PDA

View Full Version : Десетте Мита за Отслабването!



ShiZo
02-17-2010, 12:42
Това е нещо, което всички които искат да отслабват, трябва да прочетат.
Защото сред Хилядите диети, Съвети и Упражнения, 10% са истина и наистина ще подействат и при вас.

http://img2.timeinc.net/health/images/slides/fat-burn-foods-400x400.jpg

МИТ1 - Регионно отслабване

Такова нещо Няма. Дори да работиш за една специална част от тялото и само там да напрягаш мускулите, няма само тя да отслабне. Тялото отслабва цялостно, някъде повече- някъде по-малко. Както и подобно на това, е митът че повечето повторения при упражнения, ще ви осигурят по-добър резултат. Това не е така. Точно обратното, по кратко натоварване, например в рамките на 10 минути, не повече, от степен 9 (ако степенуваме от 1 до 10 трудността на упражненията), е по-добре от половин часово трениране на степен под 5. Ефикасността при първите, е 90% процента, докато кардиото просто върши бавно това, което можете да направите за много по-кратко време.

МИТ2 - Да пиеш студени напитки, помага да стопиш мазнините

Това е много често срещан мит, на който лесно може да се повярва, просто защото изглежда донякъде логично. Митът идва от това, че когато пиеш студена вода, тялото ще побърза да я стопли и ще изгори много калории в процеса, докато водата бъде стоплена до вътрешно телесната температура.
А всъщност, важното е просто, когато пиете напитки ( в никакъв случай газирани естествено) да не разчитате че всичката вода просто ще си свърши сама работата. Да, по време на тренировка, ще прочиства тялото, пази от целулит също така, изчиства от токсините, но в никакъв случай не прави същото без една добре съставена диета плюс тренироква.

МИТ3 - Елиминиране на групи храни заради диета

Този мит е малко объркващ. Не елиминрането, но намаляването на групи храни е част от добре направена диета. Искате да намалите храните, които причиняват драстично напълняване, а те често и са доста вредни за тялото от чисто здравна гледна точка.
Въпреки това, ако елиминирате цяла група храни, и не ядете хлебни изделия или нито хапка сладко, това не само е много трудно за изпълнение, а и е нездравословно и пречи на отслабването,защото вие на практика гладувате. Лишавайки се напълно от такива храни, обричате тялото си на тормоз, на който то не е свикнало, и веднага ще усетите обратен ефект, следващият път когато се изкушите да изядете един чипс.
Затова е важно, диетата ви да е балнсирана. Това означава, да има абсолютно всички хранителни групи.

МИТ4 - Диети основани на храни с малко калории са най-ефикасни!

Почти всяка диета се фокусира върху смъкване на храните, които ядете до минимум в калориина стойност заедно със овеличаване на активността и спорта.
Да, но това просто не може да се случи. Защото за да можеш да спортуваш повече, трябва да имаш енергия. А за да имаш енергия, трябва да ядеш калорични храни. Калориите именно, се превръщат в енергия, когато човек извършва физически упражнения. Проблемът с калориите, може да се появи, когато не акомулирате превръщането на калориите в енергия, чрез тренировка. В противен случай ще се превърнат в мазнини. Все пак, това не означава, че ако спортувате редовно, единствената ви храна трябва да е пържено или сладко.

МИТ5 - Трябва да тренирате в определени часове

Много разпространено е, че когато тренирате, трябва да тренирате по график. Да, това е важно за храненето, но не и за тренирането. Няма такава част от деня, която да е Най-добра. Както и спазването на часовете за тренировка, няма да помогне много. Можеш днес да тренираш сутринта. Утре вечерта. И вдругиден пак вечерта. Стига да си правиш упражненията просто, важно е да не се губи форма. Тялото няма да изгори повече, ако спазвате график.

МИТ6 - Трябва да мине време, докато започнете да горите мазнините

Този мит е породен от чувството за болка.
Да, непременно е важно да започнете тренировката по-полека, трябва да разгреете. Хората си мислят, че започвайки да правят упражнения, те просто загряват и чак когато мускулите започнат да болят силно, чак тогава започва горенето на мазнини. Нищо подобно! Стопяването на мазнините става от самото начало, от първото вдигане на гиричката или от първата преса.
Съвет- За да продължите да горите мазнини, трябва под тях да се образува работещ мускул, който да тренирате всеки ден. Един "жив" мускул, не позволява на мазнините да се трупат и ги топи отвътре.

МИТ7 - Има храни които горят мазнините

Това просто не е вярно. Ако някой намери нещо подобно, нека ми се обади.
Реалистично погледнато, има храни които ще засилят метаболизма ви, а това ще спомогне да изгорите мазнините. Но както споменах, без тренирокви.. няма как да стане.

МИТ8 - Най-добрите диети са с високо съдържание на Протеини и ниско на Въглехидрати

Тези диети, са много специфични и са много трудно изпълними, защото лишават от много неща. Хората вярват, защото бързо губите килограми, които за жалост възвръщате отново, когато НЕ спрете, а просто я Сбъркате, а това е много лесно при трудния режим на изпълнение.
И пак казвам, важно е тялото ви да Не се лишава. Трябва да получи от всички хранителни групи минералите и витамините, които му помагат да бъде здраво.

МИТ9 - Гладуване

Знаете ли диетата на сумистите? Те ядат по Много, непосредствено преди да си легнат да спят, или просто вечер, докато през целият ден не са яли нищо. Това е начинът да натрупате най-много мазнини!
Звучи познато? Със забързаното ежедневие на всеки, често се случва точно това.
Пълнеето се случва, понеже след 7 часа следобед, тялото ви превръща всяка храна в мазнини, защото гладуването цял ден забавя метаболизма и тялото се готви за лишения. И когато приеме храната, се запасява за дълго, превантивно превръщайки я в мазнини, очаквайки гладуването на следващият ден.
Вечерята ви трябва да е най-късно в 6. След това оставете тялото да си почине. Ако все пак много огладнеете изяжте някой плод, който няма да ви "натежи". Ще спите и много по-добре. Закуската също е много важна! Най-важното при нея е.. че трябва да я има.
Важно е да се яде от 6 до 8 пъти на ден в горе долу равномерни интервали от време, без преяждане.

МИТ10 - Изключете Всички Мазнини от Менюто си

Този мит, не просто е почти непосилен, а и може сериозно да навреди на тялото и здравето ви. Мазнините не са неразградими. Тялото се нуждае от тях, за захранването на мускулите, за растежа.
Полезните храни и мазнини са- Зехтин, Авокадо.

Надявам се, бях полезна :) Бая писане падна...

anna93
02-17-2010, 14:00
Надявам се, бях полезна :) Бая писане падна...

Определено беше полезна, поне на мен :)

shakira96
02-17-2010, 15:45
Темата е много полезна! Определено ще ми помогне! 8)

angel4eto966
02-17-2010, 16:23
Темата е много полезна! Определено ще ми помогне! 8)
съгласна

MichellePhan
02-17-2010, 16:28
Темата е много полезна! Определено ще ми помогне! 8)
съгласна
+1

bizzskwittka
02-17-2010, 16:33
не пазя диети

NoShTnO_iZkUsHeNiE
02-17-2010, 16:50
Teмата е полезна и интересна.Браво :)

cherrygloss
02-17-2010, 17:24
Teмата е полезна и интересна.Браво :)
:) Дам, много полезна инфорамция.

ValLoveYa
02-17-2010, 17:28
Темата е много полезна! Определено ще ми помогне! 8)
съгласна
+1

++

darka1
02-17-2010, 19:09
Мерси :-) ... майка ми все ми повтаря, че като ям по една филия хляб на ден нищо няма да ми стане, но аз не вярвах ... аз тук от около 2 месеца се опитвам да отслабна и определено успявам ... не гладувам ... ям си всичко - мазно, сладко ... просто се ограничавам малко и гледам да не се тъпча ... и НАЙ - ВАЖНОТО - правя много упражнения като се върна от училище ... :)

Забравих да кажа ... килограми могат да се свалят по много начини ... важното е да е по здравословен за организма път ... една приятелка за половин година свали 10 кг. само с гладуване, а аз свалих 5 кг. за 2 месеца без глад :D

MichellePhan
02-17-2010, 19:25
^какви упражнения си правила

ShiZo
02-17-2010, 19:52
Има много упражнения, които можеш да провериш в youtube например.
За маса, увеличаване на мускули- по тежки дъмбели и упражнения.
За топене на мазнините от коремчето, паласките, бедрата, ръцете и др.- силно натоварване, много пот и дълга почивка преди следващата сесия.

darka1
02-17-2010, 19:59
Еми сега правя http://otslabvane.us/wp-content/uploads/2009/05/12-400x266.jpg < --- 100 странични коремни преси ... http://hphotos-snc3.fbcdn.net/hs173.snc3/20034_248449808953_138844858953_3159382_1252443_n. jpg това 50 пъти, като задържаш тази поза възможно най - дълго ... http://i.actualno.com/club.bg/files/2007/08/24/d4c41c77d2.jpg това - вдигаш крака нагоре ... 50 на едната страна и 50 на другата ... взимаш едни гирички и се навеждаш 50 пъти ... зависи по колко килограма са ... моите са по 3.5 и затова правя една малка почивка ... http://fitnesizdrave.com/wp-content/uploads/2010/01/palaski1.jpg <-- 100 пъти ... http://www.letsgym.com/wp-content/uploads/2007/11/img_6900.jpg набираш се ... пак го правя 100 пъти с почивки ... също за паласките - заставаш в изправена поза и се завърташ наляво, после надясно и така пак 100 или 200 пъти ... аз имам и велоергуметър в нас и там въртя по 50 мин., но ме мързи и рядко го правя това ... не се плаши от всички тези стотици .. мн лесни и бързи са упражненията са .. на мен ми беше малко трудно в началото, но се свиква и иска постоянство

Надявам се да съм била полезна ... успех :-)

MichellePhan
02-17-2010, 20:00
Има много упражнения, които можеш да провериш в youtube например.
За маса, увеличаване на мускули- по тежки дъмбели и упражнения.
За топене на мазнините от коремчето, паласките, бедрата, ръцете и др.- силно натоварване, много пот и дълга почивка преди следващата сесия.
ам...за 2 съм Какво да напиша в y o u t u b e ?Вобще не съм добре с тези упражнения...смисъл не знам по колко време да се правят,колко време да е почивката,кой упражнения са за отслабване...

ani942942
02-17-2010, 20:42
Teмата е полезна и интересна.Браво :)
:) Дам, много полезна инфорамция.

+

ShiZo
02-18-2010, 07:17
Има много упражнения, които можеш да провериш в youtube например.
За маса, увеличаване на мускули- по тежки дъмбели и упражнения.
За топене на мазнините от коремчето, паласките, бедрата, ръцете и др.- силно натоварване, много пот и дълга почивка преди следващата сесия.
ам...за 2 съм Какво да напиша в y o u t u b e ?Вобще не съм добре с тези упражнения...смисъл не знам по колко време да се правят,колко време да е почивката,кой упражнения са за отслабване...
Просто прави каквото и да е било! Избери на winamp три песни, те правят десет минути горе долу, пускаш ги и през цялото време на песните, не почиваш. Правиш всичко, танцувай, кълчи се, изпоти се, напрегни се, лягай, ставай, клякай, скачай, просто през тези десет минути не заставай в покой за секунда, и не се полюшквай а интензивно карай тялото ти да се движи, напрегни го. След 10тте минути ще си мъртва, гарантирам ти.. тогава си почини, поне 15 и после може пак.