PDA

View Full Version : оценка



ameli
02-18-2010, 11:21
Вчера правихме контролно по математика. Изненадващо и ужасно. Беше като пробен изпит, но с тази разлика, че изпита трябва да е 2 часа и половина, а контролното ни го даде за 30 минути .. :shock: трябваше да решим половината задачи, но в такъв случай ни трябват 75 минути,а пак казвам-ние имахме 30 .. + 2 задачи от сборника (а ние нямахме такъв) ..

Госпожата вика 'Вадете си сборниците и решавайте еди коя си задача..'. Ние не го носим 1щото работим с него 3 пъти в годината, 2защото са много тежки и 3никой не ни беше предупредил ... и там задачите носеха май 5 точки .. това е една с 1 по-висока оценка :o Неска ни ги върнаха проверени и целия клас има 3 и 2, само 2ма имат 4ки - и то най тъпите, но с най-голям късмет ... Дори най-добрата по мат. има 3ка ... :shock: Аз също :shock: Даскалката вика, че това е само началото на срока и оценката ще се поправи .. но тя нито преподава като хората, нито нищо. В час решаваме елементарни задачи, а на контролно е ужас... такива задачи не бяхнме помирисвали... + тва ми трябва 6 за годината (имам 6 за срока, но всичко зависи от втория), че съм 7 клас и се сещате :Д

Като и кажа на майка ми за 3ката тя ще ми кресне, че сума ти пари давала за уроци и накрая 3 .. :shock: Аз от снощи я предупредих, но тя си помисли, че се шегувам ..

И въпрос .. може ли да правим неочаквани контролни (обикновено ни казват) и за толкова малко време ... Ииии как да кажа на майка ми?

Съжалявам, че съм изгубила от безценното ви време :-)

SmilezZz
02-18-2010, 12:00
И въпрос .. може ли да правим неочаквани контролни (обикновено ни казват)
Не знам..Но и на нас класната ни дава неочаквани контролни /просто за да разбере дали сме учили/,но не ни пише оценките
... Ииии как да кажа на майка ми.
Просто й обясни всички..не вярвам да те убие за една 3-ка..+при условие,че сме в началото на срока

ameli
02-18-2010, 12:06
Учителката пише много трудно 6 за срока ... и 10 шестици да изкарам, тая 3ка не мога да я поправя :o а и сега материялът не е особено цветист :?

doomkillerr
02-18-2010, 12:07
Ами по мое време задължително правихме в началото на всеки срок изненадващо контролно, като винаги всеки изкарваше много ниска оценка, но в края на крайщата тази оценка или не се вземаше в предвид при оформянето за срока или имаше "слабо" значение!

Относно това как да кажеш на майка си... еми обясни, че е било много трудно, никой не се е справил добре на това контролно и така нататък... Може и да ти се поскара малко, но все пак се случват и такива неща! Въпреки всичко това няма да е края на света!!! Не се притеснявай толкова много... :)

П.С. - И за следващото контролно залягай повече над учебниците! 8)

ameli
02-18-2010, 12:10
Ами по мое време задължително правихме в началото на всеки срок изненадващо контролно, като винаги всеки изкарваше много ниска оценка, но в края на крайщата тази оценка или не се вземаше в предвид при оформянето за срока или имаше "слабо" значение!

Относно това как да кажеш на майка си... еми обясни, че е било много трудно, никой не се е справил добре на това контролно и така нататък... Може и да ти се поскара малко, но все пак се случват и такива неща! Въпреки всичко това няма да е края на света!!! Не се притеснявай толкова много... :)

П.С. - И за следващото контролно залягай повече над учебниците! 8)

Ще ми каже, да не се оправдавам с другите, а да гледам себе си ... :) И уча доста .. по 300 задачи имам най-малко за седмица (поне за мен не са малко) :)