PDA

View Full Version : Университетите в България и Вие



gree_girl
02-16-2010, 18:53
Здравейте.
Аз съм 11 клас, но още не съм се ориентирала в кой университет искам да кандидатствам. Знам, че щее с математика. Въпросите ми са няколко: Как да разбера в кой университет какви са специалностите, защото в сайтовете им им апредимно датите за изпитите; и също така ще ми бъде интересни вие кога се насочихте относно университети и от кога започнахте да се готвите. Благодаря предварително! :-)

gree_girl
02-16-2010, 19:19
Ами относно факултетите се оправих, но ако искате разкажете за вас.

Chacho
02-16-2010, 19:55
Ами взимаш си справочник и там има всичко. Аз имах един, който имаше за всички университети в БГ информация, какви са специалностите и по какво се държат изпити. За 2009 беше, за тази година не съм видял още.

А хубаво де, ти с математика, ама няма ли нещо, което да те влече да го учиш. Ти лесно може да се пробваш с математиката по разните университети, но сигурна ли си, че специалностите, които можеш да кандидатстваш с нея ти харесват? Ако ти се учи медицина с математиката няма да можеш да идеш там. Това малко или много определя какъв кариерен път ще поемеш в живота. По-добре си избери първо специалността, после гледай предмета, с който се кандидатства. Щом си 11 клас няма да е лошо вече да се ориентираш.

gree_girl
02-18-2010, 18:43
Амии знам, че ще е с математика, защото съм в такава паралелка. По принцип че влече журналистиката, знам какви изпити се държат, но това няма да е поради други причини - дълги и широки. Та така ..., явно трябва да се замисля по-сериозни. Мерси ! :-)