PDA

View Full Version : Клипове с хубаво качество



mitkoOomelchO
02-17-2010, 11:52
Може ли да ми кажете как се правят клипове със хубаво качество със Програмата Sony Vegas :) :)



shadow4e
Пиши описателни заглавия на темите.

doomkillerr
02-17-2010, 13:02
Може ли да ми кажете как се правят клипове със хубаво качество със Програмата Sony Vegas :) :)

Ами зависи... Ако ще обработваш даден видео файл или няколко видео файлове в един е хубаво резолюцията им да е по-висока... Колкото по-висока е резолюцията, толкова по-високо ще е качествоно на изходния файл след обработката, монтажа и т.н.

В друг случай... ако ще правиш клипче от снимки, също така е най-добре те да са с висока резолюция (тоест да са големи снимките на размери)...:)

Другото нещо, което трябва да знаеш е, че след като си "режисираш" филмчето (клипа) - трябва да избереш съответната видео компресия. Клипчетата с най-високо качество е хубаво да се компресират в "AVI" видео формат, тъй като той дава най-добри резултати относно качеството. Е вярно, че размера на файла ще е доста голям, но нали искаме "хубаво" качество. :oops:

П.С. - Също така зависи за какви цели е клипчето... Ако ще го гледаш на монитор с голяма резолюция и размери (в инчове) е добре висока резолюция, но ако ще го качваш в някой от сайтовете за "видео споделяне" е по-добре да не е с чак толкова високо качество, защото както казах и по-рано размерът на клипа ще е страшно голям и съответно няма да е удобно за гледане! :)

Успех от мен и ако имаш още въпроси - питай!

Valento
02-17-2010, 13:38
Как се прави клип с високо качество (http://vbox7.com/play:457e697a)
Тук е обяснено подреобно :)