PDA

View Full Version : Гримиране



anna93
02-18-2010, 12:55
Знам, че звучи странно и смешно, но дайте ми съвети как да се нагримирам добре. След няколко седмици трябва да ходя "на работа". 8-) :D И искам да се се нагримирам, за да изглеждам по - добре. Аз нямам кой да питам каква последователност да следвам. Всмисъл искам да знам като слагам фон - дьо тена трябва ли да слагам нещо отдоло? Крем ли или нещо друго? Как да направя така, че да си сложи сенките добре?

tonie__
02-18-2010, 12:58
трябва да има основа за грим или някакъв крем подходящ за твоята кожа.ако ще е за работа сенките(ако ще ги има) трябва да са по-скоро телесен цвят или нещо близко-светло касяво,бежаво,златно(но не набиващо се).спирала сигурно знаеш как се слага.не слагай молив,защото ако ти се размаже ще е кофти.червилото-сложи отдолу пудра или фдт,за да държи повече,също няколко пъти мини с кърпичка,за да се махне ненужното.предлагам ти червено,но някакво бледо,или прасковено.зависи от тена ти.

anna93
02-18-2010, 13:25
^ Мерси.

Inn0cenCe
02-20-2010, 17:13
Тук има он-лайн уроци >> http://momi4eto.com/index.php?/2008-04-16-14-58-25/ , но съм напълно съгласна с мнението на tonie__
: ).

Zaritu
02-20-2010, 17:39
мисля,че момичето питаше как да се нагримира хубаво тоест точно молива е удачно решение ( : ... а за фон дио тена аз преди да си го сложа 10 тина минути преди това трябва да сам се намазала с крем ... иначе трудно се размазва :)

anna93
02-21-2010, 03:49
Клипчето ми беше доста полезно, защото винаги като съм се опитвала да си слож сенки не ми се получаваше добре.
Zaritu, благодаря за съвета.

LP_GirL
02-21-2010, 10:48
Понеже сестра ми е гримьор ще се помъча да дам съвет, тъй като и мен хич не ме бива ..... първо се слага ФДТ, ако е по гъстичък със кремче, можеш спокойно да го смесиш, след това обилно сложи пудра, като най много на самите клепачи и около очите ... пудрата премахва блестящото от ФДТ и кожата изглежда по-матирана ...... от там на там първо самите сенки, после евентуално молив, ако ще слагаш и винаги спиралата се слага последна, като не си отваряш напълно очите до като изсъхне, за да не нацапаш самият клепач с черно от миглите ...... ружит сущо е много важен, защото придава цвят на самото лице и го прави по лъчезарно :) горе долу това от мен ........ ако има нещо конкретно питайте, аз ще попитам сестра си :)

RoseDawn
02-21-2010, 11:13
А всъщност какво ще работиш? :-o

anna93
02-21-2010, 12:09
Не е точно работа. Моят клас ще участваме в "Мениджър за един ден" и ще ни показват как се управлява различни дружества. Аз ще съм в хотел. Наричам го работа, защото е някаква вид работа и ще бъдем на изцяло работно време.

justonegirlwithonehope
02-21-2010, 12:55
Понеже сестра ми е гримьор ще се помъча да дам съвет, тъй като и мен хич не ме бива ..... първо се слага ФДТ, ако е по гъстичък със кремче, можеш спокойно да го смесиш, след това обилно сложи пудра, като най много на самите клепачи и около очите ... пудрата премахва блестящото от ФДТ и кожата изглежда по-матирана ...... от там на там първо самите сенки, после евентуално молив, ако ще слагаш и винаги спиралата се слага последна, като не си отваряш напълно очите до като изсъхне, за да не нацапаш самият клепач с черно от миглите ...... ружит сущо е много важен, защото придава цвят на самото лице и го прави по лъчезарно :) горе долу това от мен ........ ако има нещо конкретно питайте, аз ще попитам сестра си :)

Infinity
02-21-2010, 13:06
Първо можеш да сложиш крем . След това нанясаш ФДТ , ако прецениш пудра отгоре също може , за да обереш ненужният себум. Това го прави само , ако си със мазна кожа , пудрата не е за суха кожа. Можеш също да сложиш маалко перли на скулите , за да име по-завършен вид. За сенките вече достатъчно чу и видя .
Подбирай по- леки цветове , включително и на перлите , ако слагаш , че иначе ефекта е напълно обратен. 8-)

Gllory
02-21-2010, 13:28
Първо можеш да сложиш крем . След това нанясаш ФДТ , ако прецениш пудра отгоре също може , за да обереш ненужният себум. Това го прави само , ако си със мазна кожа , пудрата не е за суха кожа. Можеш също да сложиш маалко перли на скулите , за да име по-завършен вид. За сенките вече достатъчно чу и видя .
Подбирай по- леки цветове , включително и на перлите , ако слагаш , че иначе ефекта е напълно обратен. 8-)