PDA

View Full Version : Съвест



Justiced
02-17-2010, 09:19
Имам едно кратко въпросче, на което се надявам да получа отговор с хубав аргумент.
Нормално ли е ако харесваш момиче с пет години разлика от твойте и ако тя те харесва да сте заедно...не смисъл съвестта ми по странен начин ми подсказва че е грешно, но метафорично казано, сърцето вика друго.
Попринцип пет години не са много но в случая е:
аз- момче на 20 години, тя - момиче на 15 години, ако беше 25 и 20 напълно нормално си изглежда, или 30-25, но така не съм сигурен, знам че няма да можете да ми дадете точен отговор, но нещо върху което да размишлявам поне?

FromAutumToAshes
02-17-2010, 09:30
Съгласен съм с теб, но случая (поне за мен) е странно, щото момичето е малолетно... Но всеки си има различни виждания за тези неща... А съвестта не мисля, че има общо с върпоса ти, ако искаш да я използваш примерно за едното е*ане и после да я оставиш... Тогава може да се допиташ до съвестта си. Но в случая мисля, че не става дума за съвест, не знам така го виждам аз поне :)

Justiced
02-17-2010, 09:39
Не не то ако е за едното....защо да търсиш младо девойче :P, става въпрос че някъкви странни чувства преплитат в мене и имам странното чувство че и в нея и... :? просто дали е нормално и дали е редно се чудя...след няколко години ще изглежда по редно, но дали сега да се прави подобна стъпка, мерси за доброто ти мнение, и поводите за разсъждения

Emilen
02-17-2010, 09:45
Сега рискувам да ми се обидят голяма част от момичетата във форума, но трябва да ти кажа, че на тази възраст ТЯ ПРОСТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА. Представлява една хормонална бомба и май до тук... Вероятността да те зареже и да те остави да се самосъжаляваш с всичките ти чувства е някъде към 90%. Разбира се, в оставащите 10% може да се окаже, че мисленето й се е развило повече от предполагаемото. За мен, да се захващаш с момиче под 17 е просто обикновена авантюра.

Justiced
02-17-2010, 09:49
Дам това съм го преценил, но ако пренебрегнем тоя факт и тея 10 процента се окажат адски големи, нормално ли е според теб това с годините?Мнение честно и с аргументи , ако може :o

Skatebg
02-17-2010, 09:54
Сега рискувам да ми се обидят голяма част от момичетата във форума, но трябва да ти кажа, че на тази възраст ТЯ ПРОСТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА. Представлява една хормонална бомба и май до тук... Вероятността да те зареже и да те остави да се самосъжаляваш с всичките ти чувства е някъде към 90%. Разбира се, в оставащите 10% може да се окаже, че мисленето й се е развило повече от предполагаемото. За мен, да се захващаш с момиче под 17 е просто обикновена авантюра.

+1

bratignat
02-17-2010, 09:54
От колко време сте заедно? И колко добре я познаваш. Принципно хората ще ви одумват, но това не е от значение, важното е какво двамата мислите. Иначе щом си допадате, като характери, не би трябвало да е проблем. Всеки случай очаквай външен натиск.

Justiced
02-17-2010, 09:59
Няма да казвам през къде ми е за външния натиск :D, понеже не съм такъв човек , ние все още не сме заедно, но усещам че тея дни трябва да вземем подобно решение.. колко добре, от няколко години, като последните месеци се виждаме често

hopekiller
02-17-2010, 10:22
Еми брато, няма да казвам ''много ясно, то вече всички ходят с по - големи'', защото си отделена личност и е глупаво да следваме някакви критерии. Ще кажа обаче ''евала'', защото вероятно наистина имаш чувства към девойчето и мислиш за нея, шом търсиш съвет за такова нещо. Наистина ситуацията ти не е приятна, но не е болка за умиране - пред любовта граници няма. [това не значи, че не съм съпричастен] Според мен трябва да опиташ. В крайна сметка, ако и двамата имате чувства един към друг, защо пък да не ги споделите. Ако мислиш относно това, как биха го приели родителите и смятам, че няма нужда да се притесняваш - ако наистина, тя иска да бъде с теб и ти с нея това няма да е проблем. Ако пък се чудиш, какво биха казали приятелите ти, пак не трябва да се притесняваш, защото ако те наистина са ти такива ще те разберат. Опитай, ако не е просто за секса в което се съмнявам, защото каза, че сърцето ти те подтиква към нея - давай. Пожелавам ти успех и пиши, ако има прогрес

bratignat
02-17-2010, 10:34
Щом я харесваш действай - няма нищо безсъвестно в такъв случай. А че е хормонална бомба, така, е но щом се познавате от доста време, значи, има много специални чувства към теб.

Justiced
02-17-2010, 10:46
Благодаря ви много на всички, че бяхте страшно аргументивни и ми помогнахте адски, мисля че ще взема правилното решение ^^

vesinka899
02-17-2010, 10:48
Щом я харесваш действай - няма нищо безсъвестно в такъв случай. А че е хормонална бомба, така, е но щом се познавате от доста време, значи, има много специални чувства към теб.

co0L_gIrL
02-17-2010, 11:17
Аз също съм на мнение, че след като и от двете страни има чувства, няма защо да не бъдете заедно. И не се притеснявай- има и по странни двойки. Например едно момиче на 17 си ходеше с мъж на 34, така че не се интересувай от хорското мнение. Следвай сърцето си :)

ivcheto0o
02-17-2010, 11:55
Сега рискувам да ми се обидят голяма част от момичетата във форума, но трябва да ти кажа, че на тази възраст ТЯ ПРОСТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА. Представлява една хормонална бомба и май до тук... Вероятността да те зареже и да те остави да се самосъжаляваш с всичките ти чувства е някъде към 90%. Разбира се, в оставащите 10% може да се окаже, че мисленето й се е развило повече от предполагаемото. За мен, да се захващаш с момиче под 17 е просто обикновена авантюра.

+1

SmilezZz
02-17-2010, 13:36
Нормално ли е ако харесваш момиче с пет години разлика от твойте и ако тя те харесва да сте заедно...
Зависи на какви години сте..Иначе си е нормално,защото любовтта няма граници

аз- момче на 20 години, тя - момиче на 15 години
Отново казвам,че любовтта няма граници..Ако наистина имате чувства един към друг - опитайте..А ако не се получи - просто си останете приятели

ReachlessGirl
02-17-2010, 15:18
В случая аз не виждам смисъл и не смятам, че е редно.. !!!

EmiKodaTiKaja
02-17-2010, 15:45
Сега рискувам да ми се обидят голяма част от момичетата във форума, но трябва да ти кажа, че на тази възраст ТЯ ПРОСТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА. Представлява една хормонална бомба и май до тук... Вероятността да те зареже и да те остави да се самосъжаляваш с всичките ти чувства е някъде към 90%. Разбира се, в оставащите 10% може да се окаже, че мисленето й се е развило повече от предполагаемото. За мен, да се захващаш с момиче под 17 е просто обикновена авантюра.

+1
+2

vikinka9
02-17-2010, 15:58
Даа съгласна съм с теб,че 20-25 не изглежда толкова голяма разлика и че 20 и 15 изглежда по-голяма.Всъшност е така,защото хората на 20 са по-узряли отколкото на 15.
Но в крайна сметка ако се обичате бъдете заедно... :)

Violenza
02-17-2010, 16:02
Съгласен съм с теб, но случая (поне за мен) е странно, щото момичето е малолетно...
Непълнолетна е, на 15 е.

По темата - щом самият ТИ не го чувстваш за редно, по-добре не започвай връзка.

MaLkaTa_LaDy
02-17-2010, 18:21
И какво като е на 15? Хормони ли? На 15 съм, а още не съм усетила силното влиание на хормоните върху мен. Да е незряла? Това зависи от много неща. Не съди мисленето на хората, по годините им, толкова много. Един човек за 15 минути може да си направи изводи, които на друг му отнемат години. Ясно е, че тя те привлича. Ако не те привлича само външно, замислял ли си се защо ти харесва? Начина, по който тя мисли; Начина, по който се държи с теб... Направи си услуга сам на себе си и я имай. [колкото и грозно да ми звучи това да имаш някого]

justonegirlwithonehope
02-17-2010, 18:31
Наистина периода е много важен, но в днешно време 15 годишни ходят с момчета на по 25 .. нищо лошо не виждам ако си сигурен в чувствата си и в нейните :)

soul1199
02-17-2010, 18:38
ако наистина я харесва6 и няма6 намерение да я използва6 или не6о такова,не виждам да има проблем :)

Hopegiver
02-17-2010, 20:54
добре размишлявай над тва...
имаш съвест и харесваш момичето - как мислиш ще я пецакаш ли.../може да спра и до тук само но аиде по подробно/
при полужение че пишеш и търсиш мнение за този въпрос си вадя заключението че наистина ти пука и я харесваш заради това което е като човек и като личност .... и едва ли само ще я използваш...
и поне аз не виждам проблем в тва да я харесваш въпреки годините и съответно да сте заедно, ако чувствата ти са истински , няма проблем
а по поста ти не ми приличаш на някои 20 годишен катил опитващ се само да я прикотка

остава другата гледна точка - тази на момичето за което нямам никви сведения - но определено щом си я забелязъл и харесъл съм сигурен че и тя е полужителна

Sladurcho
02-17-2010, 21:27
Много ще ти е трудно пич.... на 15 години тя направо е бомба с закъснител.. не се знае кога какво може да се очаква от нея.. смисъл държание, неща които може да ти наговори и т.н. моята приятелка е с 4 год по малка от мен аз съм на 19 тя на 15 и трудно се издържа понякога.. но не мисля че е нередно все пак всеки има право на избор с кой да бъде.. след като ти е добре с нея няма какво да му мислиш ти няма да се жениш за нея да му мислиш толкова какво като е по малка ... може да разсъждава по трезво от наборчетата си (което леко ме съмнява ) Успех

Zaritu
02-18-2010, 10:28
каква съвест това са просто някакви си 5 години аз също съм била с по голям от мене но не ни е интересувало изобщо това

BlueFace
02-18-2010, 10:39
Аз няма да се впускам в дълги отговори и само ще кажа ,че за мен такава разлика е прекалени голяма .Момичето е на 15,а ти на 20.Убеден съм ,че различията в мисленето на 2ма ви са големи.От където и да го погледнеш -тя е още дете ,а ти би трябвало да си зрял 20 годишен младеж ;)

sladurch0
02-18-2010, 13:49
ако наистина момичето ти харесфа не е нещо кои знае кфо то ф днешно време двоиките са така мен ми се вижда савсем нормално Успеех