PDA

View Full Version : 70% от турците не са прочели нито една книга



whiteboy
02-17-2010, 22:27
Изследване на турски социолози установи, че над 2/3 населението на страната не е прочело нито една книга, съобщава "Гардиън". Проучването под название "Кои сме ние?" е било проведено от авторитетната турска организация Konda сред 6482 души.

Сами по себе си резултатите от сондажа не са кой знае колко неочаквани, но са определено смущаващи в контекста на претенциите на Турция за членство в ЕС.

70% от анкетираните са признали, че в живота си досега не са прочели нито една книга. 73% пък са заявили, че са против чужденци да притежават недвижима собственост.

От тях почти всички смятат, че съседните на Турция държави представляват заплаха за териториалната цялост на страната. 70% са на мнение, че за да постъпи на работа, жената трябва да иска разрешение от мъжа. 57% от анкетираните считат, че жените не трябва да се появяват на публично място, облечени в дрехи с къси ръкави.

Половината от тях са категорични, че работещите жени трябва да носят на служебното си място хиджаб (дълга до петите дреха), въпреки че това е забранено от конституцията. Както е известно, въпреки че проведените в страната реформи са високо оценени от ЕС, много европейски политически лидери са против приемането на Турция в Съюза.

Официалните доводи са не един и два, но зад всички тях се крие истинската, неназована причина - броят на евродепутатите е пропорционален на населението на всяка страна членка. Което означава, че ако Турция бъде приета, Европарламентът ще бъде доминиран от депутати мюсюлмани.

http://world.actualno.com/news_223304.html

Wildchildd
02-18-2010, 12:17
Турция е крайно малоумна държава.

Lorenzo
02-18-2010, 13:14
И Корана ли не са чели :shock: :lol:

minionka
02-18-2010, 16:30
Тия още живеят в 16 век май :Д :? :? :? :?

trustN0body
02-18-2010, 22:01
Бе те не са в 16 век, но проблема на Турция е, че едната част от нея са достойни за ЕС, другата не. Самото им населиние не иска да влизат в ЕС, но техните депутати го искат това. Ако Турция бъде приета в съюза и се отворят границите тероризма в Европа ще се увеличи значително. По-добре е да не ги приемат.

svobodnaevropa
02-19-2010, 11:29
Според мен ЕС не трябва да го има ! Ако Турция влезе в ЕС няма да се отрази зле на Европа ,а на турсият народ .

ospower
02-19-2010, 12:50
В Анадола, където живеят повечето турци, всички са неграмотни - тогава какво да прочетат?

А иначе по филмите ги представят като много интелигентна и дисциплинирана нация... 8-)

Като цяло не се учудвам от резултатите. :)

BlackWings
02-24-2010, 18:11
Е това чак не е ли пресилено :-o И ако е вярно наистина е смущаващо...

darkflower
02-24-2010, 21:20
Бе те не са в 16 век, но проблема на Турция е, че едната част от нея са достойни за ЕС, другата не. Самото им населиние не иска да влизат в ЕС, но техните депутати го искат това. Ако Турция бъде приета в съюза и се отворят границите тероризма в Европа ще се увеличи значително. По-добре е да не ги приемат.

Ако се отворят границите аз ще се изнеса в Българската база на Антрактида при Кмета и чичо Димо. :D Там поне имам гаранцията, че до края на живота си няма да срещна турчин. :grin:
Не сериозно ние трябва да изгоним турците от България, а не да да си отваряме вратите широко за тези плъхове.

mitternacht
02-25-2010, 21:49
И?К'во? Това че българските тийнове, например, са прочетли Туайлайт, прави ли ги по-интелигентни с нещо?Или че не могат да пишат грамотно.
Вижте първо гредата в нашето око.


През оная ми работа е колко от турците четат книги.Важно е ние да го правим.

trustN0body
02-25-2010, 23:51
Лично аз не вярвам на такива изследвания. И в България и във всяка друга държава все повече ще намаляват хората, които четат книги. Времената са такива. Въпроса според мен е друг : Мислим ги за неграмотни .. Ок, но защо тогава тяхна икономика е много, много по-напред от нашата ? Курортните им градове са едни от най-хубавите в Европа. Българина има някакво странно самочувствие, без покритие. Мислим се за много умни, а като погледнем в каква държава живеем ти става ясна картинката. Както и да е, нека не гледаме другите колко са грамотни и умни. Нека гледаме нашата черга.

П.П Може на някой моят пост да не му харесва, но това е моята гледна точка !

meganet
03-03-2010, 09:00
А турците какво са измислили? http://www.vbox7.com/play:2ea3b7fe

Diam0nD
03-03-2010, 09:32
В България 40-50% от младите не са прочели нито 1 книга ... разлика ? 8)