PDA

View Full Version : Гаф



The_69
02-17-2010, 21:14
Първо моля само за компетентни отговори-темата наистина е сериозна!
Днес имах рисков контакт с приятеля ми- бяхме с презерватив, но след като той свърши, презервът се изхлузи и остана вътре в мен. Докато го извадя, шансът да се е изсипал е голям. Цикалът ми е малко нередовен- през 30 до 33-34 дни и ми варви по 6-7 дена. Януари ми беше от 24 до 29вкл. Колко е голям шансът от забременяване на днешния 17.02? (Утре ще ида на лекар и той ще ме накара да пия Ескапел, но ако шансовете са малки (а и без това после майка ме посъветва да се измия с дамски душ с оцет-бабини дивотии) предпо4итам да рискувам. И без това цикълът ми е проблемен и още 1 хормонален дисбаланс ще е ....да)
И др, което искам да питам- на 5.02 пак се извади презервативът, но тоя път отвора остана изцяло отвън- трябва ли да се притеснявам за тогава, защото от 4-5 дни ме болят гърдите, а това не е нормално толкова рано преди следващата менструация, а и съм с мн лек дисбаланс от тогава. О4аквам да ми дойде към 24- 25...

Ако някой пита- на почти 18 съм, а презервативите са DUREX

Emilen
02-17-2010, 21:34
При нередовен цикъл се прави специална схема, като се вземат дните на менструацията за 1 година назад(всяка държаща на себе си девойка трябва да си има календарче). Не може да се изкаже предположение, без да има тези данни. Щом вече ще ходиш на лекар, той знае как да ги пресметне. Прави се графика и не е чак толкова елементарно.
Майка ти е права. В стари книги, свързани с половия въпрос(визирам проф.А.Форел), съм чел, че разтворът на оцет се е използвал като редовен контрацептив преди доста, доста години. Причината е, че киселината му убива сперматозоидите. Единствения недостатък. който посочват там, е възможността част от сперматозоидите междувременно да са преминали шийката на матката.
За да не се вади презервативът, приятелят ти трябва да излезе от теб преди да му е спаднал. Имайте го предвид. Знам, че е по-приятно да се поизчака, но едва ли си струва нервите после.

The_69
02-17-2010, 21:56
Мерси много!!! А за тестовете за бременност- кога се използват- колко време след гафа? В аптеката ми казаха, че от4итало след няколко дена от закъснението, което не ми се вярва... и тая промивка до колко време има смисъл да се прави, защото аз си я направих 4 часа след акта, както и каква трябва да е консистенцията вода и оцет (аз на 1л сложих 1с.л)

Emilen
02-17-2010, 22:42
В някои упътвания на тестове за бременност дават 7 дни от контакта или няколко дни след закъснението. Личното ми мнение е, че най-сигурно е 14 дни след контакта. Наскоро видях как един скъпичък тест си промени мнението само за 2 дни разлика в измерването от една-на две чертички.
Промивките се правят по принцип веднага, непосредствено след контакта. Различни са "рецептите" за отношението вода-оцет, но обикновено са 1-3 с.л./литър. Методът не е толкова сигурен, но и съвременната медицина не твърди, че няма ефект от него.

laila_94
02-18-2010, 05:18
Toва с оцета за първи път го чувам .. Я дайте малко повече инфо :) Каква е рецептата ? И как се извършва промивката?

Emilen
02-18-2010, 07:36
Не съветвам да се разчита на подобни методи. Правете безопасен секс.

jujanka
02-18-2010, 08:15
Едва ли си забременяла, щом те болят гърдите. Това е симптом на пмс, мен започват да ме болят седмица преди да ми дойде цикъла ;) И все пак иди на лекар. Другия път внимавайте повече или започни да взимаш противозачатъчни. И не се хващай на тия остарели вярвания че ще надебелееш и не знам си кво, днешните хапчета са много по - модернизирани /не знам как да го кажа иначе :-D / и дори имат много положителни качества, освен факта, че предпазват от бременност.

krem4et0
02-18-2010, 09:32
Emilen, моля те не говори глупости. Да, вярно е, че влагалището може да е леко кисело или леко солено, но оцетът си е силна киселина и може да нанесе сериозни проблеми. Дори честото миене с дамски душ не е полезно (дори и да е само с вода).
Тест за бременност може да си направиш най-рано 14 дни от рисковия акт или на първия ден от закъснението.
Какви са точно проблемите с презерватива? Спада му веднага след секс, голям му е...Моят съвет е да не свършва в теб дори и с презерватив. Вече 4 години се предпазваме и така (плюс презерватив или противозачатъчни).
След като имате проблеми, правете го така.
И моля те без промивки с оцет, аспирини във влагалището или промивки със сол. Да не говорим, че по-киселото влагалище убива сперматозоидите с Y хромозома (тези, които са за момче), но тези с X хромозома са по-издръжливи на киселата среда. Не смятам, че актът от 5-ти е особено рисков. Този от 17-ти обаче може и да съвпада с овулацията ти (все пак цикълът ти е дълъг). В този случай бих препоръчала спешно хапче. Още повече, че гърдите може да се подуят и да са напрегнати по време на овулация.

Emilen
02-18-2010, 10:02
Emilen, моля те не говори глупости. Да, вярно е, че влагалището може да е леко кисело или леко солено, но оцетът си е силна киселина и може да нанесе сериозни проблеми. Дори честото миене с дамски душ не е полезно (дори и да е само с вода)...

Става дума за разтвор, а не за промивка само с оцет. Това мисля, че беше ясно от началото. Методът се е ползвал столетия наред(аз лично го срещнах за пръв път в книгата на проф. А.Форел "Половият въпрос", която има остаряло тълкуване на някои факти за днешните разбирания, но е сериозен научен труд от около 1000 страници. Издадена е през 20-те години на миналия век), така че не можем да го наречем "глупав", в никой случай. Дори автори от 80-те години го посочват като несигурен, но възможен метод за контрацепция при грешка("Пред прага на интимното"). Ако някой разолага с по-известната "Мъжът и жената интимно", не е зле да каже дали и там не беше посочено. Просто не съм сигурен за тази книга 100%.
Колкото до теорията за избирателността на пола на бъдещото дете, в зависимост от PH-то на влагалището, доколкото ми е известно, не е научно обоснован(моля за препратка, ако греша).

Zaritu
02-18-2010, 10:09
за тестовете за бременност съм чувала че са наи точни 14 дни след половия акт говоря конкретно за Shure Check иначе сега има и нов Surecheck Streamer които отчита след 7 дни ... това за оцета и аз не съм го чувала .. дали има ефект наистина :-o

krem4et0
02-18-2010, 10:15
Научни изследвания не знам къде мога да намеря. http://www.az-jenata.bg/?page=article&aid=2294
Ти мъж или жена си?
Обясни ми след като няма нищо лошо в промивките с оцет (респективно сол), защо не може да ползваш обикновен сапун за половите си органи, а такъв с неутрално Ph. Аз не отричам, че може и да има ефект от подобни манипулации, но ти не бива да отричаш това, че подобни експерименти са вредни. При положение, че сме 21-ви век и има десетки контрацептивни методи, от подобни бабешки глупости няма нужда. Да се концентира момичето върху съвременните и доказано ефективни методи, а не да разчита на тотото.

Emilen
02-18-2010, 10:42
Мъж съм.
Всяка пост- контрацепция носи риск. Трудно мога да приема хормоналните средства за безвредни. Но принципно съм ЗА съвременните продукти. Прочети внимателно постовете ми. Само казах, че не е безпредметно казаното от майката. Нататък настоях да забравят за този метод. Очевидно е, че промивката с оцетен разтвор не е съвсем безобидна. Всъщност, може да предизвика раздразнение. Линка съм го видял преди дни, както и постовете в bg-mama и още някои сайтове.
Колкото до PH на сапуните, като лице, работещо в козметичното производство до преди няколко години, мога да твърдя, че за отделни цели се препоръчват продукти с различно pH. Най-често използваните са с леко киселинен характер => pH=5,5. Противно на масовите схващанията, породени от ракламите, 5,5 не е неутрален а киселинен фактор. Неутралният е 7. Кремовете за бръснене пък изискват алкалност - pH около 9 - 10 и т.н. Затова имат добавки- против дразнене на кожата.
Какво да кажем за обезцветителите за коса с 12% разтвор на H202? Повечето миещи продукти съдържат сол. Съпругата ми работи в здравеопазването и най-куриозно при появата на новия грип бяха препоръките на някои лекари да се правят тампони със солена вода в носа. Така се осигурявала соленост на дихателните пътища, която убива вирусите. За какво говорим...

ozzy
02-18-2010, 10:56
абе според мен си отиди на лекар .. тва не е шега работа !

krem4et0
02-18-2010, 11:01
Emilen, никъде не съм казала, че да прибегне към спешното хапче е най-доброто. Казах й да се пази повече и да ползва И други методи. Но сега пред свършен факт, часове след акта какво може да направи?
Да съм написала колко е неутралното ph и колко е това на влагалището? До колкото знам 5.5 се използва за продукти, директно въздействащи на кожата, но не е подходящо за интимна хигиена. Поправи ме ако бъркам.

Emilen
02-18-2010, 11:10
Момичето от началото спомена, че ще отиде на лекар. Не се съмнявам какво ще трябва да направи по негова препоръка.
Малко грешиш за интимната козметика. За интимните сапуни и гелове, например- и там има разлики, но като цяло варират от неутралност, до киселинен характер. Срещат се дори с pH под 3,5! Причината я казвам веднага-киселинността убива гъбичките. pH на влагалището не е неутрално.
Знаеш ли колко приблизително е нормалното pH на влагалището(едно ориентировъчно число, защото и това варира)?

krem4et0
02-18-2010, 12:53
Прочетох по темата - 4.4-4.5.

Emilen
02-18-2010, 13:02
Точно така: под 4,5 - 4,4. Всъщност, тази киселинност е основната причина съвсем малка част от сперматозоидите да преминат през шийката на матката, за да се "състезават" за яйцеклетката.
Другото мисля, че вече се подразбира.

The_69
02-18-2010, 15:09
Аз се върнах от генеколог току що и да изясна по спора- да, правят се промивки и са горе- долу ефикасни, ако са до към 1 час след акта. Консистенцията е 1л към 1сл до сл и половина макс оцет, не е 100%, но все е нещо, ако не си в опасен ден( всъщност при млади моми4ета всеки ден е такъв)

СЪВЕТ: Ако презерватив се скъса или остане вътре (при мен и 2те)- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вървете на преглед при генеколог- може да е останало пар4е, което да навле4е стрАААшни проблеми...

krem4et0
02-18-2010, 16:15
А относно забременяването какво реши? Ще пиеш ли спешно хапче или не? Пази се повече.

HotSexyDoll
02-21-2010, 09:20
консултирай се с гинеколог