PDA

View Full Version : Дълбока рана



thespy
02-16-2010, 07:40
Може да Ви се стори тъпа темата, но все пак искъм съвет.
Вчера вечерта почнах да мия една чаша и то кво стана - счупими се в ръката и ми поряза пръста :D , много кофти работа.Раната стана доста дълбока(може би до кокалчето)около 1.5 см.-голяма. Доста кръв изтече, промих е с кислородна вода и е превързах с бинт.Един проятел ми каза да ходя да ми лепнат един-два шева, но не искъм да ми дупчат пръста, и си останах с превръзката.Преди малко е махнах с бая зор, че беше засъхнал бинта за раната.Доста красиво изглежда(в преносен смисъл де),та мисълта ми е, ще ми мине ли без шевове, че хич не ми се ходи на такива работи.Минава ми през акъла да отида да си купя прах за рани и да е првържа на ново.Какво ще посъветвате и имали някаква опасност?
Благодаря предварително!

ImmortalSportFreak
02-16-2010, 08:28
Най-добре отиди да ти я зашият(ако има нужда.. докторите ще преценят) и да ти я дезифенкцират хубаво и да ти я превържат... ;)

SmilezZz
02-16-2010, 13:43
Най-добре отиди да ти я зашият(ако има нужда.. докторите ще преценят) и да ти я дезифенкцират хубаво и да ти я превържат... ;)

Така си е.. :)

thespy
02-16-2010, 16:42
То си е така , както казвате , но ще изчакам може и да заздраве, ако нещо се надуе ръката около пръста , тогава ще отида.
Благодарско за отговорите!

amk933
02-16-2010, 19:10
Най-малкото един анти-тетанус трябваше да те бият...
Ако наиситина е толкова дълбока не само че няма да зарастне, ами колкото повече чакаш толкова по-лошо ще става. Накрая гледай само да не стигнеш до там да се наложи преди да те шият да изрежат атрофиралата кожа (да ти изрежат умрялата кожа до живо месо). ;)

Аз така преди години си спуках брадат и отидох на доктор. Не ме шиха а прихванаха двата края кожа с много фино изрязани парчета от лепенките на 3М за дълбоки рани. И така не се наложи да ме шият. Но това е много трудоемко и човекът наистина трябва да си разбира от работата. Не знам дали в твоя случай е възможно... :)

thespy
02-16-2010, 21:26
amk933 , ти ме хвърли в големи размисли.Мале чак рязане на месо, толкова ли е фатално, да се порежеш.В моя случай , аз немога да преценя дали съм за шев.За сега сменям превръзките, взех и някакъв прах за рани и ръся от него, като че ли има леко подобрение , но за един ден неможе да се прецени.Но предполагам ако има някаква инфекция щеше да ме боли или да се надуе.Незнам ще видя утре какво ще е положението, дано отмине по лесния начин.

amk933
02-16-2010, 21:31
Не го отлагай. Иди още утре на лекар. Ако е за шиене, ще става по-лошо. Ако не е за шиене поне ще си спокоен. Ще ти кажат какво да правиш и това е. Но, ако е за шиене не го отлагай. :)

Johney
02-17-2010, 14:29
Абе иди си на лекар.. поне да ти кажат как да се оправиш сам , ако не да те шият.


П.С. Другия път дай на майка ти да мие чиниите 8-)

thespy
02-17-2010, 16:39
Да ви кажа днеска се престраших и отидох.Отивам при личния лекар и му обеснявам как стана циалата работа, показах му раната и той каза че е започнала да заздравява и няма нужда от шиене.Предписа ми тука някакъв крем "Йодацепт" да е мажа.Дано раната си мине по обичайния начин без усложнения.
От днес нататък минавам само на широки чаши :D 8-) 8-)

marian.rajenikov
02-03-2014, 18:16
i az se porqzah na staklo kazaha mi ili da q shiqt ili da q 4akam da zarasne i az ne iskah da miq shiqt kato ne iskash prevruzvash q i do 3 sedmici shte e zarasnala no s shiene po burzo zarastva.

marian.rajenikov
02-03-2014, 18:19
iodasept i na men mi go preporuraha prevruzvash go i sled 2 sedmici ti e ostanalo samo beleg

marian.rajenikov
02-03-2014, 18:19
a i vseki den da smenqsh prevruzkata ili prez den