PDA

View Full Version : Какво й става?!?



cookie_master
02-16-2010, 18:34
Косата ми е дълга една педя под раменете и напоследък адски бързо се омазнява.На втория ден вече на нищо не прилича.Моля ви кажете ми точно определени шампоани и продукти с които да не се омазнява.Аз я мия по 2 пъти на седмица,но вече не мога да я издържам!И дали трябва малко да я скъса,защото ми се струва,че се е изтощила.И нещо с което да й придам обем,защото е много права и нямам никакъв обем.

Sissy90
02-16-2010, 18:35
Втриваш ли си балсама в корените като си миеш косата? Ако да, много лошо - от това много се омазнява косата.

cookie_master
02-16-2010, 18:44
Втриваш ли си балсама в корените като си миеш косата? Ако да, много лошо - от това много се омазнява косата.не,единственото нещо което слагам е след като си подсуща косата-балсам против изгаряне,но само по краищата

FuCkInBuBbLeGuM
02-16-2010, 18:44
Косата ми е дълга една педя под раменете и напоследък адски бързо се омазнява.На втория ден вече на нищо не прилича.Моля ви кажете ми точно определени шампоани и продукти с които да не се омазнява.Аз я мия по 2 пъти на седмица,но вече не мога да я издържам!И дали трябва малко да я скъса,защото ми се струва,че се е изтощила.И нещо с което да й придам обем,защото е много права и нямам никакъв обем.

Пфф и мойта напоследък така се държи... Айде някой ако може да препоръча нещо...

cookie_master
02-16-2010, 19:06
айде де хораа :x

chill
02-16-2010, 19:25
Даа, от 2-3 седмици и аз съм така, не я търпя вече :x

co0L_gIrL
02-16-2010, 19:41
Хм.. аз нямам този проблем, но четох, че за мазна коса е хубаво да се правят масажи с разреден с вода лимонов сок. След това измивате косата.. Знам, че за мазна коса е хубаво да използвате продукти с екстракти от грозде или лимон /абе все киселини/.
И ако може и аз да попитам нещо за да не пускам нова тема- дайте някакъв съвет за избавяне от пърхота.. До сега никога съм нямала.. Използвах какви ли не шампоани, даже преминах на бебешки но проблема си го има.. Ако може нещо домашно или шампоан, който наистина помага :(

Ambrosia
02-16-2010, 19:43
оо да и при мен е така >.<
надявам се,че е от влагата ;д

sh3_1s_7h3_0n3
02-16-2010, 19:47
На колко време я подстригваш?

cookie_master
02-16-2010, 19:49
На колко време я подстригваш?ми да си призная,доста рядко.но запоследно ходих на фризиор преди месец-два

cherinka
02-16-2010, 19:54
Хм.. аз нямам този проблем, но четох, че за мазна коса е хубаво да се правят масажи с разреден с вода лимонов сок. След това измивате косата.. Знам, че за мазна коса е хубаво да използвате продукти с екстракти от грозде или лимон /абе все киселини/.
И ако може и аз да попитам нещо за да не пускам нова тема- дайте някакъв съвет за избавяне от пърхота.. До сега никога съм нямала.. Използвах какви ли не шампоани, даже преминах на бебешки но проблема си го има.. Ако може нещо домашно или шампоан, който наистина помага :(
"Clear" !!!

cookie_master
02-16-2010, 19:58
Хм.. аз нямам този проблем, но четох, че за мазна коса е хубаво да се правят масажи с разреден с вода лимонов сок. След това измивате косата.. Знам, че за мазна коса е хубаво да използвате продукти с екстракти от грозде или лимон /абе все киселини/.
И ако може и аз да попитам нещо за да не пускам нова тема- дайте някакъв съвет за избавяне от пърхота.. До сега никога съм нямала.. Използвах какви ли не шампоани, даже преминах на бебешки но проблема си го има.. Ако може нещо домашно или шампоан, който наистина помага :(
"Clear" !!!кой от всичките видове?

teenems
02-16-2010, 20:13
Леле и аз съм така ,отврат направо не се трая.
бих се къпала всеки ден ,но нали не е хубаво ..



Втриваш ли си балсама в корените като си миеш косата? Ако да, много лошо - от това много се омазнява косата.

спрях да си мия косата с балсам ,уж да не ми се омазнява и пак е същата работа :x

cherrygloss
02-16-2010, 20:36
И моята е дъ сейм.. Уверих се, че от балсама става по-зле.

sh3_1s_7h3_0n3
02-16-2010, 21:04
На колко време я подстригваш?ми да си призная,доста рядко.но запоследно ходих на фризиор преди месец-два

С моята примерно става така, ако я "изтърва" и пропусна да я подстрижа, както обикновено - на месец-месец и половина макс. Но ако е на повече, пластовете ми порастват и изглежда сплескана все едно и се омазнява по-бързо.
А и каквото и да си говорим редовното подстригване е едно задължително условие за красива и поддържана коса. Никакъв смисъл няма от суматите помади, ако не я отърваваш от изтънелиите, нацъфтели краища.

cookie_master
02-17-2010, 05:42
На колко време я подстригваш?ми да си призная,доста рядко.но запоследно ходих на фризиор преди месец-два

С моята примерно става така, ако я "изтърва" и пропусна да я подстрижа, както обикновено - на месец-месец и половина макс. Но ако е на повече, пластовете ми порастват и изглежда сплескана все едно и се омазнява по-бързо.
А и каквото и да си говорим редовното подстригване е едно задължително условие за красива и поддържана коса. Никакъв смисъл няма от суматите помади, ако не я отърваваш от изтънелиите, нацъфтели краища.преди ми е била и по-дълга,но съм нямала този проблем :(

cookie_master
02-17-2010, 18:43
На колко време я подстригваш?ми да си призная,доста рядко.но запоследно ходих на фризиор преди месец-два

С моята примерно става така, ако я "изтърва" и пропусна да я подстрижа, както обикновено - на месец-месец и половина макс. Но ако е на повече, пластовете ми порастват и изглежда сплескана все едно и се омазнява по-бързо.
А и каквото и да си говорим редовното подстригване е едно задължително условие за красива и поддържана коса. Никакъв смисъл няма от суматите помади, ако не я отърваваш от изтънелиите, нацъфтели краища.преди ми е била и по-дълга,но съм нямала този проблем :( :x

brokeninside13
02-17-2010, 19:09
Аз пък от доста време съм така.. :-x :-x :-x Понякога ми идва да я подстрижа 0 номерб :o

cherrygloss
02-17-2010, 19:20
И аз съм така(косата ми е до раменете).Но пък и знам че в пубертета косата се омазнява по-бързо :?

cookie_master
02-17-2010, 19:31
И аз съм така(косата ми е до раменете).Но пък и знам че в пубертета косата се омазнява по-бързо :?ама тя е така от 2 месеца някъде.преди не беше така :-x

darka1
02-17-2010, 20:16
И аз съм така(косата ми е до раменете).Но пък и знам че в пубертета косата се омазнява по-бързо :?ама тя е така от 2 месеца някъде.преди не беше така :-x

Спокойно ... аз имах хубава и гъста коса и не се омазняваше, а сега косата ми взе да пада и да цъфти много, а и се омазнява много бързо вече ... слагам бласам само в края ... вчера се изкъпах, а днес не си личи, че съм я мила ... харесвам я само като я направя на вафлички с пресата ... и аз вече не знам какво да правя ... май ще намаля балсама :( :x ... не знам и аз

danibebi
02-18-2010, 12:03
Еми и моята коса много бързо се омазнява,затова я мия през ден..незнам какво да ти препоръчам.. :-o

ShiZo
02-18-2010, 14:29
О, тоя проблем го имам от няколко години вече. Да не обезкуражавам никого, обаче оправия няма..Поне при мен.
Оттогава си мия косата през ден.

sHaDy_sOuL
02-18-2010, 14:49
Хм.. аз нямам този проблем, но четох, че за мазна коса е хубаво да се правят масажи с разреден с вода лимонов сок. След това измивате косата.. Знам, че за мазна коса е хубаво да използвате продукти с екстракти от грозде или лимон /абе все киселини/.
И ако може и аз да попитам нещо за да не пускам нова тема- дайте някакъв съвет за избавяне от пърхота.. До сега никога съм нямала.. Използвах какви ли не шампоани, даже преминах на бебешки но проблема си го има.. Ако може нещо домашно или шампоан, който наистина помага :(

Пробвай с катранив сапун :)

Converse333
02-18-2010, 15:18
Косата се омазнява по-бързо през зимата-влага, дим от комини.. Особено и ако носиш шапка. Аз в момента ползвам шампоан Gliss за дълга коса, склонна към цъфтящи връхчета. Опаковката е бежово-кафява, с розова капачка. Много съм доволна от него, косата ми е хубава около 3-4 дена, без да се омазни. :)

Elsi
02-18-2010, 15:40
Значи аз знам че това било от времето.Да,наистина е стряскащо но това прочетох.

liim0nka
02-18-2010, 17:07
Ползвала съм Clear за мазна коса-отначало помага, но както повечето казват май наистина идва силен..само след 2 седмици някъде,през ден, през ден я миех..беше много кофти.Във форума бях чела, че тези шампоани, които са специално за по-мазна коса я омазняват още повече..и като се замисля наистина е така.
Има и нещо друго..трябва да сменяте шампоаните, защото когато се използва да речем няколко опаковки от Дав, Шаума и каквото и да е, косата започва да се омазнява(това е по мои наблюдения) Ползвах на Палмолив един зелен и то инцидентно го купих-доста е количеството и не е лош.Сега съм с този на Гарниер подхранващия.Първият път като го купих беше нормално всичко (реших отново да видя дали като ползвам по-дълго време един шампоан пак ще се омазни и ето..) и за един ден се омазни..така че може и в това да е проблем
оь съжалявам, че стана толкова дълго

cookie_master
02-18-2010, 20:08
Сега си купих един нов шампоан,да видим какво ще стане

partychild
02-19-2010, 15:11
Хм.. аз нямам този проблем, но четох, че за мазна коса е хубаво да се правят масажи с разреден с вода лимонов сок. След това измивате косата.. Знам, че за мазна коса е хубаво да използвате продукти с екстракти от грозде или лимон /абе все киселини/.
И ако може и аз да попитам нещо за да не пускам нова тема- дайте някакъв съвет за избавяне от пърхота.. До сега никога съм нямала.. Използвах какви ли не шампоани, даже преминах на бебешки но проблема си го има.. Ако може нещо домашно или шампоан, който наистина помага :(
"Clear" !!!кой от всичките видове?
Clear за пърхот..той е светлозелен :) аз имам същия проблем само той ме избавя от него