PDA

View Full Version : Колко от вас се разминаха?



Emilen
02-15-2010, 10:03
Един от най-често срещаните въпроси във форума звучи приблизително така: "с приятеля ми правихме рисков секс... Възможно ли е да съм бременна?". С различни вариации на обстоятелствата-от откровената глупост, че той се контролирал, но май пуснал малко, до скъсаните презервативи(чудя ви се как успявате в това).
Ние предполагаме, съветваме, съчувстваме и цъкаме с език. Накрая питащият изчезва. А не е зле да се сеща да върне информация как са се развили нещата.
Пускам тази тема точно затова. За да имаме на едно място събрана информация при кой случай как се е завършило. Предполагам, че подобно нещо ще помогне да се избягват прекалено много теми от такъв характер, защото ще има събрани отговори, от които питащите да си преценят дали не са същите обстоятелствата и има ли смисъл от нова тема. Желанието ми е хората от темите да пуснат линк към темата си и с две думи да напишат отдолу-беше това и това, решихме така.
Моля да се пише само по същество, без квалификации от типа-полезна/вредна тема и други неща, нямащи връзка с тематиката.

krem4et0
02-15-2010, 11:47
Тема не съм пускала, но 1 път изразих опасения. Там нещата бяха пропуснато хапче+рисков полов акт. Не съм бременна...все още.

А в повечето теми опасенията са или слабо основателни или съвсем неоснователни. Има обаче и случаи на бременни девойки...

wallmart
02-15-2010, 12:11
Твърдо съм против паниките. Когато едно момиче се паникьоса, веднага започва да пие хапчета и лошото е, че това се превръща в навик, т.е. може да си правят секс без предпазни средства и после илюзията, че "хапчето след секс ще оправи всичко". Напротив, то води до тежки увреждания в половата система и системната употреба води до загуба на размножителна способност. Затова е най-добре, при рисков секс да се изчака и след като съмненията се засилят да се направи една консултация при гинеколог. Ако се стигнало да нежелана бременност да се предприеме навременен аборт.Аборътът е в пъти по-правилно решение от употребата на "антибебе".
Изводът е: правете безопасен секс (с презерватив) и забравете хапчетата.

krem4et0
02-15-2010, 13:14
В случая говорех за регулярна контрацепция, а не за спешна.