PDA

View Full Version : Всичко за кондома.



SaLoIv
02-13-2010, 20:54
Всичко за кондома:

http://www.usnews.com/dbimages/master/8379/FE_DA_090201life_condoms2_70234.jpg

Защо трябва да използваме кондом?

Ползването на кондом е единствения начин по който можете да правите секс и в същото време да бъдете защитен/а от инфекции като HIV или бременност.


Избиране на правилния кондом.

Има много размери и модели кондоми. По пополярни са мъжките, които представляват покритие върху пениса на мъжа и е затворен в единия край.


Също така има и женски кондоми които се слагат ВЪВ вагината на жената.


Какви форми и какви аромати имат кондомите.

Кондомите имат много форми. Като тези които имат "ребра" които могат да повишат усещането и при 2мата. Избирането на форма на кондома си е изцяло ваше решение. За това са различните размери,форми , аромати и цветове. Добре е да говорите с партнъора си преди да купите за да видите кой модел ще ви задоволи и 2мата. Някой кондоми имат и вкус, за да бъде малко по задоволително преживвяването на жената.


Кога се ползва кондом.

Кондомите се използват когато имате намерение да правите секс а не знаете дали партнъорът ви е заразен от ХИВ или просто когато искате да се предпазите от бременност. НИКОГА не използвайте 1 кондом 2 пъти !!! Кондома се слага след като вече сте получили ерекция. Ако смятате да правите анален секс а след това вагинален , силно се препоръчва да се смени кондома.

От каде мога да си намеря кондом.

Кондоми можете да намерите по аптеките ,в супермаркетите и по бензиностанциите. Няма годишен лимит за копуване на кондом, всъщност копуването на такъв показва че вие сте взели мерки в отношението за предпазване от нежелана бременност или ХИВ и че сте отговорен за действията си.





Кога се маха кондома.
Кондома се маха преди вашият пенис да е спаднал.


Има ли ефект кондомът.
Ако е сложен използван и премахнат както трябва, кондомът има голям ефект. За едно хубаво изживяване и защита от ХИВ и бременност.



Как да изхвърлим кондома.

Най-добре е след употреба използваният кондом да се овие в тоалетна картия и да се изхварли в коша.


Надявам се темата ми да бъде полезна на много младежи. И се надявам да бъде бодната като важна. :)

Utopia
02-13-2010, 21:06
предлагам мнението ми да бъде изтрито, а темата заключена и сложена най отгоре в раздела секс.
упътването за кондома е важно нещо и сигурно над 50% от хората които го ползват не са го чели!

pi4man
02-13-2010, 22:13
предлагам мнението ми да бъде изтрито, а темата заключена и сложена най отгоре в раздела секс.
упътването за кондома е важно нещо и сигурно над 50% от хората които го ползват не са го чели!

Напълно съм съгласен с теб 8)

SaLoIv
02-13-2010, 22:19
Не знам дали постовете трябва да се трият но да се сложи като важна за други въпроси отностно кондомите. :] И както съм написъл в 1вия пост... надявам се да бъде полезна темата на много хора.

t0d1t0
02-13-2010, 22:50
важна,а?
чеки да се посмея още малко и ще напиша нещо умно :razz:

SmilezZz
02-14-2010, 12:33
Има добра информация,която всеки трябва да знае..Писани са елементарни неща - но определно може да помогне на някого 8)

Zaritu
02-14-2010, 12:33
съгласна :)

DaemonBoy
02-14-2010, 12:37
Правете темата важна.

t0d1t0
02-14-2010, 13:33
а аз предлагам да махнем обща сексуална култура и да я заменим с тая,става ли?

Emilen
02-14-2010, 13:46
Допълнения към правилата за ползване:
1. Преди употреба проверете датата на годност на кондома, която трябва да е принтирана на пакетчето.
2. Преди отваряне леко притиснете двете страни на пакетчето, за да се уверите, че въздушната възглавничка вътре е наред. Изтичане на въздух при стискането и сплескване на пакетчето значи, че кондомът е негоден.
3. Отваряйте внимателно, започвайки откъсване на ивица по едната страна на пакетчето, до кондома, за да не го срежете с острите ръбчета на скъсаното фолио.

vaseto0o
02-14-2010, 17:16
Има я същата тема само че по-обстойно обяснена в обща сексуална култура... Тука се говори много елементарно но по-добре от нищо :D

V14D0
02-14-2010, 18:54
Нямам нищо против да направите темата важна, но само преди това оправете грешките.. Когато аз учех български, пишехме кАде с "ъ" и знаехме какво аджеба е "пълен член". А и да, въпросителният знак беше "?", а не "." .. Както и да е .. след лека редакция, темата би трябвало да стане важна :)

AzBre
02-14-2010, 19:19
изчетох всичко и ми се сториха супер балъкски неща...отворете кондома като внимавате да не го скъсате,има различни големини и видове..? :?

Punisherrr
02-14-2010, 19:35
Темата е написана доста неграмотно,а информацията в нея е дадена по-изчерпателно(и грамотно) в темата ''Обща сексуална култура''.
И по-точно на тази страница : http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=244492&postdays=0&postorder=asc&start=15

=> не смятам,че има нужда от тази тема.