така че... ще помоля, някой, ако прояви желание нека да пише тук в темата... много ще съм благодарна. :)

И все пак нека и всички други да кажат мнението си по повод този конкурс.

Dizziness
02-13-2010, 16:48
Аз имам желание, но съм от Бургас. Имам много опит с фотографията, печелила съм много конкурси. Ще ми бъде приятно да работя по този проект, защото и аз не мога да намеря човек... просто различните градове ще представляват малка спънка, но лично мен не би ме затруднило. :)

stefity
02-13-2010, 16:55
Аз имам желание, но съм от Бургас. Имам много опит с фотографията, печелила съм много конкурси. Ще ми бъде приятно да работя по този проект, защото и аз не мога да намеря човек... просто различните градове ще представляват малка спънка, но лично мен не би ме затруднило. :)

Ех... доста жалко... :( но наистина това със сформирането на екип е гадно... а и тази възрастова граница ограничава мнооого избора и става съвсем сложно :(

Но ако наистина не би те затруднило това с градовете... може да пробваме :) защото и професионалиста, който е с мен наистина си разбира от работата и ако си намеря друг надежден човек победата ни е вкърпа вързана.

Dizziness
02-13-2010, 17:32
За мен няма никакъв проблем, въпросът е за Вас да няма... другото е лесна работа, ще покажа ако се наложи някои мои фотографии, за да прецените дали съм правилна партия. :)

stefity
02-13-2010, 17:41
За мен няма никакъв проблем, въпросът е за Вас да няма... другото е лесна работа, ще покажа ако се наложи някои мои фотографии, за да прецените дали съм правилна партия. :)

В момента имаме нужда първо от идеята... защото освен фотографията, искат да се представи и текст описващ идеята на снимката и какво означава тя за еврото. Снимката за сега изглежда най-лесната част... защото е в подходящи и сигурни ръце.

Но сега другата важна част е да разбера дали ти имаш желанието и ентусиазма да се включиш. :) За да мога да осведомя фотографа. :)

Dizziness
02-13-2010, 17:49
Разбира се, че искам да се включа, дори смятам да кандидатствам с това. Ентусиазъм винаги можеш да откриеш от мен, идеи - безброй. Колкото за описанието към снимката... най-малкият проблем, майка ми е учител по български и литература, тя ако не знае как да подходи, няма кой друг. :)

stefity
02-14-2010, 07:43
Ех! Идеално значи! :) Снощи говорих с моя човек и той няма нищо против даже се зарадва, че вече имаме екип. :)

Айде пиши ми на лично и ми дай скайпа си за да започнем с работата. :)

SmilezZz
02-14-2010, 08:59
Успех ви желая.. :-)

MiRa93
04-27-2010, 23:15
Някой знае ли кога трябва да изкарат резултатите ? :?

Je7
05-07-2010, 17:22
За мен няма никакъв проблем, въпросът е за Вас да няма... другото е лесна работа, ще покажа ако се наложи някои мои фотографии, за да прецените дали съм правилна партия. :)

и аз съм от Бургас...
участва ли в конкурса?
Някъде пише ли кои снимки са избрали?
Кой е спечелил?
Ако може дай линк, да видя някои твои снимки.

Поздрави!