PDA

View Full Version : Въпрос...Голяям въпрос..



MaGuSs
02-16-2010, 21:05
Та кандидатсвах след 7 клас,взеха ми дипломата за ОУ .Днеска класната ми (по математика) каза ,че оценката по математика за 8 клас щяла да се впиши в тази диплома.Пък в началот не беше казала такова нещо.Интерва ме това,защото ,всеки втори час правим контролно на новия материал.Понякога не мога да го разбера и сега за 2-я срок имам 3 -4ки и 2-2ки.Питам ви ,за да знам дали да се стягам и да си уча урока предварително....И имали право да ни изпитва върху новия материал.Тя нещо не й се преподава последните 2-3 месеца.От начало беше супер,после ни караше сами да си учим урока ,а сега ни решава по 1-2 задачи на дъската колкото да видим за какво става дума,дава ни задачи първия час ,а втория контролно върху тях.Не ми стигат преоблемите по немски,ами сега и по математика.А за литературата да не говорим.... Кажете какво да правя?!? МГ....

П.П. И ако може да ми обесните това за оценките.Кои са от 8 клас ,кои са от 7 клас в дипломата за ОУ ?

Abigoria
02-16-2010, 21:22
Доколкото разбрах си в ЕГ, подготве, нали? Значи, диплома за основно образование се дава след 8 клас, в нея влизат всички оценки от 8 клас. Обаче щом си подготве, вие ще учите разказвателните за 8 клас в 9. Значи ще ти влязат оценките по БЕЛ и Математика (и Физическо и нз си още там квото учите :) ) от 8 клас и от разказвателните в 9 клас. Не се шашкай толкова, тая дипломка не ти е толкова важна, няма да спираш обучението си дотук. 12 клас ще ти дадат за средно и никой няма да ти иска за основното... Все пак няма да е зле да се постегнеш ^^

MaGuSs
02-17-2010, 11:38
Доколкото разбрах си в ЕГ, подготве, нали? Значи, диплома за основно образование се дава след 8 клас, в нея влизат всички оценки от 8 клас. Обаче щом си подготве, вие ще учите разказвателните за 8 клас в 9. Значи ще ти влязат оценките по БЕЛ и Математика (и Физическо и нз си още там квото учите :) ) от 8 клас и от разказвателните в 9 клас. Не се шашкай толкова, тая дипломка не ти е толкова важна, няма да спираш обучението си дотук. 12 клас ще ти дадат за средно и никой няма да ти иска за основното... Все пак няма да е зле да се постегнеш ^^

Не съм в Ег а в МГ(математическа гимназия Варна :o )

Abigoria
02-17-2010, 16:24
Е учиш ли разказвателни? Подготве ли си? Дипломата за ОУ се взема след 8 клас, така че влизат годишните оценки от 8 клас. При подгответата нещата са по- особени, затова те питах :)

Chacho
02-17-2010, 16:39
Е учиш ли разказвателни? Подготве ли си? Дипломата за ОУ се взема след 8 клас, така че влизат годишните оценки от 8 клас. При подгответата нещата са по- особени, затова те питах :)

Сега май не е така вече. Направили са го 1 година по рано да се взимат, доколкото чух.