PDA

View Full Version : Анти-вирусна програма



floweeeer
02-15-2010, 16:38
Привет на всички :) !
Със сигурност тази тема е многократно повтаряна..но както и да е.
В компютъра ми,ми откриха 30 троянски коне,и сумати шпионски програми..Днес ми го преинсталираха и ми вкараха Аваст.Тъй като това е раздел инф.техн. искам да попитам по-опитните-дали тази анти-вирусна е хубава,и ако може някой от вас да ми каже какви анти-вирусни да си дръпна за защита ще е перфектно..

doomkillerr
02-15-2010, 16:57
Да - лично за мен Avast! е много добра програма!!! Малко е "трудно" за работа с нея, но иначе с правилни настройки, хем е лекичка и не натоворва излишно компютъра, хем открива вирусите, както на харда така и тези опитващи се да атакуват интернет браузера или системата... 8)

Като допълнение е хубаво да си инсталираш и защитна стена, тъй като вградената защитна стена на Windows-а, не е най-ефективната! Аз ползвам "COMODO Firewall" и съм доволен! :)

floweeeer
02-15-2010, 17:17
Благодаря ти,сега ще я дръпна :).Ако още някой знае програми за защита срещу трояни и шпионски програми,моля нека пише :-)

Biskfitka
02-15-2010, 18:07
Аваст е много добра програма.Аз до сега не съм имала проблеми с вируси и т.н..
А с каква програма си бил/а преди? о.О

floweeeer
02-15-2010, 18:16
С НОД 32 :o

amk933
02-15-2010, 22:41
Лично аз съм много доволен от Нортън Интернет Секюрити 2010. Интуитивната защита е много подобрена и досега никакви проблеми съм нямал. :)

Единственото лошо е, че трие без да пита, а само те уведомява какво е прахосало... 8-)

doomkillerr
02-15-2010, 23:09
...Единственото лошо е, че трие без да пита, а само те уведомява какво е прахосало... 8-)

Тоест, да не се чуди човека, че операционната му система някой ден няма да се стартира, поради липса на някой системен файл... :P

amk933
02-15-2010, 23:15
Системни файлове не ми е трило...

Все намира някакви .ехе-та, които са си очевадни вируси. Например, 469.ехе прахоса последно. Абе супер върви...Много съм доволен. :)

Пробвай. Препоръчвам я. 8) 8-)

doomkillerr
02-15-2010, 23:19
Абе супер върви...Много съм доволен. :)

Пробвай. Препоръчвам я. 8) 8-)

ОК - ще имам в предвид програмката... :wink:

floweeeeer
02-16-2010, 14:59
Благодаря,ей сега ще ги дръпна .Снощи си дръпнах Comodo Firewall и езиковата ми иконка изчезна :o :-o иначе преди от ctrl ми се сменяше езика..

Pr07o7yp3
02-16-2010, 17:18
С НОД 32 :o
Аз съм с Nod32 4-ката и съм много доволен.
Ако твоята преди преинсталацията е била фиксната(кракната) е нормално да не е работела както трябва.
Тъй като отдавна се знае, че фиксната Nod32 спира да роботи.
Аз си тегля потребители и пароли от нета, и тя си работи страхотно.

А за аваст. И тя е много добра програма, плюса и е, че е безплатна за домашно използване и не се налага да търсиш постоянно регистрационни ключове :)

До колкото съм запознат по-добра от тях е Kaspersky, но пък тя е доста скъпа и изисква по-големи ресурси от компютъра :)

anonymous546178
02-16-2010, 17:34
Засега съм с avira , че новата версия на avast e fake

ByK
02-16-2010, 20:25
Аваст е добра.


аз съм с няква супер странна...
Sumantec Antivirus.. :-o ако пипне нещо сигнализира и аз го трия 8-)
абе върши ми работа нямам проблеми ,почти 8-)

doomkillerr
02-16-2010, 21:57
Засега съм с avira , че новата версия на avast e fake

За най-новата не знам, но версия 4.8 е суперска... :grin: :oops:

SolusChristus
02-16-2010, 22:33
Аз съм без антивирусна и съм жив. ^_^

doomkillerr
02-16-2010, 22:42
Аз съм без антивирусна и съм жив. ^_^

Сега се сещам, как си говорихме с едно приятелче на тази тема и той ми каза: "аз не ползвам антивирусна програма и проблеми с вирусите нямам!" :lol:

П.С. - Или поне това разправяше, до като в един мил моминт цялата информация на харда му беше "безвъзвратно" ликвидирана... 8-) Ей тогава, как му се... :lol:

floweeeeer
02-17-2010, 15:23
ЗДравейте отново :-o .Когато включа компютъра и 2пъти дневно някъв глас ми казва "омг ноу уей" Не знам дали е от антивирусната..
Снощи си изтеглих анти-вирусната Spyware Terminator,днеска пуснах да се сканира и ми откри ЧЕРВЕИ,и като кликна за още информация и ми излиза тоя сайт ...w w w.spywareterminator. com/item/33427/details.html
Не мога да разбера това от анти вирусната ли е или какво..май ще я трия

amk933
02-17-2010, 16:00
Проблемът не ти е в антивирусната...Spyware Terminator доколкото помня е основно за шпионски програми и има някакъв вграден антивирусен модул, но за ловене на вируси не разчитай на него...

Какти да е де. Проблемът не е в програмата, ами в това, че сигурно машината ти прелива от вируси и червеи. Качи някой стабилен антивирус от сорта на Kaspersky, NIS, BitDefender и го пусни да ти изчисти системата из основи.

Другият вариянт е да си си качвал някакви теми по компютъра...има ли нещо такова? :-o