PDA

View Full Version : Вашата религия



Gamble
02-15-2010, 11:45
:)

wallmart
02-15-2010, 11:58
Родоверец (езичник).

SolusChristus
02-15-2010, 12:01
Сектант. :grin: :grin: :grin:

ZipFail
02-15-2010, 19:30
Сектант. :grin: :grin: :grin:
+1 :oops:

filmimilmi
02-15-2010, 20:21
Сайънтолог съм. 8-)

reini334422
02-16-2010, 16:22
евангелистка или както е известно "протестантка" :grin: :grin: :grin:

emancipaciq
02-16-2010, 19:02
^ Същото само че в мъжки род :D

Nam3less3
02-22-2010, 11:16
Християнин с тълкувания, близки до източноправославните и протестантските, и доста различни от католическите.
Мисля да направя 95 тезиса, и да започна мое течение в християнството :D

mengele
02-24-2010, 07:11
сатанизъм с елемент на паганизъм. объркана работа... :D

Ebullience
02-27-2010, 14:21
Кръстена съм в Протестантска църква, но не съм особено силно вярваща. И все пак Протестантството най-много ми допада като дял от Християнството, защото е най-разумно ако изобщо една религия може да е разумна.

marin4itu
02-27-2010, 19:33
Атеистка :)

onestar
02-28-2010, 11:27
Атеист... :)

Naman07
02-28-2010, 12:41
Заглавието на темата е "Каква е вашата религия"... отговор като "Атеист" не би трябвало да е в анкетата, както и се смята за спам от страна на потребителите о.0

SolusChristus
02-28-2010, 13:04
Заглавието на темата е "Каква е вашата религия"... отговор като "Атеист" не би трябвало да е в анкетата, както и се смята за спам от страна на потребителите о.0

Като искат да назовават атеизма като религия, нека го правят. 8-)

Kaley
03-01-2010, 07:34
евангелистка или както е известно "протестантка" :grin: :grin: :grin:

me2 :D

AutumnTears
03-01-2010, 17:33
езичество/уика

Samael
03-02-2010, 20:45
Много ми е интересно как човек определя към коя религия е, като по-голямата част познават няколко основни такива. За мен религията е това що носи покой в мен, още не съм го открил. А тези, които тръбят от коя религия са, те са просто плод на безхаберие и невежество, огромна част от така наречените вярваще наследяват религията си, но дали я познават, дали това е тяхната религия? Това да казваш че си от една религия и да не я познаваш из основи, е чиста проба шарлатания.

ZipFail
03-03-2010, 19:02
Много ми е интересно как човек определя към коя религия е, като по-голямата част познават няколко основни такива. За мен религията е това що носи покой в мен, още не съм го открил. А тези, които тръбят от коя религия са, те са просто плод на безхаберие и невежество, огромна част от така наречените вярваще наследяват религията си, но дали я познават, дали това е тяхната религия? Това да казваш че си от една религия и да не я познаваш из основи, е чиста проба шарлатания.

+1

и позьорщина^^ :)

mengele
03-04-2010, 07:58
относното мнението на Самаел мога да кажа че е от части прав. е аз не съм наследил религията си избрал съм я и съм изчел достатъчно литература по темата пък не знам може да съм поза :D

h0usel0ve3r
03-06-2010, 13:20
КатегоРичен Атеист !!

it_ends_tonight_
03-19-2010, 07:18
Бог е много удобнo извинение за хора без воля!
Атеистка ;]]

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-19-2010, 21:17
Бог е много удобнo извинение за хора без воля!
Атеистка ;]]

++++++++ АТЕИСТ ;-)

Vortexa
03-27-2010, 21:33
Твърд Сатанист. (дано поне някой прави разлика между Сатанизъм и Дяволопоклонничество).. Да вярваш не само в Бог, но и в Буда, Аллах и всякакви други е меко казано ... жалко извинение за безхарактерност..Странно как много хора оправдават неуспехите си с Бог..Пълно ограничение :)

prasyte
03-28-2010, 10:01
Бог е много удобнo извинение за хора без воля!
Атеистка ;]]

++++++++ АТЕИСТ ;-)

+1

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-28-2010, 13:11
Като цяло Атеиството не е религия.Атеисти са тези, не който нямат религия, а тези които не вярват в Бог :?

filmimilmi
03-28-2010, 13:42
Твърд Сатанист. (дано поне някой прави разлика между Сатанизъм и Дяволопоклонничество)
Едни и същи идеи, но облечени в различни думи. Музикалният ти вкус те оправда, но стига да не вярваш в самите идеали.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=170569

ZipFail
03-28-2010, 14:05
..Странно как много хора оправдават неуспехите си с Бог..Пълно ограничение :)

Признавай силата на магията, ако си я използвал успешно, за да постигнеш желанията си.Ако отричаш силата на магията, след като успешно си заложил за нея, ще загубиш всичко, което си получил.

7мото сатанинско правило... :razz:

nana26
03-31-2010, 13:58
Православна хрстиянка разбира се! ... и наистина вярвам в това, че има Бог. Не съм от оня тип хора дето вярват само кагато са затънали (пфф и ми са пишат вярващи ... позиори мн мразя такива)..... "Бог е много удобнo извинение за хора без воля! " точно обратното аз съм човек с мн воля, а и Бог не ми е извинение за неуспехите ... така че... PeAcE :smt059 :D

DimovB
03-31-2010, 18:38
нямам религия

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-31-2010, 21:12
Православна хрстиянка разбира се! ... и наистина вярвам в това, че има Бог. Не съм от оня тип хора дето вярват само кагато са затънали (пфф и ми са пишат вярващи ... позиори мн мразя такива)..... "Бог е много удобнo извинение за хора без воля! " точно обратното аз съм човек с мн воля, а и Бог не ми е извинение за неуспехите ... така че... PeAcE :smt059 :D

Само така си мислиш ;)

Nam3less3
04-01-2010, 00:01
Православна хрстиянка разбира се! ... и наистина вярвам в това, че има Бог. Не съм от оня тип хора дето вярват само кагато са затънали (пфф и ми са пишат вярващи ... позиори мн мразя такива)..... "Бог е много удобнo извинение за хора без воля! " точно обратното аз съм човек с мн воля, а и Бог не ми е извинение за неуспехите ... така че... PeAcE :smt059 :D

Само така си мислиш ;)Пхахахахахах. Тръгнала да подлага вярата на християнка под съмнение. Много ме дразнят такива, вярващите знаят, че съществува Бог, пък те тръгнали да им казват, че е лъжа.
"Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!". Убедителността ми разбива всички атеисти с поглед 8)

Pagan_man
04-01-2010, 09:10
Защо няма езичество с анкетата

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-01-2010, 16:54
Православна хрстиянка разбира се! ... и наистина вярвам в това, че има Бог. Не съм от оня тип хора дето вярват само кагато са затънали (пфф и ми са пишат вярващи ... позиори мн мразя такива)..... "Бог е много удобнo извинение за хора без воля! " точно обратното аз съм човек с мн воля, а и Бог не ми е извинение за неуспехите ... така че... PeAcE :smt059 :D

Само така си мислиш ;)Пхахахахахах. Тръгнала да подлага вярата на християнка под съмнение. Много ме дразнят такива, вярващите знаят, че съществува Бог, пък те тръгнали да им казват, че е лъжа.
"Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!". Убедителността ми разбива всички атеисти с поглед 8)

Погледни другите теми по които съм писал,че не ми се пише на ново,защото навярно няма да си направиш малкия труд да прочетеш(сигурно си от тези които-мразим да четем)

Nam3less3
04-01-2010, 23:44
Православна хрстиянка разбира се! ... и наистина вярвам в това, че има Бог. Не съм от оня тип хора дето вярват само кагато са затънали (пфф и ми са пишат вярващи ... позиори мн мразя такива)..... "Бог е много удобнo извинение за хора без воля! " точно обратното аз съм човек с мн воля, а и Бог не ми е извинение за неуспехите ... така че... PeAcE :smt059 :D

Само така си мислиш ;)Пхахахахахах. Тръгнала да подлага вярата на християнка под съмнение. Много ме дразнят такива, вярващите знаят, че съществува Бог, пък те тръгнали да им казват, че е лъжа.
"Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!". Убедителността ми разбива всички атеисти с поглед 8)

Погледни другите теми по които съм писал,че не ми се пише на ново,защото навярно няма да си направиш малкия труд да прочетеш(сигурно си от тези които-мразим да четем)Няма да си направя труда, защото дори и да отговоря на всичките ви въпроси, това няма да има никаква полза, от далеч си личи, че и Бог буквално да се появи пред лицето ви, няма да повярвате ами ще търсите научно обяснение, написах вече, че ако някой иска да чуе личното ми мнение да ми прати съобщение (много запетай станаха, че и рима има) :D

betterman
04-02-2010, 00:50
Няма религия по-висша от Истината.

filmimilmi
04-02-2010, 00:52
Няма религия по-висша от Истината.
А самата истина е?
Питам?

betterman
04-02-2010, 01:13
Няма религия по-висша от Истината.
А самата истина е?
Питам?

Има си достатъчно литература за тва

filmimilmi
04-02-2010, 01:16
Няма религия по-висша от Истината.
А самата истина е?
Питам?

Има си достатъчно литература за тва
Ами хвърли малко светлина по въпроса, не се прави на толкова вездесъщ. И аз мога да се направя на всезнайко и да кажа кое е истина и кое не, но се въздържам. Насочи ни към правилната литература например... Открива ти се възможност да просветлиш толкова много хора, а я пропускаш... :oops:

betterman
04-02-2010, 01:24
Няма религия по-висша от Истината.
А самата истина е?
Питам?

Има си достатъчно литература за тва
Ами хвърли малко светлина по въпроса, не се прави на толкова вездесъщ. И аз мога да се направя на всезнайко и да кажа кое е истина и кое не, но се въздържам. Насочи ни към правилната литература например... Открива ти се възможност да просветлиш толкова много хора, а я пропускаш... :oops:

Достатъчно е да прочетеш книгите на Елена Блаватска и Елена Рьорих за да разбереш :D :D

T72
04-05-2010, 11:30
Изтоноправославен християнин

BERCUT
04-08-2010, 06:49
Въпреки че съм кръстен, аз изповядвам родноверие, т.е почитам старите славянски богове.

gandalfepi4
04-08-2010, 07:22
Въпреки че съм кръстен, аз изповядвам родноверие, т.е почитам старите славянски богове.

Перун, Волос? Такива ли? Те не искаха ли некви жертвоприношения бе?

BERCUT
04-08-2010, 12:22
Въпреки че съм кръстен, аз изповядвам родноверие, т.е почитам старите славянски богове.

Перун, Волос? Такива ли? Те не искаха ли некви жертвоприношения бе? Същите, за които спомена и още други. За разлика от някогашните славяни, ние вече не извършваме жертвоприношения. В момента те са просто символични. Например, за да има мир на Перун трябва да му се принесе в жертва човек, сега ние няма да убие някого и да лежиме по затворите, просто се избира един на който просто се прокарва съмсем леко ножът през дланта или гърдите, колкото да се появи малко кръв.

nana26
04-15-2010, 11:32
Изтоноправославен християнин
=D> =D> =D>

TuAF
04-15-2010, 20:36
Атеист.. !

casey
04-21-2010, 17:53
Атеистка :)
+1 :)
По-долу казаха:

Няма религия по-висша от Истината.
Напълно съгласна!

chill
04-21-2010, 19:15
Атеистка :)
+1 :)
По-долу казаха:

Няма религия по-висша от Истината.
Напълно съгласна!

Е ок, истината за теб може да е съвсем различна от истината за мен, каква е твоята?
Хистиянка съм, с разбирания близки до протестантските

Mooo6no
04-21-2010, 19:25
Няма религия по-висша от Истината.
А самата истина е?
Питам?
Истината за всеки един е различна. За мен "истина" и "успех" за две еквивалентни категории. Така е в религията, така е в науката, така е във всяка една сфера на живота. Една научна формула и теория е валидна и вярна до момента, в който се окаже, че даден научен процес протича в противоречие на тази теория, т.е. докато тя ни дава успех, тя е истина.

Както казах, същото е в религията. Ако за даден човек християнството му помага да успява в живота; ако му помогне в даден труден психологически момент; ако на пияницата/крадеца/убиеца/наркомана му помогне да преосмисли поведението и ценностите си и го спаси - то тогава в християнството е истината. Ако други ценности му помагат да успява в живота - те са реалната истина. И обратно, ако му пречат на развитието - те са лъжата, в която той вярва и която той следва. Строго индивидуално е.

А аз се възприемем като наследствен православен християнин, т.е. не съм вярващ, но уважавам произхода си и религията си. Смятам, че в даден момент тя е помогнала много на българския народ и трябва да се уважава.

Kaley
04-24-2010, 10:22
..Странно как много хора оправдават неуспехите си с Бог..Пълно ограничение :)

Признавай силата на магията, ако си я използвал успешно, за да постигнеш желанията си.Ако отричаш силата на магията, след като успешно си заложил за нея, ще загубиш всичко, което си получил.

7мото сатанинско правило... :razz:

w0o0o0w.

DevilWish
04-26-2010, 14:23
Чудя се защо някой хора ги е срам от религията си.Примерно има отговори мисюлманин в анкетата, но не й в темата. . За какво гласувате тогава?
Аз също гласувах за мюсюлманка ;)

Mooo6no
04-26-2010, 23:14
Аз също гласувах за мюсюлманка ;)
Може би някои хора ги е срам/страх да заявят на всички...

DevilWish
04-27-2010, 17:43
Аз също гласувах за мюсюлманка ;)
Може би някои хора ги е срам/страх да заявят на всички...
Така е, лошото е, че изобщо гласуват.'Щото т'ва изобщо не са мюсюлмани ;) В смисъл как може да те е срам от религията си.

Mooo6no
04-27-2010, 18:15
Очакват, че ще ги нападнат и някои хора ще гледат с тях с друго око примерно. Въпреки че ако е така, нещо ми се губи идеята на форумите - не може всички хора да са еднакви и с еднакво мнение.

DevilWish
04-27-2010, 18:31
Очакват, че ще ги нападнат и някои хора ще гледат с тях с друго око примерно. Въпреки че ако е така, нещо ми се губи идеята на форумите - не може всички хора да са еднакви и с еднакво мнение.
Определено.Бреййй радвам се, че намерих някой свободно мислещ :-)

BladeOfMySoul
04-30-2010, 20:28
Атеистка, ама тва не е религия бе! :x

Sisi7u
05-02-2010, 18:30
мюсюлманка 8-)

Nithael
05-02-2010, 19:58
Сатанист с голям интерес към паганизма(скандинавски, славянски) 8-)

Vortexa
05-13-2010, 21:53
Твърд Сатанист. (дано поне някой прави разлика между Сатанизъм и Дяволопоклонничество)
Едни и същи идеи, но облечени в различни думи. Музикалният ти вкус те оправда, но стига да не вярваш в самите идеали.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=170569

Ами да това са дяволопоклоннически сатанисти (Ла Вей ако ти говори нещо ала бала :) ) ..Аз говоря за сатанизма, в който поставяш себе си над всички..Егоизъм-сатанизъм.Дяволопоклоннич ството си е като християнството.Така че си има голяма разлика между сатанизма от антирелигиозната му част и сатанизма от дяволопоклонническата му страна (частта в която се признава за съществуващ дявола, Луцифер=>следователно и бог итн) :)