PDA

View Full Version : помощ... трябва.. но не мога



tonii
02-17-2010, 19:20
Леле хора моля ви за помощ. На 12 съм и до сега не че не учих,но имах двойки и другите ми оценки не са много добри. Имаше дне родителска среща и нашите разбира се ми се скараха и наистина осъзнах, че трябва да уча. Но не мога много искам... и друг път съм се опитвала но ми е невероятно трудно. Уча ура за момента го знам но за 1 - 2 часа не го помня. Моля дайте съвети: Как да помня по лесно? И как да се преборя с мързела?

ecstazy
02-17-2010, 19:27
Не бъди зубър, а вниквай в уроците.. всички мразят зубърите, включително и учителите :) представяй си нещата от урока изключи ТВ-то и компа и мп3-ката седни си на спокойствие и прочети ВНИМАТЕЛНО урока а не го наизустявай..учи за себе си, а не за оценките... какво друго... ами хайде сега по 1 час на ден за учене не виждам някакъв проблем :-o

WaterLilly
02-17-2010, 19:29
Като почнеш да учиш, изключи всичко, което те разсейва - музика, компютъра, телевизора, т.н.
Чети внимателно и се старай да разбереш какво четеш, не само да зубриш. Направи си прост план на урока и си запиши най-важните неща или си ги подчертай в учебника. Всеки запомня различно.
Може да опиташ да учиш по това, което си имала този ден, ако мислиш, че ще го забравиш прекалено бързо, и в деня, в който имаш такъв предмет, само да го преговориш.
Може също да учиш в деня, в който ще имаш този предмет, и после в междучасието да го прочетеш набързо и да си го припомниш.
Винаги слушай в час - това е най-важно според мен.

CrAzYanDlaZy
02-17-2010, 19:30
Не бъди зубър, а вниквай в уроците.. всички мразят зубърите, включително и учителите :) представяй си нещата от урока изключи ТВ-то и компа и мп3-ката седни си на спокойствие и прочети ВНИМАТЕЛНО урока а не го наизустявай..учи за себе си, а не за оценките... какво друго... ами хайде сега по 1 час на ден за учене не виждам някакъв проблем :-o

tonii
02-17-2010, 19:43
Благодаря ви толкова много. :grin: От утре действам по вашия начин,

ImmortalSportFreak
02-17-2010, 20:18
За повече помнене и по-лесно учене мисля, че ще помогне спортът и физическото натоварване.. ;) Може да ти звучи странно ,но доказан факт е ,че редуването на физическа с психическа дейност е много полезна за мозъка. :)
С мързела можеш да се пребориш чрез силна воля.. ;) От теб зависи. :)
Успех!

LoupGarrou
02-17-2010, 20:23
Леле хора моля ви за помощ. На 12 съм и до сега не че не учих,но имах двойки и другите ми оценки не са много добри. Имаше дне родителска среща и нашите разбира се ми се скараха и наистина осъзнах, че трябва да уча. Но не мога много искам... и друг път съм се опитвала но ми е невероятно трудно. Уча ура за момента го знам но за 1 - 2 часа не го помня. Моля дайте съвети: Как да помня по лесно? И как да се преборя с мързела?

Намери кой начин е най-подходящ за теб.Ако трябва си подчертавай с разни цветни маркери, прави си таблици, на картон си записвай формулите.

Лично аз помня на слух. Зрителната ми памет не е добра, а освен това и зрението ми, затова седя на първия чин, в даскало не се занимавам с глупости по сериозните предмети, а слушам, така ми е много по-лесно.

40 минути все ще издържиш без да се въртиш и да вършиш много глупости по сериозните предмети.Като свърши вече се наговаряш за 5 мин и пак.