PDA

View Full Version : MP3



Asatov
02-13-2010, 21:23
Здравейте,имам въпрос относно MP3.Някой може ли да ми каже какво точно имаше в кутията?И по конкретно...прочетох че би трябвало да има някаква батерия а аз не виждам такава...А пък гледам че моята е почти паднала(или поне това което гледам ми прилича на батерия...) та въпроса ми какъв е номера с тая батерия?В самото MP3 ли е?Или има нещо отделно примерно като зарядното при телефона...Сигурно звучи много глупаво като го четете ама все пак...

Valento
02-13-2010, 21:45
Нищо не разбрах ....

Asatov
02-13-2010, 21:51
Такам...Значи видях на МП3-то че има такова като при телефоните дето показва кога батерията свършва колко чертички остават и т.н....Обаче не съм сигурен че на МП3-ката тези чертички служат за презареждане...От друга страна видях в описанието че пише че има батерия но тя вероятно е в самото устройство и няма нищо общо....ще го задам по-конкретно и ясно...Какво получихте в кутията освен самото устройство?Аз получих МП3-то както и слушалки...нямаше друго :) Надявам се сега да е по-ясно :)

Valento
02-13-2010, 22:10
Така аз ще те попитам така
какви батерии ползваш за МП3-то такива >
http://bgoffice-online.com/images/RO3-4.jpg
или си има самото МП3 батерия като на GSM-те , и това което е като за заеждането на телефоните аз знам че е за ползване с транформатор...пъхаш в контакта и слушаш а не за зареждане ... по новите има и за зареждане и през компютъра .....

Asatov
02-14-2010, 07:25
Ами това е проблема...Имам го от няколко дена,и още не съм го презареждал.Прочетох описанието и там видях че се споменава батерия (не е ясно вътре в самото устройство или някъде в кутията трябва да е била...)Там пише че батерията е 1,5/"ААА" ...И не мога да си обесня ако е таква дето се купува откъде ще се отваря за да може да се сложи...аз просто не виждам възможно място..а в описанието не пише нищо за това..

doomkillerr
02-14-2010, 09:06
Ами това е проблема...Имам го от няколко дена,и още не съм го презареждал.Прочетох описанието и там видях че се споменава батерия (не е ясно вътре в самото устройство или някъде в кутията трябва да е била...)Там пише че батерията е 1,5/"ААА" ...И не мога да си обесня ако е таква дето се купува откъде ще се отваря за да може да се сложи...аз просто не виждам възможно място..а в описанието не пише нищо за това..

Много е вероятно батерията да е презареждаща се (въпреки, че е размер ААА). Щом казваш, че няма лесен достъп до батерията, според мен означава, че е акумолаторна и не се сменя всеки ден, така да се каже! По принцип, ако нямаш зарядно можеш да използваш USB порта на компютъра за да заредиш батерията! :)

Успех...

Asatov
02-14-2010, 09:19
Четох едни листове който бяха в кутията но те не помагат за нищо.Батерия почти не се споменава вътре..И как става този номер с ползването на USB порта за зареждане на батерията?Къде трябва да има такава опция?

doomkillerr
02-14-2010, 10:56
Четох едни листове който бяха в кутията но те не помагат за нищо.Батерия почти не се споменава вътре..И как става този номер с ползването на USB порта за зареждане на батерията?Къде трябва да има такава опция?

Ами специфична опция и да търсиш в Windows-а няма да откриеш, по простичката причина, че такава не съществува... :D

За да работят устройствата включени към USB порта е неохдодимо към тях да се подава електричество. Това става едновременно с трансфера на данни от даденото устройство (флаш памети, mp3 плеъри, GSM-ми и т.н.), като подаваното напрежение е много малко от дъното към USB портовете. Така става и зареждането на акумолаторни батерии...

Примерно, на мен ми се е случвало 1 или 2 пъти да забравя къде съм сложил зарядното за GSM-а и с помоща на USB кабел свързвам телефона с компютъра, като веднага започва да се зарежда батерията! :)

ЗАБЕЛЕЖКА!!! - Задържително трябва да разбереш дали батерията е презареждаща се (акумолаторна), защото ако не е и започнеш "насила" да я зареждаш, има "малка" вероятност батерията да ЕКСПЛОАДИРА (тоест ще ти замине MP3 плеъра...) :oops: :oops: :oops:

Asatov
02-14-2010, 12:54
Ръгнах MP3-то в USB порта и зачаках....След малко го извадих и вече имаше съвсем малък напредък на батерията...Така че мисля че стана!Благодаря :)

doomkillerr
02-14-2010, 13:23
Моля! :)