PDA

View Full Version : Прецаках си лаптопа...



xXxAngerfisTxXx
02-14-2010, 11:41
Понеже уиндоуса ми беше бъгав (сини екрани, забивания) реших да го преинстална... Така пъхам диска, Boot from CD-ROM, избрах диска където ми беше стария уиндоус (в другия имам филми, игри, музика) форматирах диска, почна да ми копирва файлове и опа - не може да копира някакъв файл... Давам Retry не става... F3 за Exit. Пак щях да пробвам (и преди е ставало така). И така ресвам, и и какво ми изписва - NTLRD is missing press Ctrl+Alt+Delete to restart... ресвам лаптопа пак същото... Нито мога да го настроя да буутва от СД-то, нито мога да пусна уиндоуса (който нямам вече, понеже форматирах дяла). Как да го оправя???? Ремонт?
HP Compaq nx9105

doomkillerr
02-14-2010, 12:14
Защо да не можеш да го настройш да буутва от СД-то?!?! Нали в началото си го настройл? :-o

Решението е да пробваш с друг диск с Windows, защото явно този е проблемен!!! Дисковете с операционни системи е хубаво да се записват на най-малката възможна скорост, тъй като операционните системи съдържат множоство малки на размер файлове и при по-голяма скорост на записа, е възможно след това да се получават подобни грешки при инсталацията на Windows-а!!! 8)

Valento
02-14-2010, 12:27
Защо да не можеш да го настройш да буутва от СД-то?!?! Нали в началото си го настройл? :-o

Решението е да пробваш с друг диск с Windows, защото явно този е проблемен!!! Дисковете с операционни системи е хубаво да се записват на най-малката възможна скорост, тъй като операционните системи съдържат множоство малки на размер файлове и при по-голяма скорост на записа, е възможно след това да се получават подобни грешки при инсталацията на Windows-а!!! 8)
Напълно съм съласен с колегат , при мен прави друг проблем ... копираи си фаиловете ... отивам вече на инсталиране на нов Уин ... и зарежда зарежда и зацикля ... ако искарам диска и сресна пц-то "чупи" фаил , и после с 300 зора се оправя .. диска ти е или надраскан или износен , хубаво е операционните системи както каза и doomkillerr да се записват на възможно най-ниската скорст и матричен диск ... тези които и да ги надраскаш пак си работят перфекно !

Petrow
02-14-2010, 13:58
При мен е ставало същото... пробела се решава само с друг диск :P

xXxAngerfisTxXx
02-14-2010, 14:55
Измих го с веро, и стана... :grin:

doomkillerr
02-14-2010, 15:01
Измих го с веро, и стана... :grin:

:razz: :razz: :razz: - Браво на теб... не бях се сещал до сега... :D

skuck
02-14-2010, 15:06
и аз съм правил тоя номер.

ogun
02-14-2010, 15:48
Измих го с веро, и стана... :grin:
няма такава вързия просто... :D :D :D :D